Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Zambie Národní park Musalamuunyange

Počasí Zambie Národní park Musalamuunyange


Národní park Musalamuunyange se nachází na západě Zambie a je velký přes 3000 km². Je to jedna z největších přírodních oblastí v zemi a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Počasí v Národním parku Musalamuunyange je ovlivněno tím, že se nachází v tropické oblasti. Tento fakt spolu s výškou parku nad mořem se projevuje v těchto ohledech:

Deštivá období

V období dešťů v Zambií, které trvá od listopadu do dubna, zaznamenává Národní park Musalamuunyange největší množství srážek. Průměrné srážky v této oblasti se pohybují kolem 1250 mm ročně. Tyto deště způsobují obvykle, že plný podíl zmokne.

Suchá období

V období sucha, které trvá od května do října, se srážky výrazně snižují. Průměrné srážky v této době jsou okolo 25 mm měsíčně, což znamená, že méně vodního zdroje je k dispozici. Během této doby se vodní zdroje zmenšují a mnoho zvířat se musí přesunout do míst s většího přístupem k vodě.

Teplota

Teploty v Národním parku Musalamuunyange jsou víceméně stabilní po celý rok a obvykle se pohybují v rozmezí 20-30 °C. V období dešťů je obvykle hůře snášetelná vlhkost vzduchu.

Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Musalamuunyange?

Nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Musalamuunyange jsou v období sucha, které začíná v květnu a končí v říjnu. Během této doby jsou cesty sušší a snadněji průchozí. V době dešťů jsou cesty méně průchozí a mnoho zvířat se přesouvá do jiných oblastí, aby našla více vody.

V každém případě, když se chystáte navštívit Národní park Musalamuunyange, je důležité zkontrolovat předpověď počasí a dodržovat pokyny ohledně bezpečnosti při turistice. Můžete se také poradit s místními průvodci, kteří vám poskytnou užitečné informace o podmínkách oblasti. Stačí se řídit několika základními pravidly a těšit se na návštěvu tohoto úžasného kousku africké divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Musalamuunyange


N: Jak se dostat do Národního parku Musalamuunyange?
O: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku, je letecky z hlavního města Lusaky do letiště Mfuwe a poté nájemným vozidlem.

N: Jaké jsou hlavní atrakce Národního parku Musalamuunyange?
O: Park je známý svou rozmanitou divokou zvěří, včetně slonů, levhartů, buvolů a různých druhů antilop. Také si můžete užít projížďku na lodích po řece Luangwa, pozorování ptáků a setkání s místními kmeny.

N: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Musalamuunyange?
O: Nejlepší doba na návštěvu parku je v období sucha, od července do října, kdy je možné vidět nejvíce zvířat.

N: Kde se dá v Národním parku Musalamuunyange ubytovat?
O: V parku jsou k dispozici tři kempy a několik luxusních turistických chat, které nabízejí ubytování ve stylu safari.

N: Jaký je vstup do Národního parku Musalamuunyange?
O: Vstupné do parku je 30 USD na osobu a den. K tomu je třeba připočítat poplatek za vstup do parku pro vozidla.

N: Jaký druh oblečení a vybavení bych měl mít pro návštěvu Národního parku Musalamuunyange?
O: Doporučuje se nosit světlé, přiléhavé oblečení na ochranu před komáry a slunce. Důležité jsou také dobré pěší boty a repelent proti hmyzu. Kamera a dalekohled jsou také užitečné pro pozorování divoké zvěře.


Letenka Zambie Národní park Musalamuunyange


Zambia je země plná přírodních divů a národní park Musalamuunyange je jedním z těch nejkrásnějších. Tento park se nachází v severozápadní části země a je domovem mnoha druhů divokých zvířat a rostlin.

Pokud hledáte dobrodružství a máte rádi přírodu, pak je národní park Musalamuunyange tou pravou volbou pro vás. Tento park se rozkládá na ploše více než 5 000 kilometrů čtverečních a v něm najdete mnoho zajímavých ohnisek života.

Aby bylo možné se dostat do tohoto parku, je nutné si zakoupit letenku do Zambie. Zambie leží v jižní části Afriky a má mnoho mezinárodních letišť, jako například letiště v Livingstone nebo v Lusace. Letenky se dají zakoupit online nebo přes cestovní kancelář.

Jakmile dorazíte do Zambie, můžete se vydat na cestu do národního parku Musalamuunyange. Park je lehce přístupný a můžete se k němu dostat autem nebo letadlem.

V parku najdete mnoho druhů divokých zvířat, jako jsou sloni, paviáni, levharti, krokodýli a mnoho dalších. Park také nabízí možnost procházek, kempování a pozorování zvířat.

Pokud hledáte skutečnou dobrodružnou zkušenost, můžete si zarezervovat safari, kde budete mít možnost vidět tyto zvířata v přirozeném prostředí. Safari můžete podniknout na zemi, nebo dokonce z výšky, například z horkovzdušného balónu.

Národní park Musalamuunyange je skvělým místem pro ty, kteří hledají přírodní krásy a zvířata v přirozeném prostředí. Je to dobré místo, kde si odpočinout od městského života a zažít něco nového a jedinečného.

Zambia je země plná překvapení a národní park Musalamuunyange je jedním z nich. Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít tuto nádhernou část země. Zakupte si letenku do Zambie a vydejte se za nezapomenutelnou zkušeností!


Dovolená Zambie Národní park Musalamuunyange


Zambie se může pochlubit velkým počtem národních parků a rezervací, které jsou domovem nespočtu druhů zvířat a rostlin. Mezi ty nejznámější patří Kafue, Luangwa a Zambezi národní park, ale existuje také mnoho menších a méně navštěvovaných parků, které nabízejí unikátní zážitky pro ty, kteří hledají dobrodružství v nedotčené přírodě. Jedním z těchto parků je Musalamuunyange.

Národní park Musalamuunyange se nachází v jihozápadní Zambii, nedaleko hranic s Namibií a Botswanou. Tento relativně malý park o rozloze přibližně 490 km² se nachází v krajině savan a kopcovité krajiny a je domovem široké škály zvířat, včetně slonů, leopardů, lvů, hyen, antilop a mnoha dalších.

Park byl založen v roce 2010 a od té doby se stává stále populárnějším cílem pro turisty, kteří hledají jiný druh safari, než jaký nabízejí tradiční národní parky. Jeden z důvodů je nízká návštěvnost parku, což poskytuje návštěvníkům možnost užít si tuto zvláštní přírodní oblast v klidu a bez davů turistů.

Musalamuunyange nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, mezi které patří tradiční safari v otevřených vozidlech, ale také projížďky na koni, pěší výlety, šnorchlování v řece a setkání s místními lidmi - Lozi tribe, kteří žijí v této oblasti.

V parku se nachází také mnoho vodopádů a malých řek, které poskytují krásné scenérie pro fotografování a odpočinek u vody. Je také možné navštívit mnoho archeologických nalezišť v okolí parku, která jsou důkazem přítomnosti dávných kultur v této oblasti.

Pokud hledáte méně známou a turisty nezasaženou oblast pro svou dovolenou, pak by mohl být národní park Musalamuunyange skvělou volbou. Nabízí jedinečné zážitky v prostředí nedotčené přírody a zanechává návštěvníky s pocitem, že se tuto oblast podařilo objevit jako první.


Ubytování Zambie Národní park Musalamuunyange


Národní park Musalamuunyange v Zambii je územím plným velkých savců a ptáků, kde se můžete kochat nádherným výhledem na rozlehlé pastviny a stromoví. Pokud hledáte ubytování na tomto místě, máte na výběr několik option.

První možností je zůstat v jedné z komfortních chat nebo chatkách. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit noc pod střechou, ale chtějí si zachovat pocit blízkosti s přírodou. Nacházejí se uprostřed porostu stromů, a díky velkým oknům máte nádherný pohled na zvířata, která kolem prochází. Okořenit si můžete vaši nocování v chatě nebo chatce tím, že si připravíte vařenou večeři na ohni, který si sami připravíte.

Další možností je ubytování ve stanu. Pokud jste dobrodruh, který hledá kontakt s přírodou na maximální úrovni, stanování by pro vás mohlo být to pravé. Ve stanu si můžete užít jedinečnou atmosféru a naplno se vypořádat s výzvami, kterými příroda nabízí. Závěsné sítě a moskytiéry jsou k dispozici k ochraně před hmyzem.

Ubytování v Musalamuunyangi se většinou nabízí v různých turistických kempech. Tyto kempy nabízejí nejen komfortní spaní ve stanu nebo chatce, ale i řadu dalších služeb, jako je například koupelna, toalety, jídelna nebo občerstvení. Budgetově přízniví turisté by měli být nadšeni o ubytování v kempu, kde je cena velmi příznivá.

Ať už se rozhodnete pro ubytování, které vyhovuje vašim představám a potřebám, v Musalamuunyangi se budete moct probudit a vychutnat si nejkrásnější snídaně, které jste kdy měli. Rána v Národním parku Musalamuunyange je vše o pozorování zvířat a skládání si stop z jejich nohou na zemi. Protože v Musalamuunyangi je to o přírodě.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky