Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Azerbajdžán Národní park Goygol

Dovolená Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země, která se může pochlubit nejen malebnými městy a historickými památkami, ale také krásnou přírodou a nádhernými národními parky. Jedním z těch nejkrásnějších parků je Národní park Goygol, který leží přibližně 20 km od města Goygol.

Národní park Goygol je jedním z 11 národních parků Azerbajdžánu a byl založen v roce 2008. Park je pojmenován po jezeru Goygol, které je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v zemi. V jazyce Ázerbájdžánu znamená slovo "göygöl" modré jezero.

Národní park Goygol má rozlohu 12 455 hektarů a nachází se v nadmořské výšce mezi 700 a 3 500 metry nad mořem. Park je domovem pro mnoho druhů rostlin a živočichů, včetně endemických druhů, které se vyskytují pouze v této oblasti.

Hlavní atrakcí parku je jezero Goygol, které je napájeno horskými řekami a je obklopeno kopci a horami. Voda v jezeře má nádherně modrou barvu a láká k sezení na jeho břehu a pozorování okolní krajiny.

Dalšími atrakcemi parku jsou vodopády a pěší stezky, které vedou přes nádhernou krajinu a skrze husté lesy. Národní park Goygol také nabízí možnost kempování a piknikování, které jsou ideální pro rodinné výlety nebo odpočinek po sportovních aktivitách.

Národní park Goygol je významným místem pro všechny, kteří si užívají krásy přírody a chtějí vyrazit na dovolenou na méně obvyklé místo. S národním parkem Goygol se může pochlubit nejen Azerbajdžán, ale také celý Kavkaz. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, jídla a dobré obuvi pro pohodlné přepravování.


Počasí Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země nacházející se v jižní části Kavkazu na pomezí Evropy a Asie. Nachází se zde mnoho unikátních přírodních lokalit, mezi nimiž patří i Národní park Goygol.

Národní park Goygol se rozprostírá na ploše více než 12 000 hektarů a leží na úpatí Kavkazského hřebene. Hlavním ústředím parku je vzdálená vesnice Göygöl, pojmenovaná po jezeře, které se nachází v parku.

Národní park Goygol je známý svým neuvěřitelně krásným a malebným prostředím. Park představuje jednu z nejúchvatnějších přírodních lokalit v Azerbajdžánu a jednu z nejlepších turistických destinací v zemi.

Vzhledem k poloze Goygolu na východě Kavkazu má park kontinentální klima se suššími a teplejšími léty a mírně chladnějšími zimami. Celkově se tedy jedná o velmi slunnou lokalitu s vysokou mírou slunečního svitu během celého roku.

Léta v Národním parku Goygol jsou velmi horká s teplotami často přes 30 stupňů Celsia. V zimních měsících jsou teploty průměrně mezi -5 a 5 ° C, často však mohou být i nižší.

Za nejlepší období pro návštěvu parku lze považovat březen a duben, kdy vše rozkvétá a kvetou tisíce kvetin. V zimě nabízí park mnoho možností pro lyžování a běžky.

Park nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, včetně pěší turistiky, horské cyklistiky a horolezectví. Návštěvníci si mohou užít krásných výhledů na Kavkazský hřeben a jezero Göygöl, nebo se projít podél malebných horských řek a pramenů.

Pokud hledáte relaxaci, najdete ji v některém z mnoha lázeňských středisek v okolí parku. K dispozici jsou typické azerbajdžánské lázně s horkými prameny a tradičními masážemi.

Svým krásným přírodním prostředím a mnoha aktivitami a atrakcemi se Národní park Goygol stává oblíbenou turistickou destinací pro mnoho návštěvníků Azerbajdžánu i zahraničí. Pokud tedy hledáte přírodní krásy a nezapomenutelné zážitky během svého pobytu v Azerbajdžánu, Národní park Goygol by měl být na vašem seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Goygol


1) Kde se nachází národní park Goygol?

Národní park Goygol se nachází v Azerbajdžánu, zhruba 10 km jihozápadně od města Ganja.

2) Jaké jsou hlavní atrakce parku?

Mezi hlavní atrakce parku patří nádherné jezero Goygol, horské vrcholky a skalnaté útvary, stezky pro pěší turistiku a cyklistiku a úžasná divoká příroda.

3) Jak se do parku dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se do parku dostat, je autobusem nebo autem z města Ganja. Můžete také požádat o soukromou dopravu.

4) Jaké jsou poplatky za návštěvu parku?

Vstup do parku je obvykle zdarma, ale může být někdy nutné platit vstupné za některé speciální atrakce nebo aktivity.

5) Kdy je nejlepší čas na návštěvu národního parku Goygol?

Nejlepší čas na návštěvu parku je obvykle od května do září, kdy jsou teploty mírné a příroda je v plném rozmachu. V zimě je park uzavřen kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

6) Co bych měl vzít na výlet do parku?

Měli byste si vzít pohodlné oblečení a boty na dlouhé procházky, sluneční brýle, klobouk nebo šátek na ochranu před sluncem, vodu a svačinu. Pokud plánujete přespání v parku, můžete si vzít i stan a spacák.

7) Můžu se v parku koupat?

V jezeře Goygol je povoleno koupání, ale je důležité respektovat pravidla ochrany přírody a neznečišťovat vodu. Voda v jezeře je obvykle velmi studená, zejména v období od října do května.

8) Existují v parku turistické trasy?

Ano, v národním parku Goygol jsou dostupné turistické trasy pro pěší turistiku i cyklistiku. Zde si můžete užít krásnou přírodu a výhledy na jezero, vrchy a údolí v okolí.

9) Mohu si v parku zapůjčit kolo?

Zatímco park nedisponuje možností zapůjčení kola, některé turistické společnosti v Ganje mohou nabízet pronájem kol a dalších sportovních vybavení.

10) Jak dlouho trvá prohlídka národního parku Goygol?

Prohlídka parku může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na tom, jak dlouhé procházky si plánujete a jaké aktivity vás zajímají. Mnoho turistů si také vyhraje několik dní, aby si užili krásné přírody a divoké zvěře.


Letenka Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země, která se nachází na křižovatce Evropy a Asie. K největším turistickým atrakcím této země patří Národní park Goygol.

Národní park Goygol se nachází ve středozápadní části Azerbajdžánu a byl vyhlášen v roce 2008. Národní park se rozkládá na ploše více než 13 000 hektarů a je domovem mnoha různých druhů rostlin a zvířat. Park je pojmenován po Goygolu, které je hlavní atrakcí parku.

Goygol je horské jezero, které se nachází v nadmořské výšce 1 556 metrů nad mořem. Jezero má tvar srdce a je obklopeno zelenými lesy. Voda v jezeře je kristalicky čistá a průzračná a mění barvu v závislosti na době dne a počasí. V zimě jezero zmrzne a vytváří se na jeho povrchu ledová plocha.

Pro turisty je možné objevovat Goygol pěšky nebo na koni. Existuje mnoho turistických stezek, které vás provedou nádhernou krajinou parku a přinesou vám nevšední zážitky. Kromě toho lze v parku pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou losi, divocí kanci, medvědi, lišky a mnoho dalších.

V parku se nachází také termální prameny, které mají léčivé účinky na lidské tělo. Koupání v těchto pramenech pomáhá při léčbě nemocí svalů a kloubů, kožních chorob a mnoha dalších.

Pokud hledáte unikátní zážitek v přírodě, Národní park Goygol je pro vás tím pravým místem. Aby vám však nic neuniklo, je doporučeno vyhledat si průvodce, který vás po parku provede a poskytne vám plné informace o místě.

Pokud chcete navštívit Azerbajdžán a Národní park Goygol, můžete si zakoupit letenky na stránkách cestovních kanceláří nebo online. Letenky jsou obvykle v nabídce po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu parku je od dubna do října, kdy je počasí nejvhodnější pro turistiku.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán leží v jižním Kavkazu a nabízí turistům krásné scenérie, neuvěřitelnou historii a bohatou kulturu. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi je Národní park Goygol, který se nachází v regionu Goygol.

Národní park Goygol byl založen v roce 2008 a jeho hlavním předmětem ochrany jsou lesy a jezera v regionu. Park se nachází na úpatí Kavkazu a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu. Je tvořen převážně horským terénem a zahrnuje řadu jezer a řek.

Nejvýznamnějším prvkem Národního parku Goygol je Goygol Lake, které je také hlavní turistickou atrakcí v parku. Jezero bylo vytvořeno v roce 1930 zemětřesením a nabízí nádherné modré vody a okolní horské vrcholy. Je to ideální místo pro pikniky, plavání, rybolov a turistiku.

Pro turisty jsou v této oblasti k dispozici různé možnosti ubytování. V případě, že si přejete ubytování v blízkosti Národního parku Goygol, můžete si zvolit mezi různými možnostmi ubytování. Mezi nejpopulárnější možnosti patří hotely, apartmány a penziony.

Hotel Capital Guest House se nachází v centru města Ganja, které je vzdáleno od parku pouhých 15 minut autem. Hotel nabízí komfortní pokoje s venkovní terasou, klimatizací a bezplatným Wi-Fi. Penzion Guest House Goygol je další skvělou možností ubytování. Tento penzion se nachází v blízkosti parku a nabízí krásný výhled na jezero Goygol a okolní zelené kopce.

Pokud hledáte ekonomickou možnost ubytování, můžete zvolit apartmány v blízkosti parku. Například apartmány Nizami Apartment se nacházejí pouze 5 minut chůze od parku a nabízejí bezplatné Wi-Fi a balkon s výhledem na hory.

Celkově můžete v Národním parku Goygol strávit několik dní a vychutnat si jeho krásy. Bude to nezapomenutelná dovolená pro každého, kdo miluje krásnou přírodu a turistiku. A s ubytováním v blízkosti parku budete mít možnost prozkoumat park a okolní oblast mnohem jednodušeji a s větší pohodlí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky