Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nový Zéland Huka Falls

Letenka Nový Zéland Huka Falls


Nový Zéland je země plná nádherných přírodních krás, která láká turisty z celého světa. Jedním z těchto míst je Huka Falls – vodopád, který se nachází v blízkosti města Taupo na severním ostrově. Pokud toužíte po dobrodružství a chcete poznat nádhernou přírodu Nového Zélandu, letenka na Huka Falls je skvělou volbou.

Huka Falls jsou známé pro své impozantní proudy vody a vodopád, který je vysoký přibližně 11 metrů. Tento vodopád vznikl díky eroznímu procesu, který vytvořil mohutnou skalní stěnu. Voda v oblasti je také velmi čistá, což je důvodem, proč je Huka Falls velmi oblíbeným místem pro rybáře a milovníky vodních sportů.

Pokud se rozhodnete navštívit Huka Falls, můžete zůstat v blízkém městě Taupo, které nabízí širokou škálu ubytování. V městě také najdete mnoho dalších turistických atrakcí, jako například termální prameny, horské stezky a další.

Jednou z nejlepších možností, jak se dostat k Huka Falls, je letecky. Letenky jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě a obvykle jsou cenově dostupné. Pokud hledáte levné letenky, doporučujeme se podívat na webové stránky letových společností, které nabízejí slevy a akce.

Navštěvování Huka Falls je skvělou volbou pro každého, kdo touží po dobrodružství a přírodu Nového Zélandu. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte si vzít fotoaparát a nenechte si ujít nádherný pohled na impozantní Huka Falls.


Počasí Nový Zéland Huka Falls


Nový Zéland je ostrovní země nacházející se v jihozápadním Tichomoří. Je to malý ostrovní národ, který je známý pro svou krásnou a rozmanitou přírodu. Jednou z nejkrásnějších přírodních atrakcí v Novém Zélandu jsou Huka Falls, což jsou vodopády nacházející se na řece Waikato na Severním ostrově.

Huka Falls jsou známé svojí nádhernou modrou barvou vody a prudkým pádem, který vytváří obrovský oblak vodní páry a vlhkosti okolo sebe. Nacházejí se asi 11 km severně od Taupo, největšího města v oblasti a jsou přístupné přes malebnou procházku, která vede podél řeky Waikato.

Počasí v oblasti Huka Falls je poměrně mírné po většinu roku, ale v létě a na jaře může být poměrně teplé. Teploty v létě dosahují zhruba 25 °C a na jaře okolo 20 °C. V zimě jsou teploty nižší a dosahují průměrně 10 °C. Srážky jsou poměrně rovnoměrně rozložené během celého roku, s největšími srážkami v zimním období.

Zajímavostí je, že řeka Waikato, na které se nacházejí Huka Falls, má nejvyšší průtok v Novém Zélandu a je fontánou geotermální energie. Tato energie je využívána pro vytápění domů a pro získávání elektřiny. Díky tomu je oblast Huka Falls nejenom krásná, ale také plná technických zázraků a inovativních řešení.

Pokud tedy hledáte nádhernou přírodní atrakci a zároveň fascinující technické využití energie, Huka Falls jsou skvělou volbou. Navštivte Nový Zéland a užijte si krásy této nádherné země.


Ubytování Nový Zéland Huka Falls


Nový Zéland je zemí nádherné přírody a neuvěřitelných vodopádů. Jedním z nejznámějších vodopádů na Novém Zélandu jsou Huka Falls. Tento vodopád se nachází poblíž města Taupo na Severním ostrově. Pokud chcete navštívit tento nádherný přírodní úkaz a hledáte ubytování v blízkosti Huka Falls, máme pro vás několik tipů.

1. Huka Lodge

Pokud hledáte luxusní ubytování v blízkosti Huka Falls, Huka Lodge je tou pravou volbou pro vás. Tento pětihvězdičkový resort se nachází asi 300 metrů od vodopádu a nabízí návštěvníkům neuvěřitelný výhled na potok Waikato. Resort disponuje 25 pokoji a suite, které jsou zařízené v luxusním stylu a vybavené klimatizací, Wi-Fi připojením a minibarem. V resortu si můžete užít relaxaci v soukromém spa a wellness centru, nebo si vychutnat jídlo v restauraci, která nabízí tradiční kuchyni Nového Zélandu.

2. Huka Falls Resort

Huka Falls Resort je další skvělou možností ubytování v blízkosti Huka Falls. Hotel se nachází asi 2 km od vodopádu a nabízí ubytování v pokojích a apartmánech vybavených klimatizací, televizí a Wi-Fi připojením. Hotel má i venkovní bazén a restauraci, která nabízí jídlo z regionálních surovin.

3. Taupo DeBretts Spa Resort

Taupo DeBretts Spa Resort se nachází asi 10 km od Huka Falls a nabízí ubytování v apartmánech a vilech s výhledem na jezero Taupo. Resort má venkovní termální bazén, vnitřní bazén, saunu a lázeňské procedury. Nabízí také službu kyvadlové dopravy do centra Taupa.

4. Falls Chateau

Falls Chateau se nachází asi 5 km od Huka Falls a nabízí ubytování v pokojích a apartmánech s výhledem na hory nebo zahradu. Hotel disponuje venkovním bazénem, Wi-Fi připojením a restaurací, která nabízí tradiční kuchyni Nového Zélandu.

5. Huka Falls Top 10 Holiday Park

Pro ty, kteří hledají spíše cenově dostupné ubytování, může být Huka Falls Top 10 Holiday Park tou nejlepší volbou. Tento kemp se nachází asi 1,5 km od Huka Falls a nabízí ubytování v chatkách a stanových místech. Kemp disponuje venkovním bazénem, dětským hřištěm a Wi-Fi připojením.

Kterou z těchto možností ubytování si vyberete, záleží pouze na vás. Jedno je ale jisté - když se ubytujete v blízkosti Huka Falls, budete mít skvělou základnu pro prozkoumání této nádherné přírodní památky a pro další objevování krás Nového Zélandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Huka Falls


1) Kde se nacházejí Huka Falls?
- Huka Falls jsou vodopády na řece Waikato na Novém Zélandu, nedaleko města Taupo.

2) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Huka Falls?
- Nejlepší čas na návštěvu je během letních měsíců od prosince do února, kdy je tepleji a více dní má slunečné počasí.

3) Musím platit za vstup na Huka Falls?
- Ne, vstup na Huka Falls je zdarma.

4) Jak dlouho trvá procházka k Huka Falls?
- Procházka k Huka Falls trvá asi 10-15 minut od parkoviště.

5) Je možné koupání u Huka Falls?
- Ne, koupání u Huka Falls není povoleno kvůli silnému proudění řeky.

6) Existují nějaké turistické trasy poblíž Huka Falls?
- Ano, v okolí Huka Falls jsou turistické trasy, jako je Huka Falls Trail a Spa Park Walk, které nabízejí pěkné výhledy na Okatia Bay a okolní krajinu.

7) Jsou Huka Falls přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí?
- Ano, vodopády jsou přístupné pro osoby s omezenou pohyblivostí.

8) Kde se dá ubytovat poblíž Huka Falls?
- V okolí Huka Falls najdete mnoho ubytovacích možností, včetně hotelů, motelu, kempů a apartmánů.

9) Můžu se dostat k Huka Falls veřejnou dopravou?
- Ano, existuje doprava autobusem a vlakem do města Taupo, odkud můžete použít místní taxi nebo pronajmout si auto.

10) Můžu dělat piknik u Huka Falls?
- Ano, v okolí Huka Falls jsou piknikové stoly a grily k dispozici pro návštěvníky.


Dovolená Nový Zéland Huka Falls


Země na konci světa - tak se Nový Zéland často nazývá. Pokud se ale jednou rozhodnete využít možnosti a podívat se na tenhle pozoruhodný kousek zeměkoule, rozhodně nebudete litovat. Na severním ostrově Nového Zélandu se v okolí jezera Taupo nachází mnoho nádherných koutů, které poskytují neopakovatelný zážitek. Mezi takové patří i Huka Falls – vodopády, které rozhodně stojí za návštěvu.

Huka Falls leží asi 5 kilometrů severně od Taupa a podle místních patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v oblasti. Pro turisty je restaurován celý okolní les, na kterém vybudovali značené stezky, čistící stanice, odpadkové koše, ale také atrakce pro turisty, jako jsou například helikoptéry nebo rafting. Huka Falls jsou určité centrum této celé oblasti.

Huka Falls jsou specifické tím, že podél nich protéká řeka Waikato, která patří mezi nejdůležitější řeky Nového Zélandu. Řeka má jedinečnou barvu, kterou si pamatujete po celý život. Jedná se o modrou barvu, kterou přináší sopečný písek a horniny, kterými je řeka obklopena. Přes touto řeku přepadne za den skoro 220 kubických metrů vody – což je obrovské množství. Celý masiv vodopádů má více než 9 metrů výšky a šířku 200 metrů.

Huka Falls jsou navštěvovány hlavně v měsících letní sezony, či před sezónou, také jaro a podzim je možné navštívit nádhernou přírodu v okolí těchto vodopádů. Tamní krajina nabízí celou řadu pozoruhodností a turistických atrakcí. Můžete si vyrazit na turistickou stezku Jet Boat, protékat řeku Waikato, projít se v lese, vyrazit na výlet na kajaku, paragliding nebo jiné aktivitní záležitosti.

Každopádně Huka Falls jsou nádherná turistická atrakce v Novém Zélandu, kterou by si měl zkrátka každý návštěvník této země zahrnout do svých zážitků. Jedná se o jedinečnou krásu přírody, která může na člověka zapůsobit nádherně pozitivní atmosféru, nejinak tomu bude i u Huka Falls.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky