Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Fidži Savusavu

Počasí Fidži Savusavu


Fidži je tropický ostrovní stát nacházející se v jižním Pacifiku. Jeho klima je velmi příjemné s horkými léty a mírnými zimami. Většinou panuje dostatečně vlhké a slunečné počasí. Savusavu je městem na ostrově Vanua Levu, který patří k největším v Fidži. Pokud jste plánovali návštěvu tohoto místa, dozvíte se zde více o počasí Savusavu.

Savusavu leží v mírné oblasti s tropickým klimatem. Počasí je poměrně stabilní a většinou se nevyskytují extrémní podmínky. Tento region je vlhký po celý rok, s průměrnými srážkami mezi 2 500 až 3 000 mm za rok. Nejvyšší srážky jsou zaznamenány v letním období od listopadu do dubna, a to zejména v listopadu a prosinci. Na druhé straně, zimní období od května do října, je poměrně suché, s nejnižšími srážkami v srpnu a září.

Teploty v tomto regionu setrvávají mezi 22°C až 30°C po celý rok, přičemž nejvyšší teploty se vyskytují v létě, když vlhkost vzduchu dosahuje i přes 80%. To znamená, že pocity tepla jsou mnohem vyšší, což může být pro turisty náročnější.

Hlavním rizikem v Savusavu jsou tropické cyklony, které se objevují v letním období. To je období, kdy se nejčastěji vyskytují větší množství srážek a nebezpečné bouře. Při výskytu cyklonů se doporučuje sledovat pokyny místních orgánů a zůstat v bezpečí. Vzhledem k tomu, že cyklony se objevují častěji v létě, doporučuje se plánovat návštěvu Savusavu v zimě.

Celkově lze říci, že počasí v Savusavu nabízí téměř ideální podmínky pro turisty. Stačí se vyhnout obdobím cyklonů a užít si krásného suchého počasí a horkých letních dnů. V každém případě je vhodné se informovat o aktuálních podmínkách a sledovat pravidelné zpravodajství ohledně počasí v této oblasti.


Letenka Fidži Savusavu


Letenka do Savusavu – tajemného městečka na Fidži

Pokud hledáte dovolenou na exotických ostrovech, pak byste měli zažít návštěvu Savusavu. Toto městečko se nachází na ostrově Vanua Levu, který je druhým největším z ostrovů Fidži a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, krásné pláže a nevšední přírodu.

Pro cestu do Savusavu musíte nejprve zakoupit letenku. Fidži je z Prahy poměrně daleko, což znamená, že letenka Fidži Savusavu nebude levné potěšení. Nicméně, cena letenky se vyplatí. Ve většině případů musíte nejprve letět buď do Aucklandu v Novém Zélandu nebo Sydney v Austrálii a pak přestoupit na let do Nadi na Fidži. Let do Nadi obvykle trvá asi 24 hodin.

Po příletu do mezinárodního letiště v Nadi budete muset zaplatit místní daň za odbavení. Poté se vydáte k přístavu, odkud se dostanete na letadlo, které vás doveze do Savusavu. Let z Nadi do Savusavu trvá asi hodinu, ale může se změnit v závislosti na počasí.

Jakmile dorazíte do Savusavu, budete moci začít objevovat krásy tohoto podivuhodného města. Savusavu je známo jako „řemeslnické město“, což znamená, že se zde nacházejí různé umělecké galerie a obchody s různými suvenýry.

Chcete-li ale zažít opravdové dobrodružství, musíte se vydat na 4WD safari po horských stezkách nebo plavbu k nejkrásnějším ostrovům Fidži s neuvěřitelně tyrkysovou vodou, kterou si budete chtít vyfotit.

Další možností pro turisty je návštěva místních trhů, kde můžete ochutnat tradiční jídlo a koupit ručně vyráběné suvenýry.

Savusavu není příliš velké město, ale nabízí řadu aktivit, které jsou pro turisty ideální. Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, s přáteli nebo sami, najdete zde mnoho možností, jak si užít dovolenou snů. A pokud hledáte prozkoumání menších a tichých míst, můžete si také pronajmout loď a vydat se na výlet kolem pobřeží.

Krátká dovolená v Savusavu může trvat týden a déle a bude záviset na vašem plánu. Je to vynikající a cenově dostupná volba pro ty, kteří hledají klidné a krásné místo, kde si užijí přírodu a relaxaci.

Zakoupit si letenku do Savusavu je trochu náročné, nicméně, jakmile jste tam, být zachvácen krásou a jedinečností této destinace. Savusavu je jedno z největších tajemství Fidži a může poskytnout turisty s nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Fidži Savusavu


Fidži, toto tichomořské rájové souostroví, je pro mnoho turistů snem. A pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto nádherného místa, Savusavu je skvělou destinací pro ubytování.

Savusavu se nachází na ostrově Vanua Levu a je známá jako "lotosové město". Toto město nabízí spoustu příležitostí pro turisty, včetně možností potápění, rybaření a především relaxace v nádherné přírodě. Pokud se chystáte navštívit Savusavu, existuje mnoho možností ubytování, včetně hotelů, resortů a soukromých vil.

Hotel Koro Sun Resort

Koro Sun Resort je jeden z nejoblíbenějších hotelů v Savusavu. Tento luxusní resort se nachází v nádherné tropické zahradě a nabízí vynikající ubytování v celkem 43 vilách a pokojích. V resortu je k dispozici také bazén, restaurace a bar. Koro Sun Resort je ideální pro páry, rodiny i jednotlivce, kteří hledají luxusní a soukromé ubytování.

Fiji Eco Lodge

Fiji Eco Lodge je perfektní pro ty, kteří hledají ubytování s nízkým dopadem na životní prostředí. Tento ekologický resort se nachází v nádherné přírodě, v blízkosti nadějného korálového útesu. V Eco Lodge najdete ubytování v bungalovech a pokojích s přístupem na balkon či terasu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat skvělou kuchyni Fidži.

Jean-Michel Cousteau Resort

Jean-Michel Cousteau Resort je luxusní resort na pláži, který se nachází v blízkosti Savusavu. Tento resort nabízí ubytování v pokojích a vilách, které jsou postaveny v tradičním fidijském stylu. Resort disponuje také vlastním recyklačním programem a využívá obnovitelné zdroje energie. V resortu je k dispozici spa, bazén a sportovní vybavení, jako např. kajaky a stand-up paddle boardy.

Savusavu Hot Springs Hotel

Savusavu Hot Springs Hotel je ideální pro ty, kteří se chtějí ubytovat v centru města. Tento hotel se nachází v blízkosti přístavu, kde se lze podívat na místní trhy. Hotel nabízí ubytování v pokojích s výhledem na moře nebo do vnitrozemí. Součástí hotelu je také bazén, restaurace a bar.

The Pearl Resort

The Pearl Resort je luxusní resort na pláži, který se nachází ve vesnici Pacific Harbour, 2 hodiny jízdy od Savusavu. Tento resort nabízí ubytování v pokojích a vilách s nezapomenutelným výhledem na moře. V resortu je k dispozici golfové hřiště s 18 jamkami, spa a sportovní tělocvična. The Pearl Resort je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a zároveň se věnovat sportům.

Závěr

Savusavu nabízí velké množství možností ubytování, od luxusních resortů až po jednoduché hotely. Pokud se rozhodnete pro návštěvu tohoto místa, určitě nebudete litovat. Savusavu nabízí krásnou přírodu, skvělou gastronomii a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Fidži Savusavu


Pokud hledáte tropický ráj pro svou další dovolenou, Fidži je určitě místem, kam byste měli zavít. Mezi nejpopulárnější ostrovy patří Viti Levu, který je nádherný a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Nicméně, pokud hledáte klidnější a opuštěnější pláže, což pro mnoho lidí nezanedbatelné, doporučujeme navštívit Savusavu na ostrově Vanua Levu.

Savusavu je malé město, které se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova Vanua Levu. Je známé jako "zelený" cíp Fidži, což naznačuje, že má mnoho zelených hor a údolí. Savusavu má jedny z nejkrásnějších pláží v zemi, které nemají tolik turistů, jako pláže na populárnějších ostrovech.

Největší atrakcí města jsou jeho termální prameny - Hot Springs. Pro turisty je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci po celodenních toulkách po plážích. V teplotě okolo 42°C budete mít pocit, jako kdybyste byli na lázeňské terapii. Kromě toho, jsou využívány pro místní obyvatele jako domácí medicína.

Další atrakcí v Savusavu je nádherný horský průsmyk, který nabízí úžasné výhledy na ostrov a oceán. Pro cestovatele, kteří se rádi potápějí, Savusavu je skutečným rájem. Existuje četné množství potápěčských center, které nabízí lekce, licence a vybavení.

Pro turisty, které zajímá místní kultura, město nabízí návštěvu tradiční vesnice, kde se můžete naučit více o kultuře a historii Fidži. Také si můžete zakoupit místní suvenýry jako sukně, klobouky, hudební nástroje a další.

A samozřejmě, nezapomeňte na místní kuchyni. Fijiané jsou známí svou palačinkou Lolo, která je vyrobená z kokosového mléka, mouky a cukru. Pokud se chcete pokochat výhledem na oceán, doporučujeme navštívit Ocean View Restaurant, který nabízí vynikající místní jídla v kombinaci s nádherným výhledem.

Kdo by nechtěl uniknout na tropický ostrov, kde panuje klid a pohoda? Savusavu je ideálním místem pro všechny, kteří hledají klidný ostrov bez davů turistů, ale s nádhernou přírodou, historií a místní kulturou. Ať už se chcete potápět, relaxovat u termálních pramenů, nebo poznávat místní kulturu, Savusavu vám nabízí vše.


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Savusavu


Q: Jak se dostat do Savusavu?
A: Savusavu má mezinárodní letiště, které leží asi 10 km od města. Můžete sem přiletět z hlavního města Suva nebo z Nadi.

Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v Savusavu?
A: Savusavu nabízí nádherné pláže, šnorchlování a potápění na koralových útesech, návštěvu místních farmářských trhů, procházky po městě a návštěvu vodopádů.

Q: Můžu najít v Savusavu turistické informační centrum?
A: Ano, turistické informační centrum se nachází v centru města.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Savusavu?
A: Nejlepší čas na návštěvu je v období od května do října, kdy je nižší vlhkost a příjemné teploty.

Q: Jsou v Savusavu bezpečnostní problémy?
A: Savusavu je poměrně bezpečné místo, ale jako všude byste měli být obezřetní, pokud cestujete sami nebo v noci.

Q: Jaký je cestovní rozpočet pro návštěvu Savusavu?
A: Ceny v Savusavu jsou celkově levnější než v Evropě nebo ve Spojených státech, ale záleží na vašem stylu cestování. Nocleh v hotelu stojí okolo 50-100 USD, jídlo v restauracích okolo 10-20 USD. Potápění a další aktivity si vyžadují další výdaje.

Q: Jaká je místní měna a jak ji mohu vyměnit?
A: Místní měnou je fidžijský dolar (FJD). Můžete vyměnit své peníze většinou v bankách a směnárnách, kterých je několik v centru města.

Q: Jaká je místní kuchyně?
A: Místní kuchyně se snaží kombinovat fidžijské a indické vlivy. Oblíbené jídlo je kokoda (krevetová nebo rybí polévka), kari a různé druhy masa a ryb.

Q: Můžu použít svůj mobilní telefon v Savusavu?
A: V Savusavu je dostupná mobilní síť, ale záleží na vašem mobilním operátorovi, zda si s ním můžete použít roamingové služby. Můžete si také zakoupit místní SIM kartu.

Q: Jaké jsou místní zvyky a tradice?
A: Fidžijské lidé jsou velmi pohostinní a láskyplní, jejich kultura se silně zakládá na rodině a tradicích. Během pobytu v Savusavu můžete navštívit místní vesnice a účastnit se tradičních ceremonií nebo akvaduků. Mějte na paměti, že mnoho místních kultur má určitá pravidla v chování, která byste měli respektovat.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky