Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Slovinsko Bohinjská Bistrica

Dovolená Slovinsko Bohinjská Bistrica


Pokud hledáte krásné místo pro příjemnou letní dovolenou, Slovinsko a konkrétně město Bohinjská Bistrica by mělo být vaším cílem. Toto malebné městečko se nachází v Západních Slovinsku a je obklopeno krásnou přírodou. Zde vás čeká mnoho aktivit a zajímavostí, které vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.

Největším pokladem Bohinjské Bistrici a celému regionu je Bohinjské jezero, které se rozkládá přímo v oblasti Triglavského národního parku. Jezero je jedno z největších a nejkrásnějších v celých Alpách a nabízí nejen koupání, ale také zajímavou procházku podél břehu, nebo plavbu na lodi. Okolí jezera je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a další sporty.

Dále se můžete vydat na výlet na nejvyšší vrchol Slovinska - Triglav. Pokud nejste zkušený horolezec, rozhodně vás na vrcholě bude čekat fantastický výhled. V okolí Triglavu se nachází mnoho dalších vrcholů, které jsou ideální pro horskou turistiku.

Další zajímavou aktivitou je návštěva soutěsky Tamar. Tato soutěska je jedna z nejkrásnějších v Slovinsku a nabízí strhující pohled na skalnaté stěny porostlé zelení, řeku s křišťálově čistou vodou a mnoho vodopádů.

Když se vrátíte do Bohinjské Bistrice, můžete si užít místního wellness centra nebo navštívit muzeum alpinského světa. Toto muzeum vám nabídne pohled do historie horolezectví a vysvětlí vám, jak se podařilo Triglav dobýt poprvé v roce 1778.

Bohinjská Bistrica nabízí kvalitní ubytování a pohodovou atmosféru. Můžete si zvolit mezi hotely, apartmány, chatami a dalšími ubytovacími možnostmi. Místní restaurace nabízejí skvěle připravené jídlo a místní speciality.

Celkově je Bohinjská Bistrica ideální místo pro aktivní dovolenou v přírodě. Krásné alpské scenérie a množství aktivit a zábavy vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Navštivte Slovinsko a objevte krásy Bohinjské Bistrice!


Počasí Slovinsko Bohinjská Bistrica


Slovinsko je malá země v jižním středním Evropě, která je známá svou krásnou přírodou a horskými oblastmi. Jedním z nejkrásnějších míst v Slovinsku je Bohinjská Bistrica, malá obec, která leží v oblasti Julských Alp.

Bohinjská Bistrica je obklopena nádhernou přírodou, což z ní dělá ideální místo pro turistiku, horskou turistiku, cykloturistiku a lyžování. Bohinjská Bistrica se nachází dechberoucím údolí, kde se setkávají hory a lesy. Vzhledem k této poloze je zde počasí velmi proměnlivé.

V létě panuje v Bohinjské Bistrici mírné a teplé počasí. Teploty v této oblasti se pohybují kolem 25 °C a nocní teploty se pohybují mezi 10-15 °C. V létě mohou být i deštivé dny, takže se doporučuje vzít si s sebou deštník. Pro ty, kteří chtějí v létě vyrazit na túry, je doporučeno vybavit se turistickými botami a oděvem vhodným do hor.

V zimě je počasí zcela jiné. Bohinjská Bistrica je v období zimy pokryta sněhem a teploty se pohybují mezi -5 °C až 5 °C. Pro turisty a lyžaře jsou k dispozici sjezdovky a běžecké trasy. V zimě je nutné se oblékat s využitím vrstevnatého oblečení a doporučuje se si pořídit kvalitní zimní boty.

Celkově lze říci, že počasí v Bohinjské Bistrici je velmi proměnlivé a záleží na ročním období. Během každého období jsou k dispozici různé aktivity, což z ní dělá ideální místo pro dovolenou v přírodě pro každou roční dobu. Turisté by měli být připraveni na různé podmínky a měli by si přinést s sebou správné oblečení a vybavení, aby si mohli vychutnat všechny krásy této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Bohinjská Bistrica


1. Jak se dostat do Bohinjské Bistiky?

Bohinjská Bistrica se nachází v severozápadním Slovinsku, asi 80 km od Lublaně. K nejbližšímu letišti je to zhruba 50 km, letiště je však menší a nabízí méně letů. Bohinjskou Bistricu lze nejlépe dosáhnout autem, vlakem nebo autobusem.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bohinjské Bistiky?

Nejlepší doba na návštěvu Bohinjské Bistiky je obvykle od dubna do října, kdy je zde mnoho turistů a mnoho aktivit. V zimě je zde aktivní lyžování a další zimní sporty.

3. Co si mohu v Bohinjské Bistrici prohlédnout?

Bohinjská Bistrica nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou krásné výhledy na Alpy, barokní kostel svatého Martina, Bohinj Railway Museum, vodopády, Jeskyně babička a další.

4. Kde si mohu pronajmout auto?

V Bohinjské Bistrici je několik půjčoven aut, jako jsou Europcar, Alpetour, Ada Rent a Car, atd.

5. Jaké jsou nejlepší ubytování v Bohinjské Bistrici?

Bohinjská Bistrica nabízí mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Mezi nejoblíbenější patří Hotel Bohinj, Hotel Stare, Penzion Vila Bistrica a Hostel Pod Voglom.


Ubytování Slovinsko Bohinjská Bistrica


Slovinsko je jedním z nejkrásnějších turistických destinací v Evropě. Kromě svého impozantního, rozmanitého přírodního prostředí nabízí také vynikající ubytování pro turisty. Bohinjská Bistrica je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi a nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky.

V oblasti Bohinjské Bistrici najdete velké množství hotelů, lázní a soukromých penzionů, které se pyšní pohodlnými a vkusně zařízenými pokoji s koupelnou, TV a bezplatným Wi-Fi. Tyto ubytovací zařízení poskytují kvalitní služby a obvykle vynikající snídaně, což dává návštěvníkům mocnou motivaci pro zátěžování svých aktivit při pobytu v této oblasti. Pro ty, kteří hledají více prostoru a nezávislost, poskytuje tato oblast též pronájem apartmánů a domů.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě, jsou zde k dispozici selské domy a horské chaty. Tyto tradiční chalupy poskytují jedinečnou atmosféru a pocit blízkosti k přírodě. Pokud máte rádi turistiku a výlety s rodinou, která chce prožít čas v blízkosti přírody, bude pobyt v těchto zařízeních skvělou volbou.

Bohinjská Bistrica je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a soukromí, ale stále chtějí být v blízkosti všech turistických atrakcí. V okolí se nachází mnoho turistických stezek, které vás provedou nádhernou krajinou plnou horských řek, jezer a hor. Hory v okolí poskytují perfektní terén pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Celkově lze říci, že ubytování v Bohinjské Bistrici vám nabídne nádhernou kombinaci klidného odpočinku v nádherné přírodě a vynikajících turistických atrakcí. Pokud hledáte ubytování ve Slovinsku, neváhejte vybrat tento krásný region jako své místo k pobytu.


Letenka Slovinsko Bohinjská Bistrica


Slovinsko je krásná země, plná překrásných krajů a zajímavých míst k návštěvě. Jedno z míst, které rozhodně stojí za to navštívit, je i městečko Bohinjská Bistrica, ležící v srdci národního parku Triglav, v Julijských Alpách.

Bohinjská Bistrica je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a ticho. Okolní příroda je krásná a neustále nabízí nové a nové možnosti k prozkoumání. Nejbližším letištěm, kam se vydat, pokud chcete navštívit Bohinjskou Bistrici je Letiště Jožeta Pučnika Ljubljana.

Do Ljubljany se můžete dostat ze většiny velkých měst v Evropě a z několika dalších destinací po celém světě. Z Ljubljany pak musíte pokračovat autobusem, vlakem nebo autem do Bohinjské Bistrici. Rychlost dopravy je závislá na zvoleném dopravním prostředku, ale autobusové spojení je velmi pohodlné a dostupné.

Pokud preferujete cestu vlastním vozem, vyrazte směrem na jihozápad z Ljubljany a následně po dálnici E61 a E61/A2. Z Ljubljany do Bohinjské Bistrici je to asi 60 km a cesta je velmi krásná. Při dostatečné časové rezervě doporučujeme v průběhu cesty zastavit v některém z mnoha měst a vesnic, které můžete podél cesty navštívit.

Po příjezdu do Bohinjské Bistrici se připravte na poklidný pobyt, spojený s prozkoumáváním krásné přírody, turistikou a cyklo-turistikou, ale také s možnostmi k odpočinku v místních lázeňských centrech a solných jeskyních.

Bohinjská Bistrica je vhodným místem pro jednodenní výlety, ale rozhodně doporučujeme zde zůstat alespoň několik dní, abyste dokázali vnímat krásy, které tato oblast nabízí v plné šíři.

Pokud se rozhodnete navštívit Bohinjskou Bistrici, určitě nebudete litovat a budete se chtít vrátit zpět, abyste si její krásy prohlédli znovu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky