Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Súdán Národní park Boma

Ubytování Súdán Národní park Boma


Súdán Národní park Boma je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Súdánu. Nachází se v rovinné oblasti náhorní plošiny Boma, která se nachází jižně od hlavního města Chartúmu. Národní park Boma byl založen v roce 1979 a zahrnuje rozlohu více než 22 000 km². V parku se nachází velké množství zvířat a ptáků a vytváří tak jedinečný zážitek pro milovníky přírody.

Ubytování v Súdán Národní park Boma je k dispozici v několika různých formách. První možností je táboření, které je populární zejména mezi dobrodružnějšími turisty. V parku jsou k dispozici stanové kempy, které nabízejí základní vybavení pro přespání. K dispozici jsou také místní průvodci, kteří vám rádi poradí, kde najít nejlepší místa pro táboření a jak si zajistit potraviny a vodu.

Další možností je ubytování v luxusnějších kempových stanech. Tyto stany jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a mají k dispozici postele s matracemi. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí zažít přírodu, ale zároveň si užít pohodlí.

Pokud chcete mít větší komfort, můžete si pronajmout chatu, která se nachází v srdci parku. Tyto chaty jsou většinou vzdálené od civilizace a poskytují tak opravdový únik z každodenního života.

Pro ty nejnáročnější turisty je k dispozici také možnost ubytování v luxusních lodgech. Tyto lodge jsou vysoko kvalitní a nabízejí řadu moderních zařízení, jako je například bazén, restaurace a bar. Tyto lodgy jsou postaveny na břehu řeky Boma a poskytují tak nezapomenutelný výhled na okolní krajinu.

Celkově lze říct, že ubytování v Súdán Národní park Boma je velmi různorodé a nabízí tak možnosti pro každého turistu. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít možnost zažít jedinečné zážitky v srdci tohoto nádherného parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Národní park Boma


Q: Jak se dostanu do Národního parku Boma?
A: Národní park Boma se nachází v jižním Súdánu a nejlepší možností, jak se tam dostat, je letecky, obvykle z hlavního města Džúby.

Q: Co můžu vidět v Národním parku Boma?
A: Národní park Boma je domovem přibližně 90 druhů savců, více než 300 druhů ptáků a mnoha dalších druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější zvířata patří slon, levhart, gepard, antilopa, krokodýl a mnoho dalších.

Q: Jaké jsou aktivity, které mohu v parku dělat?
A: V Národním parku Boma si můžete užít safariny, procházky s průvodcem, pozorování ptáků, potápění, rybolov, apod.

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?
A: Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Boma je od prosince do března, kdy je suché období a viditelnost je nejlepší. Nicméně, park je otevřen po celý rok.

Q: Jaká je politická a bezpečnostní situace v parku?
A: Súdán si prochází politickými změnami, ale Národní park Boma je v současné době bezpečný a není tam žádné známá hrozba pro turisty. Nicméně, stále je nutné být opatrný a informovaný o situaci v zemi před cestou.

Q: Kde se mohu ubytovat v parku?
A: V parku je několik kempů, chat a lodí, kde si můžete rezervovat ubytování přes internet, nebo při příjezdu na místě.


Počasí Súdán Národní park Boma


Súdán Národní park Boma se nachází v Jižním Súdánu a obklopuje řeku Boma, což je životně důležitý zdroj vody pro místní obyvatele a zvířata. Oblast je známá svým unikátním ekosystémem savany s četnými druhy zvířat a rostlin. Nicméně, počasí v této oblasti se může výrazně lišit a mít zásadní vliv na život zvířat, lidí a návštěvníků parku.

Nejvíce deštivou sezónou v Súdánu je období od května do října. Během tohoto období může být mnoho oblastí zaplavených a cesty mohou být neprůjezdné. Nicméně, období dešťů také umožňuje přírodě ožít a zvýší se množství potravy pro zvířata, což vede k tomu, že se oblast stává živější a aktivnější.

Na druhé straně, během období sucha, od listopadu do dubna, se mnoho potoků a řek vysychá a zvířata musí hledat vodu na jiných místech. Mnoho zvířat bude hledat útočiště při nocování v blízkosti vodních zdrojů, což může být výhodou pro pozorovatele zvířat, ale také může být nebezpečnou situací, protože některá zvířata mají tendenci být agresivnější, když hájí svoje teritorium a zdroj vody.

Teploty v Súdánu během dne mohou být velmi vysoké, obvykle od 30 do 40 °C během suchých měsíců, zatímco v noci klesají na asi 20 - 25 °C. V období dešťů bývá poměrně chladno a teploty zřídka přesahují 30 stupňů Celsia. Navzdory těmto vysokým teplotám je zde většinou mírná vlhkost, což znamená, že se může cítit poněkud horko.

Súdán Národní park Boma nabízí rozmanitou řadu možností pro pozorování zvířat a prozkoumání krás přírody, nicméně, návštěvníci by měli mít na paměti, že počasí je klíčovým faktorem, který může ovlivnit zážitek z návštěvy. Proto je doporučeno cestovat do parku v období dešťů, kdy se zde nachází mnoho vodních zdrojů a zvířata jsou aktivnější. Přesto však musí být návštěvníci opatrní, protože mnoho cest může být neprůjezdných a terén náročný.

Celkově má Súdán Národní park Boma jedinečné počasí a krajinné rysy, které jsou fascinující pro návštěvníky a poskytují domov pro mnoho zvířat a rostlinných druhů. Nicméně, jako v jakékoli divočině, musí být návštěvníci obezřetní a věnovat pozornost počasí, abychom si užili bezpečnou a nezapomenutelnou návštěvu.


Letenka Súdán Národní park Boma


Pokud se vydáte na cestu do Súdánu, nemůžete si nechat ujít Národní park Boma, který se nachází na západě země, poblíž hranic s Jižním Súdánem.

Národní park Boma se rozprostírá na území téměř 22 tisíc kilometrů čtverečních a je jedním z největších parků v Africe. Jeho rozmanitá krajina je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a ptáků. V parku najdete mnoho divokých zvířat, jako jsou například krokodýli, losi, žirafy, sloni nebo antilopy.

Pro návštěvníky jsou k dispozici turistické trasy, na kterých si mohou vybrat, zda se budou pohybovat pěšky, na koni nebo v autě. Kromě toho je zde i možnost pozorování zvířat z vyhlídkových věží, které se nacházejí v různých částech parku.

Návštěvníci mohou rovněž vyrazit na lov, ale to je v parku povoleno pouze s průvodcem a pouze za určitých podmínek a pravidel. Park je také vhodným místem pro pozorování ptáků - k dispozici jsou průvodci, kteří Vám rádi ukážou, jaké druhy ptáků zde žijí.

Kromě toho zde můžete navštívit i mnoho různých vesnic, kde najdete lidé místních kmenů, kteří Vám rádi ukážou své životní podmínky a zvyky.

Při cestě do parku je třeba dodržovat bezpečnostní opatření, jako jsou například cestovat s průvodcem, dodržovat zákazy vstupu do určitých oblastí a vyhnout se cestování v noci.

Národní park Boma je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít jedinečné zážitky při pozorování divoké přírody v Súdánu. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku, doporučuje se zajistit to předem a pořídit letenku do Súdánu co nejdříve, aby se Vaše cesta stala nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Súdán Národní park Boma


Súdán je afričtá země, která má mnoho co nabídnout turistům, kteří hledají neobvyklé zážitky. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Národní park Boma. Tento park se nachází na jihu země, v oblasti, která je významná především pro své pohraniční části s Jižním Súdánem.

Národní park Boma byl založen v roce 1986 a zahrnuje rozlohu více než 22 800 kilometrů čtverečních. Je to domov mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, lvové, gepardi, hrotoskoci, buvoli a mnoho dalších. Park je také bohatý na ptáky a ryby, což jej dělá atraktivním pro lovecké výlety.

Svými rozsáhlými pláními a pastvinami, je to ideální místo pro pozorování savců v jejich přirozeném prostředí. Můžete obdivovat velké stády bizonů, stáda buvolů či antilopy, které pasou na rozlehlých pláních.

Ale Národní park Boma není jen o zvířatech. Najdete zde i ruiny starověkého města, které bylo během 16. století centrem obchodního styku. Nachází se zde také nádherná řeka Bahr el-Ghazal, která přináší do prostředí parku zdroj vody a zeleně a poskytuje dokonalou kulisu pro romantický výlet.

Existuje mnoho turistických stezek v parku, které Vás provedou těmito skvosty Súdánské přírody. Můžete také zkusit šperkařství a vyzkoušet si skládání jejich drahokamů do různých tvarů. V parku naleznete kameny kamenořezů, kteří zde brousí a zpracovávají drahé kameny.

Aby byla dovolená v tomto národním parku úspěšná, je vhodné si připravit patřičnou výbavu, včetně stanů a vody. Také se ujistěte, že máte dostatek zdrojů elektrické energie, jelikož zde není dostatek elektrických zásuvek.

Súdán a jeho Národní park Boma jsou skvělou volbou pro ty turisty, kteří touží po pravých přírodních zážitcích a chtějí se ocitnout v místě, kde se zvířata ještě cítí jako panovníci, kteří ovládají své území plné neuvěřitelných zvířat. Pokud hledáte místo, které vás dostane z každodenního shonu a stressu, je Národní park Boma ideální volbou a bude pro vás nezapomenutelným zážitek.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky