Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Finsko Koli národní park

Dovolená Finsko Koli národní park


Finsko je země, která se může pyšnit neuvěřitelnou přírodou a dokonalými krajinami. Jedním těch nejkrásnějších míst k návštěvě je nepochybně Koli národní park.

Koli se nachází v regionu Severní Karélie, v blízkosti obce Lieksa. Národní park byl založen v roce 1991 a je jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších parků v celém Finsku.

Park se rozkládá na ploše 30 000 hektarů a jeho nejvyšší vrchol, Koli, dosahuje výšky 347 metrů nad mořem. Koli je považován za jedno z nejkrásnějších a nejimpresivnějších míst v celém Finsku a není divu, proč je park tolik oblíbený.

Koli nabízí návštěvníkům spektakulární výhledy na okolní krajinu. Park je plný nedotčené přírody a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Mezi nejvýznamnější se řadí medvědi, rysy, vlci, losi a jeleni.

Turistické stezky v Koli jsou dobře značené a vedou návštěvníky přes potoky, řeky, lesy a kopce. V zimě se pak park promění v bílý ráj, kdy se zde můžete věnovat lyžování, snowboardingu, turistice na sněžnicích nebo jízdě na saních tažených psi.

Pro milovníky historie a kultury je v centru parku muzeum Ukko, kde se můžete dozvědět více o historii parku a oblasti Severní Karélie. Muzeum nese jméno Ukko jako poctu původním obyvatelům parku – Karelovcům, kteří zde žili více než 10 tisíc let.

Koli je vhodná destinace pro všechny, kteří hledají přírodu, klid a odpočinek. Park nabízí širokou škálu aktivit pro turisty všech věkových kategorií a bude Vás fascinovat jak v létě, tak i v zimě.

Nemáte-li Koli národní park na seznamu míst, která chcete navštívit, určitě byste měli. Je to jedno z nejkrásnějších a zároveň nejzajímavějších míst v celém Finsku. Zajisté si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Finsko Koli národní park


Finsko je země, která je známá svými nádhernými přírodními scenériemi a Koli národní park není výjimkou. Tento park se nachází na vrcholu hory Koli v oblasti Kainuu v severním Finsku a je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti. To nejen díky svému krásnému přírodnímu prostředí, ale také díky svému specifickému a překvapivě měnícímu se počasí.

V Koli národním parku mohou návštěvníci zažít velmi proměnlivé počasí. Během jednoho dne mohou být zde příjemné slunečné počasí, vítr, déšť, sníh, mlha a dokonce i bouřka. Tyto změny počasí jsou způsobeny poloze parku v těsné blízkosti Baltského moře a charakteristickými větrnými proudy, které jsou zde běžné.

Léto v Koli národním parku trvá obvykle od června do srpna a bývá zde poměrně teplé počasí s teplotami okolo 20°C. V tomto období se mohou návštěvníci těšit na krásné slunečné dny s občasnými přeháňkami. V létě je zde také možné vidět mnoho druhů ptáků a rostlin.

Podzim v Koli národním parku obvykle přináší změny v barvách listnatých stromů na okolních kopcích. Toto období bývá velmi krásné, ale také poměrně chladné. Teploty se pohybují okolo 5°C a občas přináší i první sněžení na okolní kopce.

Zima v Koli národním parku je obdobím, kdy oblast doslova přechází do sněhové říše. Zdejší krajina je pokryta vrstvou sněhu a návštěvníci zde mohou zažít bílé Vánoce s průměrnými teplotami kolem -8°C. V zimě se zde také konají zimní sporty jako lyžování a sněžnicování.

Jaro v Koli národním parku je obdobím, kdy se zde opět objevuje zelená barva listnatých stromů a kdy se zasněžené kopce mění v kvetoucí krasové scenérie. Teploty se pohybují kolem 5-10°C a nejsou zde příliš vysoké. V tomto období se také často konají turistické akce a festivaly.

V Koli národním parku se může počasí velmi rychle a nečekaně změnit, a proto je vždy důležité připravit se na různé druhy počasí. Ať už se jedná o jednoduché oblečení, nebo mnoho vrstev oblečení, aby se člověk dokázal přizpůsobit různým podmínkám. Při návštěvě tohoto parku se nejspíše setkáte s velkými teplotními rozdíly a skvělými přírodními scenériemi.


Ubytování Finsko Koli národní park


Finsko je známé svou krásnou přírodou a mnoha národními parky. Koli národní park se nachází v oblasti Severní Karélie, nedaleko finsko-ruské hranice. Mezi nejvýznamnější atrakce parku patří Koli — dominantní kopec, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. Park nabízí mnoho možností pro turistické aktivity a ubytování.

Koli národní park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří hledají klid a relaxaci. Návštěvníci zde mohou objevovat malebné jezera a řeky, procházet se lesy plnými borůvek, sbírat houby a rybařit. Pro turisty jsou k dispozici mile značené stezky, které vedou přímo k vrcholu Koli.

Pokud si přejete zůstat v parku na několik dní, máte na výběr z několika typů ubytování. Pokud hledáte luxus, můžete si zarezervovat pokoj v hotelu Koli, který nabízí kvalitní služby a vyhlídky na jezero Pielinen.

Pro rodinné dovolené nebo společenské akce jsou ideální chalupy a chatky. Tyto útulné chatky se nacházejí přímo v lese a nabízejí možnost vlastního vaření. Některé z nich jsou vybaveny i saunami a venkovními grily. Chalupy mohou být propojeny s řadou turistických stezek, což zajišťuje spoustu zábavy pro celou rodinu.

Další možností je neformální ubytování v kempech či karavanech. Tyto příležitosti jsou pro ty, kteří si chtějí užít přírodu s pocitem dobrodružství. K dispozici jsou také venkovní ohniště a možnost zapůjčení kajaků, což poskytuje skvělou zábavu pro celou rodinu.

Finsko Koli národní park je ideálním místem pro turisty — nabízí příjemné a klidné prostředí, krásnou přírodu a mnoho možností pro turistické aktivity. Mnoho typů ubytování v parku vám umožní strávit svůj dovolený podle vašich přání a potřeb. Zarezervujte si své ubytování v parku Koli a užijte si nádherný pobyt plný památek a zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Koli národní park


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Koli národního parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Koli národního parku, je letecky do města Joensuu nebo autem z hlavního města Helsinky.

2. Kdy je nejlepší doba navštívit Koli národní park?
Nejlepší doba k návštěvě Koli národního parku je od května do října.

3. Jsou v Koli národním parku vodopády?
Ne, v Koli národním parku nejsou žádné vodopády.

4. Jaký je největší vrchol v Koli národním parku?
Nejvyšší vrchol v Koli národním parku se nazývá Ukko-Koli a měří 718 metrů.

5. Kde se nachází nejlepší místo na focení v Koli národním parku?
Nejlepší místa na focení jsou na vrcholu Ukko-Koli a na vyhlídce Rasavaara.

6. Lze v Koli národním parku kempovat?
Ano, v Koli národním parku je možné kempovat na určených místech.

7. Jakými zvířaty můžete v Koli národním parku vidět?
V Koli národním parku můžete vidět losy, rysy, medvědy, vydra říční a další zvířata.

8. Existují v Koli národním parku turistické stezky?
Ano, v Koli národním parku je mnoho turistických stezek, které procházejí krásnou přírodou a nabízejí pohledy na panoramata a jezera.

9. Je nutné platit vstupné do Koli národního parku?
Ne, vstup do Koli národního parku je zdarma.

10. Mohou turisté v Koli národním parku lovit ryby?
Ano, turisté mohou v některých částech jezer v Koli národním parku lovit ryby. Je však nutné mít příslušné povolení.


Letenka Finsko Koli národní park


Finsko je země, která nabízí návštěvníkům nekonečné množství krás a přírodních divů. Koli národní park, který se nachází na východě Finska, je jedním z těchto unikátních přírodních záznamů. Pokud se chystáte na dovolenou v této oblasti, může být letenka Finsko Koli národní park tou nejlepší variantou, jak se dostat na místo i s rodinou.

Koli národní park je rozlohou nevelkým územím s mnoha rozhledy, přehlídkami a překvapeními. Najdete zde vysoké hory plné krásného lesa, četné vodopády a mnoho dalších přírodních záznamů, které jsou chuťovky pro milovníky přírody. Kromě toho jsou zde také turistické stezky, které Vám pomohou prozkoumat celý národní park.

Při návštěvě Koli národního parku byste měli navštívit také město Kuopio, které se nachází na jeho okraji. To je dobrou volbou, pokud si chcete odpočinout po celodenní turistice nebo shánět potřebné zásoby. Město Kuopio je známé pro své kulturní a historické pamětihodnosti, jako je například katedrála Pämänmestarvilja, Muzeum Vicke Lindberg nebo Muzeum obchodu.

Návštěvníci se také mohou těšit na mnoho sportovních aktivit v národním parku Koli. Tuto oblast lze využít k odpočinku při rybaření, plavání, cyklistice, turistice nebo jízdě na koni. Zimní sportovci si mohou užít lyžování, snowboarding a další spoustu ledových sportů.

Finská kuchyně je také velmi rozmanitá a mísí prvky z Finska a Ruska, čímž působí velmi neotřele. Pokud máte chuť na něco nového, určitě si v některé z mnoha restaurací ochutnejte finský steak, který je vyroben z místního losa nebo soba.

Pokud tedy hledáte letenku do Finska a chcete se potěšit krásou Koli národního parku, vydejte se na dovolenou, která Vám zaručí nezapomenutelnou atmosféru a pocit volnosti. Koli národní park je ideálním místem pro odpočinek od každodenní reality, ať už se jedná o bezprostřední spojení s přírodou, nebo umělecké vystoupení v klidu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky