Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Rumunsko Deva

Letenka Rumunsko Deva


Rumunsko je naprosto kouzelná země s bohatou historií, skvělou kulturou a úchvatnou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější města v Rumunsku patří Deva, která se nachází v západní části země v historickém provincii Sedmihradsko. Pokud se také chystáte navštívit tento klenot mezi horami, rozhodně by vás zajímalo, jak si zajistit letenku do Rumunska a přivézt tak domů spoustu nezapomenutelných zážitků.

Jak najít levné letenky do Rumunska?

Letenky do Devy si můžete rezervovat přímo na internetu na specializovaných portálech pro cestování. Existuje mnoho možností, jak najít levné letenky do Rumunska, ale někdy je těžké se orientovat mezi neustálým zvyšováním cen. Pokud tedy hledáte nejlevnější možnosti, doporučujeme využít některého ze srovnávacích portálů pro letenky. Tyto portály umožňují porovnat nabídky z různých leteckých společností a najít tak tu nejvýhodnější možnost pro vás.

Zajímavosti a tipy pro návštěvu Devy

Deva patří mezi nejstarší města Rumunska a spojuje v sobě bohatou historii, neopakovatelnou architekturu a úchvatnou přírodu. V centru města se nachází ruiny zámku Deva, který byl během minulosti mnohokrát obléhán. Kromě zámku stojí v Devě také bazilika a několik muzeí, jako například Muzeum seismologie a Muzeum geologie.

Při návštěvě Devy nesmíte zapomenout na návštěvu okolí města. Když se vydáte na výlet z města, určitě se vydejte na soutěsku Cheile Râmețului, která nabízí návštěvníkům nádhernou scenérii a také neopakovatelné zážitky. Až se vydáte na západ slunce, zažijete nádherný výhled na tyto úžasné krajiny.

Další tip pro návštěvu Devy je využití cyklotras, které vede okolo města. Cyklotrasy nabízejí skvělý způsob, jak se pokochat krásnou přírodou a najít klid a pohodu.

Závěr

Rumunsko je skvělou destinací pro všechny, kteří hledají něco nevšedního. Deva se svými památkami, nádhernou přírodou a skvělou atmosférou je nádherným místem pro relaxaci i poznání nových věcí. Pokud tedy stále váháte, kam se vydat na svou další dovolenou, uvažujte o tom, že letenka do Rumunska může být tou nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Deva


Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Devy?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Devy, je buď autem, autobusem nebo vlakem. Deva má dobrou silniční infrastrukturu a je snadno dosažitelná z hlavního města Rumunska, Bukurešti.

Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Deve?

Nejznámější turistické atrakce v Deve zahrnují Devský hrad, vodopády Bécsi, klášter Cisterciáckého řádu, muzeum Deva a vinařství Villa Vinea.

Kolik stojí ubytování v Deve?

Cena ubytování v Deve se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Nicméně průměrná cena za noc se pohybuje kolem 30-40 EUR za pokoj.

Mluví v Deve lidé anglicky?

V Deve nemluví většina lidí anglicky, ale v turistických oblastech a v některých restauracích a hotelech můžete najít personál, který hovoří anglicky.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Deve?

Nejlepší čas na návštěvu Deve je v období od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivé. V zimě může být v Deve velmi chladno a sněží.


Počasí Rumunsko Deva


Rumunsko je krásná země střední Evropy, plná přírodních krás a historických památek. Jedním z měst, které stojí za návštěvu, je i Deva. Nachází se v historickém regionu Transylvánie a je hlavním městem okresu Hunedoara.

Pokud plánujete cestu do Devy, může vás zajímat, jaké počasí tam panuje. Deva má kontinentální podnebí s mírnými zimami a horkými lety. Počasí závisí na ročním období, ale také na nadmořské výšce, na které se město nachází.

V létě v devském regionu můžete očekávat vysoké teploty. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje okolo 25°C, ale mnohdy bývá mnohem vyšší. Denní teploty mohou být i přes 30°C. V noci teploty klesnou na příjemných 15-20°C. V tomto období se ale může vyskytovat i vydatný déšť a bouřky.

Podzim je v Devě a okolí velmi krásný, kdy se mění barvy listů a příroda nabízí mnoho krásných scenérií. Teploty v září a říjnu jsou příjemné a pohybují se okolo 15-20°C. Na konci listopadu se ale již obvykle ochladí a začíná zima.

Zima v okolí Devy bývá mrazivá a sněhová. Teploty se mohou pohybovat pod bodem mrazu, přičemž počítat je třeba i s silným větrem a sněhovými bouřemi. I přesto stojí zato vyrazit do přírody, kde se můžete těšit na krásné zasněžené krajiny.

Jaro v okolí Devy je velmi příjemné, teploty stoupají a příroda se pomalu probouzí. V březnu a dubnu se teploty pohybují kolem 10-15°C, ale mohou zde být i prudké teplotní výkyvy.

Závěrem lze říci, že Deva nabízí návštěvníkům krásný mix přírodních krás a kulturních památek. Pokud plánujete cestu do Devy, nezapomeňte si přibalit vhodné oblečení a obuv pro příslušné roční období.


Dovolená Rumunsko Deva


Dovolená v Rumunsku, konkrétně v Deva, může být skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit čas v krásné přírodě a objevovat zajímavá místa.

Deva je historické město ležící v západním Rumunsku, v regionu Transylvánie. Má bohatou historii a kulturní dědictví, což je zřejmé z jeho památkově chráněného centra, nacházejícího se vokolí hradu Deva. Hrad je na kopci nad městem, a proto nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Další zajímavá místa v okolí jsou například jeskyně Varful Piatra, Simeria a Baile Herculane. Tyto jeskyně jsou známé především pro své krásné stalaktity a stalagmity, takže při návštěvě by neměl chybět fotoaparát.

Pro ty, kteří se chtějí dostat do přírody, jsou tu krásné pohoří Apuseni a Orastie, které nabízejí mnoho zábavy pro turisty a další aktivní dovolené. Tok řeky Mures navíc nabízí velké množství různých vodáckých aktivit.

Kulturní zážitek můžete najít v muzeu Deva, které nabízí výstavy o regionální historii a kulturním dědictví města. Pokud hledáte nějakou adrenalinovou zábavu, určitě byste neměli minout Kunovickou věž. Je to nejvyšší rozhledna v Rumunsku, která se nachází ve východní části města.

Kapitolou samou o sobě jsou rumunská jídla. Některá z nejoblíbenějších jídel zahrnují klobásky, sarmale a fassolada, což je fazolová polévka. Navíc není Rumunsko známé jen této, ale také svou výbornou kávou, která se objevuje v těch nejlépe hodnocených kavárnách v Devě a okolí.

V Devě a okolí je mnoho hotelů a b&Bček, takže ubytování není problémem. Doporučujeme ale brát ohled na to, kam se budete jednodušše dostávat s hromadnou dopravou a co vám její dostupnost umožní spatřit.

V závěru článku bych znovu zdůraznila, že Deva a jeho okolí nabízí velké množství potenciálních aktivit pro turisty, které tkví hlavně v přírodních krásách. Takže pokud hledáte dovolenou, kde se budete moci odpočinout a užít si nádhernou přírodu, určitě byste neměli minout Devu.


Ubytování Rumunsko Deva


Rumunsko je země s historií, krásnými přírodními scenériemi a nádhernými památkami. A pokud se rozhodnete navštívit město Deva, určitě byste si měli zajistit kvalitní a příjemné ubytování, které vám poskytne pohodlné zázemí pro vaše dovolené.

Deva se nachází v jižním Rumunsku, v blízkosti Karpat a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí, jako jsou hory, lázně, hrady a zříceniny. Proto je toto město ideální výchozí bod pro plánování výletů do celého okolí.

Pokud se rozhodnete hledat ubytování v Devě, máte několik možností. V centru města se nacházejí hotely, které nabízejí široký výběr pokojů, od jednoduchých až po luxury apartmány. Tyto hotely mají obvykle restaurace a bary, které nabízejí široký výběr jídel a nápojů. Vzhledem k tomu, že město není tak velké, můžete si vybrat i ubytování mimo centrum města, obvykle se zde nachází levnější a klidnější hotely. V okolních malebných vesnicích lze najít spoustu penzionů a privátních ubytování.

Při hledání ubytování v Devě, byste měli brát v úvahu rozpočet, který máte k dispozici, počet osob, kteří s vámi cestují a polohu ubytování. Pokud se chcete pohybovat po městě pěšky, pak je vhodné ubytování v blízkosti centra, ale pokud se chystáte na prohlídku přírodních krás Karpat, pak je výhodnější nabýtí ubytování v okolí.

S ohledem na ubytování v Devě, nezapomeňte zkontrolovat i možnosti, které nabízí Airbnb. Můžete zde najít cenově dostupnější a osobitější ubytování, které může být zajímavou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco více než pouhý hotelový pokoj.

V Devě najdete spoustu zajímavých míst, které stojí za to navštívit, jako například hrad Deva, jehož historie sahá až do 13. století, pevnost Orastie Mountains, která byla postavena v době Dáků a pozůstatky římského města Colonia Augusta Ulpia Traiana.

Celkově, si vybrat ubytování v Devě není obtížné, ale je důležité zvážit různé možnosti, polohu a kvalitu, aby vám pobyt v tomto krásném městě co nejlépe vyhovoval. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, máte jistotu, že vám Deva nabídne nezapomenutelný zážitek a příjemné dovolenou.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky