Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Thajsko Wat Phra That Doi Suthep

Počasí Thajsko Wat Phra That Doi Suthep


Thajsko je krásná a fascinující země s mnoho památek, kulturou a nádhernou přírodou. Jednou z nejúžasnějších a nejnavštěvovanějších památek v Thajsku je klášter Wat Phra That Doi Suthep. Tento klášter se nachází v pohoří Doi Suthep, nedaleko města Chiang Mai v severním Thajsku. Wat Phra That Doi Suthep je považován za jeden z nejposvátnějších klášterů v Thajsku.

Počasí v Thajsku bývá celkově vlhké a horké, ale v pohoří Doi Suthep je to jiné. Protože se klášter nachází ve vyšší nadmořské výšce, počasí zde bývá mnohem příjemnější než v dalších částech Thajska. Díky tomu je Wat Phra That Doi Suthep nádherným místem na návštěvu průběžně během celého roku.

Během měsíců října až února se v Thajsku tvoří suché období, které je ideální pro návštěvu Wat Phra That Doi Suthep i jiných míst v Thajsku. Počasí je teplé a slunečné, ale v pohoří Doi Suthep bývá o něco chladněji a osvěžující. Teploty mohou dosahovat až 30 stupňů Celsia během dne, ale v noci se teploty mohou snížit až na 10 stupňů Celsia. Toto počasí je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a památky v Thajsku.

V měsících března až května se v Thajsku vyskytuje horké období, kdy teploty mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. Toto období může být pro turisty velmi náročné, zejména pokud chtějí prozkoumat přírodu v pohoří Doi Suthep. V tomto období mohou být návštěvy kláštera velmi náročné vzhledem k vysokým teplotám a vysoké vlhkosti vzduchu.

Během měsíců června až září se v Thajsku vyskytuje období dešťů, které může být velmi náročné pro turisty. V pohoří Doi Suthep mohou být deště velmi silné a bahnité. Pokud plánujete návštěvu kláštera Wat Phra That Doi Suthep v tomto období, je důležité si zajistit správné oblečení a obuv, jelikož cesty mohou být kluzké a nebezpečné.

V každém případě, bez ohledu na počasí, je klášter Wat Phra That Doi Suthep jedním z nejúžasnějších míst v Thajsku. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného kláštera, je důležité si zajistit dopravu a ubytování. Vzhledem k velkému počtu turistů je doporučeno předem si zarezervovat ubytování v blízkosti kláštera, aby bylo zajištěno pohodlné a bezproblémové ubytování během vaší návštěvy. Ať již se rozhodnete navštívit klášter v kteroukoli roční dobu, přinese vám krása tohoto místa nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Wat Phra That Doi Suthep


Q: Co je Wat Phra That Doi Suthep?
A: Wat Phra That Doi Suthep je jeden z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Thajsku nacházející se v Chiang Mai.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny Wat Phra That Doi Suthep?
A: Wat Phra That Doi Suthep je otevřený denně od 6:00 do 18:00 hodin.

Q: Kolik stojí vstupenka na Wat Phra That Doi Suthep?
A: Vstupné na chrám stojí 50 thajských bahtů pro zahraniční návštěvníky.

Q: Jak se dostanu na Wat Phra That Doi Suthep?
A: Chrám se nachází na vrcholu Doi Suthep, asi 15 km od centra Chiang Mai. Lze se tam dostat taxíkem, motorkou, autobusem nebo organizovanou turistickou exkurzí.

Q: Je nutné převlékat se na návštěvu Wat Phra That Doi Suthep?
A: Ano, při návštěvě buddhistických chrámů v Thajsku je nutné dodržovat určitá pravidla oblékání - zakrýt ramena a kolena.

Q: Jakou historii má Wat Phra That Doi Suthep?
A: Podle legend se chrám postavil na místě, kde našel jeden z místních mnichů relikvii Buddhy. Chrám byl založen v roce 1383.

Q: Jsou v blízkosti Wat Phra That Doi Suthep další turistické atrakce?
A: Ano, v okolí se nachází několik dalších turistických atrakcí, jako je např. dřevěný chrám Bupharam nebo botanická zahrada Queen Sirikit.

Q: Můžu si fotit na Wat Phra That Doi Suthep?
A: Ano, fotografování je povoleno na většině míst v chrámu. Nicméně při návštěvě budhistických svatostánků je nutno dodržovat určitou etiketu.


Letenka Thajsko Wat Phra That Doi Suthep


Wat Phra That Doi Suthep je jedním z nejposvátnějších buddhistických chrámů v Thajsku. Nachází se v severní části země, v blízkosti města Chiang Mai. Tento chrám je velmi oblíbeným turistickým cílem, díky svému nádhernému vzhledu a významné historii.

Historie chrámu sahá až do 14. století, kdy se zde mělo objevit posvátné popela Buddhy. Toto posvátné místo se stalo stále populárnější a na konci 16. století byl zde postaven chrám Wat Phra That Doi Suthep. Chrám je postaven v tradičním thajském stylu a je výjimečný svými zlatými ozdobami a sochami buddhů.

Hlavní atrakcí chrámu je zlatá pagoda, která se nachází na nejvyšším místě. Zlatá pagoda je zdobena stříbrnými pláty a je otočena k západu, což umožňuje návštěvníkům pozorovat západ slunce a okolní krajinu.

Při návštěvě chrámu byste si měli také všimnout mnoha dalších zvláštních prvků, jako jsou například rozměrné lampy, které připomínají meditační stav buddhistických mnichů. Kromě chrámových budov si můžete prohlédnout také mnoho soch buddhů, které jsou umístěny v celé oblasti.

Abyste mohli ochutnat místní kulturu, můžete se zúčastnit náboženských festivalů, které se zde konají každý rok. Tyto festivaly, jako například Loy Krathong, jsou plné tradičního thajského jídla, hudby a tanců.

Pokud se rozhodnete navštívit chrám Wat Phra That Doi Suthep, nezapomeňte se vybavit krytými botami a vhodným oblečením, které zakrývá ramena a kolena. Chrám je otevřen denně od 6:00 do 18:00 hodin a vstupné na místě je 30 thajských bahtů (asi 30 Kč).

Doporučujeme také využít služby místních průvodců, kteří vám mohou poskytnout cenné informace o historii a kultuře chrámu. Protože je chrám Wat Phra That Doi Suthep velmi populární, doporučujeme navštívit ho v ranních hodinách, kdy ještě není tak přecpaný turisty.

Celkově lze říci, že návštěva chrámu Wat Phra That Doi Suthep je jedinečným zážitkem, který vám umožní podívat se na thajskou kulturu a náboženství zblízka.


Dovolená Thajsko Wat Phra That Doi Suthep


Pokud plánujete svou další dovolenou v Asii, podejte si cestu do Thajska a nezapomeňte navštívit krásnou památku Wat Phra That Doi Suthep.

Tato památka se nachází v provincii Chiang Mai ve střední části Thajska a její historie sahá až do 14. století. Podle legendy založil areál chrámu jeden z mnichů, kteří se vydali na cestu za nádherným relikviářem, který později objevili v roce 1368. Po nalezení relikviáře mnichové postavili chrám, aby ochránili jeho poklady a dodnes je to jedna z nejvýznamnějších thajských památek.

Wat Phra That Doi Suthep leží na hoře Suthep, kde můžete navštívit chrám, monumentální schodiště a pozorovat také úchvatný výhled na celou oblast Chiang Mai. Pokud se chystáte na návštěvu při slavnosti Vesak, která se obvykle koná na jaře, určitě neuškodí si pozorovat i projevy buddhistického náboženství, který vás nenechá na pochybách o významu této památky.

V chrámu najdete zlatou stupu s relikviářem, mramorové sloupy, řadu malých chrámů a architektonickou skutečnou krásu, kterou musíte vidět na vlastní oči. Obdivujete díla červené a zlaté barvy, ve kterých najdete i motiv slona a buddhy. Zejména zlatý Buddha, který stojí v chrámu, je velmi zajímavý.

Závodníci na trhu zastavují oceán fanoušků a návštěvníků. Pokaždé, když se ráno aktualizuje trh, objevují se na regálech nové a neznámé pokrmy, voní kořením a šťávami. Během menších dočasných svátků, můžete se setkat se všemi druhy umění a bazarů, rozptýlit se při sledování tradičních tanců a ukázek poctivé thajské kuchyně.

V oblasti se nachází také další hodnotné památky jako je královská zahrada, starobylé město Chiang Mai s tradičními domy a výhledem na horu Suthep.

Pokud plánujete nějaký aktivní odpočinek, můžete také projít některou z mnoha turistických tras, navštívit některou z vodních nádrží nebo se podívat na trh s travním řeckým parfémem. Pokud preferujete vodu, můžete navštívit také parníků, které vás odvezou na vodopád a zároveň se můžete užít i masáže.

Celkově, pokud chcete zažít opravdovou thajskou atmosféru a prožít dovolenou, kterou nezapomenete, zavítejte na Wat Phra That Doi Suthep a okolí Chiang Mai. Neomezujte své zážitky jen na pláže a zažijte jedinečnost thajské kultury.


Ubytování Thajsko Wat Phra That Doi Suthep


Wat Phra That Doi Suthep je jedním z nejznámějších thajských buddhistických chrámů, který se nachází v pohoří Doi Suthep nedaleko města Chiang Mai. Chrám je umístěn na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Pokud plánujete návštěvu Wat Phra That Doi Suthep a hledáte vhodné ubytování, máte několik možností. Jednou z nejpopulárnějších variant je zůstat v blízkosti chrámu, aby byla cesta k němu co nejkratší.

V okolí chrámu se nachází několik hotelů a resortů, které nabízejí pohodlné ubytování za přijatelnou cenu. Můžete si zvolit mezi luxusními hotelem s bazénem a wellness centrem nebo skromnějšími ubytováními na venkově.

Pokud chcete zažít pravou thajskou atmosféru, můžete se rozhodnout pro ubytování u místních obyvatel. V okolí chrámu se nachází několik guesthousů a rodinných penzionů, kde vás ubytují místní rodiny a nabídnou vám autentický zážitek z thajské kultury.

Další možností je zůstat v městě Chiang Mai a vybrat si levnější ubytování. Město nabízí mnoho různých možností, od hostelu a guesthousů až po luxusní hotely. Z Chiang Mai se pak můžete vydat na výlet do chrámu Wat Phra That Doi Suthep.

Nález ubytování v Chiang Mai není problém, existuje mnoho informačních stránek s nabídkou levných a komfortních hotelů, apartmánů i ubytování ve vzdálenějších lokalitách za městem.

K nejoblíbenějším atrakcím chrámu patří zlatá Pagoda, která dosahuje výšky přes 20 metrů, a ze které se dá pozorovat celé město. Ke chrámu se dá dostat po schodech, kterých je celkem 309, ale stezka k němu je i bezbariérová, takže se sem můžete dostat i s kočárkem.

Celý chrám je poměrně rozlehlý a kromě zlaté Pagody najdete zde také mnoho dalších buddhistických památek, jako jsou stupně, svaté sochy, chrámy a mnoho dalšího.

Výhled z vrcholu kopce je jedinečný a určitě stojí za to navštívit chrám Wat Phra That Doi Suthep. Výhodou zůstat v okolí chrámu je, že se můžete k němu dostat s minimálním úsilím a nebudete muset řešit dopravu. Pokud hledáte apartmány, guesthousy či hotely v Chiang Mai, máte na výběr mnoho možností a dnes už jen záleží na vás, jaké ubytování si vyberete.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky