Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Omán Al Balid Archaeological Site

Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Al Balid Archaeological Site


1. Co je Omán Al Balid Archaeological Site?
Odpověď: Omán Al Balid Archaeological Site je historické naleziště v Ománu, které obsahuje pozůstatky kdysi prosperujícího starověkého města a které bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Omán Al Balid Archaeological Site?
Odpověď: Omán Al Balid Archaeological Site je otevřen každý den od 8:00 do 18:00 hodin.

3. Je pro vstup na Omán Al Balid Archaeological Site potřebný vstupní lístek?
Odpověď: Ano, pro vstup na Omán Al Balid Archaeological Site je potřeba zakoupit vstupní lístek.

4. Jaké jsou ceny vstupních lístků na Omán Al Balid Archaeological Site?
Odpověď: Cena vstupního lístku na Omán Al Balid Archaeological Site závisí na věku a národnosti návštěvníka.

5. Co je možné vidět na Omán Al Balid Archaeological Site?
Odpověď: Na Omán Al Balid Archaeological Site je možné vidět pozůstatky starověkého města, které zahrnují zříceniny obytných a náboženských budov, pevností, hrobek a dalších stavby.

6. Je Omán Al Balid Archaeological Site přístupný pro návštěvníky s omezenou pohyblivostí?
Odpověď: Ano, Omán Al Balid Archaeological Site je přístupný pro návštěvníky s omezenou pohyblivostí, avšak na vstupu se nachází několik schodů.

7. Je na Omán Al Balid Archaeological Site povoleno fotografování?
Odpověď: Ano, na Omán Al Balid Archaeological Site je povoleno fotografování pro osobní použití. Nicméně, profesionální fotografie jsou povoleny pouze s předchozím povolením správy archeologického naleziště.

8. Je na Omán Al Balid Archaeological Site k dispozici průvodce?
Odpověď: Ano, na Omán Al Balid Archaeological Site jsou k dispozici průvodci s mnoha jazykovými možnostmi, kteří provedou návštěvníky po nalezišti a poskytnou jim podrobné informace o jeho historii, architektuře a kulturním dědictví.

9. Jak se k Omán Al Balid Archaeological Site dostanu?
Odpověď: Omán Al Balid Archaeological Site se nachází asi 15 km jižně od města Salálah a je snadno dostupné automobilem nebo taxislužbami.

10. Je nutné mít na Omán Al Balid Archaeological Site oblečené přiléhavé a slušivé oblečení?
Odpověď: Ano, na Omán Al Balid Archaeological Site je nutné mít na sobě oblečení přiléhavé a slušivé. Oblečení by mělo zakrývat ramena a kolena a nesmí být příliš odhalující.


Počasí Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je země plná historických památek a archeologických nalezišť, které jsou návštěvníky velmi oblíbené. Jedním z těchto míst je Al Balid Archaeological Site, které se nachází v okolí města Salalah.

Al Balid Archaeological Site je místem, kde se nachází zbytky starověkého omanitského města, které bylo postaveno v 12. století. Toto město bylo důležitým obchodním centrem, které se vyznačovalo řadou významných míst a budov. Mezi ty nejvýznamnější patřily tržiště, mešita, palác a pevnost.

Díky své historii a architektuře se Al Balid Archaeological Site stalo populárním místem pro návštěvníky, kteří se chtějí vrátit do minulosti a poznat omanitskou historii. V současné době se zde nachází muzeum, které návštěvníkům ukazuje, jak vypadalo život v tomto městě a jaký mělo vliv na obchod a kulturu v této části světa.

Pokud se chystáte navštívit tuto archeologickou lokalitu, musíte si dávat pozor na počasí. Musíte si uvědomit, že se jedná o pouštní oblast, a proto jsou zde v létě velmi vysoké teploty, které mohou dosáhnout až 50 stupňů Celsia. Proto se doporučuje, aby se návštěvníci vyhýbali návštěvě v létě a raději volili podzim nebo zimu, kdy jsou teploty přívětivější.

Ve zimě se zde teploty pohybují okolo 25 stupňů Celsia a o něco vyšší jsou v podzimních měsících. Pokud se tedy chystáte na návštěvu Al Balid Archaeological Site v těchto měsících, můžete se těšit na příjemné počasí, které vám umožní prozkoumat tuto historickou lokalitu bez ohrožení vašeho zdraví.

Celkově je Al Balid Archaeological Site jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Ománu, které stojí za to navštívit. Ačkoli zde mohou být extrémní teploty, návštěva v zimě nebo na podzim vám umožní prozkoumat tuto historickou lokalitu v pohodlném prostředí. Pokud tedy hledáte místo, kde si můžete prohlédnout omanitskou historii, neváhejte a vydejte se do Al Balid Archaeological Site.


Ubytování Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je země, která je úžasně bohatá na přírodní i kulturní poklady. A jedním z těch kulturních je i archeologické naleziště Al Balid. Toto naleziště se nachází poblíž města Salála, na jižním pobřeží Ománu, a je jedním z nejdůležitějších míst pro poznávání historie tohoto regionu.

Abychom si mohli plně užít návštěvu Al Balid Archaeological Site, potřebujeme také kvalitní ubytování. Dostupné jsou dva možnosti – v Salále si můžete najít hotel či resort, nebo se vydáte přímo ke kultuře ak nedalekému muzeu.

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Salále, máte na výběr různé hotely a rekreace skládající se z vil a apartmá. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, což je skvělá možnost, jak si užít pláže a poslechnout zvuk vln. Kromě toho jsou hotely většinou vybavené bazénem a SPA centrem. Na druhou stranu, pokud hledáte něco více autentického, měli byste se podívat na ubytování v blízkosti staré části města, které nabízí pohledy na tradicionalní ománskou architekturu a kulturu.

Další možností je získání ubytování v části národního muzea Al Balid Archaeological Park. Tento druh ubytování je nejen blíž k nalezišti, ale také umožní hostům se dozvědět víc o místní kultuře a historii. Velkou výhodou je rovněž skutečnost, že se muzeum nachází v blízkosti národního parku, který nabízí návštěvníkům další krásná místa k poznávání.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, návštěva Ománu a Al Balid Archaeological Site nabízí návštěvníkům nejen možnost poznat tuto zemi a její historii, ale také si užít krásnou pláž a úžasnou přírodu. A to všechno s pohodlím a komfortem ubytování, které teprve zpříjemňuje celkový dojem z překrásného zážitku.


Letenka Omán Al Balid Archaeological Site


Al Balid Archaeological Site in Oman is an ancient fortified city that offers a unique glimpse into the country's rich history and culture. Located in the southern city of Salalah, the site features the remains of a 12th century trading port that was once a hub for the frankincense trade.

Visitors to Al Balid can explore the ruins of the city's walls, which were built using a technique known as "cyclopean masonry" that used massive stones that can weigh upwards of five tons each. The city also features several buildings that have been partially restored, including a mosque that is still used for prayers and a fort that served as the city's primary defensive structure.

The site is also home to a museum that houses an impressive collection of artifacts and exhibits that help tell the story of Al Balid's past. From ancient pottery and tools to interactive displays that showcase the city's once-thriving frankincense trade, the museum is a must-see for anyone interested in learning more about Oman's rich cultural heritage.

Getting to Al Balid Archaeological Site is easy, with daily flights to Salalah's airport from major cities throughout the Middle East and beyond. Visitors can then take a taxi or rental car to the site, which is located just a short distance from the city center.

Overall, Al Balid Archaeological Site is a fascinating destination that offers a rare glimpse into Oman's past. Whether you're a history buff or simply looking to experience the country's unique culture and traditions, a visit to this ancient city is sure to be a highlight of your trip to Oman. So why not book your flight today and discover all that Al Balid has to offer?


Dovolená Omán Al Balid Archaeological Site


Omán je stále více populární turistický cíl, díky jeho krásným plážím, hory, pouště a kulturním památkám. Jednou z mnoha významných lokalit, které Omán nabízí, je Al Balid Archaeological Site, který se nachází v Salalahu.

Al Balid Archaeological Site je v UNESCO zapsán jako kulturní dědictví a je to místo, které má mnoho kulturních, historických a archeologických významů. Nachází se na pobřeží Indického oceánu, a bylo jedním z nejdůležitějších přístavů v období středověku a raného novověku. Kromě toho je toto místo také jedním z nejdůležitějších zdrojů obchodu s kadidlem na světě.

Al Balid Archaeological Site v sobě ukrývá mnoho památek, zahrnující otisk dávných ulic a vykopávek, tajných chodeb a mnoho dalších památek. Můžete se projít městem a projít se uličkou, navštívit místní trh a vidět tam prodávané produkty, u kterých zjišťujete jejich původ.

Pokud jste opravdu zvídaví, můžete navštívit okolní muzea, která vám dají více informací o historii a kultuře tohoto místa. Kromě toho, muzea nabízejí i konání zajímavých přednášek, při kterých se můžete dozvědět více informací o Al Balid Archaeological Site a hodně se při tom naučit.

Jednou z největších atrakcí tohoto místa je archeologické naleziště. Mnoho vykopávek a místní výkopové práce ukazují návštěvníkům, jaké úsilí bylo vynaloženo, aby se odhalilo tajemství těchto tajemných památek. Pokud máte zkušenosti s archeologií, může to být velmi zajímavá a odborná zkušenost.

Al Balid Archaeological Site je také považován za místo s nejlepšími podmínkami pro prozkoumání Ománské kultury a dědictví. Tento spoustu turistických atrakcí v Salalahu lze navštívit během dne a večera. Večer můžete být svědkem při zapálení kadidlových látek v přístavišti. Pokud rádi sledujete slunce, bude pro vás nezapomenutelným zážitkem východ a západ slunce na břehu oceánu.

Pro návštěvu Al Balid Archaeological Site se doporučuje přijet v zimních měsících, kdy je počasí příjemné. Pokud se ale nerozhodnete přijet v této době, může to být velmi teplé a vlhké.

Výlet do Al Balid Archaeological Site je určitě něco, co by si měl zahrnout do svého seznamu turistických míst v Ománu. Toto místo vám umožní vidět daleko do historie a pochopit, jak bylo Omán během různých období kultury a historie utvářeno.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky