Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nizozemsko Leiden

Dovolená Nizozemsko Leiden


Jste plni očekávání, že si na své letní dovolené v Nizozemsku odpočinete a zároveň objevíte nová místa a zážitky? Pokud ano, určitě byste neměli minout nádherné město Leiden, které se nachází uprostřed atraktivní krajiny s řekami a kanály.

Leiden se nachází necelou hodinu jízdy od hlavního města Amsterdamu a je to město, které je plné historie a kultury. Zde se můžete projít po nábřeží nebo navštívit univerzitu Leiden, která patří k nejstarším a nejvýznamnějším univerzitám v Evropě.

Také byste si neměli nechat ujít návštěvu míst, kde se narodili a žili slavní umělci, jako Vincent van Gogh, Rembrandt van Rijn a jméno, které je dobré si pamatovat, je Jan Steen, umělec ze zlatého věku nizozemského malířství.

Pokud jste nadšeni pro přírodní krásy, měli byste tuto roztomilou destinaci navštívit v létě, kdy se zde slaví festival květin. Město se stává krásným květinovým showcasem, kde je možné vidět mnoho druhů květin a rostlin. Navíc se zde vytváří elegantní aranžmá a je k vidění mnoho uměleckých děl, které jsou inspirovány květinovou tematikou.

Pro turisty, kteří milují zábavu, bude hlavní atrakcí nezávislý filmový festival "Leiden International Film Festival", který se koná v listopadu. Filmový festival je zde již několik let, a protože je pro umělce volně přístupný, získal si velkou oblibu jak u návštěvníků, tak u místních obyvatel.

Po celý rok se také v Leidenu koná slavnosti piva a gastronomie, kde můžete ochutnat nejen horké hodinky a tradiční nizozemské speciality, ale také mnoho druhů piva, která jsou zde k dispozici.

Leiden nabízí nejen kulturní atrakce, ale také mnoho možností pro sportovní aktivity, jako například kanoistiku nebo jízdu na kole. Mnoho turistů si pronajme kolo a užije si krásné výhledy z míst, kam autem nezajedou.

Celkově můžeme říci, že návštěva Leidenu je zcela určitě jedinečný zážitek. Toto město kombinuje nezaměnitelné kulturní dědictví, krásnou přírodu a bohatý kulturní program, což vytváří ideální podmínky pro perfektní letní dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Leiden


Q: Jak se dostanu z letiště v Amsterdamu do Leidenu?
A: Z letiště Amsterdam-Schiphol můžete cestovat vlakem nebo autobusem přímo do Leidenu. Vlak trvá asi 20-30 minut a autobus trvá asi 35-40 minut.

Q: Kolik stojí jeden lístek na vlak z Amsterdamu do Leidenu?
A: Cena lístku na vlak z Amsterdamu do Leidenu se liší v závislosti na tom, jak dlouho předem si ho koupíte a zda máte určité slevy, ale cena se obvykle pohybuje kolem 6-10 eur.

Q: Jaké jsou některé turistické atrakce v Leidenu?
A: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Leidenu patří Leidenské muzeum (Rijksmuseum van Oudheden), botanická zahrada Hortus Botanicus Leiden, místní kostel Pieterskerk a univerzitní knihovna Bibliotheca Thysiana.

Q: Kdy jsou dni otevřených dveří na univerzitě v Leidenu?
A: Dny otevřených dveří na univerzitě v Leidenu jsou obvykle v únoru a březnu. Datum a čas se mohou lišit v závislosti na fakultě nebo programu.

Q: Kdo je nejslavnější absolvent univerzity v Leidenu?
A: Mezi nejslavnější absolventy univerzity v Leidenu patří právník a filosof Hugo Grotius, astronom Christiaan Huygens a malíř Rembrandt van Rijn.


Počasí Nizozemsko Leiden


Nizozemsko je známé svým vlhkým klimatem a Nizozemsko Leiden není výjimkou. Toto město se nachází na západě Nizozemska a je často ovlivňováno vlhkým vlivem Severního moře a řeky Rijn. Podívejme se tedy na to, co můžeme očekávat od počasí v Nizozemsku Leidenu.

Jaro a podzim jsou roční období, kdy je počasí v Leidenu velmi proměnlivé. Může být slunečno a horko, nebo může být pršeno a stále být studeno. Teploty se pohybují v rozsahu od 7 až do 15 stupňů Celsia. V tomto období může být nádherné procházet se městem a užívat si jarních nebo podzimních květin, které jsou v Nizozemsku velmi populární.

Léto v Nizozemsku Leidenu je krátké, teploty se pohybují od 15 až do 25 stupňů Celsia. Občas se mohou objevit bouřky, ale není to časté. To je pro turisty zajímavé období, kdyže mohou navštívit mnoho venkovních akcí a festivalů.

Zima v Nizozemsku Leidenu může být chladná a vlhká, s teplotami kolem 0 až 7 stupňů Celsia. Občas sněží, ale není to časté, a také vlhké podnebí může způsobit, že se sníh rychle mění na led. Přestože je zima chladná, může to být nádherný období na procházku po městě a užít si vánoční atmosféru.

Celkově řečeno, počasí v Nizozemsku Leidenu je poměrně stabilní a můžu být předvídatelné. Teď, když víte, co očekávat v každém ročním období, můžete si plánovat svou návštěvu města Leidenu v závislosti na počasí. Ale nezapomeňte, že počasí v Nizozemsku se může měnit velmi rychle, takže byste měli být připraveni na všechny příležitosti!


Ubytování Nizozemsko Leiden


Leiden je krásné historické město v jižní části Nizozemska, které je často opomíjeno ve prospěch větších a turisty středisk, jako je Amsterdam či Utrecht. Nicméně, pokud máte chuť na objevování neznámějších koutů Nizozemska, rozhodně byste si měli nechat Leiden nevynechat. Město nejenže nabízí nádhernou architekturu, ale také mnoho kulturních a vzdělávacích aktivit, což z něj činí ideální cíl pro mnoho turistů.

Jelikož je Leiden univerzitním městem, můžete zde jít do muzea, navštívit knihovnu, nebo se projít po kampusu. Kromě toho byste se měli rozhodně zastavit na lokalitě Pieterskerk, která je pro Leiden velmi významná. Je to kostel z 14. století, který využívají jako koncertní sál. Můžete mít štěstí a zahlédnout zde koncert v průběhu své návštěvy.

V Leidenu je mnoho ubytovacích možností, které uspokojí různé finanční možnosti. Pro ty, kteří hledají levnější ubytování, jsou k dispozici hostely jako je např. The Golden Tulip of De Barones, které nabízí pokojové uspořádání typu dormitory, a díky tomu si můžete ušetřit nějaké peníze. Můžete si zvolit čistý a dobře vybavený hostel ať už přímo v centru nebo jen o několik zastávek tramvají. V nabídce je i několik krásných hotelů jako je Van der Valk Hotel Leiden nebo Rembrandt Hotel Leiden, s prvotřídními službami. Tyto hotely nabízí vynikající polohu, pokoje s výhledem na město a luxusní vybavení.

Dále jsou k dispozici krásné apartmány, po kterých není snadné sehnat a stojí něco více, jako např. La Bordelaise, Apartmány De Volharding nebo Fort Leyden Suite. S těmito zvláštními ubytováními je zábava zajištěna a určitě Vám zůstane na dlouho v paměti.

Celkově vzato, Leiden není jen krásné město s kulturním dědictvím, ale také ideálním místem pro strávení několika dnů. Neznají zde hektickou turistickou atmosféru, což se mnohým lidem líbí, a navíc si můžete pochutnat na specialitách tamní kuchyně. Ubytování je tu pro každého, nehledě na to, jaký máte rozpočet. Pokud navštívíte Leiden, nebudete litovat, že jste zvolili toto malé, ale úchvatné město k poskytnutí Vaší dávky zážitků a zážitků z jídla.


Letenka Nizozemsko Leiden


Letenka do Nizozemska pro mnoho cestovatelů znamená cestu do nádherného města Leidenu. Tento historický město se nachází 20 kilometrů severovýchodně od hlavního města Amsterdamu. Leiden je známý svou univerzitou, malebnými kanály a krásnou architekturou.

Proč navštívit Leiden?

Leiden je městem s bohatou historií. Jeho architektura a obecně celková atmosféra města připomíná návštěvníkům Amsterdam, ale Leiden je mnohem menší a klidnější. Můžete se zde toulat úzkými ulicemi se starobylými domy, navštěvovat muzea, parky a zahrady jako například Hortus Botanicus - nejstarší botanickou zahradu v Nizozemsku. Také se můžete projít podél krásných kanálů, nechat se unášet romantickou atmosférou města a jejích malebných mostů.

Univerzita v Leidenu

Univerzita v Leidenu je nejstarší státní univerzitou v Nizozemsku. Byla založena v roce 1575 a je jednou z nejvýznamnějších v Evropě. Univerzita má velké množství budov, které jsou rozmístěny po celém okolí města. Kromě bohaté historie a architektury nabízí univerzita výzkum v různých oblastech, například ve zdravotní péči, lidských právech a jazykových a kulturních studiích.

Muzea a galerie

Město Leiden má také mnoho zajímavých muzeí a galerií. K nejznámějším patří Muzeum národní historie, Rijksmuseum van Oudheden a Muzeum Molen de Valk. Muzeum národní historie se nachází v historické budově amsterdamského lodního kanálu a zachycuje historii Nizozemska. Rijksmuseum van Oudheden je muzeum archeologie, které se zaměřuje na starověké civilizace, jako jsou Římané a Egypťané. Muzeum Molen de Valk se zabývá historií mlynářství.

Závěr

Leiden je jedno z těch míst v Nizozemsku, které stojí za to navštívit. Její kanály a historická architektura jistě přilákají pozornost každého milovníka krásného. Navíc návštěva města v kombinaci s univerzitou s mnoha výzkumnými oblastmi a bohatou historií, jakož i množstvím muzeí a galerií, nabízí všem návštěvníkům nejen rozmanitost, ale i neopakovatelný zážitek. Pokud cestujete do Nizozemska, neváhejte a zajděte se podívat do Leidenu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky