Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island

Dovolená Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island je největší ze Šalamounových ostrovů, nacházející se v Pacifiku u břehů Papua Nové Guiney. Ostrov je obklopený křišťálově čistým mořem a je obklopený korálovými útesy, které jsou domovem mnoha druhů barevných ryb a korálů.

Santa Isabel Island je unikátní jak pro své krásné pláže a úchvatné podvodní scenérie, tak pro kulturu a tradice místních obyvatel. Úžasné potápěčské a šnorchlovací středisko se nachází u malé osady Titiana a nabízí nejlepší pohled na krásu podmořského světa.

Pláže Santa Isabel Island jsou opravdu krásné. Koneckonců, ostrov je v těsné blízkosti rovníku a má celoročně teplé počasí. Mořské vlny utvářejí písečné duny a vytvářejí fascinující pobřeží plné zátok a zálivů. Mnoho zátočin se hemží rybami, takže pokud máte náhradní rybářský prut, můžete si zkusit lovit.

Kromě krásných pláží nabízí Santa Isabel také vynikající kulturní zážitek, nejvýrazněji manifestovaný v tradici tanečního festivalu, který se koná v srpnu. Místní kmeny a osady přináší své vlastní taneční výkony v tradičních kostýmech a mohou se tak porovnávat o ceny. Návštěvníci se mohou připojit k zabíjení prasat, kterou uspořádávají jednotlivé vesnice, a zavonět místní kuchyní.

Nejlepší způsob, jak zažít krásy ostrova, je pronajmout si místní vůz a projet se po vlastním rozvrhu. Můžete navštívit řadu zajímavých míst v okolí, jako je například Star Harbour, který má úžasnou rybí farmu, nebo Tasia River Resort, který je skvělý pro odpočinkovou dovolenou.

Celkově jsou Šalamounovy ostrovy a zejména Santa Isabel Island skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásu přírody a autenticitu místní kultury. Ať už si užijete plážový pobyt nebo kulturní zážitky, neuděláte chybu s touto destinací pro svou další dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


1) Jaké aktivity mohu podniknout na ostrově Santa Isabel Island?
- Na ostrově můžete podniknout různé outdoorové aktivity, jako například potápění, šnorchlování, surfování, rybaření, plavání, turistiku nebo návštěvu kultovních míst.

2) Kdy je nejlepší doba návštěvy ostrova Santa Isabel Island?
- Nejlepší doba pro návštěvu ostrova Santa Isabel Island je v období od května do října, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou minimální.

3) Jaká je situace s ubytováním na ostrově Santa Isabel Island?
- Na ostrově Santa Isabel Island najdete různé typy ubytování, jako jsou hotely, bungalovy, luxusní resorty nebo hostely.

4) Co je třeba si vzít s sebou na návštěvu ostrova Santa Isabel Island?
- Doporučuje se si vzít s sebou vhodné oblečení a obuv pro outdoorové aktivity, plavky, opalovací krém, repelent, náhradní baterie nebo powerbanku, fotoaparát a paměťové karty.

5) Jaký je místní jazyk na ostrově Santa Isabel Island?
- Místní jazyk na ostrově Santa Isabel Island je pidžinová angličtina, ale místní obyvatelé mluví také dalšími jazyky, například pijin (kreolský jazyk).

6) Jaký je nejlepší způsob dopravy na ostrově Santa Isabel Island?
- Nejlepší způsob dopravy na ostrově Santa Isabel Island je lodí, protože ostrov nemá letiště. Můžete využít místní dopravu nebo startovací čluny, abyste se přesunuli z jednoho místa na druhé.

7) Co navštívit na ostrově Santa Isabel Island?
- Na ostrově Santa Isabel Island můžete navštívit různé přírodní krásy, jako jsou pláže, sopky, horstva, pralesy, řeky a jezera. Kromě toho můžete také navštívit kulturní památky a místní komunity.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island na Šalamounových ostrovech je úchvatným místem s bohatou historií a kulturou. Tato nádherná ostrovní destinace láká turisty z celého světa nabídkou úžasného ubytování.

Turisté mohou v Santa Isabel Island najít velký výběr ubytování, které je šité na míru jak pro rodiny s dětmi, tak pro sólo cestovatele. Rekreační domy jsou k dispozici v různých cenových kategoriích a splňují požadavky všech typů cestovatelů.

Pro ty, kteří si chtějí užít více soukromí a ticho, nabízí se ubytování v pobřežních vesničkách. Tyto vesničky se nacházejí v blízkosti pláží a nabízejí útulné bungalovy s vlastní kuchyní a koupelnou. Tyto ubytování zajišťují dokonalou rovnováhu mezi exotickým zážitkem a komfortem.

Pro rodiny s dětmi a skupiny cestovatelů, kteří hledají více pohodlnosti, jsou k dispozici apartmány a vily s více ložnicemi. Tyto luxusní domy jsou plně vybaveny a mají k dispozici bazény a další prvotřídní vybavení.

Kromě toho jsou k dispozici i hotely, které se nacházejí v centru města a nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Tyto hotely poskytují turistům vysokou úroveň služeb a výběr zařízení, jako jsou restaurace, bary, fitness centra a mnoho dalšího.

V Santa Isabel Island si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření, surfování, turistika a prohlídky památek. Výběr ubytování záleží na Vašich potřebách a rozpočtu.

Celkově řečeno, Santa Isabel Island je ideálním místem k odpočinku a užití si exotické destinace, která nabízí mnoho příležitostí k zábavě a relaxaci. Zde si každý turista najde to, co hledá a ubytování na této nádherné ostrově si užije plnými doušky.


Počasí Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island je ostrov nacházející se v Tichomoří, na Šalamounových ostrovech. Díky své poloze se zde může setkat s tropickým klimatem, což znamená teploty kolem 27-31 stupňů Celsia po většinu roku.

Období sucha je zde od dubna do listopadu, kdy se srážek v oblasti výrazně snižuje. Deštivé období je většinou v prosinci-únoru, kdy můžete očekávat více než 15 dní deště.

Tropické cyklony jsou poměrně běžné v této oblasti, nejčastěji však přicházejí v prosinci a lednu. Osobně se však stále jedná o poměrně bezpečnou oblast ohledně přírodních katastrof.

Turisty by mohlo také zajímat, že díky teplému počasí zde může být mnoho komárů, takže se doporučuje používat ochranu proti hmyzu, aby se minimalizovalo riziko nemocí přenášených hmyzem.

Celkově lze říci, že počasí na Santa Isabel Island je poměrně stabilní. Teplé a slunečné dny jsou doprovázeny vlahými nocemi, což dělá z tohoto ostrova skvělé místo pro dovolenou. Mírné srážky jsou často vítány a umožňují prosperitu mnoha rostlin a zvířat v oblasti. Dokonce si můžete užít i deštivý den, protože zbytek dne bývá neuvěřitelně příjemný.

Krátké období sucha obvykle není problémem, pokud se cestovatelé připraví dostatečně na horké počasí. Vzhledem k tomu, že je ostrov poměrně izolovaný, doporučujeme si přinést všechny potřebné věci z manufaktury před cestou na ostrov.

Pokud hledáte teplé počasí, teplo oceánu a přátelské podmínky pro dovolenou, pak je Santa Isabel Island dokonalé místo pro odpočinek. Zdejší klima vám umožní načerpat dostatečné množství slunce a radovánek, které budou trvat celou dovolenou.


Letenka Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Pokud byste chtěli zažít něco naprosto nevšedního a ojedinělého, může se vám hodit tip na jeden z nejmalebnějších koutů v Tichomoří - Santa Isabel Island. Tento ostrov, známý také pod jménem Ysabel, se stala oblíbeným cílem pro mnoho cestovatelů, kteří touží po klidu a relaxu v neobyčejně krásném prostředí.

Santa Isabel Island patří do souostroví Šalamounovy ostrovy a leží v Tichomoří, poblíž Papuy Nové Guiney. Tento ostrov láká turisty svou neuvěřitelnou přírodou, plážemi s bílým pískem a smaragdově zeleným mořem, a také výjimečnou biologickou diverzitou. Můžete zde obdivovat nepřeberné množství druhů ryb, korálů a jiných podmořských živočichů v jednom z nejlépe hodnocených divingových center celého světa.

Nejlepší je sem cestovat s letenkou, a sice prostřednictvím mezinárodního letiště v Honiara, které se nachází na ostrově Guadalcanal. Přímé lety do Honiary nabízí mnoho aerolinií z celého světa a můžete také využít služby místních dopravců pro vnitrostátní lety.

Jakmile dorazíte na ostrov Santa Isabel, čeká vás opravdový nádech exotiky, která z vás srazí dech. Hned po vylodění se vám naskytne neuvěřitelně čistá a tichá pláž, kterou zdobí palmové stromy a laguny. Pokud rádi cestujete do míst, kde se lidé stále odvíjejí podle starých tradic, budete více než spokojeni.

Santa Isabel Island je rovněž také největším ostrovem celého Šalamounova souostroví a má přibližně 30 km délky a 15 km šířky. V centru ostrova najdete i oblast, kde můžete obdivovat staré původní obyvatelské vesničky a tradice Kastom. Tyto zvyky se udržují po desítky let a dávají místu své unikátní kouzlo.

Pokud jste fanoušky potápění nebo šnorchlování, můžete narazit na různé druhy korálů a ryb, které mimo jiné zahrnují také žraloky a rejnoky. Pokud zase máte rádi zvířata i na souši, můžete se vydat do deštného pralesa za obyčejnými ptáky. Santa Isabel Island je domovem mnoha unikátních druhů ptáků, kerouli a jeskynních netopýrů.

Je zajímavé, že Santa Isabel Island je velmi nedotčená turistickým ruchem a jeho obyvatelé stále sledují původní způsob života. Pokud se sem vypravíte, můžete se těšit na úplně odlišný styl života, než ten, který znáte.

Zkrátka, pokud hledáte místo, kde si můžete užít krásy přírody a zároveň se zcela odreagovat od každodenního shonu, Santa Isabel Island je skvělou volbou. A pokud se rozhodnete k návštěvě, určitě nebudete litovat!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky