Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Portugalsko Batalha

Počasí Portugalsko Batalha


Portugalsko je země, kterou mnoho turistů navštěvuje především kvůli jejím krásným plážím, dobře zachovaným historickým památkám a vynikající kuchyni. Pokud se vydáte na východ od Lisabonu, narazíte na mnoho fascinujících míst, včetně malého města Batalha, které leží v centrální části Portugalska.

Batalha, se nachází v regionu Leiria a je známá svým klášterem, který byl vystavěn na počest vítězství Portugalska proti Kastilii v bitvě u Aljubarroty v roce 1385. Klášter je považován za jednu z nejvýznamnějších gotických památek v Portugalsku a byl zapsán jako světové dědictví UNESCO v roce 1983.

Klima v Batalha je typicky středomořské, což znamená, že je zde celoročně příjemné počasí, ať už cestujete kdykoliv během roku. Průměrná teplota v zimě činí asi 15 stupňů Celsia, v letních měsících se teplota může vyšplhat až k 30 stupňům. Srážky tady jsou poměrně hojné, převážně se vyskytují v zimě a na jaře.

Jestliže plánujete návštěvu Batalhy, nejlepším obdobím je období od května do září, kdy teploty jsou příjemné. V těchto měsících můžete vychutnat jak krásné pláže, tak kulturní a historické památky.

Také je nutno zmínit, že Batalha se nachází jen krátkou jízdu od několika dalších zajímavých míst jako jsou Alcobaça, Óbidos nebo Fátima, což činí z Batalhy vynikající základnu pro celodenní výlety do okolí.

Závěrem můžeme říci, že Batalha nabízí návštěvníkům příjemné klima a mnoho fascinujících míst k návštěvě, ať už jste zde turisté nebo cestovatelé, kteří rádi objevují historické a kulturní památky Portugalska.


Letenka Portugalsko Batalha


Portugalsko je krásná země plná historie, kultury a nádherných památek. Jedním z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu, je Batalha. Toto malé městečko je památkou na období, kdy Portugalsko bylo jedním z největších mocenských států na světě.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se do Batalhy dostat, je cestou letecky. Letenka Portugalsko Batalha je výhodnou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit čas a pohodlně cestovat.

Batalha se nachází v regionu Centro, na středním západě Portugalska. Nejbližším letištěm je letiště v Lisabonu, které je vzdáleno přibližně 120 kilometrů od města. Z letiště vede mnoho dopravních spojení přímo do Batalhy, jako jsou autobusy, vlaky nebo taxíky.

Po příjezdu do Batalhy můžete navštívit mnoho zajímavých památek. Nejvýznamnější je určitě opatství Santa Maria da Vitória, které bylo postaveno na počest portugalského vítězství v bitvě u Aljubarroty v roce 1385. Opatský kostel, který je součástí opatství, je mistrovským dílem gotického umění a je celý zdekorován různými sochami a malbami.

Dalšími zajímavostmi, které stojí za vidění, jsou například chrám Svaté Terezy, klášter Clariss, Palác Bacalhau a mnoho dalších. Batalha je také vhodné místo pro vycházky po okolních lesích a údolích.

Pokud si chcete vychutnat místní kuchyni, můžete navštívit některou z místních restaurací a ochutnat tradiční pokrmy, jako je arroz de marisco (mořský plodový rizoto) nebo leitão à Bairrada (pečené selátko podávané s chlebem a salátem).

Celkově lze říci, že letenka Portugalsko Batalha je skvělou volbou pro každého, kdo se chce podívat na jedno z nejzajímavějších míst Portugalska. Památky, krajina a kultura tohoto krásného města jsou jedinečné a zcela určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Batalha


1. Co je Batalha a proč je tak důležitá?
Batalha je historické město v Portugalsku, které je známé především díky své gotické katedrále a klášteru zvanému Mosteiro da Batalha. Klášter byl postaven k uctění vítězství Portugalců nad Kastilií v bitvě u Aljubarroty v roce 1385 a stal se symbolikou portugalské nezávislosti a národní hrdosti.

2. Jak se dostat do Batalhy?
Batalha se nachází asi 120 km severně od Lisabonu a asi 45 km jihozápadně od Porto. Nejlepší způsob, jak se dostat do Batalhy, je si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou vlaky či autobusy. Existuje také mnoho organizovaných zájezdů do Batalhy z různých portugalských měst.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Batalze?
Největší atrakcí v Batalze je klášter Mosteiro da Batalha a přilehlá katedrála, které jsou vynikajícími příklady gotické architektury. Kromě toho můžete navštívit muzeum kláštera, kde jsou vystaveny královské relikvie a umělecká díla, jako je například socha Panny Marie, tzv. Batalhské Madony. Město také nabízí mnoho venkovních aktivit, jako jsou túry, cyklistika a jízda na koni.

4. Kde se dá v Batalze ubytovat?
V Batalze najdete mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Nejoblíbenější ubytování se nachází v centru města a v blízkosti kláštera. Rezervaci ubytování je nejlepší udělat předem, zejména během letní sezóny.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Batalze?
V Batalze najdete řadu restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční portugalská jídla a speciality, jako jsou ryby, maso a sýry. Mezi nejlepší restaurace patří Restaurante Dom Duarte II, Restaurante Lagoa do Vento a Restaurante O Cacador.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Batalhy?
Nejlepší čas na návštěvu Batalhy je v období jarních a letních měsíců (kolem dubna až září), kdy jsou teploty mírné a počasí je převážně slunečné. V této době je také více turistů a atrakce jsou více zpřístupněny.

7. Jaký je cenový rozsah v Batalze?
Ceny v Batalze jsou podobné jako v jiných turistických destinacích v Portugalsku. Náklady na ubytování a stravování se mohou lišit v závislosti na kvalitě a umístění. Mezi další náklady patří vstupné do atrakcí a dopravních prostředků. Vše závisí na vašem rozpočtu a přáních.


Dovolená Portugalsko Batalha


Pokud hledáte na své dovolené místo plné historie, architektury a kultury, nezklame vás portugalská vesnice Batalha. Leží na sever od hlavního města Lisabonu a láká turisty ze všech koutů světa. Batalha nabízí klidné a pohodové okolí, kde si můžete odpočinout a užít si nádhernou architekturu.

Stěžejním bodem této vesnice je krásná klášterní bazilika Batalha. Tento architektonický skvost byl postaven v 14. století po bitvě u Aljubarroty. Tento kostel byl stavěn více než 150 let a byl vystavěn jako památník vítězství portugalské armády, pravděpodobně ve středověku jedné z nejkrucinějších bitev.

Dnes je tato bazilika jedním z nejvýznamnějších architektonických a historických památek v Portugalsku. Majestátní stavba představuje kombinaci gotického a manuelského umění, vytvářející nádherné sladění stylů ze dvou různých dob. Pro milovníky architektury je to jedno z nejúžasnějších děl v Portugalsku.

V bazilice můžete vidět nádherné klenby a oblouky, umělecká díla a sochy, které jen zvýrazňují mistrovské zpracování tohoto nádherného místa. Kromě toho naleznete neuvěřitelné sochy historických bojovníků, které dodávají prostoru pocit reálné nově krvavé historie.

Za zmínku je ještě i Batalhinský klášter, který taktéž zaujme. Jeho stavba byla založena po bitvě u Aljubarroty, jako poděkování a děkování za vítězství a k němu přiléhá klášterní hospodářská budova, která sloužila jako zásobárník, a také knihovna s nepopsatelnými sbírkami knih.

Batalha je také obklopena krásnými vinicemi a na místních vinařstvích si můžete vychutnat portské víno a vynikající místní kuchyni. Pokud cestujete s rodinou, můžete si užít vodní zábavu v blízkém akvaparku.

Celkově vzato, Batalha je krásné, klidné místo plné pamětihodností a historických skvostů, ideální pro jedinečnou dovolenou v Portugalsku. Jestli interestedů jste na místě, které je nabité kulturou, historií a výborným vínem, Batalha určitě nezklame.


Ubytování Portugalsko Batalha


Batalha je historické město v Portugalsku, které si zachovalo svou původní středověkou architekturu a kulturní bohatství. Je známé především díky klášteru Batalha, který je jedním z nejvýznamnějších příkladů gotické architektury v Portugalsku a byl prohlášen za světové dědictví UNESCO. Pokud tedy plánujete navštívit toto krásné město, potřebujete samozřejmě také ubytování. Níže vám přinášíme několik tipů na skvělá místa k pobytu v Batalha.

Hotel Casa Do Outeiro

Tento krásný hotel se nachází jen pět minut od kláštera. Je velmi klidný a má přátelskou a ochotnou obsluhu. Pokoje jsou velice pěkné, prostorné, světlé a velmi pohodlné. Hotel nabízí také snídaňovou bufet, která je velmi chutná a plná místních specialit. Pokud hledáte klid a relax, určitě byste měli zvážit pobyt v tomto hotelu.

Hotel Batalha

Tento hotel se nachází přímo naproti klášteru a nabízí nádherný výhled na něj. Pokoje jsou prostorné a moderní, s vlastní koupelnou. Hotel má velkou kuchyni, kde připravují lahodné jídla a také je k dispozici útulný bar, kde se můžete odpočinout od prohlížení památek.

Tagus House

Toto ubytování je více soukromé, než klasický hotel, a nachází se v blízkosti města Leiria, asi 10 minut jízdy od Batalhy. Tagus House nabízí různé typy ubytování, jako jsou pokoje a apartmány. Nabízí krásné výhledy na okolní přírodu, a také několik společných oblastí, jako jsou zahrady a terasa. Pokud máte rádi klid, v Tagus House určitě najdete to pravé místo.

Villaggios do Pisão

Toto ubytování se nachází 5 km od Batalhy a nabízí nádherný výhled na venkovskou krajinu. Villaggios do Pisão je velmi klidné a soukromé místo, s několika bazény a saunou. Nabízí také možnost jízdy na koni a další aktivity v přírodě. Pokud chcete zažít přírodní krásy Portugalska, určitě si tuto možnost nevynechejte.

V závěru je třeba zmínit, že v Batalze najdete mnoho dalších možností ubytování. Rozhodující faktory při výběru vašeho ubytování mohou být ceny, umístění, ale i velikost pokoje a služby, které nabízí. Nicméně, jakýkoliv hotel si vyberete, zaručujeme vám, že pobyt v tomto krásném městě bude jedinečný a nezapomenutelný.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky