Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Saúdská Arábie King Fahd Fountain

Ubytování Saúdská Arábie King Fahd Fountain


King Fahd Fountain, také známá jako Jeddah Fountain, je jedním z největších fontán na světě a ikonickou atrakcí Saúdské Arábie. Nachází se v Jeddah na pobřeží Rudého moře, přímo u přístavu a nedaleko od Malekova paláce.

Když cestujete do Jeddah, bylo by úchvatné ubytovat se poblíž této slavné fontány a být svědkem její osvětlení a fontánových show přímo z vašeho hotelového pokoje. Naštěstí je zde několik možností pro ubytování v této oblasti.

Jednou z možností je Mövenpick Hotel Jeddah, který se nachází jen několik kroků od King Fahd Fountain. Nabízí moderní a elegantní pokoje s výhledem na fontánu a Rudé moře. Hotel má také bazén, fitness centrum, restaurace a dětské hřiště.

Dalším jižním sousedem je Waldorf Astoria Jeddah - Qasr Al Sharq. Tento luxusní palácový hotel se nachází na promenádě Corniche a nabízí nezávislost, důvěrnost a prvotřídní pohostinnost. Pokoje jsou vybaveny vysokými stropy a úchvatným nábytkem. Hotel má také bazén, spa, restaurace a soukromou pláž.

Nedaleko se také nachází Rosewood Jeddah. Tento prostorný a moderní hotel nabízí pokojné a klidné okolí v těsné blízkosti King Fahd Fountain a malekovy mešity. Pokoje mají výhled na moře nebo město a zahrnují vysokorychlostní internet zdarma. Hotel má také bazén, spa, fitness centrum a restaurace.

Pokud si přejete ubytovat se v blízkosti King Fahd Fountain, máte na výběr z několika možností. Každý z těchto hotelů nabízí úchvatný výhled, prvotřídní vybavení a vysokou úroveň pohostinnosti. Stačí si vybrat ten správný hotel, který splní vaše preference a požadavky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie King Fahd Fountain


Dotaz: Jaké je jméno největší fontány na světě?
Odpověď: Největší fontána na světě se jmenuje King Fahd Fountain a nachází se v Saúdské Arábii.

Dotaz: Jak vysoká je King Fahd Fountain?
Odpověď: King Fahd Fountain je vysoká 312 metrů.

Dotaz: Kde se King Fahd Fountain nachází?
Odpověď: King Fahd Fountain se nachází v Džeddě v Saúdské Arábii, u pobřeží Rudého moře.

Dotaz: Jakou vodu King Fahd Fountain používá?
Odpověď: King Fahd Fountain používá vodu z přilehlého moře Rudého moře.

Dotaz: Jaký je účel King Fahd Fountain?
Odpověď: King Fahd Fountain slouží jako atrakce pro turisty a jako symbol moci a bohatství Saúdské Arábie.


Počasí Saúdská Arábie King Fahd Fountain


King Fahd Fountain, nebo také Jeddah Fountain, je mohutná fontána v Saúdské Arábii, která patří mezi největší na světě. Fontána se nachází v Jeddahu, který je jedním z nejdůležitějších obchodních center v zemi. King Fahd Fountain byla postavena v roce 1980, čímž byla vytvořena nová turistická atrakce, díky které se Jeddah stala oblíbeným turistickým místem.

Nápad na vytvoření fontány se zrodil začátkem 70. let minulého století u prince Abdaláha al-Faysala, který se zúčastnil výstavy v Kolíně nad Rýnem. Po návratu do Saúdské Arábie se rozhodl vytvořit něco podobného a tak začala realizace projektu. Fontána byla dokončena v roce 1980 a oficiálně se do provozu uvedla v době oslav výročí založení království.

King Fahd Fountain je umístěna v Jeddahském přístavu a je vysoká až 312 metrů, což ji dělá nejvyšší fontánou na světě. Fontána dokáže vyvrhovat vodu do výšky kolem 260 metrů, což je téměř o dva metry víc než nejslavnější fontána světa, kterou je fontána Bellagio v Las Vegas. Fontána King Fahd však nejenom vyhnala světový rekord vysokou stříkající vodou, ale také konzumuje 625 litrů vody za sekundu.

Napájení fontány bylo provedeno pomocí vodovodního potrubí, které bylo vybudováno přímo pod městem Jeddah. Voda byla před odesláním do fontány filtrována, aby nebylo ohroženo zdraví obyvatel v oblasti. Tento projekt stál korunu a jeho výstavbu financoval král Fahd.

Rozložení těchto drobných kapek vody vypadá jako ohňostroj, který kouzelně lehce stoupá do výšky a zpět dolů k řece s lesklým nádechem svého těla. Projekce a vlastnosti této fontány se zkoumají až do toho, co jí pomáhá fungovat. Vítr a déšť nehrají v životě této fontány tak velkou roli, ale mohou ovlivnit její dekorativní prvky, zavěšené na vysoko položených světlících.

V posledních letech zaznamenala Saúdská Arábie vysoké nadprůměrné teploty, nejméně 46,7°C. Tento trend by mohl mít negativní vliv na přítomnost a udržování King Fahd Fountain, která je zatím stále jednou z nejkrásnějších staveb v Jeddehu, která je osvětlována i v noci.

Jeddahu navštívilo v průběhu let mnoho návštěvníků, kteří se těší na krásné výhledy na zátoku a moře, stejně jako na nejvyšší fontánu na světě. King Fahd Fountain je skutečně jedinečným zážitkem, který spojuje krásu a vodní sílu. V Jeddahu si můžete užít nádherný večer s rodinou nebo přáteli a obdivovat neuvěřitelnou krásu této fontány.


Letenka Saúdská Arábie King Fahd Fountain


Saúdská Arábie King Fahd Fountain – Nejvyšší fontána světa

Pokud se řekne Saúdská Arábie, většina lidí si vybaví ropu, poušť a luxusní hotely. Avšak málokdo ví, že v této zemi se nachází i největší fontána na světě, pojmenovaná po zemřelém králi Fahdovi.

King Fahd Fountain se nachází v Džiddě, na západním pobřeží země, a byla postavena v roce 1985. Její výška činí 312 metrů, což je více než Eiffelova věž v Paříži. Fontána stříká vodu do výšky až 260 metrů, což ji činí o 50 metrů větší než druhá nejvyšší fontána na světě, Fontana di Trevi v Římě.

Celková hmotnost fontány činí přes 18 000 tun a voda je do ní čerpána z Rudého moře pomocí čtyř obrovských pump. Voda vystřikovaná z fontány dosahuje rychlosti až 375 km/h a může se vypouštět do vzduchu až 500 litrů za sekundu.

King Fahd Fountain je také známá pro své barevné osvětlení, které se mění v průběhu noci. V některých dnech může být osvětlení ve tvaru saúdské vlajky nebo jiných symbolů Saúdské Arábie.

Tuto neuvěřitelnou fontánu si mohou turisté prohlédnout v noci, kdy je nejvíce osvětlena a proniknout tak do světa saúdské decadence. Je to skvělá atrakce pro turisty, kteří chtějí zhlédnout něco nevídaného a spektakulárního.

King Fahd Fountain není jen pouhou fontánou, ale je také symbolem moci, bohatství a modernosti Saúdské Arábie. Její stavba nás upozorňuje na to, že tato země je více než jen poušť a ropné pole, a že se zde nachází i něco, co překonává hranice a stává se symbolem celého národa.


Dovolená Saúdská Arábie King Fahd Fountain


Pokud plánujete na svou další dovolenou navštívit Saúdskou Arábii, nezapomeňte si nenechat ujít King Fahd Fountain. Tato fontána se nachází v Džiddě, což je jedno z nejvýznamnějších měst v Saúdské Arábii. Fontána je pojmenována po bývalém králi Saúdské Arábie Fahd bin Abd al-Azíz Al Saúdovi.

King Fahd Fountain je jednou z nejvyšších fontán na světě a vysoká je přes 300 metrů. Největší výška fontány byla dosažena v roce 1996 a od té doby se tato výška stala nejvyšší. King Fahd Fountain se nachází na pobřeží Rudého moře a je jedním z nejvíce turisticky navštěvovaných míst v Džiddě.

Návštěva King Fahd Fountain je skvělým zážitkem jak pro turisty, kteří si přijeli užít krásné výhledy na fontánu a okolí, tak pro místní obyvatele, kteří tuto fontánu považují za symbol města. Fontána začíná kmitat každý den ve 20:00 hodin a naprosto nadchne každého, kdo si přijde prohlédnout její úchvatné výjevy. Barevné osvětlení je velmi působivé a vytváří nádhernou atmosféru.

King Fahd Fountain je sice jedním z největších turistických lákadel v Džiddě, ale zároveň je také velmi důležitou částí místní krajiny. Fontána produkuje obrovské množství vodních par, které utišují horké letní dny. Okolí fontány je velmi dobře vybaveno a nabízí mnoho možností pro rekreaci a odpočinek.

Za návštěvu King Fahd Fountain by si měli přijít také ti, kteří mají zájem o architekturu a inženýrské řešení. Tento monumentální objekt je řešen jako komplexní systém, který je velmi efektivní a energeticky šetrný. Fontána produkuje přibližně 18 000 litrů vody za sekundu a v průběhu jejího údržby a provozu se využívají moderní technologie, jako například fotovoltaické panely.

Celkově je King Fahd Fountain vynikajícím místem pro turisty, kteří chtějí objevit krásy Džiddy a užít si úchvatné výhledy z této velkolepé fontány. Je to skvělá příležitost pro odpočinek a únik od každodenního shonu. King Fahd Fountain je jedním z nejvýznamnějších symbolů Džiddy a podíváte-li se na ni, budete si uvědomovat jeho význam nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky