Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Turkmenistán Darvaza Gas Crater

Počasí Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán Darvaza Gas Crater je jedním z nejzajímavějších míst nejen v Turkmenistánu, ale i celém světě. Nachází se v Karakumské poušti, uprostřed nehostinné krajiny, kde teploty mohou dosahovat až 50 °C během dne a klesat k -10 °C v noci. Výzkumníci z celého světa se sem sjíždějí, aby si prohlédli jedinečný fenomén – ohnivou jámu, která hoří už téměř padesát let.

V roce 1971 zde sovětští geologové prováděli průzkum naftových zdrojů. V jedné z propadlin tehdy vyvěral zemní plyn, který se začal šířit do okolí. Aby se zabránilo jeho nebezpečnému šíření, rozhodli se ho zapálit, s tím, že plyn brzy vyhoří a problém bude vyřešen.

Avšak tomu tak nebylo. Plyn hoří dodnes a vytvořil tak ohnivou jámu o průměru 60 metrů a hloubce 20 metrů. Kolem jámy se vytvořila kruhová plošina, na které se pohybují nejrůznější druhy zvířat.

Zaujímavé je, že ohnivá jáma nevznikla díky lidské činnosti, ale jako přirozený proces. Je totiž výsledkem erupce zemního plynu, která se může vyskytovat v místech, kde se nachází velké zásoby zemního plynu.

Kdy navštívit?

Pokud se chcete vyhnout vysokým teplotám, doporučujeme navštívit Turkmenistán Darvaza Gas Crater v období od listopadu do března, kdy jsou teploty mírnější. Avšak ani v těchto měsících nečekejte příliš teplé počasí – teploty se pohybují okolo 10 °C a v noci mohou klesat i pod bod mrazu.

V létě je situace o něco horší, teploty se mohou pohybovat až kolem 50 °C. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Turkmenistán Darvaza Gas Crater v letních měsících, nezapomeňte na dostatek pitné vody, klobouk na hlavu a sluneční brýle.

Celkově je tedy návštěva Turkmenistánu Darvaza Gas Crater vcelku náročná, ať už kvůli vzdálenosti od civilizace, tak i kvůli extrémním podmínkám v poušti. Avšak pokud máte zájem vidět jedinečný přírodní úkaz, je to určitě místo, které stojí za to navštívit.


Letenka Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán Darvaza Gas Crater - Úžasné místo plné přírodních divů

Turkmenistán, není zemí, kterou byste si řekli jako první, kam byste se chtěli podívat, ale to se brzy změní, jakmile uslyšíte o Darvazské věži v Turkménii, také známého jako Turkmenistán Darvaza Gas Crater.

Toto místo se stalo velmi populárním turistickým cílem a získalo si zaslouženou pozornost díky krásné přírodě a jedinečnému přírodnímu fenoménu, který je k vidění prakticky pouze zde. Darvaza Gas Crater je ohromujícím a nebezpečným ohnivým pramenem uprostřed pouště Karakum. Jedná se o přirozený kráter o průměru 60 metrů, který vznikl v roce 1971 kvůli neúspěšnému průzkumu ložiska zemního plynu. Od té doby byl kráter vypálen a vysílá oheň v noci i přes den.

Cestu k darvazské věži lze nejlépe zahájit z hlavního turkménského města Ašchabadu. Cesta k odlehlému místu je docela adrenalinový zážitek. Autem projedete po kamenité silnici, obklopené nekonečnými písečnými dunami a navštívíte také vedlejší přírodní látky jako například velrybí kosti v okolí.

Po příjezdu uvidíte první pohled na kráter. Celé místo je kouzelné a turisté se okamžitě ponoří do aktivity, dokonce mnozí zůstanou několik dní, aby zažili více adrenalinových dobrodružství. Pokud jste připraveni vystoupat na vrchol kráteru, berte s sebou kyslíkový přístroj, protože tu vládne plynná atmosféra.

Během večera, kdy se slunce začíná snižovat, uvidíte nezapomenutelnou podívanou. Pohled na plameny a horký oheň, kterým pálí země, a zároveň hvězdnou oblohu nad ní, je něco, co nikdy nezapomenete. Pokud se chcete projít kolem kráteru, nezapomeňte na osobní bezpečnostní opatření.

Toto místo je nepochybně hodně horké a nebezpečné, ale zároveň ohromující, což ho dělá ideálním místem pro dobrodružné a odvážné lidi. Pokud hledáte zážitek, který by vám dal něco o čem byste mohli mluvit zbytek života, navštivte Turkmenistán Darvaza Gas Crater.


Ubytování Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán: Darvaza Gas Crater - Neobvyklé místo k odpočinku!

Turkmenistán, malá země v oblasti Střední Asie, ukrývá mnoho tajemství a unikátních zážitků. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je Darvaza Gas Crater - také známý jako Brána do pekla.

Darvaza Gas Crater byl vytvořen v roce 1971 během sovětských průzkumů ropy a zemního plynu v oblasti. Během této práce se země propadla a vytvořila velký kráter v zemi. Inženýři se rozhodli spálit zemní plyn, aby se kráter zbavil-toxických plynů. Když se to udělalo, nebyly očekávány žádné další důsledky.

Jak se však ukázalo, oheň nebylo možné uhasil a hoří již 49 let. Kráter je velký asi 70 metrů a je okolo něj stále vidět plameny. To vytvořilo neuvěřitelné místo k navštívení.

Aby mohli turisté přijít a vidět tento velkolepý dar přírody, byl nedaleko Darvaza Gas Crater postaven kemp. Tento kemp je velmi jednoduchý, ale poskytuje vše, co potřebujete pro příjemnou návštěvu - stanoviště pro stany, záchody, zdroj pitné vody a několik ohnišť pro vaření.

Během dne můžete relaxovat na nafukovacích lehátkách, vařit na ohni a pozorovat plameny kráteru. V noci se kemp stane ještě magičtějším, protože plameny vytvářejí fascinující záře. Můžete se dokonce připojit k místním pastevcům a spát pod hvězdami.

Existuje několik turistických agentur, které vás vezmou na výlet do Darvaza Gas Crater a zajistí ubytování v kempe. Tyto agentury obvykle nabízejí i jídla a pití. Cena se může lišit podle délky vašeho pobytu.

Darvaza Gas Crater patří mezi nejzajímavější turistické atrakce v Turkmenistánu a je to určitě místo, které byste neměli vynechat při své návštěvě této oblasti. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a jednu z nejlepších dovolených vašeho života!


Nejčastější dotazy a odpovědi Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Otázky:

1. Co je Darvaza Gas Crater?
2. Kde se nachází Darvaza Gas Crater?
3. Proč se Darvaza Gas Crater ozývá také jako "Vrata do pekla"?
4. Jak byl Darvaza Gas Crater vytvořen?
5. Jaké je nebezpečí návštěvy Darvaza Gas Crater?
6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Darvaza Gas Crater?
7. Je možné kempovat u Darvaza Gas Crater?
8. Jaké jsou alternativy k návštěvě Darvaza Gas Crater?
9. Jaký je vstupní poplatek k Darvaza Gas Crater?
10. Jsou potřebné povolení pro návštěvu Darvaza Gas Crater?

Odpovědi:

1. Darvaza Gas Crater je přírodní kráter plný hořícího zemního plynu.
2. Darvaza Gas Crater se nachází v poušti Karakum v Turkmenistánu.
3. Darvaza Gas Crater je ozýván jako "Vrata do pekla" kvůli jeho opačnému vzhledu než typická krajině, a také proto, že působivý ohňostroj v kráteru vypadá jako brána do pekla.
4. Darvaza Gas Crater byl vytvořen v 70. letech minulého století při průzkumu zemního plynu. Díky selhání vrtu a poranění královského plynu se začal uvolňovat zemní plyn, který byl vypálen, aby se zabránilo šíření nebezpečných plynů.
5. Největším nebezpečí návštěvy Darvaza Gas Crater je nebezpečí spadnutí do kráteru plného ohně. Kolem kráteru není žádná zábrana nebo zábradlí a terén je nerovný a kamenitý.
6. Nejlepší čas na návštěvu Darvaza Gas Crater je v zimních měsících, kdy je méně horko a hoření zemního plynu je intenzivnější.
7. Ano, je možné kempovat u Darvaza Gas Crater, ale doporučujeme, abyste se poradili s místními experty a brali s sebou dostatek vody a zásob.
8. Alternativy k návštěvě Darvaza Gas Crater jsou návštěva měst, jako je Ashkhabad, nebo návštěva jiných turistických atrakcí v Turkmenistánu, jako jsou ruinové město Merv a památník Neutrality.
9. Vstupní poplatek na Darvaza Gas Crater je zdarma.
10. Pro návštěvu Darvaza Gas Crater není vyžadováno žádné zvláštní povolení. Nicméně byste měli být obezřetní a poradit se s místními experty před návštěvou.


Dovolená Turkmenistán Darvaza Gas Crater


Turkmenistán Darvaza Gas Crater: Neobvyklá turistická destinace v pustině

Turkmenistán je kdesi v Asii, mezi Íránem a Afghánistánem. Je to země s rozsáhlými pouštními oblastmi a množstvím neobvyklých turistických cílů. Jedním z nich je i Darvaza Gas Crater, který se řadí mezi nejhlouběji zanořené sopečné kaldery na světě.

Darvaza Gas Crater je známý také pod jménem „Vstup do pekla“ a to zejména kvůli svému vzhledu. Crater se nachází asi 260 km od turkmenského hlavního města Ašchabadu a je jedinečnou turistickou atrakcí.

Tento obrovský kráter vznikl v roce 1971, když se země pod sopečným průduchem propadla. V místě propadliny začaly unikat plyny a aby nedošlo k nebezpečným výbuchům, rozhodli se místní geologové kráter zapálit. O toto opatření se však později přestali zajímat a tak kráter hoří dodnes.

Při pohledu na tento neočekávaný pohled, neztratíte dech. Darvaza Gas Crater je skutečně nezapomenutelný, zvláštní a tajemný. Na rozdíl od jiných turistických destinací nabízí tento neobvyklý kráter jedinečný zážitek. Ve dne zde můžete pozorovat úchvatné kontrasty a krásné barvy.

Ale návštěva cratery má své kouzlo i v noci. Když padne tma, plameny z kráteru se stávají ještě výraznějšími a jejich záření můžete spatřit až z dáli. Celkový dojem umocňují hvězdná obloha a ticho pouště. Takový pohled vám navždy zůstane v paměti.

Kromě pohledu na kráter si můžete dát piknik, udělat gril večer, nebo prostě jen relaxovat pod zářícím kráterem. Nedaleko od kráteru si můžete také vychutnat horké koupele v gejzíru nebo si prohlédnout tradiční turkmenskou vesnici.

Turkmenistán nebyl v minulosti pro turisty snadno dostupný, ale přesto se v posledních letech v cestování objevil jako velmi zajímavá destinace, a to díky svým neotřelým turistickým atrakcím. Darvaza Gas Crater patří určitě mezi nejoblíbenější a návštěva tohoto neobvyklého místa by určitě stála za to.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky