Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Spojené království Giant's Causeway

Dovolená Spojené království Giant's Causeway


Spojené království se může pochlubit mnoha atrakcemi, ale jedním z nejvíce fascinujících míst je Giant's Causeway. Toto úžasné přírodní divadlo se nachází v severním Irsku, což znamená, že během své dovolené si můžete užít krásný výlet za hranice Anglie, Skotska nebo Walesu.

Giant's Causeway je přírodní skalní útvar, který se skládá z více než 40 000 bazaltových sloupů, které se vznášejí nad Atlantským oceánem. Tyto sloupy vznikly před více než 50 miliony let během sopečné aktivity, kdy skály rozpínaly a stáčely se, aby vytvořily dokonalé geometrické tvary.

Historie Giant's Causeway je obklopena mýty a legendami, které jsou stejně zábavné jako samotné útvary. Podle jedné legendy vytvořil gigant Finn MacCool Most přes Severn jako cestu, aby se mohl utkat s gigantem z ostrova Staffa. Když dorazil na druhou stranu, zjistil, že jeho soupeř byl mnohem větší než on, a tak ho rychle roztáhl. Aby se vyhnul křivdě, naplnil prázdné místo skály, aby mohl obrovský gigant důstojně přejet na druhou stranu.

Dnes je Giant's Causeway populární turistickou atrakcí, která ročně navštíví tisíce lidí. Kromě samotných skalních útvarů nabízí severní Irsko také nádherné výhledy na oceán a okolní krajinu, včetně zelených luk, lesů a horských řetězců.

Pro ty, kteří chtějí být více aktivní, existuje mnoho možností pro výlety a aktivity v okolí Giant's Causeway. Můžete si například zapůjčit kajak a prozkoumat místní zátoky a skalnaté pobřeží, nebo si pronajmout horské kolo a projet se po místních stezkách.

Pokud hledáte ubytování poblíž, máte na výběr z mnoha apartmánů, hotelů a bed and breakfastů, které se nacházejí v blízkosti Giant's Causeway i dalších turistických atrakcí v této oblasti. Mnoho z těchto ubytování také nabízí výhledy na Atlantský oceán a panoramatické výhledy na okolní krajinu.

Giant's Causeway a severní Irsko jsou určitě místem, které stojí za návštěvu během vaší dovolené v Spojeném království. Díky své okouzlující historii, nádherným výhledům a fascinujícím geologickým útvarům není divu, že se stal jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v této oblasti.


Letenka Spojené království Giant's Causeway


Spojené království Giant's Causeway je jednou z nejkrásnějších a nejunikátnějších památek, které tuto zemi nabízí. A nejen to, ale je také velmi důležité a historické místo, s mnoha příběhy a legendami.

Giant's Causeway je skalnatá oblast poblíž města Bushmills na severu Irska. Je to unikátní geologický útvar, skládající se z velkých, šestiúhelníkových kamenů, které vypadají jako kruhové dlaždice. Tyto kameny jsou stylizované jako vysoké váhy, kterými prý obryse Finn McCool vytvořil most mezi Irske a Skotskem.

Podle legendy jednou Finn McCool a jeho rival, obr z Éire, zahájili soutěž o to, kdo bude mít větší sílu. Finn se rozhodl postavit most, aby překročil tyrana a ukázal mu svou krásu a sílu. Vyhrál soutěž a dostal se až za hranice Irska, kde získal obrovské bohatství a slávu díky svým inovativním způsobům.

Giant's Causeway láká turisty z celého světa a nabízí nádherný výhled na pobřeží Irska. Můžete si pronajmout lodě a projíždět po zátoce, nebo se projít po krásné pláži. Oblast je také ideální pro ráj chodců, kteří mohou projít neuvěřitelně krásným okolím.

Jedním ze způsobů, jak si tuto nádhernou oblast prozkoumat, je letenka Spojené království – Giant's Causeway. Tato letenka umožňuje turistům cestovat do Belfastu, hlavního města Severního Irska, a odtud se snadno dopravit do Giant's Causeway.

Cesta z Belfastu do Giant's Causeway trvá přibližně hodinu a jsou k dispozici různé dopravní možnosti, jako jsou vlaky, autobusy nebo pronájem auta. Cesta je velmi pohodlná a zároveň nabízí krásný výhled na pobřeží a horu Slieve Donard.

Celkově, letenka Spojené království – Giant's Causeway je ideálním způsobem, jak si prohlédnout tuto krásnou oblast, která je plná historie a legend. Všechny turisty, kteří se sem vydají, očekávají neuvěřitelné zážitky a krásné přírodní scenérie. Giant's Causeway je nezapomenutelné místo, které nelze minout při návštěvě Severního Irska.


Počasí Spojené království Giant's Causeway


V Spojeném království se o počasí nedá říci příliš jednoznačně. Je zde ovlivňováno různými faktory a může se měnit velmi rychle. Avšak jedno místo, kde je počasí téměř magické a zvláštní, je Giant's Causeway.

Giant's Causeway je přírodní památka ve východním pobřeží Severního Irska. Zahrnuje několik tisíc kamenných sloupů, které jsou tvarovány jako šestiúhelníky a vytvářejí dojem připomínající zvláštní skalní formace. Tyto sloupy byly utvořeny před více než 60 miliony lety a vynikají svou osobitostí a unikátním vzhledem.

Klima v této oblasti je poměrně chladné a vlhké. V zimě se teploty pohybují okolo 5°C a v létě do 15°C, a i když dešťové srážky jsou celoroční, největší množství jich padne v zimě.

Navzdory tomu, že se může zdát jako ideální pro výlety během teplých letních měsíců, návštěva Giant's Causeway v deštivých dnech může být rozhodně zážitkem. Když padající déšť spadá na kamenné sloupy, vytváří silné kontrasty a zvýrazňuje barvy kamenů. Můžete si také všimnout, jak voda unáší kameny pryč a ovlivňuje tvar kamenných sloupů.

Počasí v Giant's Causeway je navíc také plné překvapení. V létě se mohou v průběhu dne vystřídat krátké bouřky s modrým nebem, což vytváří ojedinělý a nezapomenutelný zážitek v krajině této oblasti.

Celkově vyváženost počasí je důležitá pro udržení této oblasti v takové podobě, jak ji známe. Správa Giant's Causeway monitoruje počasí a stav přírodního dědictví, aby zajistila ochranu této nezapomenutelné krajiny pro budoucí generace.

Pokud plánujete návštěvu Giant's Causeway, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení pro deštivé a větrné dny, ale také se připravte na možnost překvapení počasí. Ať už se budete toulat po místních turistických trasách nebo jen sedět na břehu s výhledem na moře a na kamenné sloupy, tato přírodní památka vás zaručeně ohromí svou krásou a zvláštní atmosférou.


Ubytování Spojené království Giant's Causeway


Spojené království je známé svými turistickými lákadly, mezi které patří i Giant's Causeway. Tento přírodní div se nachází na severovýchodě ostrova a je považován za jedno z nejvýznamnějších přírodních divů Spojeného království. Pokud sháníte ubytování poblíž Giant's Causeway, máte na výběr řadu možností.

Nejvhodnějším místem pro ubytování poblíž Giant's Causeway jsou města Bushmills a Portrush, která jsou vzdálena přibližně 5 km od Giant's Causeway. V těchto městech naleznete mnoho různých hotelů, bed and breakfastů a hostinců, které nabízejí různé typy ubytování.

Pro návštěvníky Giant's Causeway je ideální zvolit si ubytování v historickém městečku Bushmills. Toto město je oceněno pro svou krásu a nabízí mnoho možností ubytování pro turisty. Mezi nejvíce doporučovanými hotely v Bushmills patří Bushmills Inn a Causeway Hotel. Tyto ubytování nabízejí nejlepší možné vybavení pro turisty, kteří chtějí poznat Giant's Causeway.

Další skvělou možností ubytování je město Portrush, oblíbené letovisko, které se nachází v blízkosti Giant's Causeway. Můžete zde najít několik hotelů a hostinců, které nabízejí různé typy ubytování za rozumné ceny. Mezi nejlepší hotely v Portrush patří Bayview Hotel, Ramada Portrush Hotel a Skerries Restaurant with Rooms.

Pro turisty, kteří hledají něco luxusního a určitému úbytování se nebojí zaplatit více peněz, jsou tyto hotely nejlepším řešením. Nabízejí moderní a plně vybavené pokoje a turisti se mohou těšit na mnoho dalších služeb jako například spa, restaurace, bary a další.

Někteří turisté si vybírají ubytování i v městech, jako jsou Belfast a Dublin. I tato města nabízejí nadstandardní ubytování, které mohou být pro turisty více zajímavé. Získáte tak možnost poznat nejen Giant's Causeway, ale i další zajímavá místa a turistická lákadla.

Návštěva Giant's Causeway je nezapomenutelný zážitek a naleznete zde mnoho různých možností, kde se ubytovat. Pokud hledáte ubytování poblíž této turistické atrakce, nebojte se vybírat z mnoha hotelů a bed and breakfastů v těchto městech a v okolí. Vyberte si nejlepší ubytování, které nabízí pro vás potřebný komfort a zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Giant's Causeway


1) Co je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je přírodní památka na severním pobřeží Severního Irska. Jedná se o množství kamenných sloupů, které byly vytvořeny sopečnou činností před 60 miliony let.

2) Jaký je vstup do Giant's Causeway?
Vstup do Giant's Causeway je většinou placený a cena se liší v závislosti na sezóně. V roce 2021 je cena pro dospělého 12,50 liber a pro dítě 6,25 liber.

3) Jaké jsou otevírací doby Giant's Causeway?
Otevírací doby se také mohou lišit v závislosti na sezóně. V zimě je Giant's Causeway otevřen většinou od 9 do 17 hodin, v létě od 9 do 19 hodin.

4) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Giant's Causeway?
Nejlepší čas na návštěvu je většinou v ranních hodinách, nebo pozdě odpoledne. V této době je zde méně turistů a máte více prostoru na prohlídku.

5) Jaké jsou možnosti dopravy do Giant's Causeway?
Můžete cestovat autem, autobusem nebo vlakem. Existuje mnoho organizovaných zájezdů, které zahrnují dopravu a průvodce.

6) Je nutné si zakoupit lístek předem nebo lze zakoupit na místě?
Můžete zakoupit lístek jak předem, tak i na místě. Je však lepší si zarezervovat lístky předem v sezóně, aby se zabránilo dlouhým frontám.

7) Je prohlídka Giant's Causeway náročná?
Návštěva Giant's Causeway není příliš fyzicky náročná, kromě prohlídky kamenných sloupů můžete projít také okolní krajinou.

8) Je nutné dodržovat určitá pravidla během návštěvy Giant's Causeway?
Ano, během návštěvy Giant's Causeway je nutné dodržovat určitá pravidla pro ochranu přírodního dědictví. Například nechodit mimo upravené stezky, neodnášet si kameny jako suvenýry apod.

9) Je v Giant's Causeway možné si najmout průvodce?
Ano, je možné si najmout průvodce, kteří Vám poskytnou mnoho informací o historii a geologii tohoto místa.

10) Co je možné v oblasti Giant's Causeway navštívit navíc?
V oblasti Giant's Causeway je možné navštívit další přírodní památky, jako jsou Carrick-a-Rede Rope Bridge nebo Dunluce Castle, což jsou velmi oblíbená místa u turistů.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky