Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Ravenna

Letenka Itálie Ravenna


Letenka do italského města Ravenna je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají spojení s tímto krásným městem v blízkosti Jaderského moře. Ravenna je známá především svými úžasnými mozaikami, které jsou důležitou součástí východního křesťanství a byzantského umění. Mimo to je Ravenna také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí, jako jsou nádherné pláže, historická města a přírodní krásy.

Je možné se do Ravenny dostat různými způsoby, ale letecky je to zpravidla nejrychlejší a nejpohodlnější varianta. Na Letiště Federico Fellini v Rimini je možné přiletět například s nízkonákladovým aerolinkou Ryanair z různých destinací v Evropě, jako jsou Londýn, Dublin či Brusel. Z letiště je pak možné se do Ravenny dostat buď místní dopravou, jako jsou autobusy a vlaky, nebo si pronajmout auto.

Další možností je přiletět na Letiště Bologna Guglielmo Marconi, které se nachází asi 80 kilometrů jižně od Ravenny. Na letišti jsou k dispozici přímé autobusové spoje směřující do Ravenny, kde končí na hlavním autobusovém nádraží.

Pokud hledáte levnou letenku do Ravenny, doporučujeme sledovat ceny a vybírat zejména nízkonákladové aerolinky. Ty nabízejí nejlevnější letenky, avšak je třeba počítat s tím, že za některé služby se platí navíc, jako jsou například palubní příplatky za podání zavazadel, jídlo a pití apod.

Nejlepší doba na návštěvu Ravenny je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a rovněž se konají různé kulturní a sportovní akce. V létě je také možné navštívit některou z místních pláží a užít si tak dovolenou na jaderském pobřeží.

Na závěr tedy můžeme říci, že letenka do Ravenny je nejen výhodná, ale také skvělá volba pro všechny, kdo se chtějí seznámit s tímto krásným italským městem a jeho okolím. Avšak pozor, jedná se o nedoceněnou perlu, tak si určitě vyhraďte dostatek času pro prohlídku unikátních mozaik a dalších klenotů přírodní krásy, které Ravenna nabízí.


Dovolená Itálie Ravenna


Itálie patří mezi nejkrásnější země na světě, nabízející bezkonkurenční kombinaci historických památek, malebných vesniček a překrásných pláží. Mezi tato místa bezesporu patří i Ravenna, půvabné město ležící při pobřeží Jaderského moře. Pokud si chcete užít dovolenou v Itálii, Ravenna by měla být na vašem seznamu míst, které rozhodně nesmíte vynechat.

Historické památky

Ravenna byla jedním z nejdůležitějších měst římské říše a později i Byzantské říše, což se projevilo nejen v podobě historických památek, ale i v podobě uměleckých děl, které jsou na celém území města roztroušeny. Nejvýznamnějšími památkami, které stojí za návštěvu, jsou Bazilika San Vitale, kde se nacházejí slavné mozaiky z 6. století, Bazilika Sant’Apollinare Nuovo, kde lze vidět jedny z nejkrásnějších mozaikových dekorací po celé Evropě, a Mausoleo di Galla Placidia, kde jsou úctyhodné dekorace a fresky.

Překrásné pláže

Ravenna se může pochlubit i několika krásnými plážemi, kde si můžete odpočinout a užít si sluníčka a moře. Největší z nich je Lido di Dante, které nabízí pohodovou atmosféru, bílý písek a čisté moře. Dalšími plážemi jsou Lido di Classe, Lido di Savio a Milano Marittima, kde se kromě koupání můžete věnovat i sportovním aktivitám, jako jsou například surfování a windsurfing.

Vynikající gastronomie

Itálie je známá skvělou kuchyní, a Ravenna určitě není výjimkou. V této oblasti se vyrábějí výborná vína, jako jsou Sangiovese, Lambrusco a Albana, a najdete zde také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. Mezi typická jídla patří například Lasagne ravennate, Romagna Piadina a Tortellini di zucca.

Kromě historických památek, překrásných pláží a vynikající gastronomie nabízí Ravenna také mnoho kulturních akcí, jako jsou festivaly, výstavy a koncerty. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít nejen krásné památky, ale i zábavu a odpočinek, Ravenna je tou správnou volbou.


Počasí Itálie Ravenna


Itálie je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi, ale také s rozmanitým počasím. Dnes se podíváme na Ravennu, která je jedním z nejnavštěvovanějších měst v regionu Emilia-Romagna.

Letní počasí v Ravenně je typické pro Středomoří. Město se nachází poblíž Jaderského moře, což znamená vysoké teploty, nízkou vlhkost a málo srážek. Teploty se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia, ale mohou být i vyšší. V létě se dá očekávat až 10 hodin slunečného počasí denně, takže si připravte opalovací krém!

V zimě Ravenna také zaznamenává nízké teploty, ale zdaleka ne tak nízké jako v jiných částech Itálie. Průměrné teploty jsou kolem 8 stupňů Celsia, ale mohou klesnout na nulu nebo pod ni. Srážky jsou vyšší než v létě, ale stále poměrně málo. Obvykle se můžete těšit na slunečné dny a krásné zimní scenérie.

Podzim a jaro jsou období největšího množství srážek v Ravenně. Teploty se v této době pohybují kolem 15-20 stupňů Celsia, ačkoliv mohou být i nižší nebo vyšší. Srážky jsou časté, ale může být i slunečno. Je důležité vzít si s sebou správné oblečení, protože počasí může být velmi proměnlivé během dne.

Když navštívíte Ravennu, mějte na paměti, že počasí může být nepředvídatelné, a že byste se měli připravit na všechny druhy počasí. Zkontrolujte si předpověď počasí a vždy si vezměte s sebou správné oblečení. Ale nehledejte jen počasí, Ravenna je i jinak krásným městem s mnoha historickými a kulturními památkami!


Ubytování Itálie Ravenna


Ravenna je historické a kulturní město na východním pobřeží Itálie. Nachází se v blízkosti Jaderského moře a je proslulé svou bohatou historií a uměleckým dědictvím. Ravenna je známá jako město mozaik, protože zde najdeme největší koncentraci byzantských mozaik na světě.

Pro ty, kteří chtějí navštívit toto fascinující město, je důležité zvolit si správné ubytování, a to takové, které nabízí blízkost k hlavním turistickým atrakcím, ale zároveň poskytuje klid a pohodlí.

V Ravenně najdeme mnoho různých druhů ubytování – od hotelů a bed and breakfast po apartmány a penziony. Zde je několik tipů na nejoblíbenější druhy ubytování v Ravenně:

1. Hotel Bezzi – Tento hotel se nachází v historickém centru města a nabízí přátelskou a relaxační atmosféru. Pokoje jsou moderní a elegantní a jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt. Hotel také nabízí snídani a mnoho dalších služeb, jako jsou například pronájmy kola nebo organizování výletů.

2. Albergo Cappello – Tento malý a útulný hotel se nachází v blízkosti centra Ravenny a je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodlí. Hotel nabízí velmi vkusné a elegantně zařízené pokoje, které jsou vybaveny moderními prvky. Hotel také nabízí snídani a mnoho dalších služeb, jako jsou například transfer z/na letiště či organizace výletů.

3. Casa Aurora – Tento bed and breakfast se nachází v blízkosti nejvýznamnějších turistických atrakcí Ravenny a nabízí pohodlné a útulné pokoje. B&B se nachází v historické budově s unikátní architekturou a každý pokoj je individuálně zařízen probouzí dojem přirozeného prostředí. Hosté mohou zde také využívat možnosti snídaně, zdarma WiFi a další hostitelské služby.

4. Palazzo Bezzi – Tento hotel se nachází v srdci města a nabízí elegantní pokoje s moderním vybavením. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodlí a zároveň blízkost k turistickým atrakcím. Palazzo Bezzi také nabízí vířivku, saunu a mnoho dalších služeb, jako jsou například pronájmy kola, výlety a další.

V Ravenně najdeme opravdu mnoho možností ubytování, takže si můžete vybrat podle svých potřeb a preferencí. Ať už hledáte luxusní hotel s vířivkou a saunou, útulný bed and breakfast v historické budově nebo pohodlný apartmán s výhledem na moře – v Ravenně najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili krásy tohoto fascinujícího italského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravenna


1. Jak se dostanu do Ravenny?
Do Ravenny se lze dostat vlakem, autobusem nebo autem.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ravenny?
Nejlepší doba k návštěvě Ravenny je od března do května nebo od září do listopadu, kdy jsou teploty méně horké.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Ravenně?
Mezi nejznámější památky patří Bazilika svatého apoštola a mučedníka Apolináře Nového, San Vitale a Mausoleum Gally Placidie.

4. Kdy se konají nejvýznamnější kulturní události v Ravenně?
Nejvýznamnější kulturní události v Ravenně jsou Festival Ravenna, který se koná v červenci a srpnu, a Festival Ravenna Jazz, který se koná v listopadu.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ravenně?
Mezi nejlepší restaurace v Ravenně patří La Gardela, Trattoria al Cerchio, Osteria del Tempo Perso a Ristorante Da Uka.

6. Jaká je průměrná cena ubytování v Ravenně?
Průměrná cena ubytování v Ravenně se pohybuje mezi 50 a 100 eury za noc, v závislosti na typu a kvalitě ubytování.

7. Jaký typ jídla je typický pro Ravennu?
Typické jídlo v Ravenně zahrnuje rybí pokrmy, jako jsou kapři nebo mořské plody, a typicky se podávají s těstovinami nebo rýží.

8. Je nutné mít při návštěvě Ravenny nějaké očkování?
Ne, v Ravenně nejsou žádné speciální očkovací požadavky.

9. Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat Ravennu?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat Ravennu, je pěšky nebo na kole, protože mnoho památek se nachází v historickém centru města.

10. Jaká měna se platí v Ravenně?
V Ravenně se platí eurem.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky