Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Indonésie Nusa Penida

Letenka Indonésie Nusa Penida


Pokud hledáte exotický a netradiční cíl pro svou další dovolenou, může vás zaujmout indonéský ostrov Nusa Penida. Nachází se v blízkosti známějších Bali a Lomboku a nabízí návštěvníkům krásné pláže, neuvěřitelnou přírodu a možnost pozorovat mnoho endemických druhů.

Nejpohodlnější způsob jak se dostat na Nusa Penida je letecky, z letiště na Bali trvá let cca 25 minut. Z letiště poté můžete využít různých dopravních služeb, jako jsou například taxi, shuttle bus nebo pronájem scooteru či automobilu.

Nusa Penida disponuje mnoha plážemi, které jsou doporučovány k návštěvě. Nejznámější všechny jsou Kelingking Beach, Crystal Bay a Atuh Beach. Kelingking Beach je pláž s neuvěřitelným výhledem z vrcholu útesu, podobajícímu se tvaru dinosaura. Tato pláž se však nachází v klidné zátok na strmém úbočí, a tak je nutné se k ní sestupovat po schodech, které dávají přednost spíše zkušenějším návštěvníkům.

Další populární pláží je Crystal Bay, která je ideální pro potápěčské nadšence. Křišťálově čistá voda a množství mořského života jsou jen některé z věcí, které vás na této pláži čekají. Rájem pro milovníky surfování je pláž Atuh Beach, kterou tvoří útesy a vysoké vlny vytvářejí ideální podmínky pro surfaře.

Kromě pláží má Nusa Penida také mnoho přírodních krás, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří například T-Rex řádek, který vypadá jako obrázek Tyrannosaura Rexe vyřezaného do útesů. Další přírodní památkou jsou třeba vodopády Guyangan a Peguyangan, které stojí za procházku divokou přírodou a odměnou jsou pak neuvěřitelné vodopády obklopené vysokými útesy.

Pokud hledáte další aktivitu, kterou můžete na Nusa Penida podniknout, doporučujeme navštívit klášter Goa Giri Putri, který je vytvořen z mnoha jeskyní a patří mezi nejposvátnější místa v Bali.

Nusa Penida je pro mnoho cestovatelů jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v Indonésii. Dokáže nabídnout nejen krásné pláže a úchvatnou přírodu, ale i bohatou historii a kulturu. Pokud se tedy chystáte na svou další dovolenou, rozhodně neváhejte a vydejte se na tento nádherný ostrov, o kterém budete ještě dlouho mluvit.


Dovolená Indonésie Nusa Penida


Indonésie je jednou z nejlepších turistických destinací v Asii. Tato země láká turisty z celého světa díky svým krásným plážím, krystalově čisté vodě a ohromující flóře a fauně. Jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Indonésii je ostrov Nusa Penida.

Nusa Penida je malý ostrov, který se nachází zhruba 20 km jižně od Bali. Ostrov je domovem několika krásných pláží, úchvatných vodopádů a odlehlých lagun. Nusa Penida je také známá svými úžasnými skálami a pro vyhlídkové body na vrcholu skal.

Západy slunce na pláži Atuh jsou jedny z nejkrásnějších scenérií, které si můžete představit. Na této pláži můžete také najít několik klasických indonéských domečků, kde si můžete odpočinout v klidu a tišině.

Další nejlepší pláží je Kelingking Beach, která má podobu velryby, což je pro turisty skvělá atrakce. Tato pláž je skvělá pro ty, kteří hledají klid a ticho. Na této pláži máte možnost snímání pěkných fotek.

Vodopád Peguyangan je další krásné místo, které si můžete v Nusa Penida užít. Turisté se sem směřují kvůli krásnému vodopádu a modrému bazénu, který je u podnoží vodopádu. Toto místo také poskytuje úchvatné výhledy na celý ostrov.

Ostrov Nusa Penida nabízí pestrou kuchyni s méně doménovými jídly než v Bali. Na Nusa Penida můžete dostat čerstvé a čerstvé ryby při příjezdu na rybářské molo v Toyapakeh.

Jedna z nejočekávanějších atrakcí na Nusa Penida, kterou si turisté stále užívají, je průzkum pod vodou. Díky krystalově čisté a teplé vodě můžete zažít nádherné snímky vodního světa, které jsou velkou atrakcí pro turisty.

Výlet do Indonésie a konkrétně na Nusa Penida, to je pro turisty nevšední zážitek, krásné pláže, kulturní bohatství, pestrost kuchyně, ticho a krása ostrova. Nenechte si ujít shánění víz pro Indonésii na poslední chvíli, protože by to mohlo mít dopad na váš zcela nezapomenutelný zážitek z dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Nusa Penida


1. Jak se dostat na Nusa Penidu?
Na Nusa Penidu se lze dostat trajektem z Bali. Plavba trvá zhruba 45 minut.

2. Které jsou nejlepší pláže na Nusa Penidě?
Mezi nejlepší pláže na Nusa Penidě patří Kelingking Beach, Crystal Bay, Broken Beach a Angel's Billabong.

3. Kde se dá najít ubytování na Nusa Penidě?
Na Nusa Penidě lze najít různé typy ubytování, včetně hotelů, ubytování u místních rodin nebo bungalovů.

4. Kolik stojí stravování na Nusa Penidě?
Ceny stravování se na Nusa Penidě pohybují kolem 50-100 tisíc rupií za jídlo.

5. Jak se nejlépe pohybovat po Nusa Penidě?
Nejlepší způsob, jak se po Nusa Penidě pohybovat, je pronajmout si skútr nebo motorku.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nusa Penidy?
Nejlepší čas na návštěvu Nusa Penidy je v období od dubna do září, kdy jsou nejlepší podmínky pro plavání a potápění.

7. Co si vzít s sebou na Nusa Penidu?
Pokud se chystáte na pláž, měli byste si vzít plavky, ručník, opalovací krém, klobouk a pití. Pokud se chystáte na trek, měli byste si vzít dobré boty na chůzi a dostatečné množství vody.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity na Nusa Penidě?
Mezi nejlepší aktivity na Nusa Penidě patří potápění, šnorchlování, surfing, trekking a prohlížení místních památek.

9. Musím respektovat místní kulturu na Nusa Penidě?
Ano, na Nusa Penidě je důležité respektovat místní kulturu a zvyky, jako je například vhodné oblečení při návštěvě chrámů a dalších posvátných míst.

10. Jaká je místní měna na Nusa Penidě?
Místní měna na Nusa Penidě je indonéská rupie.


Ubytování Indonésie Nusa Penida


Indonésie je země, kterou mnoho turistů navštíví díky exotickému kouzlu jejích ostrovů a rozmanitým aktivitám, které nabízí. Jedním z těchto ostrovů je Nusa Penida, který se nachází nedaleko Bali. Nusa Penida nabízí turistům jedinečnou přírodní krásu, dechberoucí pláže a přátelské obyvatele. A co se týká ubytování, mohou turisté vybírat z různých možností, od tradičních bungalovů až po luxusní resorty.

Pokud hledáte tradiční ubytování, můžete si pronajmout bungalov nebo domek. Tyto nabízejí útulný pocit a jsou obklopeny přírodou. Většina z nich má venkovní terasu, kde si můžete vychutnat pohled na oceán, a mnoho z nich nabízí také snídani zahrnutou v ceně.

Pro turisty, kteří hledají více luxusní zážitek, jsou tu luxusní hotely a resorty, které nabízejí špičkové vybavení a prvotřídní služby. Tyto hotely se nacházejí na klidných místech a často nabízejí skvělý výhled na oceán. Mezi výhody těchto hotelů patří bazény, fitness centra, wellness a spa centra, restaurace s výhledem na oceán, all-inclusive stravování a další.

Pro ty, kteří hledají něco mezi, jsou k dispozici také menší hotely a penziony. Tyto hotely nabízejí komfortně zařízené pokoje, často mají venkovní bazény a chic restaurace.

Většina turistů se rozhodne ubytovat se v oblasti jižního pobřeží, kde je nejvíce nabídky co se týká ubytování. Oblast je také ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí a objevovat krásy ostrova.

Ať už hledáte tradiční bungalov, luxusní hotel nebo menší penzion, na Nusa Penida máte velkou šanci najít ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám, přístupu k plážím a umístění.

Vzhledem k rapidnímu nárůstu turismu v Indonésii se nedoporučuje spoléhat na spontánní hledání ubytování na místě, zejména během sezóny, kdy je obrovský zájem. Je lepší vaše ubytování plánovat dopředu a rezervovat si pokoj předem, pokud chcete zajistit pohodlné a bezproblémové ubytování při vaší návštěvě na Nusa Penida.


Počasí Indonésie Nusa Penida


Indonésie je jednou z největších zemí na světě, a to znamená různorodé klimatické podmínky v různých regionech země. Nusa Penida, ostrov na jihovýchodě Bali, má například své vlastní specifické klima a počasí.

Nusa Penida má celkově dvě období: suché a deštivé. Suché období trvá od května až do září, zatímco deštivé období nastává od října do dubna. Nejteplejším měsícem na ostrově je březen, kdy teploty dosahují až 32°C. Nejchladnější období je mezi prosincem a lednem, kdy teploty klesají na 22°C.

Během suchého období jsou teploty na Nusa Penida vysoké a vlhkost vzduchu poměrně nízká, což znamená, že slunce může být velmi silné a může být potřeba chránit se před přímým slunečním zářením. V této době je na ostrově také méně srážek, což znamená, že vodopády mohou mít nižší vodní tok. Během deštivého období naopak Nusa Penida zažívá vysokou vlhkost vzduchu a průtrže mračen a bouřky jsou běžné. Srážky mohou být velmi silné, což může znamenat problémy s přístupem k některým místům.

Nejlepší období k návštěvě Nusa Penida je pro mnoho lidí období sucha, protože teploty jsou příjemné a srážky minimální. Nicméně také deštivé období má své kouzlo, a to především kvůli zběsilému pokrytí vegetace, rozkvétajícím květinám a vodopádům, které během období sucha nejsou k mání. Pro turisty, kteří plánují cestu na Nusa Penida, je důležité si zkontrolovat předpověď počasí, aby se mohli přizpůsobit aktuálním podmínkám a zbavit se jakýchkoliv překvapení při plánování svých aktivit.

Celkově je počasí na Nusa Penida poměrně stabilní a téměř po celý rok slunné. Navíc, pokud máte rádi horké počasí a krásné slunečné pláže, Nusa Penida je skvělým místem pro relaxaci a odpočinek v přírodě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky