Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je město na severozápadě Severního Irska, které je oblíbeným turistickým cílem díky svým písečným plážím, skvělým možnostem surfování, golfu a dalším outdoorovým aktivitám.

Pokud plánujete v Portrush pobyt, určitě se budete muset rozhodnout, kde se ubytovat. Město nabízí širokou škálu ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a hostely. Zde je několik tipů na to, jak najít to pravé ubytování pro váš pobyt v Portrush.

Hotely

Portrush nabízí řadu hotelů různých cenových kategorií. Zde jsou některá z nejlepších hotelů, které si můžete zvolit:

- Royal Court Hotel – hotel v samém centru Portrush nabízí moderní a pohodlné pokoje s výhledem na moře.
- Portrush Atlantic Hotel – tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán.
- Inn on the Coast – tento hotel leží za městem na útesu nad pláží a nabízí impozantní výhled na moře.

Penziony a Bed & Breakfasts

Pokud preferujete ubytování s osobním dotekem, můžete se rozhodnout pro ubytování v penzionu nebo Bed & Breakfast. Zde jsou některé z nejlepších penzionů v Portrush:

- The Brae House – tento penzion se nachází ve čtvrti West Bay a nabízí krásné pokoje a snídani zahrnutou v ceně.
- Adelphi Portrush – tento rodinný hotel se nachází v samém centru města a nabízí útulné pokoje a skvělou snídani.
- Albany Lodge – tento Bed & Breakfast leží v klidné čtvrti Portrush a nabízí pohodlné pokoje a nádhernou zahradu.

Apartmány

Pokud hledáte zcela nezávislou formu ubytování, budete chtít zvážit pronájem apartmánu v Portrush. Zde je několik nejlepších apartmánů:

- Close to Royal Portrush Golf Club – moderní apartmán v blízkosti slavného golfového klubu.
- Atlantic View Apartments – tyto apartmány nabízejí nádherný výhled na moře a jsou nedaleko pláže.
- Bayview Apartments – tyto apartmány leží v centru Portrush a nabízejí pohodlné ubytování s vlastní kuchyní.

Hostely

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, hostely jsou nejlepší volbou. Zde je několik nejlepších hostelů v Portrush:

- Finn McCool's Giants Causeway Hostel – tento hostel nabízí útulné pokoje v blízkosti světoznámého Giant's Causeway.
- Portrush Seaside Hostel – tento hostel nabízí pohodlné ubytování v blízkosti pláže.
- Youth Hostel Association (YHA) Portrush – tento hostel leží v klidné části města a nabízí jednoduché pokoje za rozumné ceny.

Závěr

S mnoha druhy ubytování v Portrush najdete určitě to ideální pro váš pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, město nabízí nádherné pláže, skvělé sportovní možnosti a spoustu možností pro odpočinek a relaxaci. Takže neváhejte, vydávejte se do Portrush a užijte si krásné Severní Irsko.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1. Jaké aktivity lze v Portrush dělat?
V Portrush lze podnikat mnoho aktivit, jako například surfování, golf, rybolov, turistiku nebo procházky po pláži.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Portrush?
V Portrush jsou nejlepšími plážemi East Strand a West Strand. East Strand je ideální pro surfování a plážový volejbal, zatímco West Strand je skvělé místo pro procházky podél pobřeží.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Portrush?
Nejlepší čas na návštěvu Portrush je v létě, když je teplé počasí a možnosti koupání na plážích jsou nejlepší.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Portrush?
V Portrush jsou nejlepšími restauracemi Ocho Tapas Bistro, Ramore Wine Bar a Babushka Kitchen Cafe.

5. Jaké jsou zajímavé místa v okolí Portrush k návštěvě?
V okolí Portrush se nachází mnoho zajímavých míst ke sledování, jako jsou Dunluce Castle, Giant's Causeway a Carrick-a-Rede Bridge.


Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Pokud hledáte neotřelé místo v Irsku pro vaši dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Portrush na Severním Irsku. Toto malebné přímořské město nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy na moře a zajímavou historii.

Abyste se do Portrush dostali, můžete si koupit letenku z České republiky na letiště v Dublinu nebo Belfastu. Odtud je to necelých 100 kilometrů do Portrush. Nejbližším letištěm k Portrush je letiště v Belfastu, kde můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu.

Portrush je ideálním výchozím bodem pro objevování Severního Irska. Nejvýznamnější turistickou atrakcí v této oblasti je určitě Giants Causeway, který se nachází jen několik kilometrů od Portrush. Tento přírodní skvost je nepřehlédnutelným místem na severním pobřeží a patří mezi nejkrásnější přírodní památky v Irsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu v této oblasti, je temná hora (Dark Hedges), která se objevila v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně Hry o trůny. Tento tajemný lesní pruh s provoněnou atmosférou přináší do Severního Irska kousek magie.

Pro sportovce nabízí Portrush vynikající podmínky pro windsurfing a surfing. Pokud vám vítr dovolí, můžete si pronajmout vybavení a vyrazit na vodu. Kromě toho můžete také navštívit některý z mnoha golfových hřišť v okolí.

Pokud hledáte poznání místní historie, můžete navštívit Dunluce Castle, starobylý hrad s neuvěřitelnými výhledy na oceán. Tento hrad byl postaven na útesu nad mořem a dnes se řadí mezi nejvýznamnější historické památky Severního Irska.

V Portrush je mnoho zajímavých restaurací nabízejících chuťovky místní kuchyně, jako je například rybí alej s čerstvě ulovenými rybami a mořskými plody.

Portrush je také ideálním místem pro pobyt s rodinou, protože pláže jako East Strand a West Strand nabízejí úžasné možnosti pro koupání a na pláži se děti budou moci bavit celý den.

Konečně, Portrush není jen krásné letovisko, ale také skutečným klenotem v Irsku, který nabízí návštěvníkům výjimečné a nezapomenutelné zážitky. Jestliže hledáte zajímavé a jedinečné místo pro vaši dovolenou, vyzkoušejte Portrush na Severním Irsku.


Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko – zelená země plná přírodních krás, historie, kultury a neuvěřitelně pohostinných lidí. Pokud si chcete užít dovolenou v této neuvěřitelné zemi, doporučujeme vám navštívit letovisko Portrush, které se nachází na severním pobřeží Severního Irska.

Portrush je přímořské město, které leží na poloostrově Ramore Head. Jeho nádherná pláž, národní park Giant's Causeway a příjemné místní obyvatelé udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Jako první si nenecháme ujít jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této oblasti – národní park Giant's Causeway. Jedná se o neuvěřitelně krásnou krajinu, kde se nachází přibližně 40 tisíc různě velkých bazaltových sloupů. Tento přírodní fenomén je od roku 1986 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Podle místní legendy je Giant's Causeway výsledkem boje dvou obrovských bohů, irského Fina MacCoola a skotského Benandonnera.

Další zajímavostí Portrush je nádherná pláž, která nabízí nejen možnost koupání, ale také surfování a jiné vodní sporty. Pokud zvolíte pobyt v Portrush v létě, určitě si na této pláži užijete nezapomenutelné zážitky.

Pokud si chcete dopřát trochu více historie, určitě navštivte hrad Dunluce, který se nachází v těsné blízkosti Portrush. Tento hrad byl postaven již v 13. století a je dodnes velmi dobře zachovaný. Z jeho hradního ochozu se nabízí nádherný výhled na oceán.

Posledním bodem našeho seznamu nezapomenutelných zážitků v Portrush je návštěva lokálních hospůdek a restaurací. Irská kuchyně je světoznámá a okolí Portrush není výjimkou. Připravte si chuťové pohárky na čerstvé ryby a mořské plody, které si užijete na mnoha místech po celém městě.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krásné a neporušené přírody, fascinující historie a neuvěřitelně přátelských lidí, Portrush na severním pobřeží Severního Irska určitě nezklame.


Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush, malé město na severu Irska, se nachází mezi skalnatými útesy při pobřeží Atlantského oceánu. Jeho klima je typické pro venkovskou oblast severního Irska - mírné a vlhké počasí s chladnými zimami a mírnými léty. Celoročně často prší, což může být výzvou pro návštěvníky v letních měsících, ale Portrush nabízí mnoho zajímavých aktivit, což může zmírnit vliv mokrého počasí.

Léto v Portrushi, od června do srpna, je obecně nejteplejším obdobím roku s průměrnou teplotou kolem 17°C. Denní maximum může být vysoké až 20-25°C, což se může zdát jako příjemná teplota pro koupání v oceánu. Nicméně i v tuto dobu se setkáte s deštivými dny, takže není určitě od věci mít s sebou deštník a nepromokavé oblečení. Pokud bude slunce svítit, může to být perfektní čas na projížďku na pláži nebo prozkoumání rušného střediska města.

Podzim v Portrushi, od září do listopadu, znamená menší množství turistů a tichou atmosféru v okolí. Průměrná teplota se snižuje na přibližně 12°C, ale stále existuje šance, že se setkáte s hezkými a teplými dny. V celém období podzimu se vyskytují časté deštivé dny, takže je opět důležité, abyste měli s sebou vhodné oblečení pro každé počasí. Nicméně v tuto dobu roku se můžete těšit na krásné podzimní barvy v krajině, což může být ideální pro turistické výlety a fotografie.

Zima v Portrushi, od prosince do února, přináší nejchladnější počasí v roce s průměrnými teplotami kolem 7°C. Setkáte se s většími srážkami v období mezi listopadem a lednem, což může mít za následek zasněžené oblasti. Pokud však toužíte po relaxaci, můžete si užít příjemné chvíle v místních hospůdkách a kavárnách, kde můžete ochutnat tradiční irskou kuchyni.

Jaro v Portrushi, od března do května, otevírá turistickou sezonu a slibuje slunečné dny, teploty kolem 10-15°C a méně dešťových dnů. Toto je roční období, kdy krajinu ovlivňují zdrženlivé zelené tóny a kvetoucí květiny. Je to ideální čas na procházky po pláži a prozkoumávání okolní krajiny.

Celkově vzato, Portrush a Severní Irsko mají mírné a vlhké počasí po celý rok s dešťovými srážkami po většinu roku. Být připraven na každé počasí bude důležitým faktorem při plánování vaší cesty do této oblasti. Nicméně krása Portrushu, jeho tradiční kultura a možnosti pro turistické aktivity určitě stojí za návštěvu v jakémkoli období roku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky