Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Itálie Genova

Letenka Itálie Genova


Italské město Genova se nachází v regionu Ligurie a patří mezi největší přístavy v Evropě. Je plné historických památek, kde se setkává moderní styl s tradičním italským kouzlem. Díky své poloze na pobřeží ležícímu v Ligurském moři, Genova láká turisty z celého světa. A právě s touhou poznat tuto nádhernou oblast se rodí otázka, jak se sem dostat?

Letenku do Genovy si můžete pořídit v různých cenových relacích podle vašich preferencí. Pokud hledáte nejlevnější možnost, doporučujeme hledat spoje především ve měsících březnu až červnu, nebo pak zase v září. V průběhu léta jsou letenky o něco dražší, ale i tak se dají najít podobné ceny jako v jarních či podzimních měsících.

Genovu můžete navštívit z více než 70 destinací po celém světě. Například z České republiky se lze do Genovy dostat například s přestupem v Miláně nebo v Římě.

Letiště v Genově se jmenuje Cristoforo Colombo a je vzdálené asi 7 km od centra města. Z letiště poté můžete k centru jet busem nebo vlakem, avšak pokud se chcete dostat rychleji a pohodlněji, doporučujeme si půjčit auto.

Pro jezdce, kteří vyjeli do Genovy, rozhodně doporučujeme navštívit některé z hlavních turistických lokalit města. Například nádhernou dominikánskou katedrálu svatého Vavřince, středověký hrad Castello d'Albertis, nebo třeba velikánskou bránu Porta Soprana. Je také možné navštívit Akvárium v Genově, což je nejznámější v Evropě.

Genova má mnoho dalších míst, které rozhodně stojí za návštěvu a znovučárování. Proto se určitě netrapte nad tím, jestli se tu opravdu chcete vydat, ale raději si zajistěte letenku a užijte si poctivou italskou dolce vitu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Genova


1. Jak se dostat do centra města z letiště Genova?

Z letiště Genova se dostanete do centra města pomocí autobusu, který jezdí každých 30 minut, nebo pomocí taxislužby.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Genově?

Genova je plná turistických atrakcí, jako jsou Staré město, Aquarium, Palazzo Ducale, Galata Museo del Mare, Lanterna nebo akvadukt a mosty Staglieno Cemetery.

3. Můžu se ve městě pohybovat na kole?

Ano, to je dokonce velmi doporučeno, protože mnoho oblastí města je pro pěší nebo auta uzavřená. V Genově je mnoho cyklostezek a také můžete využít služby půjčovny kol.

4. Jaké jsou oblíbené italské speciality, které si můžu v Genově vychutnat?

Genova je známá pro svoji pesto omáčku, anchový olej, focacciu, farinatu nebo tortu al testo. Také zde můžete ochutnat národní speciality jako pizza nebo pasta.

5. Jak je to s parkováním v centru města?

Parkování v centru města může být náročné, ale je zde několik veřejných parkovišť, jako například parkoviště Piazza della Vittoria nebo Piazza delle Fontane Marose. Je také doporučeno využít parkoviště u nádraží a pak se pohybovat městem pěšky nebo na kole.


Ubytování Itálie Genova


Genova je jedno z nejvýznamnějších měst v Itálii a na jeho území se nachází celá řada možností pro ubytování. Od luxusních hotelů až po jednodušší penziony a hostely zde najdou ubytování všechny typy turistů.

V centru města se nachází celá řada luxusních hotelů, které nabízejí ubytování ve stylově zařízených pokojích s výhledem na historické centrum města a Ligurské moře. Mezi nejznámější hotely v centru města patří třeba Grand Hotel Savoia, Hotel Bristol Palace nebo Hotel Meliá Genova. Tyto hotely nabízí hostům nejen luxusní ubytování, ale také kvalitní služby, jako jsou například restaurace, wellness centra a bazény.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou ideální možností levnější ubytovací zařízení, jako jsou penziony a hostely. Tyto ubytovací možnosti se v centru města nabízejí v menší míře, avšak v okolí města je jich více. Hostely a penziony v okolí města nabízejí příjemné ubytování za přijatelné ceny a jsou ideální pro všechny, kteří hledají jednodušší a cenově dostupné ubytování.

Pokud preferujete možnost ubytování mimo centrum města, nabízí se vám množství dalších možností. V blízkosti města najdete ubytování například v okolí letiště nebo v přímořských letoviscích, jako jsou třeba Arenzano nebo Nervi. Tyto oblasti nabízejí krásné výhledy a jsou ideální pro ty, kteří se chtějí v klidu oddat relaxaci u moře či přírodě.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro luxusní hotel v centru města nebo jednodušší ubytování v okolí, Genova vám nabízí skvělé podmínky pro pobyt. Nechte se okouzlit nádherným historickým centrem, malebnou přírodou a skvělými restauracemi, které nabízejí především místní speciality. Ubytování v Genově je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí prožít nezapomenutelnou dovolenou v Itálii.


Počasí Itálie Genova


Genova je velké město na severozápadě Itálie, které se nachází na pobřeží Ligurského moře. Město leží v úzkém pobřežním pásu obklopeném horskými masivy, což ovlivňuje jeho klima. Genova má středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty.

Léto v Genově začíná obvykle v červnu, kdy se teploty pohybují kolem 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. V této době je v Genově velmi horko a vlhkost vzduchu může být velmi vysoká. Proto je důležité se chránit před sluncem a hydratovat se.

Podzim v Genově je velmi příjemný, s mírnými teplotami a slunečnými dny. Toto období trvá nejčastěji od září do listopadu. Teploty se v této době pohybují kolem 20 °C, ale v některých dnech se mohou dostat až na 25 °C. V zimě jsou teploty v Genově mírné a obvykle se pohybují kolem 10-15 °C. Sníh pravděpodobně neuvidíte a deštivé dny jsou obvyklé.

Jaro v Genově začíná v březnu a končí v květnu. Teploty v tomto období se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální pro procházky a turistiku. V jarních měsících je v Genově obvyklé deštivé počasí, ale slunce také svítí po celém pobřeží.

Pokud plánujete cestu do Genovy, nezapomeňte si přibalit správné oblečení. V létě si vezměte lehké oblečení, ale také si s sebou vezměte ochranný krém proti slunci a hydratační nápoje. V zimě se připravte na mírně chladnější počasí a deštivé dny. V každém případě si užijete krásy tohoto velkého italského města.


Dovolená Itálie Genova


Itálie se může pochlubit mnoha krásnými a historicky významnými městy. Jedním z nich je i město Genova, ležící v oblasti Ligurie na pobřeží Středozemního moře. Genova je proslulá svým velkolepým přístavem, který patří mezi nejvýznamnější v Itálii, a dále také vynikajícími restauracemi a obchody, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni a nakoupit nejnovější módní trendy.

Jednou z hlavních atrakcí Genovy je Palác Dogů, největší a nejimpozantnější budova v městě. Palác byl postaven na začátku 14. století a sloužil jako sídlo genovských vůdců. Dnes je z něj muzeum, kde můžete zhlédnout sbírky umění a historické předměty. Z paláce se zároveň nabízí krásný výhled na město a Středozemní moře.

Ke krásám Genovy neodmyslitelně patří i spojení s Christophorem Columbem, slavným italským mořeplavcem a objevitelem Ameriky. V Genově se narodil a město je také domovským přístavem jeho lodi Santa Maria, kterou použil při své slavné plavbě za Novým světem. V Genově proto nemůžete vynechat návštěvu muzea, které je věnováno jeho životu a objevům.

Pro milovníky kultury a umění jsou v Genově k dispozici také nádherné kostely a katedrály, jako například katedrála San Lorenzo, kterou nechal postavit již v 11. století vévoda Otto I. V katedrále jsou k vidění skvosty gotické a renesanční architektury.

Genova je ale také výborným místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou u moře. Město nabízí krásné pobřežní pláže s jemným pískem a azurově modrou vodou, kde si můžete užít slunce a procházky podél pobřeží. Pokud hledáte něco netradičního, můžete se také vydat na různé plavby po Středozemním moři.

Pokud plánujete dovolenou v Itálii, nezapomeňte zařadit do svého itineráře i návštěvu krásného města Genova. Tato historicky a kulturně bohatá destinace nabízí mnoho zážitků a atrakcí, které vás nadchnou a přenesou do nádherného italského světa.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky