Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portoriko Castillo San Felipe del Morro

Dovolená Portoriko Castillo San Felipe del Morro


Portoriko je malebný ostrov v Karibiku, který nabízí návštěvníkům mnoho možností pro zábavu a relaxaci. Jedním z nejvýznamnějších historických památek na ostrově je pak Castillo San Felipe del Morro.

Castillo San Felipe del Morro je starobylá pevnost, která byla postavena ve 16. století španělskými kolonizátory s cílem chránit ostrov před nájezdy nepřátel. Podle historie byla pevnost postavena na místě, kde se pirát Sir Francis Drake pokusil ostrov napadnout a obsadit.

Pevnost byla určena k obraně před útoky ze strany mořských sil, proto si její tvůrci vybrali strategickou pozici na vrcholu skalnatého útesu, který se tyčí nad Karibským mořem. Napůl obloukovitá pevnost má dva patra, baterie s děly a velkou ústupovou cestu, která umožňovala rychlý odchod vojáků v případě potřeby.

Dnes je pevnost ze mnoha důvodů turistickou atrakcí. Navštěvuje ji mnoho turistů, kteří přijíždějí do Portorika, aby si prohlédli její architekturu a zvláštní historii. Navíc zde každý rok pořádají různé kulturní a umělecké akce.

Při návštěvě pevnosti byste si měli určitě prohlédnout velké ústupové schody, které vedou dolů na pláže, zatímco se kolem vás hřbety důmyslných hradních zdí pozorují zblízka. Stejně tak byste neměli opomenout návštěvu rozhledny, kde si můžete užít skvělý výhled na okolní krajinu a Karibské moře.

Další nejednou pozoruhodnosti, které stojí za vidění, jsou například stejnojmenný přístav, nebo starý městský palác. Tyto atrakce se nachází v blízkosti Castillo San Felipe del Morro a lze je snadno spojit do jednoho výletu.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Portoriku, nezapomeňte do svého seznamu navštívených míst zahrnout i tuto historickou pevnost. Pevnost nabízí nejen pohled do minulosti Portorika, ale nabízí také skvělý výhled na okolní krajinu a moře. Proto neváhejte a vydejte se na dovolenou plnou zážitků a dobrodružství na krásné Karibské ostrov.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko Castillo San Felipe del Morro


1. Co je Castillo San Felipe del Morro?
Castillo San Felipe del Morro je starobylá pevnost v San Juanu, hlavním městě Portorika. Byla postavena v 16. století španělskými kolonisty a sloužila k obraně ostrova před nepřáteli.

2. Kde se nachází Castillo San Felipe del Morro?
Pevnost se nachází v San Juanu, přístavním městě na severním pobřeží Portorika.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Castillo San Felipe del Morro?
Otevírací doba pevnosti je od pondělí do neděle od 9:00 do 18:00.

4. Jaké jsou vstupné do Castillo San Felipe del Morro?
Vstupné se liší v závislosti na věku a místním rezidentství. Dospělí turisté zaplatí přibližně 5 USD, ale místní rezidenti mohou mít vstup zdarma.

5. Jak dlouho trvá prohlídka pevnosti?
Prohlídka pevnosti trvá přibližně jednu hodinu.

6. Je nutné si prohlídku Castillo San Felipe del Morro předem rezervovat?
Rezervace je doporučena, pokud chcete být jisti, že se vejdete na daný termín. Lístky lze zakoupit předem online nebo na recepci přímo v pevnosti.

7. Je Castillo San Felipe del Morro přístupný pro vozíčkáře?
Ano, pevnost poskytuje přístup pro vozíčkáře.

8. Mohu si vzít do Castillo San Felipe del Morro nějaké domácí zvíře/psa?
Zvířata nejsou v pevnosti povolena, s výjimkou asistenčních zvířat pro osoby se zdravotním postižením.

9. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Castillo San Felipe del Morro?
Nejlepší doba pro návštěvu pevnosti je v ranních hodinách (okolo 9:00), než se zde začnou tvořit fronty. Také se doporučuje návštěva mimo sezónu, aby se omezil počet návštěvníků.

10. Co ještě navštívit v okolí Castillo San Felipe del Morro?
V okolí pevnosti se nachází mnoho dalších historických památek, jako například El Morro, La Fortaleza a Paseo de la Princesa. Také určitě stojí za návštěvu historické čtvrti Old San Juan s mnoha restauracemi, obchody a uměleckými galeriemi.


Letenka Portoriko Castillo San Felipe del Morro


Portoriko je ostrovní teritorium Spojených států a leží na východě Karibiku. Toto krásné pobřeží nabízí návštěvníkům široký výběr aktivit, včetně návštěvy historického Castillo San Felipe del Morro.

Castillo San Felipe del Morro byl postaven na počátku 16. století Španěly jako útočiště proti nepřátelům z moře. Tento impozantní hrad se nachází na okraji San Juanu, hlavního města Portorika, a patří mezi nejvýznamnější historické památky a informační centra.

Hrad byl postaven za účelem ochrany před nájezdy anglických, francouzských a nizozemských lodí. Dnes se zde nachází muzeum, které návštěvníkům přináší příběhy o historii Portorika a jeho hlavního města.

Návštěvníci mohou vstoupit do hradu bezplatně a prozkoumat jeho různé části, včetně věží s výhledem na přístav a ostrovy v okolí. Interiér hradu ukazuje, jak žili a bojovali Španělé ve 16. století a jaký význam měl tento hrad pro Portoriko.

Castillo San Felipe del Morro se nachází v jedinečné lokalitě na východě Karibiku. Kromě historického významu nabízí San Juan nádherné pláže, luxusní hotely, kulturní a umělecké akce, přírodní krásy a chutné místní speciality.

Leteckými společnostmi jako United Airlines či Delta Airlines lze zakoupit letenky z různých měst do San Juanu v Portoriku. V San Juanu je velké mezinárodní letiště, odkud se můžete snadno dostat do zamýšleného cíle, jako je Castillo San Felipe del Morro. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou, pro páry cestující na romantickou dovolenou nebo pro ty, kteří hledají dobrodružství na exotickém místě s kulturním a historickým pozadím.

V Portoriku se nachází mnoho zajímavých míst a památek, nicméně Castillo San Felipe del Morro patří mezi nejznámější a nejvýznamnější atrakce města San Juan. Navštivte Portoriko a užijte si kousek historie na Karibském ostrově!


Ubytování Portoriko Castillo San Felipe del Morro


Porto Rico je krásná země v Karibiku, která nabízí nejen nádherné pláže, ale také mnoho historických památek. Jednou z nejkrásnějších památek je zámek Castillo San Felipe del Morro, který se nachází v městské části San Juan.

Zámek byl postaven v 16. století španělskými kolonisty, aby sloužil jako obranná pevnost proti nepřátelům z moře. V průběhu staletí sloužil jako vojenská pevnost, věznice a nyní jako muzeum pro veřejnost. Zámek se stal památkou UNESCO v roce 1983.

Ubytování v zámku Castillo San Felipe del Morro nabízí jedinečný zážitek. Turisté mohou strávit noc v jedné z historických místností, které sloužily jako bydlení pro vojáky. Pokoje jsou dobře zařízené, aby turistům poskytovaly pohodlí a výhled na moře.

Ubytování v zámku nabízí nejen příjemné a historické prostředí, ale také bezvadnou lokalitu. Zámek se nachází v samém srdci starého města San Juan. Turisté zde mohou navštívit mnoho historických památek, muzeí, restaurací a obchodů v okolí.

Každý, kdo se rozhodne strávit noc v zámku Castillo San Felipe del Morro, bude mít možnost prožít úžasný a nezapomenutelný zážitek. Ubytování se nachází v krásném prostředí, které nabízí jedinečnou kombinaci historie, pohodlí a zábavy. Turisté si mohou užít nádherný výhled na moře, prozkoumat historické místnosti a okolí San Juan.

Všechny tyto faktory dělají ubytování v zámku Castillo San Felipe del Morro nezapomenutelným zážitkem pro turisty z celého světa. Pokud hledáte jedinečné ubytování v Portoriku, určitě byste měli zvážit pobyt v zámku Castillo San Felipe del Morro.


Počasí Portoriko Castillo San Felipe del Morro


Portoriko, jako součást Spojených států amerických, leží v Karaibském moři a je známý svými bílými plážemi, palmami, sluncem a exotickou faunou a flórou. Město San Juan, hlavní město Portorika, je domovem četných památek a atrakcí, včetně největšího a nejvýznamnějšího fortu na Portoriku, Castillo San Felipe del Morro. Nicméně, jaké bývá počasí v Portoriku a jak ovlivňuje turistické aktivity?

Počasí v Portoriku je typické pro tropické podnebí s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje od 22°C do 32°C, s teplotami v letních měsících dosahujícími až 34°C. Také průměrné srážky jsou poměrně vysoké a dosahují až 220 mm ročně, s nejvyššími srážkami v srpnu a září. Z tohoto důvodu se může zdát, že nejlepší období k návštěvě Portorika je v zimních měsících.

Nicméně, i během deštivého období můžete v Portoriku najít množství aktivit, které vám umožní vychutnat si přírodu a kulturní dědictví ostrova. Pokud se chystáte na návštěvu San Juanu a Castillo San Felipe del Morro, můžete si užít krásné výhledy na oceán a množství bájných příběhů spojených s fortu, které vám ukážou, jak bohatá je historie Portorika.

Kromě toho můžete navštívit například národní park El Yunque, kde se můžete vydat na krásné procházky a výlety, které vám umožní vychutnat si nádhernou přírodu tohoto tropického ostrova. Můžete se též projít jeho krásným historickým distriktem Old San Juan a navštívit množství galerií, muzeí, butiků, restaurací, a kaváren.

Nezáleží na tom, kdy se na Portoriku zastavíte, vždy si tam užijete mnoho krásných zážitků a zkušeností. Tak přijďte a objevte krásy tohoto exotického ostrova!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky