Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


1. Co je Velký bariérový útes?
- Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě, rozkládající se při východním pobřeží Austrálie v Queenslandu.

2. Jaké zvířata lze na Velkém bariérovém útesu spatřit?
- Na útesu se žije nespočet druhů korálů a ryb, včetně žraloků a barevných tropických ryb. Také zde můžete vidět krokodýly, želvy a delfíny.

3. Jak se dostanu na Velký bariérový útes?
- K útesu se lze dostat letadlem nebo autem do měst Port Douglas, Cairns nebo Townsville, odkud se pak vyráží na lodích, katamaranech či vrtulnících.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Velkého bariérového útesu?
- Nejlepší čas na návštěvu útesu je od června do října, nejvyšší vrchol sezóny je v srpnu.

5. Kde se mohu potápět na Velkém bariérovém útesu?
- K potápění na Velkém bariérovém útesu je třeba mít certifikaci pro potápění, nicméně jsou zde i speciální kurzy pro začátečníky. Nejoblíbenějšími místy pro potápění jsou Ribbon Reef a Osprey Reef.


Ubytování Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Austrálie Great Barrier Reef v Queenslandu je jedním z nejúchvatnějších míst na světě s neobvyklou přírodou, kterou je nutné opravdu vidět, abyste ji mohli plně ocenit. Snadným a pohodlným ubytováním jsou luxusní hotely a resorty. Tyto ubytovací možnosti v Queenslandu nabízejí vynikající služby a čisté pokoje s úchvatným výhledem na Great Barrier Reef.

Nejlepší částí ubytování v Great Barrier Reef je, že můžete být přímo na místě, blízko k úchvatnému koralovému útesu, což umožní vám přímý přístup k nejkrásnějším místům na útesu. To znamená, že můžete kdykoliv během dne využít možnost stát se nejlepším amatérským potápěčem na světě, pokud máte svůj vlastní snorkel a šnorchlovací masku. Pokud jste ale zkušeným potápěčem, najdete tu také velké množství potápěčských center, která nabízí kurzy pro potápěče všech úrovní, takže byste mohli vidět nejkrásnější části útesu.

Pokud nejste fanoušky vodních sportů, můžete si užít horských stezek a dobrodružství v blízkém Cairns nebo na dálnici Pacific Highway. Tam si můžete užít horskou cyklistiku, jízdu na koni nebo šnorchlovat u pobřeží a prohlédnout si mnoho skalních formací. Celá oblast je také plná jiných přírodních krás, jako jsou malebná jezera, řeky a říční pláže, které si můžete prohlédnout.

Na Great Barrier Reef také najdete takzvané "Island resorts", což jsou ostrůvky vzdálené od pevninského pobřeží, které slouží jako základny pro turisty, kteří se chtějí potápět nebo šnorchlovat v nejkrásnějších místech na útesu. Toto ubytování nabízí luxusní pláže, bazény, sauny a jiné výborné služby, abyste se mohli uvolnit po celém dni aktivit a dobrodružství.

Závěrem je třeba zmínit, že Austrálie Great Barrier Reef v Queenslandu je opravdu krásným místem s mnoha možnostmi ubytování pro každého. Bez ohledu na to, zda toužíte po luxusním kurzu potápění v nejkrásnějších místech na útesu nebo potřebujete jednoduchý pobyt v hotelu, tento cíl by neměl chybět na vašem seznamu. Vydáte-li se sem, nezapomeňte si alespoň na chvíli sundat svou masku a rozhlédnout se kolem sebe, abyste se nechali okouzlit krásou přírody a ubytování, které nabízí v Queenslandu.


Letenka Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Austrálie je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších kusů země na planetě a domovem některých nejvýznamnějších turistických atrakcí na světě. Mezi oblasti, které byste neměli při návštěvě Austrálie vynechat, patří určitě Queensland, který je domovem jednoho z největších zázraků přírody na světě - Great Barrier Reef.

Great Barrier Reef je obrovský ekosystém tvořený mořskými organismy a korálovými útesy, které se nachází při pobřeží v Queenslandu. Vyznačuje se vysokou biodiverzitou a je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, včetně ohrožených a chráněných druhů. Kromě toho je tato oblast také oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Pokud tuto oblast plánujete navštívit, určitě byste měli zvážit zakoupení letenky do Austrálie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z celého světa do australských letišť, včetně letiště v Queenslandu.

Letecké spojení do Austrálie je velmi kvalitní a bezproblémové. Společnosti nabízejí přímé lety z mnoha evropských letišť, což usnadňuje cestu turistům z celého světa. Na lety do Austrálie se vztahuje také řada různých slev a akcí, takže si můžete být jisti, že najdete letenku za výhodnou cenu.

Po příletu do Queenslandu se můžete těšit na mnoho dalších turistických atrakcí a aktivit. V regionu se nachází řada malebných měst a vesnic, které nabízejí krásné pohledy na moře a zajímavé památky. Kromě toho se můžete těšit i na četné vodní aktivity, včetně potápění, šnorchlování, surfování a windsurfingu.

Nicméně, pokud je vaším hlavním cílem návštěva Great Barrier Reef, určitě si zarezervujte některou z mnoha lodí, které nabízejí výlety k tomuto úchvatnému přírodnímu záznamu. Tyto výlety vám umožní strávit celý den na moři a prozkoumat útesy a korály, zatímco si užíváte krásné vody a zároveň se učíte více o místní fauně a flóře.

V poslední době se Great Barrier Reef stalo cílem vědců a nadšenců, kteří se snaží chránit toto pozoruhodné místo před změnami klimatu a drancováním rybolovu. Pokud se budete chtít dozvědět více o ochraně této oblasti, můžete navštívit i některé ze středisek a muzeí v oblasti.

Kdykoli bude vaše cesta do Austrálie plánována, určitě byste neměli vynechat návštěvu Great Barrier Reef. Toto místo nabízí nezapomenutelné zážitky a zpřístupňuje vám jeden z nejzajímavějších a nejkrásnějších úchvatných kusů přírody na celém světě.


Dovolená Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Pro mnoho lidí je plavba na Velkém bariérovém útesu v australském Queenslandu naprostým snem. Tento největší korálový útes na světě, táhnoucí se po více než 2 300 kilometrech a nabízející snadnou přístupnost z pobřeží měst Cairns a Port Douglas, vás zavede do tajemného podmořského světa plného barvami a životem.

Pokud se rozhodnete navštívit Great Barrier Reef, určitě nebudete litovat. Zde najdete více než 1 500 druhů ryb, 4000 druhů měkkých a tvrdých korálů a neuvěřitelně krásnou podmořskou flóru. Mezi nejzajímavější druhy patří žraloci, rejnoci, krabi, měkkýši, želvy, delfíni a velryby.

Zájemci o potápění si mohou užít celý týden plný různých potápěčských zážitků na Velkém bariérovém útesu. Mnoho lodí nabízí různé plavby, které vám umožní prozkoumat různé oblasti útesu, ať už v pobřežních vodách nebo v hloubkách. Všichni potápěči - od začátečníků až po profesionály - zde najdou něco pro sebe.

Pro ty, kteří se nechtějí potápět, jsou k dispozici skvělé možnosti šnorchlování. Skrze průzorové šnorchlovací masky můžete pozorovat živou korálovou kolonii obklopenou rybami ze všech stran.

Všem návštěvníkům Great Barrier Reef jsou k dispozici nejen neuvěřitelné podmořské zážitky, ale také různé další aktivity. Například se můžete vydat na vojenské lodi, zajet si pádlovaní se stanovišťem pro piknik, vyzkoušet si rybaření nebo se vydat na prohlídku útesu z vrtulníku.

Pokud vaše cesta zahrnuje návštěvu Austrálie, určitě byste se neměli vydat pryč ani bez toho, abyste si prohlédli Velký bariérový útes. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro potápění, snorklování nebo jakékoli jiné aktivity, tato zkušenost vám přinese nezapomenutelné momenty celý život.


Počasí Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Great Barrier Reef v Queenslandu je jedním z nejkrásnějších míst na světě, kde se mísí nádherná křišťálově průzračná voda a obdivuhodný podmořský svět. To vše je však závislé na počasí, které má velký vliv na tyto jedinečné podmínky.

Počasí v oblasti Great Barrier Reef je celoročně teplé. V letních měsících (listopad - březen) jsou průměrné teploty vzduchu mezi 27 až 32°C a průměrné teploty vody kolem 26°C. V zimě (červen - září) teploty vzduchu klesají na průměrných 21°C, zatímco teploty vody zůstávají stále příjemné 23°C.

V letních měsících jsou krátkodobé bouřky a vítr velmi časté, což může ovlivnit viditelnost pod vodou, takže se doporučuje kontrolovat počasí před plánovaným potápěním nebo šnorchlováním. V zimě je počasí nejstabilnější a voda nejprůzračnější, což jsou skvělé podmínky pro pozorování všech druhů korálových útesů a mnoha dalších druhů řas, ryb a dalších podmořských živočichů.

V oblasti Great Barrier Reef nadále hrozí vliv silných cyklónů, nejčastěji v období od listopadu do dubna. Pokud se nebezpečná povětrnostní situace předpovídá, musí být návštěvníky včas informováni a zájezdy mohou být přerušeny nebo zrušeny.

Vzhledem k tomu, že počasí může být komplikované, je důležité plánovat návštěvu Great Barrier Reef s ohledem na aktuální počasí, aby byla zajištěna nejlepší možná zkušenost. Avšak, i když se bude návštěva Great Barrier Reef plánovat v období s horším počasím, je zde stále mnoho aktivit, které jsou k dispozici nad hladinou vody, jako jsou turistické výlety po moři, vodní sporty a procházky po pláži.

Bez ohledu na počasí v Queenslandu, Great Barrier Reef je vždy nádherné místo s neuvěřitelným bohatstvím podmořského života a jedinečných krajinných krás, které stojí za to vidět.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky