Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Tunisko Tunis

Letenka Tunisko Tunis


Tunisko Tunis je hlavním městem Tuniska, afrického státu ležícího na severu kontinentu. Země je známá svými krásnými plážemi, živou kulturou a bohatou historií. Pokud se chystáte na dovolenou do Tuniska, nezapomeňte si zarezervovat letenku do Tuniska Tunis.

Tunisko Tunis je mezinárodním letištěm, které se nachází asi 8 km severovýchodně od středu města. Letiště je moderní, dobře vybavené a nabízí všechny základní služby. Pokud máte nějaké speciální požadavky, například na přepravu zavazadel nebo na speciální jídlo během letu, stačí si to předem sjednat při rezervaci letenky.

Z Prahy do Tuniska Tunis létají různé letecké společnosti, jako jsou například Tunisair, Czech Airlines nebo Smartwings. Let trvá obvykle zhruba tři hodiny a cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně, časovém termínu a zvolené letecké společnosti. Pokud si chcete ušetřit čas a neobtěžovat se rezervací letu sami, můžete kontaktovat cestovní kanceláře, které nabízejí kompletní zájezdy do Tuniska.

Po příletu na letiště v Tunisku Tunis si musíte zajistit dopravu k vašemu ubytování. Většina hotelů a resortů nabízí transfer z letiště, ale pokud si chcete vybrat vlastní způsob dopravy, můžete si pronajmout auto nebo využít místní taxislužbu.

Tunisko je zemí s bohatou historií a kulturou. V Tunisku Tunis můžete navštívit památky jako je například Kartágo, což je ruiny starověkého fénického města ležícího předměstí Tunisku. Dále můžete navštívit například starověké amfiteátry, tradiční arabské trhy a bazary nebo si projít úzké uličky města a ochutnat tradiční tuniskou kuchyni.

Pro milovníky přírody a plážové dovolené Tunisko nabízí mnoho krásných pláží, kde si můžete užít slunce, horké písky a průzračnou vodu Středozemního moře. Oblíbenými plážemi jsou například Sidi Bou Said, Mahdia nebo Djerba.

Tunisko Tunis je ideálním cílem pro dovolenou plnou dobrodružství, kultury a relaxace. Rezervujte si letenku do Tuniska Tunis a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Africe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Tunis


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí o Tunisku a jeho hlavním městě Tunis:

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tuniska?
Nejlepší doba na návštěvu Tuniska je od dubna do června a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a méně vlhké. V létě mohou být teploty až nad 40 stupňů Celsia.

2. Kolik stojí letenka do Tunisu?
Cena letenky do Tunisu se liší podle mnoha faktorů, jako jsou roční období, termín rezervace a výběr aerolinky. Cena se pohybuje od přibližně 3 500 Kč až do 10 000 Kč a více.

3. Potřebuji vízum pro návštěvu Tuniska?
Čeští občané nepotřebují vízum pro pobyt do 90 dnů v Tunisku. Stačí mít platný cestovní pas.

4. Jak se můžu dostat z letiště do centra Tunisu?
Z letiště Tunis-Carthage se nejlépe dostanete taxíkem. Cena by měla být kolem 10-20 tuniských dinárů, tedy přibližně 160-320 Kč.

5. Kde mohu v Tunisu najít nejlepší pláže?
Tunisko má mnoho krásných pláží, nejlepší se nacházejí v oblasti Hammamet, Sousse a Djerba.

6. Co je dobré si přinést z Tuniska jako suvenýr?
Tunisko je známé svou keramikou, kořením a koberci. Jako suvenýry můžete také koupit pomeranče a mandarinky, které jsou sladké a aromatické.

7. Jaký je úřední jazyk v Tunisku?
Úředním jazykem v Tunisku je arabština, ale mnoho lidí mluví také francouzsky. V turistických oblastech se angličtina také často používá.

8. Je Tunisko bezpečné pro turisty?
Tunisko se po arabském jaru a teroristickém útoku v roce 2015 snaží zlepšit bezpečnost pro turisty. Měli byste být obezřetní a vyhýbat se rizikovým oblastem, ale obecně lze Tunisko považovat za bezpečné pro turisty.


Počasí Tunisko Tunis


Tunisko Tunis je země s převážně teplým a slunečním počasím. Nachází se na severním pobřeží Afrického kontinentu a leží na geografické šířce 36°48'N. Díky své poloze je zde středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty.

V létě, které trvá zhruba od května do září, může teplota v Tunisku Tunis dosahovat až k 40 stupňům Celsia. Toto období je vhodné pro všechny, kteří chtějí relaxovat na pláži nebo poznávat kulturní dědictví tohoto regionu. V zimě, která trvá od října až do dubna, jsou teploty většinou mírnější a průměrně se pohybují kolem 15 stupňů Celsia. V lednu a únoru však může být chladněji, zejména v noci, kdy teploty klesají pod 10 stupňů.

Co se týče srážek, v Tunisku Tunis se vyskytují hlavně v zimě v podobě deště. Srážky v létě jsou velmi řídké. V průměru se srážky pohybují kolem 800 mm za rok.

Při návštěvě Tuniska Tunis je dobré dbát na hydrataci, zejména v letních měsících, kdy může být velmi horko. Mějte s sebou dostatek vody a vyhýbejte se pobytu na přímém slunci v poledne.

Celkově lze říci, že Tunisko Tunis nabízí ideální podmínky pro letní dovolenou. Pokud toužíte po slunečních plážích a kulturním objevování, Tunisko Tunis je pro vás to správné místo. Připravte se však na horké počasí a sledujte aktuální předpověď počasí během svého pobytu.


Ubytování Tunisko Tunis


Tunis, hlavní město Tuniska, je skvělým výchozím bodem pro objevování krás tohoto afrického státu. V blízkosti města se nachází například přírodní oázy, zříceniny starověkých měst a římské památky. V oblasti Tunis jsou dostupné různé druhy ubytování, a to od jednoduchých hostelů až po luxusní hotely.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v centru dění, jsou v Tunis k dispozici řadu hotelů. Můžete si vybrat mezi cenově dostupnými možnostmi, jako jsou hostely a pensiony, až po luxusní hotely s pěti hvězdami. Pokud jde o pohodlí, Tunis nabízí řadu možností pro rozpočet všech typů.

Pokud hledáte ubytování s větším soukromím, zvažte pronájem apartmánu. V Tunisku je průměrná cena za pronájem apartmánu v centru města kolem 40-50 EUR za den, cena se však může snížit, pokud si ho pronajmete na delší časové období.

Pro ty, kteří hledají více soukromí a ticha, je ubytování mimo centrum města skvělou volbou. Ve vzdálenosti několika minut jízdy od centra Tunisu se nachází několik moderních rezidenčních areálů a luxusních vil. Tyto možnosti nabízejí svým hostům klid a soukromí.

Pokud plánujete navštívit Tunisko, není třeba se obávat o cenové možnosti ubytování. Tunis nabízí dostupné ubytování pro všechny typy cestovatelů, bez ohledu na rozpočet. Ať už si zvolíte hotel nebo pronájem apartmánu, Tunis vám zajistí bezproblémové užívání a pocit jako doma. A co je nejdůležitější, pobyt v Tunisku vám nabídne nezapomenutelné zážitky a pohled na působivou historii této země.


Dovolená Tunisko Tunis


Tunisko, které leží na severu Afriky, je krásnou zemí s řadou zajímavých památek, krásnými plážemi a bohatou kulturou. Země je ideálním místem pro dovolenou v jakémkoliv čase roku, díky svému krásnému pobřeží a vhodnému klimatu. Pokud přemýšlíte o dovolené v Tunisku, je nejlepší rozdělit dovolenou mezi hlavní město Tunis a pláže.

Tunis je krásné město s bohatou historií, kde můžete navštívit mnoho památek, jako je například katedrála Saint Vincent de Paul nebo budovu Bardo Museum, největšího muzea archeologie v Tunisku. Navíc zde najdete také mnoho obchodů a restaurací s tradičním tuniským jídlem.

Pláže v Tunisku se liší od města k městu, ale jedno mají společné – krásný výhled na křišťálově čisté moře. Oblast Sousse je nejpopulárnější turistickou destinací pro plážovou dovolenou s širokými písečnými plážemi a množstvím dobrodružství, jako je například windsurfing nebo jízda na kamele.

Dalšími populárními plážovými městy jsou Monastir, Sfax nebo Djerba, která je známá pro krásné pláže s teplým a jemným pískem. Kromě toho Djerba nabízí i mnoho zajímavostí jako historické mešity, kouzelné zahrady a přírodní parky.

Tunisko vám poskytne zážitky jako žádná jiná země. Příjemné klima, krásné pláže a bohatá kultura Vás zaručeně okouzlí. Proto neváhejte a sbalte si kufr, jelikož návštěva Tuniska určitě bude jednou z nezapomenutelných dovolených v Vašem životě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky