Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kostarika Tenorio Volcano National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Tenorio Volcano National Park


1. Co je to Tenorio Volcano National Park?

Tenorio Volcano National Park je národní park nacházející se v Kostarice. Je to oblíbené turistické místo, které je známé svými přírodními krásami, mezi které patří vodopády a termální prameny. Park se nachází v provincii Guanacaste a byl založen v roce 1976.

2. Jaké jsou největší turistické atrakce v Tenorio Volcano National Park?

Největší turistické atrakce v parku jsou nejspíš Río Celeste - krásně modrá řeka, která protéká parkem, vodopády Los Tenideros a La Cascada a termální prameny.

3. Jak se dostanu do Tenorio Volcano National Park?

Park se nachází asi 2 hodiny jízdy autem od města Liberia. Pokud nemáte auto, můžete se tam dostat i autobusem. Cesta trvá asi 4 hodiny z San José.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Tenorio Volcano National Park?

Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od prosince do května, kdy jsou příjemné teploty a malé pravděpodobnosti deště.

5. Jaká je vstupní cena do Tenorio Volcano National Park?

Vstup do parku stojí asi 12 USD pro dospělého a 5 USD pro děti.

6. Můžu si v parku udělat piknik?

Ano, piknik je dovolený v určených oblastech parku.

7. Můžu si s sebou vzít svá zvířata?

V parku jsou povoleny pouze domácí zvířata (psy, kočky), ovšem nesmí být v parku ponechány bez dozoru.

8. Co si vzít s sebou na návštěvu parku?

Přijďte v pohodlných botách na procházky, ať už do parku půjdete po stezkách nebo s průvodcem. Také si nezapomeňte vzít s sebou dostatek vody, jídla a opalovací krém.


Letenka Kostarika Tenorio Volcano National Park


Letenka do Kostariky nabízí celou řadu možností, jak objevovat tu neuvěřitelně krásnou zemi. Jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst mezi turisty je Tenorio Volcano National Park. Letecká spojení na letiště většinou existují do San José, největšího města na Kostarice, a odtud se může pokračovat na další lokality.

Tenorio Volcano National Park se nachází v severozápadní části země, a přestože není tak populární jako některé další památky, patří k těm nejkrásnějším. Je trochu odlehlý, a tak si při návštěvě můžete užívat klidu a ticha tropického lesa. Park se rozkládá na ploše 188 km² a nabízí mnoho zajímavých aktivit. Je to také oblíbené místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy Kostariky.

Centrem parku je kráterové jezero, jehož lůno má modrozelenou barvu, díky obsahu minerálů a vápenatých nanášení. Co je mimořádné, že se barevně mění. Při návštěvě jezera je možné si pronajmout kajak a projíždět po jeho hladině, což je velký zážitek.

V parku se také nachází nejznámější symbol - vodopád Rio Celeste. Říká se, že barva vody v něm vzniká právě díky minerálům, které obsahuje modré jezero. Pro turisty je to velká atrakce, a tak i výlet z letiště v San José k vodopádu je velmi poutavý.

Cesta do parku není nijak snadná, ale doprava je v Kostarice velmi dobře organizovaná. Většinou se z letiště San José objednávají exkurze s průvodcem nebo se můžete rozhodnout pro půjčení auta. V těchto místech se mluví španělsky, ale v turistických oblastech najdete i mnoho lidí, kteří ovládají angličtinu.

Pokud se budete rozhodovat pro letenku do Kostariky, neváhejte a navštivte Tenorio Volcano National Park. Toto místo vás ohromí neuvěřitelnou krásou a spoustou atrakcí, které nabízí. Pokuste se však návštěvu naplánovat tak, aby jste nezmeškali modré jezero a vodopád Rio Celeste. Budete si to pamatovat po celý život.


Počasí Kostarika Tenorio Volcano National Park


Tenorio Volcano National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků v Kostarice. Nachází se na severozápadě země, nedaleko od města Liberia, a zabírá přes 12 000 hektarů. Tento park je výjimečný svým přírodním bohatstvím, ale také tím, že v jeho areálu najdeme dva hlavní hydrologické systémy: Tilarán a Guanacaste.

Na území Tenorio Volcano National Park se nachází nejznámější přírodní div Sevřená laguna - Rio Celeste. Voda v řece má světle modravou barvu, což je způsobeno vysokým obsahem sírany a vápníku. Voda se zjevně modře zbarví ve místech, kde se příměs sírany setkává s vápníkem a oxidem železitým, což je v důsledku hledání železných iontů ve vodě modré barvy.

Tento park je důležitým biologickým koridorem a domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou jaguáři, pumy a Quetzale kostarijské, stejně jako pro mnoho endemických rostlin Kostariky.

Více než 2000 metrů nad hladinou moře se nachází opačná strana národního parku - bývalý kráter Tenorio, kde se tyčí dvoukilometrový kráterový kužel. Tenorio je sopka tvořena čedičovými lávovými proudy a zasahuje do čtyř kantonů v provincii Guanacaste a Alajuela.

V důsledku své polohy v tropické zóně, Tenorio Volcano National Park je ovlivněn monzunovým obdobím, které spadá mezi květen a listopad, což znamená, že jsou k výskytu deště. I když se může zdát, že je Kostarika v létě za deště obalena v matném šedozeleném stínu, Nepaniku zabraňuje proplouvat světlou modrou lagunou mezi nádhernými, zelenými kopci.

Nicméně, tenhle park není dobrou destinací v období dešťů, protože z bezpečnostních důvodů (prudké útesy, sesuvy půdy, akumulaci vody) jsou některé části uzavřeny. Turisté se proto raději snaží Tenorio navštívit v období sucha, kdy je tam suché a stabilní.

V každém případě, bez ohledu na to, kdy navštívíte Tenorio Volcano National Park, tato přírodní krása je určitě cestou nejen pro milovníky přírody.


Ubytování Kostarika Tenorio Volcano National Park


Kostarika je velmi oblíbeným cestovatelským cílem a to především pro svou bohatou přírodu a skvělé podmínky pro prožití dovolené v přírodě. Mezi nejznámější přírodní parky patří i Tenorio Volcano National Park, který je domovem nejenom aktivně sopky, ale také mnoho druhů zvířat a rostlin. Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto národního parku, můžete si vybrat z řady různých ubytovacích zařízení, které se v okolí nacházejí.

Jednou z možností je kempování. V národním parku Tenorio je možné kempovat na vyhrazeném místě, které je vybaveno toaletami, sprchami a dokonce i internetovým připojením. Je to ideální možnost pro ty, kteří chtějí prožít noc v přírodě a ušetřit náklady na ubytování.

Další možností je nocování v přírodě, ale v mnohem pohodlnějších podmínkách, například v bungalovu. V blízkosti národního parku Tenorio se nachází mnoho luxusních resortů a hotelů, kde si můžete zajistit komfortní a luxusní ubytování v příjemné atmosféře.

Jedním z příkladů je hotel Rio Celeste Hideaway Resort, který se nachází jen pár kilometrů od národního parku Tenorio. Hotel vyniká svým pohodlím a možnostmi relaxace, přestože se nachází v srdci deštěného pralesa, obklopeném impozantním vulkanickým pohořím.

Pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v národním parku a užít si procházky a turistiku, ale také úžasné pohledy na sopku a neuvěřitelné přírodní scenérie, jsou nejlepší možností ubytování ve venkovských domech, kde si můžete najmout malou chatku, rodinný dům nebo dokonce celou farmu. Tyto malé venkovské domy nabízejí klidné a klidné prostředí, které je ideální pro ty, kteří chtějí uprchnout od ruchu velkoměsta a navždy se ztratit v krásných krajinách.

Všimněte si, že ubytování v Tenorio Volcano National Park na Kostarice je férová volba, kterou ocení jak ti, kteří hledají odpočinek v přírodě, tak ti, kteří chtějí poznat tamní kulturu a tradice. Stačí si jen najít tu pravou nabídku, která splní vaše přání a preference.


Dovolená Kostarika Tenorio Volcano National Park


Kostarika, země plná zeleně, přírodní krásy a exotických zvířat, je místem snů pro mnoho dovolenářů. Pokud hledáte dobrodružství a zároveň chcete prozkoumat neuvěřitelnou přírodu, nemůžete minout Tenorio Volcano National Park.

Park se nachází na severozápadě země, v provincii Guanacaste. Jeho hlavní atrakcí je neaktivní sopka Tenorio, která dosahuje výšky 1916 metrů nad mořem. Ale park nabízí mnohem víc – kaňony, vodopády, horké prameny a unikátní ekosystém.

Jedním z největších pokladů parku je řeka Celeste, která nese svou modrou barvu díky kombinaci minerálů vody a světla slunce. Uprostřed parku se řeka vlévá do krásného vodopádu, kde můžete vidět oblaka bílých pěn a vodní mlhy. Tento vodopád je jedním z nejnavštěvovanějších míst v parku, a to s dobrým důvodem.

Pro ty, kteří se chtějí podívat hlouběji do parku, jsou k dispozici turistické trasy, které procházejí okolo sopky nebo vedou k horkým pramenům. Tyto trasy vede místy přes řeky, přes mosty a přes kamenité koryta.

Pokud se chcete naučit více o fauně a flóře parku, nechte si odborného průvodce, který vám představí zvířata, která můžete vidět, jako jsou opice, tapíři, hroši a mnoho druhů ptáků.

Park Tenorio Volcano je ideálním místem pro dovolené s rodinou, pro páry nebo pro jednotlivce, kteří hledají dobrodružství v krásné přírodě. Nezapomeňte si s sebou přinést pohodlné boty, vodu a sluneční krém, abyste se mohli plně ponořit do této neuvěřitelné přírody.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky