Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jemen National Museum of Yemen

Dovolená Jemen National Museum of Yemen


Jemen je zemí s dlouhou historií, a tak není divu, že v této zemi najdeme mnoho muzeí a kulturních památek, které nás přivádějí zpět do minulosti. Jedním z nejdůležitějších muzeí v Jemenu je Národní muzeum Jemenu, které se nachází v hlavním městě Sanaa.

Muzeum je jedním z největších muzeí arabského světa a domovem některých z nejvzácnějších a nejcennějších artefaktů. Na jeho území se rozprostírá mnoho historických a kulturních pokladů, které ukazují návštěvníkům, jakým způsobem žili a jak se vyvíjeli obyvatelé této země.

Muzeum je rozděleno do několika sekcí:

1. Sekce archeologie - tento oddělení se věnuje archeologickým artefaktům ze starověkých říší hedžazského království, sábského království a říše Himjar. Najdeme zde stovky nádherných sošek a soch, starodávných hiérarchických symbolů a dalších významných artefaktů.

2. Sekce numismatických artefaktů - se zaměřením na mince a mincovníky z různých období historie Jemenu, včetně říše Himjar, al-Mutawakkilite, a spousty dalších.

3. Sekce dokumentů - dokumentuje celou historii Jemenu od starověku až po současnost. Najdeme zde velké množství rukopisů, dokumentů a starých knih, včetně Koránu.

4. Sekce obrazů - hostí četné portréty Krále a další panovníky, jakož i obrazy, které dokumentují společenské a kulturní život v Jemenu, jako je např. kreslený koně.

Národní muzeum Jemenu tak nabízí velmi pestrý výběr artefaktů, které zpřístupňuje návštěvníkům z celého světa. Je to ideální místo pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o jemenské kultuře a historii spolu s tím, co tato země nabízí turistům.

Navštívit Národní muzeum Jemenu je tak jednou z nejlepších věcí, které můžete na své dovolené ve středovýchodní Asii učinit. V muzeu nejsou pouze artefakty, ale také průvodci, kteří návštěvníkům pomohou zorientovat se v tom, co vidí, a pomohou jim najít největší poklady této země. Je to nezapomenutelný zážitek, který ocení každý, kdo touží po větší znalosti o jemenské historii a kulturní obohacení.


Ubytování Jemen National Museum of Yemen


Jemen National Museum of Yemen se nachází v hlavním městě Sana'a a patří mezi nejvýznamnější muzea na Arabském poloostrově. Je zde mnoho unikátních artefaktů, uměleckých děl a historických předmětů, které ukazují bohatou historii a kulturu Jemenu.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1971 a několikrát utrpělo poškození při bojích, nicméně v současné době je opět otevřeno pro veřejnost. Vstupenky stojí pouze pár jemenitů (méně než 10 dolarů) a pro studenty a děti jsou vstupné zcela zdarma.

V expozici muzea se nachází nejen artefakty z doby před islámskou érou, ale také předměty z období islámského kalifátu, středověkého Jemenu, kdy se na území dnešního Jemenu nacházelo mnoho velkých měst. Muzeum také obsahuje unikátní sbírku rukopisů, z nichž mnohé pocházejí z 10. až 16. století.

Kromě starožitností a historických artefaktů muzeum také přináší zábavu pro návštěvníky, což je možné například v dětském koutku, kde jsou k dispozici různé aktivity pro nejmenší návštěvníky. V prostorách muzea je také k dispozici kavárna, kde si můžete odpočinout a prohlédnout si krásný výhled na město.

V celkovém dojmu z návštěvy muzea je velký důraz kladen na architekturu a design, což dodává celému prostoru unikátní atmosféru. Museo vypadá jako starobylá arabská pevnost, která přivádí návštěvníka zpět do doby před několika stoletími.

Pokud vás zajímá historie a kultura Jemenu, pak je návštěva Jemen National Museum of Yemen skvělou volbou. Odhalte tajemství starověkých civilizací a objevte bohatou historii, která sahá až do nejstarších dob.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen National Museum of Yemen


Q: V jakých hodinách je muzeum otevřeno?
A: Muzeum je otevřeno od neděle do čtvrtka od 9:00 do 14:00 hodin.

Q: Je nutné si předem rezervovat vstupenky?
A: Není nutné si předem rezervovat vstupenky, je však doporučeno oznámit svou návštěvu předem, aby personál muzea mohl lépe zorganizovat vaši prohlídku.

Q: Kolik stojí vstupné do muzea?
A: Vstupné do muzea je zdarma pro veřejnost.

Q: Může se v muzeu fotit?
A: Ano, je povoleno fotit a natáčet v muzeu, avšak s ohledem na ochranu expozic a citlivých předmětů je nutné dodržovat určitá pravidla.

Q: Jsou v muzeu k dispozici průvodci?
A: Ano, v muzeu jsou k dispozici průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobné informace o expozicích a historii Jemenu.

Q: Je muzeum přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
A: Bohužel, muzeum není plně přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí, kvůli některým schodům a úzkým chodbám.

Q: Jsou v muzeu k dispozici audio průvodci?
A: Momentálně audio průvodci nejsou k dispozici, ale personál muzea vám rád poskytne informace o expozicích.

Q: Je muzeum vhodné pro děti?
A: Ano, muzeum je vhodné pro děti, ale doporučuje se děti do muzea přivést v doprovodu dospělé osoby.


Letenka Jemen National Museum of Yemen


Jemen National Museum of Yemen: Tisíce let historie na jednom místě

Jemen leží na jihu Arabského poloostrova a je jednou z nejstarších obydlených oblastí na světě. Jeho historie sahá až 3 000 let př. n. l. a pro ty, kteří se zajímají o archeologii a historii, je Jemen ideálním místem k návštěvě. Jedním z nejvýznamnějších muzeí v zemi je Jemen National Museum of Yemen, které se nachází v hlavním městě Sanaa.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1971 a jeho cílem je zachovat a prezentovat kulturní dědictví Jemenu. V expozici muzea návštěvníci najdou artefakty, které dokumentují historii země od prehistorických dnů až po dobývání Islámského impéria a období osmanské nadvlády. Celkově je v muzeu k vidění více než 12 000 artefaktů, z nichž některé jsou více než 2 500 let staré.

Mezi nejdůležitější artefakty v muzeu patří sochy, nádoby, keramika a mnoho dalších artefaktů z období Sabaejců a Himjaritů. To jsou dvě starověké kmeny, které vládly Jemenu před příchodem Islámu a za jeho nadvlády. Mezi dalšími artefakty jsou starověké rukopisy, předměty ze zlata a stříbra a šperky.

Kromě historických artefaktů si návštěvníci mohou prohlédnout i tradiční oděvy, které se nosí v různých oblastech Jemenu. Během návštěvy muzea se můžete také dozvědět více o kultuře a zvyklostech Jemenu. V části muzea věnované tradičním hodnotám a zvyklostem Jemenu můžete vidět předměty, které byly používány během tradičních jemenských svátků a oslav.

Jemen National Museum of Yemen je umístěno v historické čtvrti Sanaa, která je také významnou turistickou atrakcí. Kromě toho, že se můžete projít ulicemi starého města, můžete také navštívit řadu historických budov a dalších muzeí.

Pokud se zajímáte o historii a kulturní dědictví, Jemen National Museum of Yemen rozhodně stojí za návštěvu. Od starověku po současnost, muzeum nabízí celkový pohled na bohatou historii a kulturu této úchvatné země.


Počasí Jemen National Museum of Yemen


Jemen National Museum of Yemen je významná kulturní instituce nacházející se v hlavním městě Sanaa. V muzeu jsou shromážděny neocenitelné artefakty, které odhalují bohatou historii a kulturu Jemenu.

Jemen je velice teplá země, která se nachází na Arabském poloostrově. Průměrná teplota v Jemenu se pohybuje kolem 28°C a padá na noc na asi 15°C. Většina země je vysokohorská a pokryta pouštěmi, což znamená, že počasí se může velmi rychle měnit.

V Jemenu trvá období sucha většinou od května do září a poté následuje mokré období. V období sucha mohou být dny velmi teplé až horké, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V noci však může být velice chladno, takže je důležité mít teplejší oblečení.

Na druhé straně, během období dešťů může občas docházet k povodním hlavně v horách, což může být nebezpečné, protože silnice mohou být velmi kluzké a právě kvůli těmto povodním jsou některé oblasti špatně přístupné.

Jemen je velice krásnou zemí a nabízí nejen bohatou historii, ale také úchvatnou přírodu. Místní kultura a tradice jsou velice pestré a zajímavé. Jemen National Museum of Yemen je skvělým místem, kde si můžete prohlédnout tuto krásnou zemi v minulosti i současnosti. Muzeum obsahuje unikátní sbírky a mnoho významných artefaktů. Navštivte tuto kulturní instituci a prohlédněte si historické jako i moderní umělecké exponáty, které Jemen nabízí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky