Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Norsko Longyearbyen (Svalbard)

Ubytování Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Longyearbyen na Svalbardu v Norsku je nejsevernějším městem na světě a je popisován jako „město věčného sněhu“. Nachází se asi 1300 km severně od norských břehů a je hlavním městem souostroví Svalbard. Kromě toho, že je to unikátní místo, kde se setkávají polární líny a mohou pozorovat polární záře, je Longyearbyen také oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství v Arktidě.

Navzdory tomu, že je Longyearbyen v podstatě malé a vzdálené město na extrémním severu, je zde poměrně dost ubytovacích možností. Cestovatelé si mohou vybrat mezi různými hotely, hostely a apartmány, které se nacházejí v různých částech města.

Jeden z nejpopulárnějších hotelů v Longyearbyen je Radisson Blu Polar Hotel Spitsbergen. Tento hotel se nachází v samém srdci města a nabízí luxusní ubytování s výhledem na okolní krajinu. Hotel má restauraci, bar a wellness centrum, včetně sauny, bazénu a posilovny, kde se hosté mohou odpočinout poté, co se vrátí z průzkumu divokého arktického krajinného regionu.

Pokud hledáte něco levnějšího, můžete zvolit některý z místních hostelů. Největší je Gjestehuset 102, který se nachází v blízkosti centrálního náměstí a nabízí různé typy pokojů - od jednoduchých ložnic až po soukromé místnosti s vlastní koupelnou. Další možností jsou apartmány, které nabízejí vlastní kuchyň a jídelnu pro ty, kteří chtějí vařit sami.

Kromě ubytování nabízí Longyearbyen i řadu aktivit, které vám pomohou lépe poznat arktickou krajinnou oblast. Turistické agentury nabízejí safarími motorkáry, sněžné skútry, nordic walking a turistiku. Hosté mohou navštívit například Hornsund, nejvyšší polární fjiord v Evropě, kde si mohou užít nádherné výhledy na ledovce a hučící vodopády. Osamělí cestovatelé mohou také využít spoustu stezek na běžky nebo tajně sledovat polární zvěř v divočině.

Vzhledem k tomu, že Svalbard je velmi chladná a odlehlá oblast, je důležité si při plánování cesty do Longyearbyenu zkontrolovat aktuální informace o počasí a podmínkách. Mnoho aktivit je také možné pouze v určitém období a je lepší si vše naplánovat dopředu.

Celkově řečeno, Longyearbyen na Svalbardu v Norsku je skvělým místem pro dobrodruhy, kteří hledají nevšední zážitky. Stačí si jen zvolit ubytování dle svých představ a vydávat se objevovat krásy arktické krajiny.


Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) – středisko polárního výzkumu a nejsevernější město na světě

Longyearbyen je malé město ležící na Svalbardu, ostrově v severním Atlantiku, který patří pod Norsko. Město se nachází na pobřeží zálivu Adventfjord, který tvoří součást fjordů na západním pobřeží ostrova Spitsbergen.

Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) je jednou z nejoblíbenějších cest pro turisty, kteří touží navštívit tento tajemný a exotický kout světa. Let z norského hlavního města Oslo trvá pouhé tři hodiny, ale cesta sem se může zdát jako vstup do úplně jiného světa.

Svalbard a Longyearbyen jsou známé jako místa, kde se koná výzkum polárních oblastí a sleduje se změna klimatu. Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) je také populární mezi horolezci, kteří se snaží zdolat nejvyšší vrchol Svalbardu a to ledovec Austfonna.

V Longyearbyenu se nachází mnoho muzeí, vědeckých stanic a expozic o polárním výzkumu. Mezi turisty jsou velmi populární exkurze do ledových jeskyní a k návštěvě zde lákají také zvířata, jako jsou například polární medvědi a tuleni.

V rámci zájezdu na Svalbard je nezbytné dodržovat určitá pravidla a zásady pro ochranu přírody. Turisté se musí řídit návštěvními pravidly a nezanechávat žádný stopy svého pobytu v přírodě.

Letenka Norsko Longyearbyen (Svalbard) je cesta do jedinečného a fascinujícího místa, které láká nejen vědce a polárníky, ale i turisty, kteří touží po dobrodružství a zážitcích. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, určitě vám bude dlouho zůstávat v paměti.


Dovolená Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Longyearbyen, nejsevernější osada na světě, je malebné město a turistická destinace na norském ostrově Svalbard. Svalbard se nachází přibližně 1200 km od pevninského Norska a je domovem pro mnoho ohromujících přírodních krás, ledovců a zvířat, jako jsou medvědi nebo sobi.

Během letních měsíců se město může pochlubit až 24 hodinovým denním světlem, což umožňuje návštěvníkům užívat si přírodní krásy v plném svému rozsahu. V zimě jsou návštěvníci svědky bílého kouzla, kdy země přijde pod bílou plachtu a krystalický lesk, který se odráží od moře, zasněžených kopců a ledu.

Město Longyearbyen má mnoho zajímavostí a aktivit pro návštěvníky. Jedním z oblíbených míst je například muzeum, které prezentuje historii těžby uhlí v oblasti. Zajímavou lokalitou je také zdejší botanická zahrada, která se snaží dokumentovat arktickou flóru.

Pro dobrodružné turisty je ideální možností výlet na ledovec, nebo pronajmutí sněžných skútrů pro prohlídku regionu, například pro návštěvu blízkého norského Národního parku. Je také možné navštívit druhý nejsevernější ledový převis na světě, který se nachází poblíž Longyearbyenu.

Pro ty, kteří touží po zážitkovejších zážitcích, je možností prohlídka sněhové jeskyně, kde si mohou návštěvníci prohlédnout ohromující ledové formace a naučit se více o vzniku ledovců a permafrostu.

Pro ty, kdo hledají delší pobyt, se nabízejí aktivní dovolené jako například expedice na sever od Svalbardu, kde mohou návštěvníci sledovat polární zvířata a dalečatné západy. Také existuje možnost přespání v iglú pod bílou polární oblohou.

Vzhledem k tomu, že Longyearbyen je nejsevernější osadou na světě, cestovatelé by měli být připraveni na extrémní podmínky. Patřicí sem jsou vysoké náklady a silné mrazy, ale tyto výzvy mohou být odměněny ohromujícími zážitky, které lze nalézt pouze v této arktické oblasti.

V Longyearbyenu se nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky, které zahrnují nádhernou arktickou přírodu, dobrodružství a možnost se seznámit s životem zdejších obyvatel, kteří v této odlehlé a krásné oblasti Norways žijí. Protože Longyearbyen je skutečně mimořádné místo na zemi, navštivte jej a zkuste zažít úžasné chvíle, které budete pamatovat po celý život!


Počasí Norsko Longyearbyen (Svalbard)


Norské město Longyearbyen se nachází na největším norském souostroví Svalbard, které se rozprostírá na severu Evropy. Toto městečko, ležící na ostrově Spitzbergen, se pyšní nejen bohatou historií těžby uhlí, ale také zvláštním klimatem, které zasahuje do celého souostroví.

Svalbard se nachází v oblasti Arktidy, což výrazně ovlivňuje počasí v Longyearbyenu i v celém souostroví. Zdejší zima bývá velmi dlouhá a tvrdá, trvá téměř devět měsíců, od října až do května. Teploty klesají i pod minus čtyřicet stupňů Celsia, a tak se místní obyvatelé musí připravit na extrémní podmínky. V tomto období také většina vodních cest zmrazí, takže lodní doprava se stává nemožnou.

Měsíce od května do září jsou pak v Longyearbyenu relativně příjemné. Teploty se pohybují mezi nulou a deseti stupni Celsia, a tak se zdejší příroda konečně může probudit a rozzářit se jarními květy a barevnými listy. Díky polárnímu slunci, které svítí i v noci, jsou zdejší letní dny nekonečné a nabízejí tak dostatek času na výlety a procházky.

Svalbard je místem, kde je možné zažít extrémní počasí, a tak se turisté i místní obyvatelé musejí připravit na změny větru, teploty a sněhové vánice. Důležité je si zkontrolovat aktuální počasí před cestou a připravit si potřebné vybavení a oblečení.

Celkově lze říci, že počasí v norském Longyearbyenu je velmi drsné, ale také neuvěřitelně krásné a fascinující. Návštěvníci zde mohou zažít extrémy, které se jinde nevyskytují a které jsou naprosto jedinečné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Longyearbyen (Svalbard)


1) Jak se dostat do Longyearbyenu?
Odpověď: Do Longyearbyenu se dá dostat pouze letadlem z norského města Tromsø nebo z norského hlavního města Oslo.

2) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Longyearbyenu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Longyearbyenu je od dubna do srpna, kdy jsou množství slunečního svitu a teploty jsou mírné.

3) Musím mít vízum pro vstup do Longyearbyenu?
Odpověď: Nepotřebujete vízum pro vstup do Longyearbyenu, ale je třeba zajistit si platný pas.

4) Jaké jsou možnosti ubytování v Longyearbyenu?
Odpověď: V Longyearbyenu najdete různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů, hostelů a apartmánů.

5) Jaké jsou hlavní atrakce v Longyearbyenu?
Odpověď: Hlavní atrakcí v Longyearbyenu jsou návštěva muzea Svalbard, jeskyně Gruve 3, sáňkování psím spřežením, pozorování severního světla a cestování na severní pól.

6) Musím se obávat ledových medvědů v Longyearbyenu?
Odpověď: Ano, na Svalbardu a v okolí Longyearbyenu jsou ledoví medvědi a lidé by se měli držet pokynů a varování od místních orgánů.

7) Jaká je místní měna v Longyearbyenu?
Odpověď: Místní měna v Longyearbyenu a na celém Svalbardu je norská koruna.

8) Žije v Longyearbyenu nějaká původní obyvatelstvo?
Odpověď: Longyearbyen je převážně osídlený norskými obyvateli, ale existuje zde také menšina Sámských lidí, kteří se tradičně živí rybolovem a lovectvím.

9) Je v Longyearbyenu možné vidět ledovce?
Odpověď: Ano, v okolí Longyearbyenu a na celém Svalbardu je možné vidět mnoho ledovců, které jsou jednou z nejvýraznějších přírodních krás této oblasti.

10) Jaká jsou místní jídla v Longyearbyenu?
Odpověď: Na Svalbardu je dostupné místní jídlo, jako jsou ryby, salám, sušené ryby a sobí maso. V místních restauracích a kavárnách také najdete mezinárodní menu.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky