Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rusko Velký Novgorod

Nejčastější dotazy a odpovědi Rusko Velký Novgorod


1. Jaká je historie Velkého Novgorodu?
Velký Novgorod je jedním z nejstarších měst v Rusku. Byl založen v 9. století a hrál důležitou roli v ruské historii. Byl centrem obchodu, kultury a politiky a mnoho významných historických událostí se zde odehrálo.

2. Co stojí za návštěvu v Novgorodu?
V Novgorodu je mnoho historických památek, včetně Kremlu, katedrály sv. Sofie a mnoha kostelů. Město je také známé svou keramikou a tradičními řemesly, které lze vidět v muzeích a na trzích. V létě se také konají řada kulturních a uměleckých festivalů.

3. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Novgorodu?
Velký Novgorod se nachází asi 200 km jižně od Petrohradu a přibližně 550 km severozápadně od Moskvy. Lze sem dojet vlakem, autobusem nebo autem. Z Petrohradu trvá cesta vlakem zhruba 3 hodiny.

4. Кde je možné se ubytovat v Novgorodu?
V Novgorodu je mnoho hotelů a ubytování, ať už se jedná o luxusní hotely, nebo levnější možnosti jako hostely nebo apartmány. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Novgorodu?
Nejlepší čas na návštěvu Novgorodu závisí na vašich preferencech, ale obecně je nejlepší navštívit město v letních měsících (červenec a srpen), kdy je počasí teplé a slunečné. Během zimy může být město velmi chladné a sněžné.


Počasí Rusko Velký Novgorod


Rusko Velký Novgorod je město ležící na severozápadě Ruské federace v regionu Novgorodská oblast. Klima v této oblasti se vyznačuje chladnými zimami a mírně teplými léty.

Zima v Rusku Velkém Novgorodu je dlouhá a studená. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -12°C a mohou se vyskytnout i mrazy až do -30°C. Sněhová pokrývka zde leží v průměru 100 dní v roce a sněžení zde bývá hojné. Nízké teploty jsou způsobeny arktickým proudem a větry z Bílého moře.

Léto v Rusku Velkém Novgorodu je teplejší než zima, s průměrnou teplotou v červenci kolem 18°C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, s maximálními teplotami okolo 25°C. Srážky jsou nejhojnější na konci léta a na podzim.

Jaro a podzim jsou krátké, s mírným počasím a průměrnými teplotami kolem 5-10°C. Během podzimu se může vyskytnout mlha nebo déšť.

Celkově je počasí v Rusku Velkém Novgorodu poměrně stabilní a vyskytují se zde výrazné výkyvy. Během zimy jsou zde krátké dny a dlouhé noci, zatímco v létě jsou dny dlouhé a noci krátké. Vzhledem k tomu, že se jedná o město na severozápadě Ruska, je vhodné připravit se na chladné a vlhké počasí, a to i v létě.

Můžete se těšit na krásné scenérie v zimním období, kdy město pokrývá vrstva sněhu a můžete navštívit některá z místních jezer pro zimní rybolov. V létě si můžete užít návštěvu mnoha historických památek, kdy se město rozzáří pod slunečními paprsky a vy si můžete užít procházky městem bez silného větru a sněhu.

Rusko Velký Novgorod je krásné město, které nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro návštěvníky po celý rok. Ať už cestujete v létě nebo v zimě, počasí v této oblasti vás zaujme a překvapí.


Letenka Rusko Velký Novgorod


Velký Novgorod, nacházející se v Rusku, je jedno z nejstarších měst v zemi plné historie a kultury. Ať už máte zájem o starověké památky, bohatou tradici a kulturu, nebo chcete poznat krásy ruské přírody, Velký Novgorod určitě stojí za návštěvu.

Pokud plánujete návštěvu tohoto města, musíte zajistit si letenku. Dnes je perfektním časem ke koupi letenky, protože ceny jsou nyní velmi nízké.

V dnešní době máte na výběr z několika možností. Vybrat můžete mezi lety s přestupem nebo bez přestupu. Pokud cestujete z jiného města v Rusku, nemusíte se starat o přestupy, protože mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do Velkého Novgorodu.

Pokud cestujete z jiné země, budete muset hledat lety s přestupem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Petrohradu, odkud můžete pokračovat do města vlakem nebo autobusem.

V městě samotném najdete mnoho historických památek a muzeí, které stojí za návštěvu. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je například Kreml, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kreml obsahuje mnoho starověkých budov, včetně katedrál a chrámů, jako je například chrám svatého Sofie.

Pokud máte rádi přírodu, pak v blízkosti města najdete mnoho národních parků a přírodních rezervací. Například v národním parku Jižní Pádina najdete neuvěřitelné skalní útvary, spoustu krásných jezer a vodopádů. Zdejší krajina je pro svoji krásu nazývána jako ruské Švýcarsko.

Celkově řečeno, Velký Novgorod je fascinujícím místem, které stojí za návštěvu. Pokud tam chcete jet, neváhejte a koupte si letenku hned teď, abyste ušetřili peníze a mohli si užít vše, co toto město nabízí.


Ubytování Rusko Velký Novgorod


Rusko Velký Novgorod je město bohaté na historii a turisté se sem rádi vypravují, aby objevili jeho krásy. Pokud hledáte ubytování, máte na výběr mezi velkým množstvím hotelů, apartmánů a hostelů.

Hotelové ubytování v Rusku Velkém Novgorodu zahrnuje několik možností. Nejvíce luxusní volbou je Hotel Sadko, který se nachází v blízkosti historického centra města. Tento hotel nabízí moderně zařízené pokoje a apartmány, vybavené klimatizací, TV a Wi-Fi připojením. Další variantou je Hotel Intourist, který se nachází kousek od řeky Volchov a nabízí pokoje s výhledem na staré město.

Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních hostelů. Hostel Sofia se nachází v klidné části města a nabízí společné pokoje i soukromé apartmány. Hostel Nikita je další populární volbou, která je vhodná pro turisty s menším rozpočtem. Tento hostel je vybaven společnou kuchyní a společenskou místností.

Kromě hotelového ubytování a hostelů jsou v Rusku Velkém Novgorodu k dispozici i apartmány. Tyto možnosti jsou vhodné pro turisty, kteří chtějí mít více prostoru a soukromí, a jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Na internetu lze snadno najít apartmány v centru města i v přilehlých oblastech.

V každé cenové kategorii lze najít ubytování pro různé typy cestovatelů. Protože se Rusko Velký Novgorod nachází na turisticky vyhledávaném místě, doporučuje se rezervace ubytování co nejdříve před odjezdem, aby se turisté vyhli stresu s hledáním volného pokojíku po příjezdu. Celkově lze říci, že v Rusku Velkém Novgorodu naleznete všechny typy ubytování, od luxusních hotelů až po skromné hostely, jakoukoli variantu si tedy můžete zvolit podle svých preferencí nebo potřeb.


Dovolená Rusko Velký Novgorod


Rusko je pro mnoho turistů zajímavou destinací, a to zejména díky své bohaté historii a kulturnímu dědictví. Jedním z nejzajímavějších míst v Rusku je bezpochyby město Velký Novgorod.

Velký Novgorod je jedním z nejstarších měst Ruska. Nachází se asi 160 kilometrů od Petrohradu a je jedním z nejvýznamnějších památek starověkého Ruska. Město je pro turisty atraktivní především díky své historické památkové zástavbě, kterou zde najdete v hojném množství.

Jednou z nejznámějších staveb ve Velkém Novgorodu je bezpochyby Sofijský chrám. Tento chrám byl postaven v 11. století a dnes patří k nejvýznamnějším památkám města. V chrámu najdete mnoho uměleckých děl a největší zvon na světě, který váží téměř 42 tun.

Další zajímavou památkou je Kreml ve Velkém Novgorodu. Ten byl postaven již v 10. století a dnes zde najdete celou řadu historických budov, mezi nimi například Arcibiskupský palác, Zbrojnice a další budovy, které jsou odkazem na bohatou historii města.

Kromě historických památek má Velký Novgorod turistům k dispozici i celou řadu muzeí a galerií. Velmi zajímavým muzeem je například muzeum dřevěné architektury, které v sobě spojuje mnoho zajímavých staveb z různých oblastí Ruska. Kromě toho je zde také muzeum umění, které obsahuje mnoho velkolepých děl ruského umění.

Velký Novgorod je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klidného a příjemného pobytu bez shonu velkoměsta. Pro milovníky přírody je zde rovněž mnoho zajímavých míst v okolí, například národní park Valdayský, který se nachází asi 200 kilometrů od města a nabízí mnoho možností k turistice.

Úžasná kuchyně, přátelští lidé, nevšední zážitky a krásné přírodní scenérie - to je dovolená v Rusku, konkrétně ve Velkém Novgorodu. Pokud máte rádi historii, umění a neokoukané turistické destinace, určitě navštivte tento klenot východní Evropy.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky