Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Nový Zéland Whanganui National Park

Počasí Nový Zéland Whanganui National Park


Whanganui National Park je národní park nacházející se na severním ostrově Nového Zélandu, který je známý pro svou nádhernou přírodu a bohatství zvířat a rostlin. Tento národní park je také chloubou Nového Zélandu díky své neuvěřitelné krajině, kterou tvoří především říční údolí, mohutné lesy a malebná horská jezera.

Jedním z nejvýraznějších znaků Whanganui National Parku je jeho divoká řeka Whanganui, která protéká národním parkem a nabízí mnoho turistických aktivit, jako například plavání, rafting nebo kajakářství. Řeka je také jedním z nejdůležitějších zdrojů přístupu do parku, protože mnoho turistů se vydává na 5denní kajakovou výpravu až do města Pipiriki.

Kromě řeky Whanganui má národní park také velké rozlohy lesů, které jsou domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Vnější část lesů tvoří exotické dřeviny, jako jsou například douglaska tisolistá nebo californský sekvojovec, zatímco vnitřní partie lesů jsou tvořeny původními druhy, jako například kauri a podobně. Tyto lesy jsou také celoročním hnízdištěm mnoha endemických ptáků.

Whanganui National Park má také několik malebných horských jezer, z nichž největší je Waipakihi Lake. Toto jezero nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je rovněž známé pro svou pestrou flóru a faunu.

Pokud hledáte další turistické aktivity, Whanganui National Park je výchozím bodem pro mnoho turistických tras a pěších túr. Nejoblíbenější je turistická stezka Whanganui Journey, která začíná v městečku Taumarunui, a končí v městečku Wanganui při řece Tasman.

Když přemýšlíte o návštěvě Nového Zélandu, nezapomeňte zahrnout do vaší cesty také návštěvu Whanganui National Parku. Tento národní park nabízí nádhernou přírodu a širokou škálu turistických aktivit, které vám umožní prožít nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Nový Zéland Whanganui National Park


Whanganui National Park se nachází na severním ostrově Nového Zélandu a je charakteristický svými divokými říčními soutěskami a rozmanitou faunou a flórou. Park je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí objevovat nové přírodní scenérie a užít si klidné chvíle daleko od ruchu města.

Pokud se chystáte navštívit tento park, nebudete muset hledat ubytování příliš dlouho. V okolí parku najdete mnoho možností, od kempování pod širým nebem až po luxusní hotely. Zde jsou některé z nejlepších ubytování v tomto regionu.

1. Říční lodě
Nový Zéland je známý svými proslulými řekami a říční lodě jsou skvělým způsobem, jak si je vychutnat. V Whanganui National Park je mnoho říčních lodí, které mohou hostit několik lidí. Tyto lodě nabízejí úžasnou možnost spat, jíst a užívat si krásu řeky Whanganui z pohodlí vašeho vlastního plavidla.

2. Hotely a motely
V blízkosti parku jsou také k dispozici hotely a motely. Tyto ubytovací možnosti jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlí a vysoký standard. Několik hotelů a motelů nabízí také balíčky, které zahrnují exkurzi do Whanganui National Park, takže tím získáte dvě výhody v jednom.

3. Kempování
V parku samotném je mnoho míst, kde je možné kempovat. Tyto kempovací místa obvykle nabízejí toalety a sprchy, takže se nemusíte obávat nedostatku základních hygienických potřeb. Kempování je také levnou možností, takže pokud se chcete ubytovat na déle, je to ideální volba.

4. Apartmány
Pokud hledáte všechny výhody a pohodlí bydlení v luxusním apartmánu, v mnoha okolních oblastech Whanganui National Park jsou k dispozici i apartmány. Tyto apartmány nabízejí pokojnou atmosféru a pohodlí pro rodiny nebo skupiny lidí. Mají k dispozici kompletně vybavenou kuchyň, televize a bezplatné parkování.

Whanganui National Park je skvělým místem pro všechny příznivce přírody, nezávisle na tom, jakou formu ubytování si vyberete. Jediné co byste měli mít na paměti, je předem si zarezervovat ubytování, protože toto místo je velmi oblíbené mezi návštěvníky z celého světa. Pokud si však předběžně zarezervujete ubytování, užijete si klidnou a pohodovou dovolenou v srdci krásného Nového Zélandu.


Letenka Nový Zéland Whanganui National Park


Pokud toužíte po dobrodružství, nádherné přírodě a nezapomenutelných zážitcích, neváhejte a vydejte se do Whanganui National Park na Novém Zélandu. Tento národní park se rozkládá na ploše více než 74 000 ha a dominuje mu úchvatná řeka Whanganui, která se vine krajinou až k Tasmánskému moři.

Pro mnoho turistů je právě vodní cesta jedním z největších lákadel tohoto národního parku. Se splavením řeky Whanganui se můžete vydat z ohromujících lesů na jihu Nového Zélandu až na západní pobřeží. Tato jedinečná zkušenost vám umožní objevit záhadné údolí, kde se nacházejí posvátné mauri lodě. Podél řeky se rovněž nachází desítky vodopádů a divokých peřejí, které zvýší adrenalin každého odvážného turisty.

Ve Whanganui National Park se můžete těšit i na nádhernou horskou krajinu. Zdejší pohoří Tararua nabízí turistů nejen krásné výhledy, ale také příležitosti k horolezectví. V parku se rovněž nacházejí desítky turistických cest, které vedou krajinou a nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku.

Nejlepší období k návštěvě Whanganui National Parku je od října do dubna. V tuto dobu je klima na Novém Zélandu poměrně teplé a suché, což vám umožní vychutnat si všechny zážitky bez překážek.

Pokud se chcete dostat do Whanganui National Parku co nejrychleji a snadno, neváhejte si zakoupit letenky. Nový Zéland nabízí přímo lety z Evropy, což znamená, že se můžete vydat na dobrodružství do této neuvěřitelné země velmi snadno. Cena letenky se obvykle liší v závislosti na sezóně a na zvoleném letu.

Pokud hledáte dobrodružství v nezapomenutelné kulise, není lepší destinací než Whanganui National Park na Novém Zélandu. Toto místo nabízí nejen překrásnou přírodu, ale také adrenalinové zážitky a velké množství turistických stezek. Neváhejte a vydejte se do tohoto národního parku objevovat skvosty Nového Zélandu.


Dovolená Nový Zéland Whanganui National Park


Nový Zéland je země, která nabízí krásné a nezapomenutelné zážitky. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je Whanganui National Park. Tento národní park se rozkládá na severu Jižního ostrova a nabízí návštěvníkům překrásné scenérie, množství aktivit a relaxaci v přírodě.

Whanganui National Park se jednoduše dojíždí z hlavního města Wellingtonu nebo z blízkého města Whanganui. Park je tvořen územím na obou březích řeky Whanganui, která protéká parkem a ústí do Tasmanova moře.

Hlavní atrakcí Whanganui National Parku je turistická cesta Whanganui Journey. Tato cesta, vedoucí podél řeky Whanganui, nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat přírodu a historii této oblasti. Cesta je dlouhá 145 km a je možné ji absolvovat buď po vodě, na kajaku či kanoe, nebo po zemi, pěšky. Turistická cesta nabízí návštěvníkům možnost vidět nádhernou a neopakovatelnou scenérii zelených údolí, útesů, říčních pramenů a kaskád. Díky takové široké nabídce je tato turistická trasa vhodná pro jakéhokoli návštěvníka.

Další zajímavostí, kterou Whanganui National Park nabízí, je přírodní rezervace Bridge to Nowhere. Tato lokalita se nachází na trase Whanganui Journey a nabízí kouzelné prostředí s vysokými útesy a nádherným vodopádem. Rezervace taktéž ukrývá pozůstatky mostu, který byl postaven ve 20. letech minulého století a byl později opuštěn.

Whanganui National Park nabízí také množství jiných aktivit, jako jsou procházky lesy, rybaření, biologické pozorování, vodní sporty a mnoho dalšího. V parku rovněž najdete obchod se suvenýry a kempovací místa pro vaše sídlo v přírodě.

Whanganui National Park je tedy ideálním místem pro návštěvníky, kteří hledají rovnováhu mezi aktivním a relaxačním zážitkem. Během této dovolené si můžete užít přírodu a kouzlo Nového Zélandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Whanganui National Park


1. Jaké aktivity mohu v Whanganui National Park podniknout?
- V parku můžete podniknout řadu aktivit, jako pěší turistiku, cyklistiku, kanoistiku, rybaření nebo pozorování zvířat.

2. Jak se dostanu do Whanganui National Park?
- Nejlepší cestou je jet z města Whanganui autem, autobusem nebo taxíkem. Existují také některé organizované zájezdy.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Whanganui National Park?
- Nejlepší doba na návštěvu Whanganui National Park je od listopadu do dubna, kdy je počasí nejstabilnější.

4. Kolik času potřebuji na návštěvu parku?
- Doporučujeme strávit v parku alespoň jeden den a jednu noc. Pokud si chcete užít všechny aktivity, můžete zde strávit až několik dnů.

5. Kde se můžu ubytovat v parku?
- V parku se nachází několik kempů a chatových osad. Můžete si také pronajmout chatky nebo ubytovat se v blízkých městech.

6. Je nutné si předem zakoupit vstupenku?
- Ne, vstup do parku je zdarma. Nicméně, některé aktivity, jako například kanoistika, si vyžadují rezervaci předem.

7. Jaká zvířata mohu v parku spatřit?
- V parku se vyskytují například kiwi, kivi, prémiové losy, lišky, veverky nebo rakouny.

8. Kde mohu najít více informací o parku?
- Informace o parku a jeho aktivitách najdete na oficiálních stránkách Nového Zélandu nebo turistických informačních centrech v okolí.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky