Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Peru Aguas Calientes

Dovolená Peru Aguas Calientes


Peru je zemí bohatou na historii a neuvěřitelně krásnou přírodu, a jedním z nejvíce navštěvovaných turistických destinací v této zemi je město Cusco a nedaleké Aguas Calientes. Tyto dvě lokality lákají návštěvníky z celého světa, kteří chtějí poznat peruánskou kulturu a zapojit se do dobrodružství v andské přírodě.

Aguas Calientes je malé město v andských horách, které se nachází nedaleko od slavných Inckých ruin Machu Picchu. Toto údolí řeky Urubamba je už od dob Inckých civilizací cílem poutníků, protože zde byla mnoho století uctívána přírodní kosmická síla Lipak-uhci.

Dnes jsou Aguas Calientes populární mezi turisty, kteří sem přicházejí, aby vstali brzy ráno, aby viděli Machu Picchu v úsvitu, nebo zakončili svůj den relaxací v termálních pramenech při západu slunce. Mnoho turistů také využívá možnost zdejších turistických služeb, které nabízí návštěvníkům široké spektrum aktivity.

Návštěva Machu Picchu

Machu Picchu je špičkou mezi Inckými památkami, a proto se nevyhněte jeho návštěvě. Abyste ušetřili čas a snažili se vyhnout se davům turistů, vstaňte brzy ráno a pokuste se dostat se na místo co nejdříve. Téměř každý turista, který navštíví Peru, nikdy nezapomene na toto magické místo.

Termální prameny v Aguas Calientes

Pro zklidnění po návštěvě Machu Picchu navštivte termální prameny v Aguas Calientes, kde v teplé vodě můžete relaxovat a těšit se na výhled na okolní hory. Tento fyzický relax je skvělým kontrastem s dobrodružstvím a procházkami v okolí Machu Picchu.

Hiking

Okolí Aguas Calientes nabízí několik skvělých vycházek. Především trekkingovou cestu Inka Jungle, po které se můžete dostat k Machu Picchu. V závislosti na vaší kondici a zkušenosti můžete si vybrat z různých druhů trekkingu, od krátkých procházek po celodenní výpravy.

Historické centrum Cusca

Cusco, hlavní město regionu, je jedním z nejzachovalejších měst z andské údolí. Tam si můžete prohlédnout historické památky, jenž jsou opatřené kamenickým uměním a dodnes se vylepšují, aby zůstaly co nejautentičtější. Převládají zde rušné tržiště, barevné budovy a hustá atmosféra.

Výlet do Vásquezů tůpné hory

Vásquezova tůpná hora je jedním z přírodních divů And. S korunami stromů, visutými mosty a atraktivními vodopády nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na hornatou krajinu, která obklopuje Aguas Calientes.

Peru je krásnou zemí s dlouhou historií, a Aguas Calientes není výjimkou. Jeho termální prameny, trekkingové trasy v okolí Machu Picchu, historické město Cusco a další atrakce nabízejí neuvěřitelný zážitek pro ty, kteří přicházejí do tohoto krásného koutu Peru. Pokud hledáte dobrodružství v nádherné andské krajině, potom je Aguas Calientes nejpříjemnější a nejkrásnější stopkou pro vás před příchodem ke Machu Picchu.


Letenka Peru Aguas Calientes


Letenky do Peru jsou stále oblíbenější volbou pro turisty, kteří touží po objevování jedinečného peruánského kulturního dědictví. Jedním z nejvyhledávanějších míst je Aguas Calientes, které se nachází v blízkosti slavného města Machu Picchu. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, rádi bychom vám představili některé možnosti letenek, které můžete využít.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých částí světa do Peru. Mezi nejvyhledávanější patří například Avianca, LATAM Airlines nebo American Airlines. Tyto společnosti nabízí lety do Lima, což je většinou vaším prvním cílem, a odtud si už musíte zajistit další přepravu do Aguas Calientes. Existuje několik možností, jak se tam dostat.

Jednou z možností je vzít si let z Limy do letiště Cusco, odkud budete muset pokračovat po silnici a železnici nebo po Inka Trail, abyste se dostali z Cusca do Aguas Calientes. Toto je nejpopulárnější cesta, neboť Inka Trail je považována za jednu z nejkrásnějších turistických cest na světě. Na druhou stranu ale bude to stát více času a peněz.

Další možností je si vzít let z Lima do města Puerto Maldonado, které je známé svými deštnými lesy a řekou Amazonkou. Z Pulerta Maldonado se můžete dostat po řece do města Santa Teresa, které leží v blízkosti Aguas Calientes. Tato cesta je sice delší, ale nabízí vám možnost objevovat úžasnou přírodu a nezapomenutelnou dobrodružnou cestu.

V neposlední řadě je tu možnost si zakoupit letenku přímo do samoobslužného letiště Aguas Calientes. Tato možnost je nejpohodlnější, ale také nejdražší. Letiště se nachází pouze několik kilometrů od centra města Machu Picchu a nabízí krátkou cestu, aniž byste museli hodiny trávit na cestě po silnici nebo po Inka Trail.

Celkově lze říci, že vaše volba závisí na vašich finančních možnostech a tom, jak byste si přáli cestu strávit. Pokud máte rádi dobrodružství a chcete zažít něco nezapomenutelného, rozhodně vám doporučujeme Inka Trail či cestu lodí po řece. Pokud vám ale nevadí utratit více peněz a zvolit pohodlnější cestu, vyberte si přímo let do Aguas Calientes. Nezáleží na tom, jakou cestu zvolíte, samotné Peru i město Aguas Calientes se určitě stanou nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Peru Aguas Calientes


Peru je nádherná země plná překrásných přírodních scenérií a historických památek. Jednou z nejslavnějších památek v Peru jsou Machu Picchu, incké ruiny skryté v Andách. Pokud se rozhodnete navštívit Machu Picchu, je velmi pravděpodobné, že budete ubytováni v Aguas Calientes. Toto město je důležité pro turisty, kteří chtějí vidět Machu Picchu, ale zároveň je to i krásné a uklidňující místo pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si klidnou dovolenou.

Aguas Calientes je malé a kuriózní město ležící v údolí And na břehu řeky Urubamba. Vzhledem k tomu, že město je přístupné pouze lodí nebo vlakem, budete si muset nejprve koupit lístek a vyrazit z Cusca. Cena lístku vlaku se pohybuje kolem 80 až 120 dolarů za jednu jízdu, přičemž cena se liší v závislosti na typu vlaku a hodnocení kvality ubytování.

Pokud plánujete zůstat v Aguas Calientes, máte několik možností ubytování. Nejdůležitější věcí, kterou byste měli vzít v úvahu, je vzdálenost od vstupu do Machu Picchu. Ideální situací by bylo, kdybyste si vybrali ubytování, které je v docházkové vzdálenosti od vstupu do Machu Picchu. To ušetří čas a usnadní přístup k hlavní turistické atrakci v oblasti.

V Aguas Calientes najdete řadu typů ubytování, od hostelu po luxusní hotely. Cena ubytování se pohybuje od 20 dolarů do více než 300 dolarů za noc. Pokud se rozhodnete ubytovat v hotelu s vyšší cenou, můžete očekávat lepší pohodlí a často i krásný výhled na řeku nebo kalnou puku.

Aguas Calientes je také právě městem, kde se nachází nejvyhledávanější restaurace pro turisty navštěvující Machu Picchu. Místní trhy nabízejí řadu peruánských specialit a suvenýrů, které můžete přinést domů pro své přátele a rodinu.

Kromě Machu Picchu můžete také navštívit Aguas Calientes a vyzkoušet termální prameny, které jsou známé svými léčivými vlastnostmi. Tyto prameny jsou ideální pro odpočinek a relaxaci po dlouhém dni stráveném procházením Machu Picchu.

Celkově lze tedy říci, že Aguas Calientes je skvělým místem pro ubytování během cesty do Machu Picchu. S řadou možností ubytování a mnoha turistickými atrakcemi v okolí, je to skutečně krásné místo pro odpočinek a relaxaci. Čas strávený v Aguas Calientes bude určitě jedním z nejlepších zážitků během vaší cesty do Peru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Aguas Calientes


Dotaz: Jak se dostat do Aguas Calientes?
Odpověď: Nejčastěji se do Aguas Calientes dostanete vlakem z Cusca nebo autobusem z Hidroelectrica. Existuje také možnost pěší turistiky z města Santa Teresa.

Dotaz: Jak se dostat na Machu Picchu z Aguas Calientes?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Machu Picchu, je autobusem, který jezdí přímo z Aguas Calientes. Pokud máte dostatek energie a času, můžete také jít po staré stezce, což je cca dvouhodinová cesta.

Dotaz: Jaké jsou vstupenky na Machu Picchu?
Odpověď: Cena vstupenek na Machu Picchu může být v závislosti na sezóně a typu vstupenky. Cena se pohybuje od 70-250 USD.

Dotaz: Je nutné si vstupenky na Machu Picchu kupovat předem?
Odpověď: Ano, je nutné si vstupenky na Machu Picchu kupovat předem, jelikož pro turisty platí omezený počet návštěv denně.

Dotaz: Kdy jsou nejzvyklejší časy návštěvy Machu Picchu?
Odpověď: Nejvytíženější časy návštěvy jsou v období od června do srpna a během velkých svátků, jako jsou například Velikonoce a Vánoce.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší místa k ubytování v Aguas Calientes?
Odpověď: Aguas Calientes nabízí širokou škálu ubytování, většina z nich se nachází blízko centra města a vlakového nádraží. Mezi populární hotely patří např. Inkaterra Machu Picchu Pueblo Hotel, Casa del Sol Machupicchu a Tierra Viva Machu Picchu.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Peru a Machu Picchu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Peru a Machu Picchu závisí na vašich preferencích. Nejsou-li vám příliš obvyklé davové scény, na této lokalitě byste měli být ideálně v časech mimo špičku turistické sezóny - především během měsíců od listopadu do dubna, kdy nemusí být přehnané horko a dešťové srážky jsou co do množství nižší.

Dotaz: Jak dlouho trvá návštěva Machu Picchu?
Odpověď: Návštěva Machu Picchu se může lišit od několika hodin až po celý den, v obou případech se však připravte, že bude velmi fyzicky náročná. Mnoho návštěvníků tráví v Machu Picchu celý den, aby si mohli prohlédnout všechna zajímavá místa.


Počasí Peru Aguas Calientes


Peruanské město Aguas Calientes se nachází v blízkosti vstupu do slavného inkovského města Machu Picchu a nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také zajímavé počasí během roku.

V Aguas Calientes se nachází vysoko v Andách, což znamená, že tamní klima je velmi proměnlivé. Nejlepší období pro návštěvu je od května do října, kdy je zde nejvíce slunce a teploty se pohybují od 10 do 25 stupňů Celsia. V tuto dobu roku se také nejčastěji konají výpravy do Machu Picchu.

V zimě, tedy od listopadu do března, se zde vyskytují deště a mlhy, ale teploty zůstávají příjemné. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Aguas Calientes v této době roku, je dobré se vybavit pláštěnkou a nevadit vám mokro.

Od dubna do května je pak období sucha, ale teploty jsou nižší a dny jsou krátké. Protože jde o méně populární období, můžete se tedy setkat s menším množstvím turistů.

Celkově je tedy důležité být připraven na různorodé počasí a vybavit se vhodným oblečením a obuví. Pokud tedy plánujete návštěvu Aguas Calientes, sledujte předpověď počasí a přizpůsobte svůj pobyt daným podmínkám. Bez ohledu na počasí se ale můžete těšit na krásnou přírodu, úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky