Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Řecko Kefalonie Osada Xi

Dovolená Řecko Kefalonie Osada Xi


Kefalonie je jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů, nabízející návštěvníkům neuvěřitelné pláže a křišťálově čisté moře. Mezi nejznámější pláže patří pláž Xi ve stejnojmenné osadě na jihozápadě ostrova. Pláž Xi není jen oblíbená kvůli svým bílým pískům a tyrkysově modrému moři, ale také kvůli své ojedinělé barvě písku, která je měděně hnědá.

Pláž Xi se táhne na téměř 3 km a je ohraničená červenými skalami, které ji dávají ojedinělý vzhled. Na pláži Xi najdete také mnoho restaurací a barů, které nabízejí tradiční řecké jídlo, ale také mnoho mezinárodních specialit. Kromě pláže můžete také navštívit okolní vesničky s úzkými uličkami a bílými domky s modrými okny a dveřmi, které jsou typické pro Řecko.

Pro ty, kteří nehledají jen pobyt na pláži, ale také aktivní dovolení, Kefalonie nabízí mnoho dalších možností. Například můžete navštívit Národní park Ainos a vystoupat na nejvyšší vrchol ostrova, Monte Ainos. Odtamtud si můžete vychutnat nádherné výhledy na celý ostrov. Dále můžete navštívit jeskyně Drogorati nebo Melissani, které patří k nejkrásnějším na ostrově.

Ubytování na Kefalonii najdete snadno, většinou se jedná o hotely a apartmány v blízkosti pláží. Pokud však hledáte něco více autentického, můžete si pronajmout některý z tradičních řeckých domů, které jsou rozesety po celém ostrově.

Celkově je Kefalonie ideálním místem pro dovolenou s rodinou, párem nebo s přáteli. Nabízí spoustu aktivity, ale také klid a relaxaci na krásných plážích. Navíc se jedná o velmi bezpečnou destinaci s přátelskými místními obyvateli a nádhernou krajinou. Pokud tedy plánujete dovolenou v Řecku, neváhejte a navštivte Kefalonii a osadu Xi!


Ubytování Řecko Kefalonie Osada Xi


Kefalonie je ostrov v Jónském moři, který se nachází na západě Řecka. Patří mezi největší řecké ostrovy a nabízí překrásné pláže, malebné vesničky, historické památky a skvělou gastronomii. Jedním z oblíbených turistických letovisek na ostrově je Osada Xi.

Osada Xi se nachází v západní části ostrova Kefalonie a je známá svou krásnou písečnou pláží. Pláž Xi je dlouhá kolem 3 km a je jednou z největších na ostrově. Její písek má charakteristický oranžový odstín a je velmi jemný. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože se voda hloubkově svažuje pomalu a je velmi čistá.

V okolí pláže najdete mnoho malých obchůdků a restaurací, které nabízejí řeckou kuchyni. Můžete si tu vychutnat čerstvé ryby, olivy, sýry, masové pokrmy a mnoho dalšího. V Osadě Xi také najdete několik barů, kde si můžete vychutnat svůj oblíbený drink s výhledem na západ slunce.

Pokud hledáte ubytování v Osadě Xi, máte na výběr z mnoha možností. K dispozici jsou zde hotely, apartmány, vily a ubytování v soukromí. Všechna ubytování jsou velmi kvalitní a nabízejí veškeré potřebné vybavení pro příjemný pobyt. V oblasti najdete také několik kempů, pokud preferujete outdoorový styl.

Pokud cestujete s rodinou, doporučujeme zvolit apartmán nebo vilu. Tyto typy ubytování nabízejí větší prostor a nezávislost. Pokud hledáte romantický víkend s partnerem, doporučujeme vybrat si menší hotel se službami jako například wellness, bazén nebo plážový servis.

V Osadě Xi se nebudete nudit, čeká na vás mnoho aktivit. Můžete si pronajmout kajak, windsurfing nebo jiné vodní vybavení a vyzkoušet si adrenalinový sport. Můžete také projít po pláži a sledovat zdejší život mořských živočichů nebo absolvovat výlet na kole kousek od pláže.

V Osadě Xi najdete mnoho krásných míst k prozkoumání v okolí. Doporučujeme návštěvu malebné vesnice Lixouri, která nabízí duši romantické dopoledne nebo výlet do jeskyně Melissani, která je vzdálena přibližně 30 km od Osady Xi a nabízí nádherné výhledy pod hladinu moře.

Celkově je Osada Xi ideálním místem pro dovolenou na ostrově Kefalonie. Nabízí krásné pláže, vynikající místní kuchyni, relaxační prostředí a mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie. Určitě stojí za návštěvu a vyzkoušení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Osada Xi


1) Jak se dostanu na osadu Xi na ostrově Kefalonie v Řecku?
Odpověď: Nejlepší způsob je cestování autem nebo autobusem. Od hlavního města Argostoli je to asi 30 minut jízdy a od letiště okolo 1 hodiny.

2) Co je v osadě Xi k vidění?
Odpověď: Pláž Xi je jednou z nejkrásnějších a největších pláží v Kefalonii. Její zlatý písek a tyrkysová voda jsou nádherné. K dispozici jsou také různé vodní sporty a plážové bary.

3) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu osady Xi?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu je od června do září, kdy jsou teploty na maximum a voda je ideální na koupání.

4) Existují v osadě Xi restaurace a bary?
Odpověď: Ano, jsou zde různé restaurace a bary, které nabízejí tradiční řecké jídlo a nápoje.

5) Jaká je průměrná teplota v Xi během léta?
Odpověď: Průměrná teplota v Xi během léta je kolem 30°C během dne a 20°C v noci.

6) Lze v Xi najít ubytování?
Odpověď: Ano, v Xi lze najít různé typy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vill.

7) Jak daleko od Xi je vzdálený Melissani jeskynní jezero?
Odpověď: Melissani jeskynní jezero je od osady Xi vzdáleno asi 45 minut jízdy.

8) Nabízí osada Xi rybářské výlety?
Odpověď: Ano, jsou zde různé společnosti, které nabízejí rybářské výlety po moři.

9) Jsou v Xi v okolí různé turistické trasy?
Odpověď: Ano, v okolí osady Xi jsou různé turistické trasy, které vedou k okolním plážím a výhledovým bodům.

10) Jak často jezdí autobus z Argostoli do Xi?
Odpověď: Autobusy odjíždějí z Argostoli do Xi několikrát denně. Návštěvníci by měli zkontrolovat aktuální jízdní řád.


Letenka Řecko Kefalonie Osada Xi


Letenky do Řecka jsou velmi oblíbené, a to hlavně kvůli krásným plážím na ostrovech. Jedním z nejhezčích ostrovů v Egejském moři je ostrov Kefalonie, který nabízí mnoho turistických atrakcí.

Jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově Kefalonie je pláž Osada Xi. Tato pláž se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova a je jednou z nejkrásnějších pláží v celém Egejském moři.

Pláž Osada Xi má krásný písečný pobřeží s velmi čistým a teplým mořem, proto se jedná o ideální místo pro rodinnou dovolenou. Pláž také nabízí širokou škálu vodních sportů, jako je jízda na vodních skútrech, windsurfing a potápění.

Cesta na ostrov Kefalonie není příliš náročná. Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov, je letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do letiště na ostrově Kefalonie. Pokud hledáte nejlevnější let, doporučujeme si porovnat ceny letenek od různých leteckých společností. Většina leteckých společností nabízí i přímé lety z různých evropských měst.

Pokud se chystáte navštívit pláž Osada Xi na ostrově Kefalonie, můžete si zarezervovat ubytování v blízkosti pláže. Zázemí v okolí pláže je velmi dobré a často jsou k dispozici kavárny a restaurace. Pokud preferujete větší výběr ubytování a zábavy, můžete se ubytovat v nejbližší větší obci Lixouri. Tato obec se nachází jen několik kilometrů od Osady Xi a nabízí mnoho možností pro ubytování, restaurace a zábavu.

Celkově lze říci, že návštěva pláže Osada Xi na ostrově Kefalonie je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou nebo romantický výlet s partnerem. Ostrov Kefalonie nabízí mnoho příležitostí pro turisty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a nezapomenutelných zážitků.


Počasí Řecko Kefalonie Osada Xi


Řecko je země, která je proslulá svými krásnými plážemi a teplým slunečním počasím. Jedním z nejpopulárnějších míst na řeckém ostrově Kefalonie je Osada Xi, která láká turisty svou jemnou písečnou pláží a křišťálově čistým mořem. Pokud jste v plánu navštívit Osadu Xi, měli byste se seznámit s počasím, abyste mohli plánovat svůj pobyt správně.

V létě, který trvá od června do září, je klima v Osadě Xi velmi horké a suché. Průměrná teplota vzduchu v červenci a srpnu se pohybuje kolem 30°C a průměrná teplota moře je v tuto dobu kolem 25°C. Slunce svítí až 12 hodin denně, což je ideální pro turisty, kteří chtějí plavat, opalovat se a relaxovat na pláži. Do Osady Xi se může dostat i vánek, který pomáhá trochu snížit teploty.

V zimě, která trvá od prosince do února, jsou teploty v Osadě Xi mnohem chladnější. Průměrná teplota vzduchu v lednu a únoru se pohybuje kolem 10-15°C a průměrná teplota moře se snižuje na asi 16°C. Denní světlo trvá pouze asi 9 hodin, což znamená, že v létě můžete prožít více času na pláži. Na druhou stranu, zimní měsíce jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat ostrov a poznat jeho kulturu a historii.

Vzhledem k poloze Osady Xi na ostrově Kefalonie, může zde být větrno a deštivo. V zimě jsou tyto podmínky více pravděpodobné, ale i v létě může být občasný déšť tažený vánekem. Pokud jedete do Osady Xi, měli byste vzít s sebou pláštěnku nebo deštník, abyste se mohli chránit před nečekanými dešti.

V každém případě, když navštívíte Osadu Xi, měli byste se připravit na horké léto a chladnější zimní měsíce. Vždy zkontrolujte předpověď počasí před odjezdem a přizpůsobte si podle toho svůj plán. Bez ohledu na počasí, Osada Xi nabízí krásné pláže a nezapomenutelné zážitky, které stojí za to prožít.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky