Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Srí Lanka Ampara

Dovolená Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je ostrov středně velkého rozsahu v Indickém oceánu. Ačkoliv je tato země již známa jako turistický ráj, stále existuje několik míst, která jsou méně navštěvovaná, ale nabízejí nezapomenutelné zážitky.

Jedním z těchto míst je Ampara, krásná oblast, která se nachází na východě ostrova. Ampara má mnoho zelených dolin, tropických lesů a úžasných pláží. Zdejší příroda určitě stojí za návštěvu.

Když navštívíte Amparu, nevynechejte Puttalam National Park, který se nachází asi 20 kilometrů od města. Park je ideálním místem k pozorování mnoha druhů ptáků a dalších zvířat, jako jsou krokodýli, prasata nebo letouni. Pro milovníky přírody je to jedno z nejlepších míst na Srí Lance.

Jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově je Arugam Bay, která se nachází v blízkosti Ampary. Tato pláž je ideálním místem k surfování, ale také nabízí procházky po pobřeží a pozorování západu slunce. Kousek od této pláže se nachází i další, méně známé pláže jako například Kudukkanai nebo Panama.

Pokud máte zájem se dozvědět něco o místní kultuře a historii, můžete navštívit městečko Lahugala. Toto město je známé díky Lahugala National Park, ale také proto, že se zde nachází několik archeologických nalezišť, jako například Buddhova stupa nebo starobylý chrám. Pokud vás zajímá historie Srí Lanky, je toto místo pro vás to pravé.

Ampara a jeho okolí nabízejí také mnoho možností pro pěší turistiku nebo pro cyklistiku. Dokonce si můžete pronajmout kolo a projet se po místních vesnicích, které nabízejí mnoho zajímavých zákoutí.

Co se týká ubytování, v Ampaře a jeho okolí jsou k dispozici různé kategorie hotelů a ubytování, od malých hostinců až po luxusní resorty. Vzhledem k tomu, že je tato oblast méně navštěvovaná než jiné turistické cíle na Srí Lance, není třeba mít obavy z velkých davů turistů.

V Ampaře a okolí najdete mnoho míst, která stojí za návštěvu. Město a jeho okolní příroda nabízejí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy této země bez velkého množství turistů. Je to skvělé místo pro odpočinek, relaxaci a prozkoumání srílanské kultury a historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Ampara


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Ampary?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Ampary, je letadlem nebo autobusem ze srílanského hlavního města Kandy, které jsou nejvíce doporučované pro cestovatele.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Ampaře?
- Ampara je domovem mnoha krásných a historických památek, jako jsou chrámy Kovil, hrobka Ampara, starobylé jeskyně a Bintanne Peak. Všichni jsou dobře známí mezi návštěvníky a jsou skvělými místy prozkoumání.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Ampary?
- Nejlepší doba pro návštěvu Ampary je v období od prosince do března. V tomto ročním období jsou teploty mírnější a vlhkost je nižší.

4. Jak se dostat z Ampary na pláž?
- Nejbližší pláže jsou ve městě Arugam Bay, které jsou vzdáleny 50 km od Ampary. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je ujet autobusem nebo zajistit si dopravu s místním taxi servisem.

5. Které jsou nejlepší hotelové ubytování v Ampaře?
- V Ampaře najdete řadu různých ubytování, včetně hotelů, hostinců a penzionů. Mezi nejlepší volby patří Hotel Rivinka, Hotel Senuri a Hotel Holly House.

6. Má město Ampara nějaká kulturní a historická dědictví?
- Ano, Ampara je bohatá na kulturní a historická dědictví. Zahrnují starověké jeskynní chrámy, archeologické naleziště a neobvyklé kulturní praktiky, jako jsou Vesak a Kandy v nedalekém městě.

7. Je v Ampaře možné najít restaurace a stánky s jídlem?
- Ano, v Ampaře najdete několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční srílanské jídlo. Kromě toho jsou k dispozici také stánky s jídlem, které nabízejí místní speciality.


Počasí Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je krásná země, která se vyznačuje krásnou přírodou a tropickým podnebím. Jedním z jihoasijských koutů země je Ampara, město, které je známé pro své kulturní dědictví a zelenou krajinu. V dnešním článku se podíváme na počasí tohoto kraje.

Ampara, jako mnoho dalších oblastí Srí Lanky, má tropické monzunové podnebí. Z tohoto důvodu se toto město vyznačuje horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. Léto v Ampara trvá od května do září, zatímco zima trvá od října do dubna.

V průběhu letních měsíců se teploty v Ampara pohybují od 28 °C do 35 °C. Teplota nikdy nespadne pod 25 °C ani v noci, takže se většina lidí cítí velmi horká a potřebuje ochladit se. Srí Lanka je v tomto období také zasažena dešťovými srážkami, což znamená, že návštěvníci by měli být připraveni na prudké deště a občasné vichřice.

Zimní měsíce jsou v Ampara mírné, kdy teploty klesají na pohodlnou úroveň mezi 20 a 25 °C. Mraky se stávají neobvyklým jevem v zimních měsících, takže v této době je obloha často modrá a slunce svítí. To však neznamená, že se nevyskytují dešťové srážky. Zimní měsíce se vyskytují během hlavní turistické sezóny na Srí Lance, takže návštěvníci mohou očekávat rušné pláže a velký počet turistů.

Celkově lze říci, že počasí v Ampara je velmi příznivé s velkým množstvím slunce a tepelnými vlnami. V létě však návštěvníci musí být připraveni na prudké deště a v zimě na velký počet turistů. Bez ohledu na roční období, návštěvníci tohoto krásného města se mohou těšit na úžasnou kulturu a krásnou přírodu Srí Lanky.


Ubytování Srí Lanka Ampara


Pokud se chystáte na dovolenou nebo cestu na Srí Lanku a hledáte místo pro ubytování v oblasti Ampara, máte na výběr několik možností. V této části vám přinášíme přehled ubytovacích možností v této oblasti.

Nejrozšířenějším typem ubytování v Srí Lance jsou hotely a resorty, ale v Ampara a okolí si můžete najít i menší hotely, apartmány a penziony. Některé hotely jsou umístěny přímo na pláži, takže pokud hledáte relaxaci u moře, mohou se vám tato zařízení hodit. Našli jsme pro vás několik zajímavých ubytovacích možností, které by vás mohly zaujmout.

1. Hotel Gal Oya Lodge
Tento hotel se nachází v národním parku Gal Oya, který je známý především díky slonům, kteří se tu volně pohybují. Hotel má pouze 10 pokojů, takže v něm najdete klid a soukromí. Přestože je tu wifi, hotel nabízí i relaxaci bez internetu, jako například turistiku, meditaci, jógu či pozorování zvířat.

2. Kottukal Beach House by Jetwing
Tento hotel se nachází přímo na pláži, asi 10 minut jízdy od města Pottuvil. Nabízí přepychové pokoje i apartmány, které jsou vybaveny klimatizací, minibarem, TV a dalšími amenitami. Hotel má také bazén a wellness zónu, kde si můžete dopřát masáže a kosmetické ošetření.

3. Eco Wave Lodge
Eco Wave Lodge je menší resort se 7 pokoji, který se nachází asi 5 minut chůze od pláže v městě Arugam Bay. Zde najdete nejen kvalitní ubytování, ale také možnosti pro surfování a další vodní sporty. Resort nabízí i restauraci a bar, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

4. The Danish Villa
The Danish Villa je menší luxusní hotel, který se nachází v okolí národního parku Yala. Hotel nabízí pouze 5 pokojů, které jsou exkluzivní, prostorné a moderně vybavené. Hotel má také bazén, restauraci a bar a nabízí i organizaci výletů do okolí.

5. New Ranga Holiday Resort
New Ranga Holiday Resort je menší rodinný hotel, který se nachází v městečku Ampara, asi 10 minut jízdy od historických památek z doby starověkého Srí Lanky. Hotel nabízí klimatizované pokoje, venkovní bazén, restauraci a terasu. Pokud si chcete vyzkoušet tradiční srílanské masáže a zdravotní procedury, můžete se ubytovat i v apartmánech s vlastním wellness centrem.

To jsou jen některé z možností pro ubytování v Srí Lance v oblasti Ampara. Vyberte si tu správnou a užijte si krásy této země.


Letenka Srí Lanka Ampara


Srí Lanka je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě. Nachází se v jihovýchodní Asii a nabízí bohatou kulturu, úchvatné památky a fantastickou přírodu. Pokud toužíte po dovolené, která vám umožní odpočinout si a zároveň poznat něco nového, může být Srí Lanka tou správnou volbou pro vás. A když chcete navštívit méně známou část země, můžete zvolit letenku do Ampary.

Ampara je hlavním městem provincie Ampara a nachází se na východě Srí Lanky. Je to relativně malé město s asi 65 000 obyvateli, ale je to skvělé místo pro ty, kteří chtějí vidět méně turisticky navštěvované oblasti země. Město nabízí velkou diversitu etnických skupin, včetně Tamilů, Singhálců a Muslimů. V Ampaře najdete spousty krásných chrámů, místní trhy a fantastickou nabídku jídla.

Nejbližším letištěm k Ampaře je letiště Batticaloa, což je malé letiště asi 56 km od Ampary. Letenky do Batticaloa můžete koupit u různých leteckých společností, jako je například SriLankan Airlines, která má lety do Batticaloa několikrát týdně. Kromě toho můžete zvážit také let do Kolomba, hlavního města Srí Lanky, a následný další přelet do Batticaloa.

Při cestě do Ampary vám doporučujeme, abyste nevynechali návštěvu některých míst v okolí. Například můžete navštívit Nalegařskou přehradu, což je největší přehrada na Srí Lance, nebo můžete navštívit Yala National Park, který je jedním z nejpopulárnějších národních parků v zemi. Zde můžete vidět slony, leve a další zvířata.

Srí Lanka je perfektní destinací pro ty, kteří touží po dovolené, která je plná dobrodružství, krásných míst a skvělého jídla. A když navštívíte méně turisticky navštěvovaná místa, jako je například Ampara, získáte více autentický pohled na zemi. Ať už se rozhodnete letět do Batticaloa nebo jiných míst na Srí Lance, měli byste si užít naprosto nezapomenutelnou dovolenou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky