Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Švédsko Stockholm

Letenka Švédsko Stockholm


Když pomyslíte na Švédsko, může vám okamžitě přijít na mysl krásná města, čisté přírodní scenérie a jedinečná kultura. Švédsko je jednou z nejpopulárnějších destinací ve Skandinávii a atraktivitu země dokazuje i fakt, že každý rok přiláká tisíce turistů z celého světa. A pokud se právě chystáte na cestu do Švédska, nejenže si můžete užít tyto záhadné krásy, ale můžete si také naplánovat návštěvu jednoho z nejvýznamnějších měst v zemi - Stockholmu.

Stockholm je hlavním městem Švédska a jedním z největších měst ve Skandinávii s populací více než 1,5 milionu obyvatel. Město má co nabídnout - od krásných historických památek, až po moderní a umělecké muzea. Zde jsou některé nejzajímavější miesta, které vám Stockholm může nabídnout.

Gamla Stan - Staré Město

Gamla Stan je nejstarší část Stockholmu a jedno z nejvíce navštěvovaných turistických míst v městě. Tato oblast s velkým historickým významem, kde najdete cikcakové uličky a barvité domy, je obklopena vodou. Mezi nejvýznamnější z památek patří královský palác, kostel Svatého Nikolaje a zámek Tre Kronor.

Vasa Museum

Vasa Museum je jedním z nejnavštěvovanějších muzeí na světě a lokálním skvostem Stockholmu. Muzeum bylo otevřeno roku 1990 pro ochranu slavné válečné lodi Vasa, která se potopila na své první plavbě v roce 1628. Tato loď, která plula pod vlajkou švédského krále Gustava II. Adolfa, byla objevena v roce 1961 a později získala nový domov v muzeu Vasa.

Skansen

Skansen je první venkovské muzeum na světě a obsahuje 160 budov typických pro dřívější venkovský život ve Švédsku. Toto muzeum je rozlehlé, nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi a ukazuje návštěvníkům život Švédů v minulosti.

ABBA Museum

Pokud jste fanouškem populární švédské skupiny ABBA, pak návštěva ABBA muzea je pro vás povinnost. Muzeum nabízí přehlídku historie této skupiny, odkazy na jejich úspěchy a největší hity.

Letenka do Stockholmu

Pokud se rozhodnete navštívit tento krásný kout Švédska, neváhejte nakoupit letenku do Stockholmu hned. Hlavním letištěm je Stockholm-Arlanda Airport, který je velmi dobře napojen na město. Existuje několik dopravních řešení, která vás doveze do centra Stockholm, což zajišťuje pohodlnou a snadnou cestu do krásného města.

Stockholm nabízí nespočet možností, jak si vychutnat svůj pobyt, ať už toužíte po kulturních zážitcích, procházkách nebo návštěvě krásných míst a budov. Pokud si chcete užít pohodlí moderního města s krásnými výhledy na moře, Stockholm je ideální destinací pro vás. Získejte rychle letenku do Stockholmu a prožijte nezapomenutelnou dovolenou ve Švédsku!


Počasí Švédsko Stockholm


Stockholm je hlavní město Švédska a zároveň největším městem celého území. Leží na východě Švédska, na pobřeží Baltského moře. Svým pohledem na moře, množstvím historických památek a svým přírodním okolím patří mezi jedny z nejkrásnějších měst Švédska. Vzhledem k poloze města je tu poměrně chladné a převážně deštivé počasí.

V létě je ve Stockholmu poměrně příjemné počasí. Teploty se pohybují kolem 20-25 ° C, ale mohou dosáhnout i 30 ° C. V letních měsících se ale také můžeme setkat s bouřkami a krátkými dešti. Zato večerní a noční atmosféra nádherně zapadají do romantického a tajemného vzhledu města.

Zima je v Stockholmu velice chladná a mrazivá. Teploty průměrně klesají na asi -5 až -10 ° C. Pokud chcete absolvovat procházku po Stockholmu v zimě, určitě nezapomeňte na teplé oblečení a na dobrý pár bot. Navíc můžete očekávat i sněhové přeháňky, takže je dobré mít připravenou i výbavu na ochranu proti sněžení.

Podzim a jaro může být v Stockholmu velice rozporuplný. Často dochází k prudkým poklesům nebo nárůstům teplot. Většina měsíců podzimu a jara jsou velice deštivé a vlhké. Výhodou této doby je absence turistů, jak v létě, tak v zimě a tak si můžete užít Stockholmu v klidu.

Vzhledem k tomu, že je Stockholm na nejvyšší části Baltského moře, ovlivňuje také město místní klima. Je tu poměrně vlhko a podnebí je díky tomu chladnější. V létě se sice teploty mohou dostat až na 30 stupňů, ale zároveň je zde vysoká pravděpodobnost deště.

V obecně můžeme říci, že Stockholm patří mezi nejkrásnější a nejatraktivnější města Švédska, ale také patří k těm městům, které pestré a tajemné počasí. Pokud jste milovník přírody a evokují Vás nečekané změny v počasí, určitě se sem podívejte a zažijte neopakovatelné zážitky.


Dovolená Švédsko Stockholm


Dovolená ve Švédsku může být nezapomenutelným zážitkem. Země se může pochlubit úchvatnou přírodou a fascinujícími historickými památkami, ale také moderním a kreativním světem. Při cestě do Švédska by neměl chybět Stockholm, hlavní město země a královský palác.

Stockholm leží na malých ostrovech, které spojují mnohé mosty a trajekty. V centru města se rozprostírá Staré Město, Gamla stan, s křivolakými uličkami a idylickými náměstími. Zde se nacházejí také klenoty jako například královský palác a Stockholmská katedrála.

Dalšími letními turistickými atrakcemi jsou krásné parky, akvária a muzea. Pro ty, kteří chtějí poznat více o historii Švédska, doporučujeme návštěvu Vasa muzea. V museu se nachází lodě Vasa, která jako jediná z celé řady vlajkových lodí Švédského království nebyla nikdy schopna plavby.

Stockholmské Muzeum moderního umění je další moderní turistickou atrakcí, kterou bychom vám určitě doporučili. Jedná se o velké muzeum s vynikající sbírkou umění 20. století a mnoha překvapivých výstavami.

V létě se Stockholm promění v zábavné město s mnohými festivaly a kulturními akcemi. Jedním z nejpopulárnějších festivalů je pochod Stockholm Pride, který slaví různorodost a LGBT komunitu. Stockholm také hostí každoroční Nobelovu cenu.

Na dovolenou ve Švédsku se určitě vyplatí si zapůjčit kolo a projet se po cyklostezkách nebo si pronajmout člun a proplout se po klidných vodách a malebných ostrovech.

A jaký je náš tip na ubytování ve Stockholmu? Doporučujeme hotel Grand Hôtel Stockholm, který má ideální polohu v centru města, přímo u vody a nabízí vynikající restauraci s pěti hvězdičkami.

Ve Stockholmu najdete mnoho překvapivých a fascinujících míst, tak neváhejte navštívit hlavní město Švédska a užít si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Stockholm


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Stockholmu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Stockholmu, je autobus nebo vlak. Z letiště Arlanda jezdí expresní vlaky Arlanda Express, které vás dopraví do centra města za 20 minut. Existují také méně drahé alternativy, například běžné vlaky nebo autobusy, které vás dostanou do centra za nižší cenu.

2. Jak se dostat z přístavu do centra Stockholmu?
Většina přístavů v Stockholmu se nachází v blízkosti centra města nebo jsou dobře připojeny městskou dopravou. Mnoho lodí také nabízí transfer do centra města. Nejběžnější způsob, jak se dostat z přístavu do centra Stockholmu, je městská doprava, jako jsou autobusy, tramvaje nebo metro.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Stockholmu?
Nejlepší doba k návštěvě Stockholmu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a mnoho akcí a kulturních akcí se koná venku. Pro milovníky zimy je nejlepší návštěva mezi prosincem a březnem, kdy jsou k dispozici zimní sporty, jako jsou běžky a lyžování.

4. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce ve Stockholmu?
Mezi nejvýznamnější turistické atrakce ve Stockholmu patří Gamla stan, královský palác, Vasa muzeum, muzeum ABBA, Gröna Lund a národní muzeum.

5. Jaká je místní měna ve Stockholmu?
Místní měnou ve Stockholmu je švédská koruna. V mnoha obchodech a restauracích můžete také platit platebními kartami.

6. Jak se hovoří ve Stockholmu?
Ve Stockholmu se mluví švédsky, ale v mnoha turistických oblastech a atrakcích mluví lidé také anglicky.

7. Jak se dá cestovat po Stockholmu?
Stockholm má rozvinutou síť městské dopravy, včetně autobusů, tramvají, metra a trajektů. Cestování je nejjednodušší pomocí jednodenních nebo vícedenních jízdenek, které umožňují používání všech druhů městské dopravy.

8. Kde se dá najít levné ubytování ve Stockholmu?
Levné ubytování ve Stockholmu se dá najít v několika oblastech, jako jsou Södermalm, Kungsholmen a Vasastan. Hostely a Airbnb jsou obvykle levnější alternativou k hotelům.

9. Jak se dá ochutnat tradiční švédskou kuchyni ve Stockholmu?
Tradiční švédskou kuchyni si můžete vychutnat v mnoha restauracích, kavárnách a podniky s občerstvením ve Stockholmu. Mezi švédská jídla patří smörgåsbord, gravlax, köttbullar (švédské masové kuličky) a tunnbrödsrulle (roláda s tunakrém, zelenina a majonéza)

10. Jak dlouho byste měli zůstat ve Stockholmu?
Délka pobytu v Stockholmu závisí na individuálních preferencích. Pro návštěvu hlavních turistických atrakcí bývají dva až tři dny dostatečné, ale k prozkoumání všech koutů města má smysl zůstat alespoň týden.


Ubytování Švédsko Stockholm


Stockholm je hlavním městem Švédska a jedním z nejkrásnějších a nejživějších měst v Evropě. Jeho návštěvníci si mohou užít opravdu unikátní místo v pobřežních oblastech Baltského moře, kde se mísí starobylá historie, spousta zábavy a moderního designu. A aby si turisté prožili skvělý pobyt, je nezbytně nutné vybrat si vhodné ubytování.

Stockholm nabízí velké množství hotelů, hostelu a apartmánů, které se nacházejí v historickém centru města, stejně jako v okrajových oblastech. Většina turistů si vybírá ubytování buď v samotném centru Stockholm nebo v blízkosti historických památek. K této části města patří především staré město Gamla Stan, kde se nachází řada velmi atraktivních míst.

Hostely jsou v této oblasti celkem cenově dostupné a často nabízí ubytování v místnostech pro více osob. Pokud si ale přejete více soukromí a luxus, můžete se rozhodnout pro některý z okolních hotelů nebo apartmánů s výhledem na metropoli.

Pokud vám nevadí být trochu mimo centrum, mohou být pro vás atraktivní například pokojíky u vody v okolí parku Djurgården. Zde se nachází řada turistických atrakcí, jako je například Skansen, ABBA muzeum nebo pacifikační muzeum.

Mezi top hotely v centru patří například Grand Hôtel, který se nachází v centru města přímo na waterfrontu. Hotel nabízí luxusní přednosti jako je krásná terasa s výhledem na vodu nebo vlastní pláž. Je také známý pro svou luxusní restauraci, ve které můžete ochutnat tradiční švédská jídla v nejlepší kvalitě.

Další velmi populární volbou je hotel Nobis, který se nachází přímo v centru města. Nabízí celkem 201 designových pokojů, kde si každý host přijde na své. Hotel nabízí i top restauraci, kde můžete ochutnat moderní švédskou kuchyni.

Krátkodobé ubytování můžete najít také na stránkách Airbnb, kde jsou nabízeny komfortní pokoje a celé apartmány k pronájmu. Ceny se liší v závislosti na lokaci a zařízení, a tak si každý turista může vybrat dle svých představ.

Celkově je Stockholm městem, které je oblíbené pro svou krásu, kulturu, architekturu a dostatečnou nabídkou ubytování. Když si najdete správné ubytování, může být pobyt v tomto městě úžasný zážitek, jako z pohádky.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky