Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Koufonise

Letenka Řecko Koufonise


Letenka do Řecka na malý ostrov Koufonisi

Řecko je zemí tisíců ostrovů, ale ne každý z nich nabízí stejnou míru klidu a pohody jako Koufonisi. Tento malý ostrůvek, nacházející se v jižní části Kykladského souostroví, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a příjemný pobyt v krásné přírodě.

Není divu, že stále více turistů hledá letenky do Řecka na Koufonisi. Tento ostrov má několik krásných pláží s tyrkysovou vodou, neporušenou přírodu a velmi relaxační atmosféru.

Letiště na ostrově není příliš velké a je omezeno pouze na regionální lety. Nejbližším větším letištěm je letiště v Naxos, které je vzdálené asi 90 minut cestou lodí.

Nicméně, let s menší regionální aerolinií může být příjemnější než tradiční let s velkými leteckými společnostmi. Tyto lety se uskutečňují malými letadly a cestující si mohou užít nádherný výhled na Řecké ostrovy a moře.

Koufonisi nabízí řadu aktivit pro turisty. Návštěvníci si mohou prohlédnout městečko, jít si zaplavat do křišťálově čisté vody nebo půjčit si kánoi a proplout okolo ostrova.

Další oblíbenou aktivitou je procházka na nejvyšší vrchol ostrova, zvaný Profitis Ilias, odkud se nabízí krásný výhled na ostrov a okolní moře.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a klid, Koufonisi nabízí několik klidnějších pláží, kde si mohou turisté odpočinout a užít si okolní krásy.

Celkově je Koufonisi ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, ale i pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásu Malých Kyklad. Nabízí se zde mnoho možností pro výlety, procházky a vodní sporty.

Letenky do Řecka na Koufonisi se obvykle prodávají v letní sezóně. Ceny letenek se mohou lišit podle odletového letiště a termínu, ale většinou jsou dostupné za poměrně přijatelné ceny.

Koufonisi je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a příjemný pobyt v krásné přírodě. Pokud chcete zažít krásu řeckých ostrovů, Koufonisi by měl být na vašem seznamu příštích dovolených.


Počasí Řecko Koufonise


Řecko je známé svými sluncem zalitémi plážemi a nádhernými ostrovy. Mezi ty nejkrásnější a nejzapadlejší patří ostrov Koufonisi v Egejském moři. Kromě báječných pláží a křišťálově čistého moře, Koufonisi nabízí také vynikající gastronomii a úžasnou atmosféru. V tomto článku se zaměříme na počasí v Koufonisi a na to, kdy je nejlepší nabrat si dovolenou a navštívit tento tajuplný řecký ostrov.

Koufonisi se nachází v jižní části Egejského moře a počasí zde je charakterizováno horkým a suchým létem, mírným podzimem a jarním obdobím a velmi mírnou zimou. Léto na ostrově bývá velmi teplé a suché, s průměrnou teplotou kolem 30°C. V době od června do září se může stát, že teploty přesáhnou 35°C a někdy dokonce i 40°C. Naštěstí moře bývá v této době krásně osvěžující a teplota vody se pohybuje kolem 25-27°C.

Podzim a jaro jsou ideálním obdobím pro turisty, kteří nemají rádi příliš horké počasí. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje kolem 20°C a slunce stále svítí po většinu dne. V noci však bývá chladněji a průměrná teplota se snižuje k 12-15°C. Voda v moři je stále teplá a člověk se může koupat i v říjnu.

Zima na Koufonisi bývá velmi mírná, s průměrnou teplotou kolem 15-18°C. Noc je však mnohem chladnější, s teplotou klesající na 8-10°C. Na ostrově bývá v zimě klid a ticho, tím pádem je to ideální čas, kdy sem mohou přijet turisté, kteří chtějí relaxovat a užívat si přírodu, kterou poskytuje ostrov.

Koufonisi je krásný a klidný řecký ostrov, který nabízí turistům krásné pláže, křišťálově čistou vodu, vynikající gastronomii a neopakovatelnou atmosféru. To všechno mu dává na popularitě a je čím dál tím víc využíván jako cíl pro turisty. Pokud se chcete vyhnout náporu turistů a venkovat si v klidu a pohodě, ideálním termínem návštěvy ostrova bude podzim nebo jaro. Pokud chcete zážít ostrůvek v jeho nejlepší formě a bohatě si užít plážové koupání, léto bude pro vás to pravé. Ať už zvolíte jakýkoliv termín, na ostrově Koufonisi si užijete krásu Řeckého ostrova v celé své kráse.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Koufonise


Dotaz: Jak se dostat na ostrov Koufonisi?
Odpověď: Koufonisi lze dostat pouze lodí z Naxosu, Amorgosu, Santorini a Pirea (Athény).

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Koufonisi?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Koufonisi je od června do září, kdy jsou teploty nejvyšší a voda nejteplejší.

Dotaz: Jaké jsou pláže na Koufonisi?
Odpověď: Koufonisi je známý pro své krásné pláže, jako jsou Pori, Italida, Foinikas a Nero.

Dotaz: Jaký je životní styl na Koufonisi?
Odpověď: Koufonisi je velmi malebný a klidný ostrov se životním stylem, který odráží tradiční řeckou kulturu.

Dotaz: Co dělat na Koufonisi?
Odpověď: Na Koufonisi můžete relaxovat na plážích, potápět se, šnorchlovat, pěšky prozkoumávat ostrov, nebo si pronajmout loď a prozkoumat nedaleké ostrovy.


Dovolená Řecko Koufonise


Koufonisia (nebo také Koufonisi) jsou dvě malé řecké ostrovy v Egejském moři, nacházející se ve skupině ostrovů Kyklady. Jedná se o nejmenší obydlené ostrovy v této oblasti, protože trvale zde žije jen několik stovek lidí. Nicméně Koufonisia jsou velice oblíbenou letní destinací mezi turisty, především pro svoje nádherné pláže a křišťálově čisté moře.

Ostrov Krystaliní laguny

Jeden z ostrovů, Pano Koufonisi, se často označuje jako "ostrov Krystaliní laguny", což vystihuje jednu z hlavních atrakcí tohoto turistického ráje. Na jeho jižní straně se totiž nachází pláže s nádhernou tyrkysovou vodou, které jsou s úrovní moře spojené písečnými dunami.

Pláži Foinikas doporučují návštěvníci, kteří ocení klidnou atmosféru a ještě klidnější přístup k moři. Na pláži nejsou ani bary, ani restaurace, což znamená, že si sem nesete vlastní občerstvení či potraviny.

Pro milovníky pikniků je zase jako stvořená pláž Pori, kde se na člověka nikdo nehrne. Pokud k pláži přijedete na kole, můžete se projít až do krásného vnitrozemí, kde se nachází charakteristické bílé kostelíky řeckého venkova.

Tip pro pozorovatele ptáků: Svislé útesy Malého Koufonisi jsou obzvlášť oblíbeným hnízdištěm mnoha druhů mořských ptáků.

Zatočte v městečku Chora

Chora je centrem obou ostrovů a je zde téměř všechno, co člověk během pobytu potřebuje. Najdeme tu supermarket, pekařství, kavárny, mnoho malých obchodů se suvenýry a také několik tavern. Ty nabízejí typické řecké pokrmy jako například gyros, salát Řecko nebo moussaka.

Na pořadu večera může být procházka po městečku, které je roztomile vydlážděné, plné květin a malých kostelů. Z vrcholu kopce od konce stadionu máte krásný výhled na oba ostrovy a okolní moře.

Kdy se na tyto malé ostrovy vydat

Ideální období pro návštěvu Koufonisi je od května do začátku října, kdy je počasí stabilní, slunečné a horké. Během července a srpna zde však bývá velký turistický ruch, což může být pro některé nepříjemné. Pokud toužíte po klidu a pomalém tempu života, je lepší počkat do začátku nebo konce sezony.

Jak se sem dostat

Z hlavního města Řecka, Atén, létají každou hodinu letadla směrem na Naxos nebo Santorini s krátkým mezipřistáním v Mykonos. Poté je možné si v přístavu pronajmout loď od některé z několika různých společností, které nabízejí přepravu na Koufonisia.

Pokud nejste zvyklí řídit v zahraničí, více vám vyhoví veřejná doprava. Ferry boaty vyrážejí z města Piraeus (což je přístav v Aténách) přímo na Velký Koufonisi. Zdejší trajekty jezdí také do jiných částí Kyklad a zpět, což vám může umožnit návštěvu jiných pláží a ostrovů.

Pokud si chcete vychutnat dovolenou plnou odpočinku, slunce, klidu a nádherného prostředí, Koufonisia jsou tou správnou volbou. Tyto malebné ostrovy nabízejí dokonalý únik z každodenního života a vrcholné dovolení v Řecku.


Ubytování Řecko Koufonise


Koufonisia je malá, ale krásná řecká ostrovní oblast, která se nachází v Egejském moři. Toto malé souostroví se nachází jen několik kilometrů od větší turistické destinace Naxos, ale zůstává z velké části neobjeveno turisty. Jedním z důvodů je, že ostrovy nemají přístup pro automobilovou dopravu, a tak si zde můžete užít klid a ticho bez obav o pronikající hluk automobilů.

Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, Koufonisia jsou určitě tou správnou volbou. Zdejší pobřeží je plné krásných pláží a turistických atrakcí, a to navzdory tomu, že Koufonisia patří mezi nejméně turisticky navštěvované ostrovy v Řecku.

Vzhledem k tomu, že turismus nedosahuje zde stejných rozměrů jako na jiných ostrovech v Egejském moři, můžete se zde těšit na velmi přátelskou a vřelou atmosféru, kterou zdejší místní obyvatelé vnáší do každého vašeho setkání. Koufonisia jsou méně rušným místem, kde se můžete opravdu zrelaxovat a užít si svou dovolenou.

V současné době se zde nachází řada různých typů ubytování. Od stylových hotelů s klimatizací a bazény až po historické kamenické domy, které poskytují autentické řecké ubytování. Pokud si chcete užít rodinnou dovolenou nebo pokud hledáte klid a pohodu, doporučujeme si vybrat architektonicky vyladěné hotely, které se nacházejí přímo u pláže a mohou se pochlubit okouzlujícím výhledem na západ slunce.

Koufonisia nabízí obrovskou škálu kulinářských specialit a můžete si vychutnat různé druhy řecké kuchyně. Zdejší restaurace jsou velmi oblíbené mezi návštěvníky, kde si můžete vychutnat místní ryby a mořské plody. Dále můžete ochutnat i zdejší výborné víno a neváhejte vyzkoušet jejich domácí dezerty, které jsou velmi populární mezi turisty.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, Koufonisia nabízejí krásné a klidné prostředí, kde se můžete uvolnit a vychutnat si své volno. Tato perla v Egejském moři je skvělou volbou jak pro rodiny, tak pro páry hledající idylické místo, kde se mohou u stolu projednat své vzpomínky a plány na další den. Pár dní zde se určitě stanou pro všechny turisty nezapomenutelným zážitkem.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky