Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Eritrea Asmara (hlavní město)

Počasí Eritrea Asmara (hlavní město)


Asmara, hlavní město Eritrei, se nachází vysoko v horách a má suché, horké a slunečné počasí po většinu roku. Asmara má teplé stepní klima s dešťovým obdobím od června do září.

V létě, které trvá od června do srpna, se teploty mohou vyšplhat až na 30–35 °C. To je nejteplejší období v roce a během tohoto období je často doporučeno zůstat vevnitř a vyhýbat se fyzicky náročným aktivitám během dne. V horách je však častější silný vítr, což může zmírnit vysoké teploty.

Podzim a zima jsou v Asmaře mírné a suché. Teploty se mohou pohybovat od 20 do 25 °C během dne a okolo 10–15 °C v noci. Kvůli nadmořské výšce, na které se město nachází (zhruba 2 300 m nad mořem), může být v zimě chladné a větrné. Oblečení je proto nutné volit podle situace a počasí.

Jaro a začátek léta (květen až červen) je v Asmaře období přechodné, kdy může být počasí velmi různorodé. Většinou jsou to horké a slunečné dny, ale mohou se objevit i deštivé dny a teploty se mohou mnohdy výrazně měnit během dne.

V dešťovém období se počasí mění a může být velmi nevyzpytatelné. Zpravidla se však jedná o celkem mírné deště. V Asmaře průměrně spadne 500 až 600 mm srážek ročně, což znamená, že může být občas suché a pouštní počasí.

V každém případě, než se vydáte do Asmary, je dobré vybavit se účinným opalovacím krémem a také se oblečením a vybavením, které vám umožní snášet pobyt v horku. Vzhledem k této klimatické vlastnosti je však Asmara celkově docela příjemným místem k pobytu.


Ubytování Eritrea Asmara (hlavní město)


Asmara, hlavní město Eritrey, leží ve východní Africe a je jedním z nejvýše položených měst kontinentu. Navzdory turbulentní historii, kterou město prožilo, se stalo centrem kultury, obchodu a vzdělání v regionu. Pokud plánujete návštěvu Asmary, můžete se těšit na mnoho možností ubytování.

Asmara nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky - od luxusních hotelů po jednodušší penziony a hostely. Záleží pouze na vašich preferencích a rozpočtu.

Jeden z nejpopulárnějších hotelů v Asmaře je Hotel Asmara Palace, který se nachází v centru města. Tento hotel patří mezi nejluxusnější v Asmaře a nabízí nejen moderní vybavení, ale také nádherný výhled na okolní krajinu. Pokud hledáte romantický pobyt, můžete si rezervovat jedno z apartmánů s terasou a sníst romantickou večeři při západu slunce.

Dalším populárním hotelem v Asmaře je Crystal Hotel, který se nachází nedaleko od centra města. Tento hotel je známý svým vynikajícím personálem, moderním zařízením a ochutnávkou místních specialit. Navíc má pokojovou službu, masáže a salon krásy.

Pokud máte menší rozpočet, můžete si najít levnější ubytování v jednom z mnoha penzionů a hostelech v Asmaře. Například v Foreigner's House, který je určen výhradně pro cestovatele. Tento penzion se nachází asi 15 minut chůze od centra města a nabízí různé druhy pokojů, od pokoje s vlastní koupelnou až po sdílené koupelny a sdílené pokoje.

Dalším levným ubytováním je Sunshine Guest House, který se nachází v klidné čtvrti nedaleko od centra města. Tento penzion nabízí pokoje s vlastní koupelnou a bezplatným Wi-Fi připojením. Pro návštěvníky, kteří požadují jednoduché ubytování, je Sunshine Guest House ideální volbou.

Asmara nabízí mnoho možností ubytování pro každého, bez ohledu na to, zda hledáte luxus nebo jednoduchost a úsporu. Bez ohledu na to, kde zůstanete, máte zajištěné pohodlné a bezpečné ubytování v příjemném prostředí.


Letenka Eritrea Asmara (hlavní město)


Pokud hledáte neobvyklou destinaci pro svou další dovolenou nebo zájezd, možná byste měli zvážit navštívení Eritrey. Tato africká země, která se nachází na východním pobřeží, nabízí úchvatnou přírodu, zajímavou historii a fascinující kulturu. A samozřejmě, nemůžeme opomenout její hlavní město Asmaru, které stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete cestovat do Asmary, můžete využít lety různých leteckých společností. Některé z nich nabízejí přímé lety z hlavních evropských měst, jako je Paříž, Frankfurt nebo Řím, nicméně většina leteckých společností bude vyžadovat přestup v sousedním Etiopii.

Letiště v Asmaře, také nazývané Letiště Asmara International, se nachází asi 4 km jihovýchodně od města. Je to relativně malé letiště, ale nabízí přímé lety do několika evropských a afrických destinací, jako jsou Káhira, Dubaj, Istanbul či Milán. Pokud cestujete z Evropy, pravděpodobně se budete muset přestoupit v Addis Abebě v Etiopii, které je nejbližším významným mezinárodním letištěm.

V Asmaře a v Eritreji samotné najdete mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Můžete navštívit např. starobylé město Aksum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nachází se v severní části Eritrey. Další turistické atrakce jsou přírodní parky, jezera a pohoří, kde si můžete užít relaxaci a krásnou přírodu.

Nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni, která je bohatá na exotické ingredience a koření. Mezi nejpopulárnější pokrmy patří injera, což je tradiční etiopské jídlo, podobné palačinkám, podávané s různými omáčkami a kari, a kuskus, který se podává se zeleninou a místními kořenícími směsmi.

V Asmaře a celé Eritreji najdete spoustu zajímavých a unikátních zážitků, které vám zaručeně přinesou nezapomenutelné zážitky. Pokud tedy hledáte netradiční dovolenou, zvažte cestování do Asmary a poznávejte zajímavé kouty této krásné africké země. Ať už se chystáte na dovolenou nebo pracovní cestu, Eritrea Vás určitě nezklame!


Nejčastější dotazy a odpovědi Eritrea Asmara (hlavní město)


1. Jaké je hlavní město Eritrey?
- Hlavním městem Eritrey je Asmara.

2. Jak se hovoří v Eritreji?
- V Eritreji se mluví několika jazyky, mezi nejrozšířenější patří tigrigna, arabský jazyk, afar a další.

3. Jak vypadá počasí v Asmaře?
- Počasí v Asmaře je charakterizováno jako subtropické, s teplotami mezi 19 a 30 stupni Celsia. Většinou je celoročně sucho.

4. Jaké jsou nejznámější památky Asmary?
- Mezi nejznámější památky v Asmaře patří například Katedrála sv. Josefa, Národní muzeum Eritreje, divadlo Asmara a další.

5. Jaká je místní měna?
- Místní měnou je eritrejská nakfa.

6. Jaké jsou nejoblíbenější jídla v Eritreji?
- Mezi nejoblíbenější jídla v Eritreji patří injera (tradiční eritrejská placka), tsebhi (hovězí, kuřecí nebo ovčí maso s kořením a omáčkou) a další.

7. Je Eritrea bezpečná země pro turisty?
- Bezpečnostní situace v Eritreji je poměrně stabilní, nicméně se doporučuje být obezřetný a případně sledovat zpravodajství a rady zahraničních úřadů.

8. Jak se dá cestovat v Eritreji?
- V Eritreji se dá cestovat především po silnicích, avšak existuje také železniční doprava. Dostupné jsou také lety mezi jednotlivými městy.

9. Jaké jsou nejlepší oblasti pro turistiku v Eritreji?
- Mezi nejoblíbenější místa pro turistiku v Eritreji patří Národní park Semenawi Bahri, město Massawa a přilehlé pobřeží a další.

10. Jaká je lingua franca v Eritreji?
- Lingua franca v Eritreji je tigrigna, což je rovněž nejrozšířenější jazyk v zemi.


Dovolená Eritrea Asmara (hlavní město)


Eritrea je malá země v Africe, která se nachází na východním pobřeží, při pobřeží Rudého moře. Hlavním městem Eritrey je Asmara, které se nachází vysoko v horách. Asmara je jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných koloniálních měst v Africe, s množstvím historických památek, kaváren a restaurací.

Jednou z hlavních atrakcí Asmary je divadelní a koncertní síň Asmara Opera House. Tento krásný barokní divadelní dům byl postaven v roce 1918 a sloužil jako centrum umění a kultury během italské nadvlády. Dnes se zde konají koncerty, divadelní představení a filmové projekce.

Další zajímavou památkou v Asmaře je katedrála Svatého Josefa. Tato nádherná modrá a bílá katedrála byla postavena v roce 1922 italskými kolonisty a je jedním z nejznámějších kostelů v Eritreji. Interiér katedrály je velmi krásný s množstvím freskami a sochami.

Pro milovníky historie je návštěva Národního muzea Asmara nevyhnutelná. Tento muzeum se zaměřuje na historii Eritrey od doby prehistorické až po moderní éru. V muzeu můžete vidět různé archeologické nálezy, etnografické artefakty a umělecká díla.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Asmaře je procházka ulicemi města a návštěva místních kaváren a restaurací. Asmara je známá svou bohatou kávovou kulturou, a tak zde najdete množství kaváren nabízejících čerstvě připravenou kávu a tradiční eritrejské jídlo, jako jsou injerové placky a masové pokrmy.

Pokud hledáte dovolenou na místě s bohatou historií a kulturním dědictvím, Asmara a celá Eritrea jsou skvělou volbou. Ať už se zajímáte o historii, kulturu nebo kulinářské zážitky, Asmara a Eritrea nabízí nespočet možností k objevování a poznávání.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky