Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Česko Holašovice

Počasí Česko Holašovice


České Holašovice, malá vesnice v jižních Čechách, se může pyšnit krásným a příjemným počasím po většinu roku.

V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, což je příjemné pro venkovní aktivity a procházky po okolí. Zahrady a louky okolo vesnice jsou v létě plné květin a zeleně a nabízejí dokonalé prostředí pro pikniky a grilování.

Podzim v Českých Holašovicích je obvykle tichý a klidný. Teploty se snižují na příjemných 15-20 °C a okolní lesy a pastviny nabízejí nádhernou podívanou na žluté a oranžové listy stromů.

V zimě mohou být teploty mírně pod nulou, ale sněhové srážky jsou spíše vzácné. Můžete však těšit na krásné výhledy na zasněžené krajiny a na projížďky na běžkách po okolních lesích.

Jaro v Českých Holašovicích je obvykle vlhké, ale také krásné. Teploty se postupně zvyšují a květinové koberce se objevují na zahradách a loukách.

Celkově lze říci, že počasí v Českých Holašovicích je velmi přijatelné a nabízí mnoho příležitostí k venkovním aktivitám a k procházkám po celý rok. Pokud si chcete užít nádhernou krajinu a historické kouzlo této malebné vesnice, rozhodně doporučujeme navštívit České Holašovice a užít si zdejší přírodní krásy a pohodu.


Dovolená Česko Holašovice


Dovolená v Česku může být skvělým zážitkem pro ty, kdo chtějí objevovat krásy své země. Jedním z míst, která byste určitě měli navštívit, je malebná vesnička Holašovice, nacházející se v Jihočeském kraji nedaleko od města České Budějovice.

Tato vesnička, která je součástí památkové rezervace, patří mezi ty nejkrásnější a nejlépe zachovalé historické vesničky v Evropě. Její původ sahá až do 12. století, kdy zde byla založena osada. V průběhu staletí se zde vyvinulo specifické zemědělské hospodaření a vznikly charakteristické usedlosti, které jsou dodnes viditelné.

Pohled na Holašovice uchvátí každého návštěvníka svými barevnými fasádami a nádhernými zdobenými štíty. Celkem zde najdete 23 historických budov, včetně roztomilé kapličky sv. Jana Nepomuckého. Každá z budov má svůj unikátní charakter a působí velmi autenticky.

Kromě procházky samotnou vesničkou máte možnost navštívit také místní muzeum. V něm najdete zajímavé informace o historii a kultuře Holašovic, ale také o tradičním zemědělství. Pro ty, kteří mají rádi hezké výhledy, se nabízí výlet na blízký kopec Klet, který je nejvyšší horou Šumavy. Z vrcholu se nabízí úchvatný výhled na malebnou krajinu v okolí.

Kromě historických památek si Holašovice rovněž zakládají na dobré gastronomii. V místních hospodách si můžete vychutnat tradiční jihočeskou kuchyni, včetně preclíků, kysaného zelí či slavného českého piva.

Celkově je Holašovice skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. Přírodní krása a historické památky vytváří jedinečnou atmosféru, kterou prostě musíte zažít. Proto neváhejte a vydejte se do této malebné vesničky na dovolenou v Česku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Holašovice


1. Jak se dostanu do Holašovic?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se do Holašovic dostat, je autem nebo autobusem. Holašovice se nachází asi 15 km jižně od města České Budějovice.

2. Kde mohu parkovat v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích je několik parkovišť, která jsou zpoplatněna. Pokud hledáte bezplatné parkoviště, můžete zaparkovat u sportovního hřiště nebo u Základní školy.

3. Kolik stojí vstupné do Holašovic?
Odpověď: Vstup do Holašovic je zdarma. Vstupné se platí pouze za prohlídku muzea a kostela.

4. Jsou Holašovice přístupné pro vozíčkáře?
Odpověď: Většina oblasti Holašovic je přístupná pro vozíčkáře. Avšak některé staré budovy a uličky mohou být obtížnější k procházení.

5. Kdy jsou Holašovice otevřené?
Odpověď: Holašovice jsou otevřené po celý rok. Muzeum a kostel mají ale omezené otevírací hodiny.

6. Kde mohu najít ubytování v Holašovicích?
Odpověď: V Holašovicích samotných nejsou žádné hotely nebo penziony. Nejbližší ubytování je v okolních městech jako například v Českých Budějovicích.

7. Jaká je historie Holašovic?
Odpověď: Holašovice jsou malá vesnice s bohatou historií. Byla založena v 13. století a v průběhu staletí se staly centrem obchodu a zemědělství. V roce 1998 byly Holašovice zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

8. Jakou architekturu najdeme v Holašovicích?
Odpověď: Holašovice jsou nejznámější svými selskými barokními usedlostmi a zděnými i dřevěnými domy. Architektura v Holašovicích pochází převážně ze 17. a 18. století.


Letenka Česko Holašovice


Letenka Česko Holašovice: Pohodlná a rychlá cesta k výjimečnému zážitku

Holsovicemi neznáš nic? Není divu, tato malá vesnička v Jižních Čechách se považuje za skutečnou perlu našich končin. Kromě toho, že patří do seznamu památek UNESCO, se jedná o naprosto unikátní místo, které lze navštívit snad jen těžko z jiné části světa. Z Prahy či jiného vzdáleného velkoměsta vás kouzelné Křivoklátsko dělí v průběhu roku nanejvýš zhruba hodinu cesty. Co kdyby tedy začínající skvost svých dovolenkových plánů začal právě letenkou Česko Holašovice?

Jak se dostat do „Civilizace od život se spíše hemží.“

V závislosti na vašem výchozím bodu se můžete rozhodnout pro dvě základní trasy – ze severu nebo ze západu. V případě, že řídíte automobil, pro vás zřejmě žádný problém nevznikne. Pokud se vás ale neoblékne do kožených manšestrů a sednete na palubu letadla, bude lepší sáhnout po jiném dopravním prostředku.

Vzhledem k tomu, že letiště se nachází přímo v sousedním Českém Krumlově, z Prahy budete po cca 40 minut přistávat v příjemně tichém a komorním prostředí. Vyzvedněte si své zavazadla a putujte k letadlovému autobusu, který vás po pár minutách dovede až do vašeho cílového bodu – Holašovic.

Kam se podívat po příletu?

V prvé řadě je třeba zmínit tuto vesnici jako celostátní památku. Nejznámější zdejší místem je Bezručova ulice, kde najdete původní stavby, které byly v 19. století přeměněny na klasicistní stavby. Podobné památky najdete po celém historickém centru, které budete procházet přesně podle svého gusta. Pro milovníky sportu a cestování se v Holašovicích nachází první sportovní letiště. Budete-li mít čas, stačí se domluvit s místním aeroklubem a po kvalitním výcviku se pokusit o výstup do nejvyšších výšek.

A co si vzít sebou na takovou cestu? Na letový lístek už víte, že bez něj se neobejdete. Základem je pohodlné oblečení a obuv asi zásadněji netřeba. Přesto se však netradičně obujte do těch správných bot. Pokud se vám letení letadlem nezdá zcela ničím naplněné, jsou to například vynikající pohorky, které vám zajišťují opravdu pevnou a stabilní chůzi. Vyzkoušejte si v nich nějaký z horských výšlapů, když už zde tak kouzelné podmanivé bydlení je.


Ubytování Česko Holašovice


Český národní památkový rezervace Holašovice patří mezi nejvíce přitažlivé turistické cíle v jižních Čechách. V první řadě se jedná o krásnou a zachovalou tradiční vesnici, která byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO. Kromě toho se Holašovice může pochlubit také pestrou nabídkou ubytování, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

V Holašovicích najdete nejen tradiční pohostinství a penziony, ale také moderní hotely a luxusní apartmány, které vám poskytnou pohodlné a komfortní ubytování. Většina z těchto zařízení se nachází v blízkosti hlavní turistické atrakce, tedy zapsané vesnice Holašovice. Mnohá ubytovací zařízení navíc nabízejí návštěvníkům možnost využití různých aktivit, jako je například půjčování kol, wellness centrum nebo bobová dráha.

Návštěva Holašovic je obzvláště vhodná pro milovníky krásné přírody a odpočinku v klidném prostředí. Kromě toho, že zde najdete ochutnávky místních specialit, můžete se také projet na koni nebo navštívit nejbližší rybníky, které jsou bohaté na ryby.

Pokud se chystáte navštívit Holašovice, doporučujeme vám ubytování si předem zarezervovat a předem si prohlédnout nabídku ubytování na internetu. Tím si ušetříte čas a stres, a navíc získáte lepší představu o tom, co všechno si můžete v této krásné oblasti užít.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky