Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Dominikánská republika Barahona

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Barahony je od prosince do dubna, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

Dotaz: Jak se tam dostanu z Punta Cana?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se z Punta Cana dostat do Barahony, je autem. Trasa trvá asi 4-5 hodin. Také lze využít autobusové nebo charterové lety.

Dotaz: Co mohu vidět a dělat v Barahoně?
Odpověď: V Barahoně můžete navštívit národní park Jaragua, bahenní lagunu Oviedo, pláže Playa de San Rafael a Playa Quemaito, vodopád el Limón a další atrakce.

Dotaz: Je v Barahoně bezpečno?
Odpověď: I když je obecně bezpečné cestovat do Barahony, je stále důležité být obezřetný a dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření, jako je například neopouštět cennosti bez dohledu.

Dotaz: Mluví se tam anglicky?
Odpověď: Základní angličtina se v turistických oblastech často používá, ale obecně je španělština v Dominikánské republice hlavním jazykem. Doporučuje se naučit se základy španělštiny, aby byla komunikace s domorodci snadnější.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Dovolená v Dominikánské republice je sen mnoha turistů po celém světě a mnozí z nich se rozhodují navštívit Barahonu. Nachází se na jihozápadě země a na jedné straně je ohraničen mořem Karibiku a na druhé straně horským hřbetem Sierra de Bahoruco. Barahona je známá svými malebnými plážemi, krásnými zátokami, korálovými útesy a úchvatnými výhledy.

Pláže v Barahoně jsou plné bílého písku a teplého slunce. Ty nejoblíbenější jsou Playa San Rafael, Playa Quemaito a Playa Bahia de las Aguilas. Tyto pláže jsou skvělým místem pro opalování, plavání a potápění. Můžete si také pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat podvodní život na korálových útesech.

V Barahoně také najdete mnoho historických památek a přírodních atrakcí. Například Národní park Sierra de Bahoruco nabízí zájemcům možnost sledovat vzácná živočišná a rostlinná družstva. Kromě toho můžete navštívit Archeologické muzeum v Barahoně a mnoho kostelů, jako je například Katedrála svatého Toma.

Pokud hledáte nezapomenutelné zážitky, tak v Barahoně vám několik přijde na mysl. Například rafting na řece Río Baoruco, zážitek z hlubokomořského rybolovu, horské túry nebo pěší výlety do dechberoucího kraje.

A co se týče ubytování? V Barahoně najdete mnoho luxusních hotelů, jako je například Casa Bonita Tropical Lodge, který nabízí venkovské ubytování v krásné krajině. Další možností je Hotel Playazul, který nabízí atraktivní pokoje s výhledem na moře a bazén. Jiným výborným ubytováním je také Hotel Caribe, který se nachází jen pár kroků od pláže.

Kdy navštívit Barahonu? Nejlepší období na cestu do Dominikánské republiky a Barahony je od prosince do dubna, kdy jsou nejsušší a nejmírnější podmínky počasí. V létě zde může být velmi horko a vlhko, takže si dejte na pozor, abyste nestrávili svou dovolenou uvnitř.

Barahona je jedním z nejkrásnějších koutů Dominikánské republiky a určitě stojí za návštěvu. Pokud hledáte pravé slunce, písek a moře, ale také nádhernou historii, kulturu a přírodní krásy - zvolte Barahonu jako svůj příští cíl.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Pokud hledáte ideální cíl pro vaši letní dovolenou, zvažte Dominikánskou republiku a konkrétně region Barahona. Tento kousek Karibiku se pyšní krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Navíc letenka do Barahony nemusí být tak drahá, jak by se mohlo zdát!

Barahona je malé město, které se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky. Jeho okolí ale skýtá mnoho příležitostí pro turisty, a to zejména díky krásné krajině a exotické fauně a flóře. Kromě toho se zde nacházejí také historické památky, jako například koloniální město Santo Domingo, které patří mezi nejvýznamnější památky celého regionu.

Pokud se chystáte na dovolenou v Barahoně, můžete si užít například divokou pláž Bahía de las Águilas, která patří mezi nejkrásnější pláže na světě. Tento nezkažený kout Karibiku je skutečným rájem pro milovníky klidu a přírodní krásy. Okolní národní parky, jako například Jaragua National Park nebo Sierra de Bahoruco National Park, skýtají nádherné scenérie a unikátní druhy rostlin a zvířat.

Kromě toho se můžete vydat po stopách koloniální historie při návštěvě Santo Dominga. Zde se nacházejí nejvýznamnější památky Dominikánské republiky, jako například katedrála Santa Maria la Menor, která patří mezi nejstarší katedrály na americkém kontinentě. Dále si můžete prohlédnout pevnost Ozama, která byla postavena již v 16. století.

Letenky do Barahony v této době nejsou nijak dražší než letenky do jiných karibských destinací. Cena se pohybuje od 15 000 Kč v závislosti na tom, jak dlouho předem si rezervujete. Ideální období pro návštěvu je od listopadu do dubna, kdy je suché počasí a příjemná teplota.

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody, historických památek a exotické atmosféry, je Barahona a Dominikánská republika tou správnou volbou. S levnou letenkou do Barahony můžete zažít krásy Karibiku, aniž byste zbytečně přetáhli váš rozpočet.


Počasí Dominikánská republika Barahona


Barahona je jedním z nejteplejších míst v Dominikánské republice. Město se nachází na jihozápadním pobřeží země, kde panuje typicky tropické podnebí. To znamená, že zde vládne vysoká teplota a vysoká vlhkost po většinu roku.

Teploty v Barahoně jsou obecně velmi vysoké po celý rok. Nejteplejším obdobím je léto, kdy se teploty mohou vystoupat až na 35 °C. V zimním období, které trvá přibližně od listopadu do dubna, jsou teploty o něco nižší a pohybují se kolem 27-30 °C.

Další charakteristickou vlastností klimatu v Barahoně je vysoká vlhkost. Ta se pohybuje okolo 80-90% po většinu roku. To znamená, že pro mnoho lidí může být obtížné zvyknout si na takovéto počasí. Vlhkost může způsobovat pocení, neschopnost se vysušit po koupání a další nepohodlí.

V létě může být Barahona sužována i tropickými bouřemi a hurikány. Tyto přírodní katastrofy však většinou netrvají dlouho a jejich frekvence není v této oblasti příliš vysoká.

Vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti může být návštěva Barahony pro některé turisty náročná. Proto je důležité dbát na dostatečné hydrataci a chránit se před sluncem pomocí například opalovacích krémů a pokrývání hlavy.

Celkově lze říci, že počasí v Barahoně je typicky tropické, s vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Přestože může být pro někoho náročné, nabízí krásné pobřeží a nádhernou přírodu, která stojí za to být prozkoumána.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je neuvěřitelně krásná země s mnoha skvělými možnostmi ubytování. Pokud hledáte místo plné krásné přírody, úžasných pláží a skvělého jídla, potom se může Barahona stát vaším oblíbeným místem. Zde se nachází mnoho skvělých hotelů a apartmánů, takže si určitě vyberete to pravé ubytování pro svůj pobyt.

Mezi nejoblíbenější all inclusive hotely v Barahoně patří například Casa Bonita Tropical Lodge, Hotel Playazul a Casa del Mar Lodge. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v luxusním prostředí. Tyto hotely mají vynikající restaurace, bazény a další vybavení pro skvělé pobytové zážitky.

Pokud hledáte ubytování, které je cenově dostupné, ale stále nabízí luxusní zážitky, potom vám určitě doporučujeme Blue Bay Otel. Tento hotel nabízí soukromé pláže, bazény a prostorné pokoje s krásným výhledem na moře.

Pro rodiny s dětmi jsou skvělé nabídky ubytování v Pension Juana, Apartamentos Doña Chava a Hotel Loro Tuerto. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít svůj pobyt s rodinou a zároveň chtějí mít možnost vychutnat si všechny atrakce a zajímavosti v okolí.

Pokud vám záleží především na individuálním přístupu a pohodlí, potom vám doporučujeme místní apartmány a ubytování v soukromí. Můžete si například pronajmout krásný apartmán u pláže, kde si můžete užít soukromí a klid. Tyto apartmány vám umožní relaxaci a uniknout od shonu velkých hotelů.

Celkově je Dominikánská republika skutečně úžasným místem pro dovolenou, a ještě skvělejším, když si najdete ideální ubytování, které splní vaše očekávání. Barahona je skvělým místem pro dovolenou a nabízí mnoho možností pro ubytování podle vašich požadavků. Pokud tedy plánujete cestu do Dominikánské republiky, Barahona je místo, které byste opravdu neměli vynechat.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky