Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Měli Gourma Elephant Park

Dovolená Měli Gourma Elephant Park


Měli Gourma Elephant Park je úžasným místem ke strávení dovolené. Nachází se v městečku Doué-la-Fontaine v západní Francii a je domovem pro více než 30 slonů. Park je tím nejlepším místem, kde si můžete užít nezapomenutelné zážitky s těmito velkými zvířaty.

Sloni v parku Měli Gourma jsou zacházeni s velkou péčí a respektem. Mají zde obrovské ohrady, kde se mohou volně pohybovat a spát. Místní pracovníci parku se o ně starají, krmení je kvalitními potravinami a pečují o jejich zdraví. Návštěvníci mohou vidět, jak se sloni krmí a jak spolu komunikují.

Park také nabízí návštěvníkům možnost projížďky na slonovi. Tato aktivita je pro turisty skvělým zážitkem, kdy se ocitnete s těmito obřími zvířaty blíže, než byste kdy představovali. Během projížďky na slonovi budete mít možnost vidět celý park a navštívit některá místa, která by jinak nebyla přístupná.

Kromě projížďky na slonovi nabízí Měli Gourma Elephant Park i další aktivity. Turisti mohou navštívit muzeum slonů a studovat o slonech více informací. Zde mohou vidět různé artefakty, fotografie a upomínky z celého světa. Park také poskytuje turistům možnost setkat se s místními lidmi a zjistit více o jejich kultuře a tradicích.

Měli Gourma Elephant Park je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Děti zde budou nadšené z toho, že mohou vidět slony naživo a dokonce se s nimi projíždět. Park také nabízí slevy pro skupiny a rodiny, což z něj činí cenově dostupnou a zábavnou volbu.

Zkuste tedy strávit dovolenou v Měli Gourma Elephant Park, kde budete mít možnost vidět slony včetně adrenalinové projížďky na nich! Budete mít zážitek, který si navždy budete pamatovat.


Letenka Měli Gourma Elephant Park


Měli Gourma Elephant Park - Návštěva mimořádného útočiště pro slony

Měli Gourma Elephant Park je jedinečné útočiště v západní Africe, kde můžete zažít a pozorovat volně žijící slony uprostřed afrického buše. Tato oblast se nachází v západním Nigeru a je vzdálená cca 200 km od města Tahoua. Zahrnuje rozlehlé území, které se táhne v délce přes 40 kilometrů a v šířce cca 20 kilometrů. Celé toto území je domovem pro zhruba 350 slonů, kteří zde žijí bezpečně a bez narušení svých přirozených návyků.

Historie Měli Gourma Elephant Park

Měli Gourma Elephant Park byl založen roku 2004 a jeho hlavním cílem bylo ochránit slona afrického, který se nachází na seznamu ohrožených druhů. V té době byli sloni v této oblasti loveni a pronásledováni kvůli slonovině, která je stále oblíbeným materiálem pro výrobu luxusních předmětů v západních zemích. Několikrát se zde také přírodní prostředí narušilo kvůli stavbě silnic a jiných projektů. Z toho důvodu bylo třeba postavit toto útočiště a zajistit ochranu tohoto působivého zvířete.

Jak se tam dostat

Naštěstí můžete navštívit tuto oblast dost snadno, přestože se nachází ve vzdálených a odlehlých oblastech Sahary. Pro let do oblasti projektu Měli Gourma by měl být vaším cílem nejprve Bamako, hlavní město sousedního státu Mali. Odtud najdete různé možnosti, jak se dostat do Niamey, hlavního města Nigeru.

Z Niamey do Měli Gourma

Dostat se do Měli Gourma je možné poprvé po silnici, avšak tuto cestu doporučujeme pouze v případě, že se jedete na vlastní zodpovědnost. Proto, když máte jasný záměr, procestovat celý region, nezbytná je bezpečnostní opatření.

V opačném případě doporučujeme letět do města Tahoua, což je druhé největší město v Nigeru, a pokračovat odtud cestou. Cesta do Měli Gourmy následuje obvyklou nezpevněnou silnicí, která není vhodná pro osobní auta s nízkým profilem. Avšak pro návštěvníky tohoto parku je vždy k dispozici bazar použitých vozů. Navíc přijatelná cena zapůjčení terénního auta procházejícím nejodlehlejšími místy parku, nezatíží vaši peněženku.

Co zde uvidíte?

Jedná se o jedinečnou a nezapomenutelnou příležitost spatřit slony v jejich přirozeném prostředí. Můžete je pozorovat v přirozených pastvinách, kde se volně pohybují, hledají potravu a obklopí vás svými charakteristickými zvuky. Čeká vás také mnoho dalších zvířat, jako např. zebry, buvoli, antilopy, opice a mnoho drobných afrických savců.

Měli Gourma Elephant Park je také skvělým místem pro turistické sporty jako např. horská kola, pěší turistiku, aklomulaci a další turistické aktivity. Tato oblast je velmi malebná, pamatuje si mnoho zpráv a je plná zeměpisných krás.

Vstupenky

Vstupenky do parku můžete zakoupit v Tahoua v Tourism House, ale také v samotném parku. Ceny se pohybují od 3000 až po 10 000 CFA, což odpovídá přibližně 180 – 60 Kč. Cena zahrnuje vstup do parku i průvodce, který vám pomůže s rozpoznáváním rostlin a zvířat a poskytne vám informace o historii a ochraně tohoto parku.

Závěr

Měli Gourma Elephant Park je mimořádné místo a zážitek, který si každý návštěvník užije na sto procent. Uvidíte nejen slony, ale také spoustu dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí. Měli byste však dbát opatrnosti kvůli odlehlé poloze tohoto parku. Pokud máte rádi turistické aktivity a toužíte po zážitku, který si budete pamatovat celý život, pak by návštěva Měli Gourma Elephant Park zaručeně neměla chybět na vašem seznamu.


Počasí Měli Gourma Elephant Park


Národní park Měli Gourma Elephant Park se nachází v západní Africe v zemi Mali. Je známý především pro svou populaci slonů, avšak zde lze nalézt i mnoho dalších zvířat včetně krokodýlů, levhartů, hyen, opic a mnoho dalších.

Počasí v parku Měli Gourma Elephant Park je poměrně extrémní, což se dá vysvětlit jeho polohou na sáharské části Sahelu, který se nachází na severu Sahary. Celý region je tedy charakterizován jako suchý, takže počasí v parku je poměrně horké a suché po většinu roku.

Během léta, od května do září, jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 45 °C. V tuto dobu je tedy vhodné se vyhnout intenzivní fyzické aktivitě a zůstat v chladném prostředí, jako je například domov, nebo si vychutnat projížďku v autě s klimatizací.

Během zimy, od října do března, jsou teploty mírnější, ale stále velmi vysoké a pohybují se mezi 25-30 °C. Také v této době je nutné si být vědom negativního vlivu horka na zdraví a dodržovat přiměřené bezpečnostní opatření, zejména pokud přecházíte delší vzdálenosti.

Nejčastější srážky v parku Měli Gourma Elephant Park zaznamenávají v období od června do září, i když tyto srážky jsou obvykle pouze občasnými bouřemi. Proto je vždy doporučeno mít s sebou vhodné prodyšné oblečení a zásobu vody na pití, aby se zabránilo dehydrataci.

Celkově je tedy klima parku Měli Gourma Elephant Parkextrémně suché a horké po většinu roku. Cestovatelé by proto měli dodržovat bezpečnostní opatření a vybavit se přiměřeným oblečením a zásobou tekutin na pití, aby si mohli plně užít návštěvu tohoto úžasného parku.


Ubytování Měli Gourma Elephant Park


Meli Gourma Elephant Park je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v jihozápadní části Afriky. Park se nachází v Mali a nabízí nezapomenutelné zážitky s africkými slony.

Pokud plánujete návštěvu Měli Gourma Elephant Park, samozřejmě budete potřebovat ubytování. Naštěstí park nabízí několik možností pro různé typy cestovatelů.

Pro cestovatele, kteří preferují komfort a luxus, jsou k dispozici několik luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí špičkové ubytování, restaurace s nejlepšími kuchaři a další prvotřídní vybavení. Mezi nejlepší hotely patří Campement de Tombouctou, La Guérite, Auberge de Goundam a Les Deux Éléphants.

S výhledem na slony a jejich pobyt v parku přímo z vašeho okna si můžete vybrat z mnoha chat a bungalovů. Tyto chaty a bungalovy jsou ideální pro rodiny nebo menší skupiny, kteří chtějí zažít blízký kontakt s přírodou a zároveň být v bezpečí a pohodlí. Mohou vyjíždět na výlety, prohlídky a safari. Mezi nejlepší chaty a bungalovy patří Celina Lodge, Auberge Timbuktu, Kamea Lodge, Toungounagouna Lodge a Dalahouse.

Pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné ubytování, jsou k dispozici i některé kempy a stanová města. Tyto možnosti poskytují skromnější vybavení, ale stále zaručují bezpečnost a příjemné prostředí k pobytu během vaší dovolené. K dispozici je například kemp Ménaka nebo stanové město Mopti.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, Měli Gourma Elephant Park je mistrovské místo pro ty, kteří chtějí zažít unikátní a nezapomenutelnou dovolenou s africkými slony. Můžete si dopřát komfort a luxus, nebo se rozhodnout pro tradičnější formy ubytování. Každá možnost nabízí neuvěřitelné zážitky, takže si můžete být jisti, že v parku nebudete o nic připraveni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Měli Gourma Elephant Park


1) Jak se dostanu do Měli Gourma Elephant Park?

- Měli Gourma Elephant Park se nachází asi 60 kilometrů od města Gao v Mali. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je najmout si místního průvodce nebo využít služby místního cestovního agenta, kteří vám zajiští dopravu a ubytování.

2) Jaké jsou hlavní atrakce Měli Gourma Elephant Park?

- Hlavní atrakcí parku jsou samozřejmě sloni. Budete mít příležitost sledovat tyto majestátní zvířata v přirozeném prostředí, jak se pohybují a krmení. Kromě toho můžete navštívit také místní vesnice a získat více informací o kultuře a životě místních lidí.

3) Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?

- Nejlepší doba k návštěvě parku je v období sucha, které trvá od prosince do května. V této době je méně deštivé počasí a sloni se více vyskytují v blízkosti vodních zdrojů.

4) Jaká je délka pobytu v parku?

- Doporučuje se zůstat v parku minimálně 2-3 dny, aby se mohli návštěvníci plně vychutnat krásy parku a objevit mnoho atrakcí, které tento park nabízí.

5) Co si přinést s sebou na návštěvu parku?

- Doporučuje se přinést s sebou dostatek vody, opalovací krém, dalekohled a fotoaparát, abyste mohli lépe vidět a zachytit krásu parku a jeho obyvatel. Můžete také přinést základní léky, pokud máte zdravotní problémy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky