Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Německo Rothenburg ob der Tauber

Nejčastější dotazy a odpovědi Německo Rothenburg ob der Tauber


Dotaz: Jak se dostanu do Rothenburg ob der Tauber?
Odpověď: Rothenburg ob der Tauber je dosažitelné vlakem z Německa nebo sousedních zemí. Nejbližší letiště jsou Norimberk nebo Frankfurt, odkud můžete pokračovat vlakem nebo autobusem.

Dotaz: Kolik dní by měl trvat pobyt v Rothenburg ob der Tauber?
Odpověď: Doporučujeme zůstat minimálně 2-3 dny v Rothenburgu ob der Tauber, aby bylo možné vidět všechny nejvýznamnější památky a užívat si atmosféru tohoto historického města.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Rothenburg ob der Tauber?
Odpověď: Nejlepší čas navštívit Rothenburg ob der Tauber je v létě, kdy se konají různé festivaly a slavnosti a také kvůli příjemnému počasí pro procházky po městě. Nicméně, v zimním období se také konají speciální vánoční trhy a město je skvěle vyzdobeno.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Rothenburg ob der Tauber?
Odpověď: Nejlepší turistické atrakce v Rothenburg ob der Tauber jsou historické hradby, Náměstí Marktplatz, St. Jakobskirche, plánovací muzeum, Käthe Wohlfahrt a mnoho dalších.

Dotaz: Jaká je místní kuchyně v Rothenburg ob der Tauber?
Odpověď: Místní kuchyně v Rothenburg ob der Tauber se zaměřuje na tradiční německou kuchyni, jako jsou bratwurst a bavorské knedlíky. Je také populární ochutnat místní víno a pivo.

Dotaz: Kde mohu najít ubytování v Rothenburg ob der Tauber?
Odpověď: V Rothenburgu ob der Tauber najdete mnoho hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si zamluvit ubytování předem, zejména v letních měsících.

Dotaz: Je třeba mít v Rothenburgu ob der Tauber hotovost nebo se dá platit kreditní kartou?
Odpověď: V Rothenburgu ob der Tauber se dá platit kreditní kartou v mnoha restauracích a obchodech, ale existují také menší obchody, kde se platí pouze hotovostí. Je vždy dobré mít nějakou hotovost při návštěvě města.

Dotaz: Mluví lidé v Rothenburgu ob der Tauber anglicky?
Odpověď: V mnoha restauracích a obchodech v Rothenburgu ob der Tauber se mluví anglicky, ale lidé mohou mít problém s angličtinou mimo turistické zóny. Je užitečné naučit se některá základní slova a fráze v němčině.

Dotaz: Jaká jsou nejlepší místa pro fotografování v Rothenburgu ob der Tauber?
Odpověď: Nejlepší miesta pro fotografování jsou historické hradby, Náměstí Marktplatz, Dům burgomistra, St. Jakobskirche a mnoho dalších malebných uliček a domečků.


Počasí Německo Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber je malebné město v německé spolkové zemi Bavorsko. Leží na řece Tauber a je známé svými středověkými budovami a hradbami. Počasí v Rothenburgu ob der Tauber se může velmi lišit v závislosti na ročním období.

V létě bývá v Rothenburgu ob der Tauber tepleji než v jiných částech Německa. Průměrná teplota v červenci se pohybuje kolem 21°C, ale mohou zde nastat i vyšší teploty nad 30°C. V zimě bývá v Rothenburgu ob der Tauber podstatně chladněji a teploty se často pohybují kolem nuly. Sníh zde rovněž není nic neobvyklého.

Podzim bývá v Rothenburgu ob der Tauber často mírný, ale přesto je třeba počítat s deštivými dny. Průměrná teplota v září a říjnu se pohybuje okolo 15-18 stupňů Celsia.

Jaro je v Rothenburgu ob der Tauber krátké, ale velmi krásné. Příroda se probouzí a okolní kopce jsou pokryty květinami a zelení. Teploty se pohybují kolem 10-15°C.

Pokud plánujete návštěvu Rothenburgu ob der Tauber, doporučujeme si zkontrolovat předpověď počasí pro dané období. Většinou bývá nutné se přizpůsobit rychle měnícím se podmínkám a vhodně se oblékat.

V každém případě se v Rothenburgu ob der Tauber můžete těšit na krásné procházky po historickém centru města, ochutnávku místních specialit a návštěvu historických památek. Procházka po městských hradbách nabízí nezapomenutelný pohled na město a okolní krajinu.


Ubytování Německo Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber je krásné německé město v Bavorsku. Toto historické město, které se nachází na úpatí Tauberského údolí, láká každoročně velké množství turistů z celého světa. Město svými atmosférou a architektonickými skvosty připomíná pohádkové městečko.

Rothenburg ob der Tauber je ideálním místem na romantický pobyt nebo rodinnou dovolenou. Nabízí velký výběr ubytování, které splní požadavky každého návštěvníka.

V samotném centru města se nachází mnoho historických domů, které se proměnily v malé hotely a penziony. Tyto ubytování jsou vhodné pro turisty, kteří chtějí zažít atmosféru města naplno. Pro milovníky luxusu a pohodlí jsou k dispozici moderní hotely, které jsou vybaveny vším potřebným pro příjemný a komfortní pobyt.

V Rothenburgu ob der Tauber jsou k dispozici také rodinné ubytování a apartmány, které nabízejí dostatek prostoru pro celou rodinu. Tyto ubytování jsou vhodná pro delší pobyt, kdy si chcete užít místní atmosféru a pohodlí domova.

Výhodou ubytování v centru města je jeho blízkost k historickým památkám, jako jsou hradby města, gotická radnice s věží a mnoho dalších. Tuto blízkost ocení hlavně turisti, kteří mají omezený čas na prohlídku města.

Pro turisty, kteří preferují klid a přírodu, jsou k dispozici venkovské penziony a hotely. Tyto ubytování se nacházejí v blízkosti města a nabízejí klid a krásné výhledy na okolní krajinu. Tyto penziony a hotely jsou vhodné pro ty, kteří chtějí zažít autentickou německou atmosféru a zároveň si užít krásy přírody.

V Rothenburgu ob der Tauber najdete ubytování, které splní vaše očekávání a požadavky. Pro ty, kteří si chtějí užít atmosféru města naplno, jsou k dispozici hotely a penziony nacházející se v centru města. Milovníci přírody a klidu si mohou zvolit venkovské ubytování. Bez ohledu na vaše preference, Rothenburg ob der Tauber vám nabídne nádherný a nezapomenutelný pobyt v Německu.


Letenka Německo Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber je krásné středověké město v Bavorsku, Německo. Jeho historické jádro je plné malebných starobylých domů, dalších historických památek a klidných uliček. Rothenburg ob der Tauber je ideálním místem pro ty, kteří touží po autentickém zážitku ze středověku, zároveň se ale nechtějí vzdát současných pohodlí.

Letenky z různých evropských měst do Rothenburg ob der Tauber nejsou příliš drahé a lze si je zakoupit například na stránkách Hopper, Expedia či Skyscanner. Z Prahy lze do Rothenburg ob der Tauber letět různými spoji s přestupem, například s Lufthansou, která létá přes Frankfurt do letiště Nuremberg. Odtud je potřeba přestoupit na vlak, který Vás dovede až do Rothenburg ob der Tauber.

Rothenburg ob der Tauber se může pochlubit mnoha památkami a atrakcemi. Mezi ně patří historické zdi, klášter, tržiště, Stará měšťanská radnice a mnoho dalších památek, které stojí za návštěvu. Navštívit zde můžete také muzeum v divadle, kde se také konají představení. Nezapomeňte otestovat místní speciality, kromě piva můžou mít chuť i hovězí či jasanová klobása.

Pokud hledáte tiché a klidné místo pro odpočinek, Rothenburg ob der Tauber Vám takové určitě poskytne. Město je obklopeno idylickou krajinou, která nabízí mnoho turistických tras a cyklostezek. Atrakce zde nekončí a vyplatí se zůstat delší období, jelikož se tu ukrývá mnoho dalších tajemství a kouzel.

Rothenburg ob der Tauber je zajímavým místem s bohatou a úchvatnou historií. Pokud máte chuť projít se po malebných uličkách, ochutnat místní speciality a napít se místního piva, pak neváhejte a zarezervujte si letenku do Rothenburg ob der Tauber a užijte si zažitků ze středověku, které budou nezapomenutelné.


Dovolená Německo Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber je malé, historické městečko v Bavorsku, které se nachází asi 2 hodiny jízdy jihozápadně od Frankfurtu. Je to ideální místo pro dovolenou pro ty, kteří hledají klid a romantiku.

Město je proslulé svým zachovalým středověkým jádrem, s dominantními hradbami a věžemi, kterým se říká Heckenturm nebo Rödertor. Toto malebné městečko je bohaté na historii a mnoho památek, což z něj činí oblíbenou turistickou destinaci. Dovede vás vrátit do minulosti a do atmosféry starých dob.

Kromě toho, že můžete procházet historickými uličkami a užívat si architekturu, můžete si také užít okouzlující vyhlídku na město z vyhlídkové věže. Návštěva kostela a hřbitova, kde pohřbena britského spisovatele Johna Singletona, je další zážitek, který ve městě najdete.

Důležitým faktor pro dovolenou ve městě Rothenburg ob der Tauber jsou i jeho kulturní akce, jako je například Velikonoční trhy, folklorní festival, nebo trhy obchodníků se středověkými výrobky. Kromě těchto kulturních akcí je město populární též pro vánoční trhy.

Městečko je omýváno říčkou Taubermündung a nabízí návštěvníkům řadu obchodů a malých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční německou kuchyni nebo si koupit unikátní suvenýry. Mezi další aktivity, kterými si můžete odpočinout, patří cyklistika a turistika podél řeky Tauber nebo jízda koňským povozem.

Rothenburg ob der Tauber je ideální město pro tichou a romantickou dovolenou. Zaujme vás svou krásou a historií, nabízí romantické ulice, výbornou kuchyni a velkou množinu kulturních aktivit, které stojí za to zažít. Určitě si z tohoto místa odvezete nádherné zážitky a krásné vzpomínky, které vám celý život budou utkvět v paměti.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky