Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Beliz Blue Creek Cave

Počasí Beliz Blue Creek Cave


Beliz, země plná tajemství a překvapení, nám ukazuje svou krásu a nádherné přírodní zdroje. Mezi nimi je i jeskyně Blue Creek Cave, která se nachází v Blue Creek Village nedaleko San Ignacio.

Přestože tato jeskyně byla objevena již v roce 1989, stále fascinuje návštěvníky svým unikátním vzhledem a klimatickými podmínkami. Vstup do jeskyně je poměrně těžký, protože se nachází v horách. Turisté musí absolvovat kratší trek v pralese, aby se dostali do jeskyně pod zemí.

Blue Creek Cave se vyznačuje nejen nádhernou estetikou, ale také vysokou vlhkostí, což z ní dělá ideální místo pro vznik mnoha druhů rostlin a živočichů. Vnější okolí jeskyně je plné krásných tropických rostlin, ale uvnitř jeskyně naleznete řady stalaktitů a stalagmitů vytvořených z kapání vody. Nejdůležitější však je voda v jeskyni, která vytváří nejkrásnější spektakl.

Velká část jeskyně je plná lagun nebo malých bazénů, které jsou napájeny podzemními řekami a vodopády. V těchto lagunách může návštěvník plavat a prozkoumávat nevšední podvodní svět. Tato část jeskyně má i místa, kde se můžete potápět, pokud máte s sebou potřebné vybavení.

Blue Creek Cave má skutečně jedinečné klimatické podmínky, které se těžko najdou jinde na světě. Teplota vody se zde drží kolem 27°C, což mnohé ocení jako skvělé řešení v letních měsících. Nezapomeňte, že jeskyně by měla být prozkoumávána s úctou k prostředí a s nejvyšší opatrností.

Celkově lze říci, že Blue Creek Cave je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které Beliz nabízí. Pro milovníky přírody a dobrodružství je prozkoumání této krásné jeskyně nevyhnutelné. Pokud navštívíte Beliz, neváhejte zabrousit pod zemský povrch a prozkoumat krásy Blue Creek Cave.


Dovolená Beliz Blue Creek Cave


Beliz Blue Creek Cave – Nezapomenutelná dovolená v nejkrásnějších jeskyních Belize

Již jste slyšeli o Belize, ať už jste cestovatelskou duší nebo ne? Tento karibský ostrov leží v jihovýchodní části Mexického zálivu, a kromě nejkrásnějších pláží Karibiku, budete zde moci navštívit i jedinečnou přírodní lokalitu – Beliz Blue Creek Cave.

Jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších jeskyní Belize a spadá do kategorie krasových jeskyní. Jednotlivé jeskynní komory jsou propojeny podzemními řekami a je v nich možné se projít s největší bezpečností v souvislosti s prováděnými opatřeními. Jeskyně se nachází v bezprostředním sousedství indiánských vesnic a tuto část Belize spravuje jejich samosprávná jednotka.

Beliz Blue Creek Cave je proslulá množstvím stěn a stropů, které jsou pokryty různými druhy krápníků a stalagmitů, vodopády a jezírky. Voda, která prochází jeskyní, je krásně průhledná a napůl teplá. Pokud si na vaší dovolené v Belize přejete ochutnat něco exotického, určitě vyzkoušejte i vstup do podzemního jezírka.

Jednotlivé komory jsou dostupné pomocí kovového systému mostů a držáků. Samozřejmě, provádí se sem kvalifikované výpravy a podívat se mohou jen skupiny omezeného počtu lidí s průvodcem. Jeskyně jsou pro turisty přístupné celoročně, to se samozřejmě může změnit v případě extrémních meteorologických podmínek.

Beliz Blue Creek Cave je skutečnou nádheou přírody a dokáže umožnit nezapomenutelné zážitky v mnoha ohledech. Být tady je nádherné, pocítit tuto atmosféru ticha a klidu, být sám s přírodou, to vše vás zcela překvapí. Pokud se chystáte na dovolenou do Belize, zařaďte tuto jedinečnou přírodní lokalitu do vaší cestovního plánu, který využijete k objevování krás tohoto karibského ráje.


Letenka Beliz Blue Creek Cave


Beliz Blue Creek Cave - Nedotknuté krásy hlubin

Beliz Blue Creek Cave je jedno z nejkrásnějších míst na světě, které si zaslouží plnou pozornost všech, kteří milují přírodu a dobrodružství. Tato jeskyně se nachází v Belize, v jedné z největších zemí ve Střední Americe.

Jeskyně je velmi zajímavá, protože ji vytvořil podzemní potok. Voda v něm vytvořila mnoho krásných krasových útvarů, jako jsou stalaktity, stalagmity a krápníky. Díky těmto úkazům jeskyně vypadá jako z jiného světa.

Jeskyně Beliz Blue Creek Cave se nachází v oblasti Stann Creek v Belize. K objevení této fantastické jeskyně se dostanete jen po dlouhé cestě. Musíte dalších 50 kilometrů cestovat autem, než se dostanete k místu, kde se začíná výprava do této nádherné jeskyně.

Při vstupu do jeskyně vás překvapí velké množství krásných pohledů. Jakmile se dostanete pod zem, narazíte na mnoho velkých místností, kde voda třpytí na stěnách a na dně se nacházejí krápníky a stalaktity. Některé místnosti jsou tak velké, že by se v nich mohla pořádat koncertní představení.

Jeskyně Beliz Blue Creek Cave je pokryta vegetací, která dodává jeskyním ještě více krásy. Toto místo je naprosto jedinečné a je ideálním cílem pro milovníky přírody a cestování.

Je třeba však mít na paměti, že tato jeskyně není pro každého. Ačkoli je to jedinečné a krásné místo, jeskyně Beliz Blue Creek Cave nepatří k nejjednodušším prohlídkám. Musíte být schopni překonat vodu, která se v jeskyni nachází, a pohybovat se po kluzkých skalách. To vše vám však zajistí nezapomenutelný zážitek a potvrzení, že jste skutečně objevili jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou, zvažte Belize jako cíl vaší cesty a nezapomeňte navštívit Beliz Blue Creek Cave - jedno z nejkrásnějších míst na světě.


Ubytování Beliz Blue Creek Cave


Beliz Blue Creek Cave je jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Belize. Tato jeskyně se nachází na severovýchodním pobřeží Belize, poblíž města San Ignacio, a nabízí úžasný zážitek jak při prohlídce, tak i při ubytování v blízkosti jeskyně.

Pro návštěvu Beliz Blue Creek Cave se doporučuje si najmout průvodce, jelikož jsou zde velmi těžké podmínky. Ubytování v blízkosti jeskyně je však možné. Na místě je možnost kempování v mnoha místních kempovacích oblastech, ale také možnost pronájmu chat, bungalovů či hotelů.

Nejčastěji se však doporučuje kempování, jelikož je to nejlevnější způsob, jak zůstat blízko a prozkoumat jeskyni bez nutnosti cestovat z větší vzdálenosti. Pokud si však přejete maximální pohodlí, je možné si pronajmout buď bohatě vybavený bungalow nebo luxusní hotel poblíž města.

Jeskyně Blue Creek je celá posetá mimořádnou krásou stalaktitů, stalagmitů a křišťály. Dokonce se zde nachází podzemní řeka, která vás překvapí svými nevšedními vodopády a jezerky.

V blízkosti jeskyně a v městě San Ignacio najdete mnoho aktivit, které vás zabaví po skončení prohlídky jeskyně, jako například jízdu na koni, potápění, plavání s delfíny nebo třeba návštěvu odlehlých vesnic místních indiánů.

Zkrátka, pokud plánujete cestu do Belize, určitě navštivte Blue Creek Cave a ubytujte se v blízkosti této úchvatné přírodní památky. Získejte zážitek, který vám zůstane v paměti na celý život!


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Blue Creek Cave


1. Jak dlouhá je prohlídka Blue Creek Cave?
Prohlídka trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Kolik stojí vstupenka do jeskyně?
Cena vstupenky je 50 USD na osobu.

3. Můžeme si vzít vlastní potápěčskou výbavu?
Ano, je možné si vzít vlastní potápěčskou výbavu, ale je nutné to předem oznámit.

4. Je nutné mít potápěčské kurzy před návštěvou jeskyně?
Ano, prohlídka jeskyně požaduje minimální úroveň potápěčského kurzu PADI Open Water.

5. Jak dlouho předem bych měl rezervovat prohlídku?
Je doporučeno rezervovat prohlídku alespoň 2 týdny předem.

6. Je v jeskyni studená voda?
Ano, voda v jeskyni je chladná, ale potápěči jsou vybaveni odpovídající potápěčskou výbavou, která chrání před chladem.

7. Jsou v jeskyni možné fotografie a videa?
Ano, fotografie a videa jsou povoleny, ale je nutné mít potápěčskou výbavu s možností připojení kamery.

8. Musím být silný plavec pro prohlídku jeskyně?
Ano, pro prohlídku jeskyně je nutné být dobrý plavec a mít minimální úroveň potápěčského kurzu PADI Open Water.

9. Je v jeskyni možné spat?
Ne, v jeskyni není možnost přenocovat.

10. Jakou obuv mám mít na prohlídku?
Je doporučeno mít na prohlídku pohodlnou a vhodnou obuv pro pěší turistiku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky