Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Gruzie Gelati Monastery

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Gelati Monastery


Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny kláštera Gelati?
Odpověď: Klášter Gelati je otevřen každý den od 9:00 do 18:00.

Dotaz: Je vstup do kláštera Gelati placený?
Odpověď: Ano, vstup do kláštera Gelati je placený. V roce 2021 byla cena vstupného 10 lari (přibližně 3,20 €) na osobu.

Dotaz: Jak se dostat do kláštera Gelati z Tbilisi?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do kláštera Gelati z Tbilisi, je cestovat autem nebo autobusem. Trasa vzdálenost mezi Tbilisi a Gelati je asi 260 km, a trvá přibližně 4-5 hodin jízdy.

Dotaz: Jaký je historický význam kláštera Gelati?
Odpověď: Klášter Gelati byl postaven v 12. století králem Davidem IV. a stal se významným duchovním centrem Gruzie. Byl také místem učení a vzdělávání a v roce 1994 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

Dotaz: Je možné v klášteře Gelati přenocovat?
Odpověď: V klášteře Gelati není možné přenocovat. V okolí kláštera však najdete mnoho ubytování jako penziony a hotely.


Počasí Gruzie Gelati Monastery


Gruzie je země plná krásných památek a překrásné přírody. Jedním z míst, která nikdy neomrzí, je Gelati Monastery. Tento klášter leží blízko města Kutaisi a je považován za jedno z nejvýznamnějších kulturních a historických míst v zemi. Každý rok tisíce turistů navštěvují tento klášter a fascinují se jeho krásou a velikostí.

Pokud se rozhodujete, kdy navštívit Gruzii a Gelati Monastery, je dobré vědět, jaké počasí zde vládne. Gruzii můžeme rozdělit na dvě klimatické oblasti - západní a východní Gruzii. Gelati Monastery leží na západě země, takže se podíváme na počasí v této oblasti.

Západní Gruzie má oceánské podnebí, což znamená, že zde vládne mírné a vlhké počasí. Průměrná teplota v západní Gruzii se pohybuje kolem 12-13°C a deštivé dny jsou zde velmi časté po celý rok. Nejvíce srážek v této oblasti spadne v červenci a srpnu, kdy se průměrně dostane až 200 mm srážek. S přihlédnutím ke zmíněnému by se tedy nejlépe čas návštěvy Gelati Monastery plánoval na období od poloviny jara do poloviny podzimu, tedy na březen až říjen. Na jaře zde může docházet k občasným lijákům, ale zároveň se můžete těšit na krásné kvetoucí květiny v okolí kláštera. Podzim je zase vhodný pro ty, kteří milují barvy listnatých stromů a nádherné podzimní scenérie.

Nejteplejším obdobím v západní Gruzii je červenec a srpen, kdy denní teploty mohou dosahovat až 30°C. Nicméně, přestože je léto teplé, často zde může být vlhko a dusno.

Když se podíváme na Gelati Monastery očima turisty, je lepší si zkontrolovat předpověď počasí před odjezdem, než se vydáte na cestu. I kdyby se měl letní den proměnit v deštivý, během chvíle se zde krajina obmění a vy si můžete užít krásnou západ slunce a romantickou atmosféru kláštera. Jednoduše řečeno - Gelati Monastery stojí za návštěvu za každého počasí.


Ubytování Gruzie Gelati Monastery


Gelati Monastery se nachází v blízkosti georgijského města Kutaisi a je jedním z nejvýznamnějších kulturních památek v Gruzii. Toto historické místo je zároveň skvělým místem k ubytování pro turisty, kteří chtějí během svého pobytu v Gruzii zažít kulturní a historické kouzlo tohoto regionu.

Ubytování v Gelati Monastery se skládá ze dvou možností - unikátních hostitelských pokojů v klášteře nebo pokojů v nedalekém hotelu.

Hostitelské pokoje v Gelati Monastery jsou útulné a rustikální, s krásným výhledem na klášter a okolní krajinu. Tyto pokoje jsou navrženy tak, aby vám poskytly pocit, že se nacházíte v samotném srdci historie. Zařízení v pokojích je jednoduché, starožitné a autentické, ale současně nabízejí moderní pohodlí, jako je Wi-Fi připojení a koupelna.

V případě, že chcete mít více soukromí nebo hledáte modernější vybavení, můžete si zvolit pokoj v nedalekém hotelu. Tento hotel se nachází v těsné blízkosti kláštera a nabízí hostům pokoje s vlastní koupelnou a balkonem s výhledem na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří hledají pravou georgijskou kuchyni, nabízí Gelati Monastery výborné jídlo v restauraci, kterou najdete v prostorách kláštera. Jídlo je připravováno podle tradičních receptů s použitím místních surovin a čerstvých ingrediencí.

Kromě ubytování a restaurace nabízí Gelati Monastery také prohlídky kláštera a okolních památek, stejně jako mnoho možností pro aktivní pobyt v této oblasti. Pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu, je tato oblast skvělým místem pro cestování a objevování nových míst.

Celkově lze říci, že ubytování v Gelati Monastery je jedinečným zážitkem, který vám umožní prožít pravou georgijskou kulturu a historii. Pokud hledáte klidné a autentické místo, kde se můžete regenerovat a objevovat nové místa, pak je Gelati Monastery tou správnou volbou.


Letenka Gruzie Gelati Monastery


Letenka Gruzie - Gelati Monastery: Časová cesta do středověké historie

Gruzie je země, která se pyšní jedinečným kulturním bohatstvím a bezprostředním přístupem k přírodě. Na území této bývalé sovětské republiky najdeme mnoho památek, které vznikly za dobu její slavné minulosti. Mezi nimi patří i klášter Gelati, který je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých stavebních děl na světě. Pokud hledáte nádhernou a nedotčenou přírodu, historické památky a přátelské lidi, měli byste si zajistit letenku do Gruzie!

Klášter Gelati byl postaven v roce 1106 panovníkem Davidem IV. a patřil k nejvýznamnějším stavebním projektům tohoto království. Nachází se asi 11 km od města Kutaisi na západě Gruzie a byl inspirován klášterem Hagia Sophia v Istanbulu. Prostější výzdoba má však své kouzlo - na stěnách i na podlaze vás přivítají působivé fresky, které jsou krásnou ukázkou gruzínského malířství.

Původně klášter sloužil jako královský a obřadní sídlo, ale brzy se stal významným kulturním centrem všeho druhu. Dnes je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky historie i architektury. Klášter je významný také z toho důvodu, že se zde nachází mnoho hrobek gruzínských králů a významných postav.

Pokud si chcete užít opravdového dobrodružství, měli byste se podívat i na okolí kláštera, kde můžete pozorovat překrásnou přírodu - zelené hory, řeky s uklidňujícím zvukem, ale také obrazové kaňony a divoké řeky, které by se mohly stát místem pořádání extrémních sportů.

Pokud jste se rozhodli, že chcete osvěžit svůj životní styl krásami Gruzie, stačí si zajistit letenku. Město Kutaisi má vlastní letiště a nabízí pravidelné lety za velmi atraktivní ceny. Jen si vezměte dostatek času, abyste mohli prožít ty nejkrásnější okamžiky a pozorovat nezapomenutelné západy slunce.

Výlet do Gruzie by mohl být pro vás nejenom dovolená, ale také skvělá možnost, jak prozkoumat kulturní památky, potkat nové lidi a zažít vzrušující dobrodružství. Letenka Gruzie Gelati Monastery je rozhodně tou správnou volbou pro ty, kteří rádi objevují nová místa a chtějí se pochlubit svými zážitky.

Tak se nebojte a vydávejte se na nezapomenutelnou cestu do země plné překvapení a pohostinných lidí. Gruzie a klášter Gelati vystihují to nejlepší z tajů tohoto regionu a nabízejí možnost poznat jedinečné klenoty, které se k vám jinak nikdy nedostanou.


Dovolená Gruzie Gelati Monastery


Gruzie je zemí mnoha kouzel a tajemství. Jeho úžasné historické architektonické památky a kulturní tradice lákají turisty po celý rok. Gelati klášter je jednou z takových památek, které nikoho nezanechají lhostejnými. Tento klášter leží jen 12 kilometrů od Kutaisi, druhého největšího města Gruzie. Gelati klášter je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, což ukazuje na jeho kulturní důležitost.

Gelati je jeden z nejvýznamnějších klášterů v Gruzii a byl postaven v roce 1106 na pokyny Davida IV. Stavitelé kláštera byli přiváženi ze Řecka, což vysvětluje, proč Gelati nese prvky řecké architektury. Je to klášter ortodoxní církve a je sídlem katolikose a arcibiskupa Gruzie.

Klášter Gelati je jedinečný svou krásou a významem v historii Gruzie. Svědčí o tom i úžasné fresky a mozaiky, které zdobí jeho stěny. Je to nejen klášter, ale také vzdělávací a kulturní instituce, která kdysi vzdělávala mnoho studentů. V klášteře je proto také univerzita, kde se vyučuje teologie a filozofie.

Klášter Gelati se nachází v neuvěřitelně krásném prostředí, kde se setkávají zelená západní Gruzie s dominantními horami. Tento klášter je také podepřen legendou, podle které se král David IV. rozhodl postavit Gelati po tom, co dostal při lovecké výpravě probuzení od andělů zpívajících chvalozpěvy. Každý den se z Gelati kláštera ozývá zvonění zvonů, což přidává na jeho historičnosti a kouzlu.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Gelati klášter, je k dispozici mnoho turistických atrakcí v okolí. Například můžete navštívit Kutaisi, starobylé město s mnoha krásnými budovami a památkami. Další zajímavou turistickou destinací je Sataplia ochranná oblast se skvělými výhledy na okolní horu, údolí a úchvatné jeskyně.

Pokud plánujete návštěvu Gruzie, nenechte si klášter Gelati ujít. Jeho krása a velikost jsou úchvatné a jeho kulturní význam je zcela jedinečný. Klášter nabízí nejen úžasnou historii, ale také krásné výhledy na okolní krajinu. Je to nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo se rozhodne navštívit Gruzii.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky