Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Namibie Twyfelfontein

Dovolená Namibie Twyfelfontein


Dovolená v Namibii je nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo touží po dobrodružství, překrásné přírodě a poznání nových kultur. Jedno z nejúžasnějších míst, které byste měli navštívit při pobytu v Namibii, je Twyfelfontein.

Twyfelfontein je naleziště skalních kreseb a petroglyfů, které byly vytesány do kamene před tisíci lety. Tyto kresby byly objeveny v roce 1921, a v roce 2007 byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se v údolí Damaraland, v západní Namibii.

Twyfelfontein je domovem více než 2000 skalních kreseb zobrazující zvířata, jako jsou sloni, nosorožci, pštrosi a lvi. Petroglyfy jsou staré až 6000 let a často znázorňují lidstvo a různé rituály. Tyto kresby jsou úchvatné a dávají nám představu o životě prvních obyvatel Namibie.

Kromě skalních kreseb můžete navštívit kolem Twyfelfontein řadu dalších zajímavých míst. V okolí se nachází mnoho turistických tras, které vám umožní objevovat úchvatnou přírodu Namibie. Můžete také navštívit krasovou jeskyni Burnt Mountain a Organ Pipes, což jsou úžasné sopečné horniny tvořené vodou.

Twyfelfontein je skvělým prostorem pro pobyt v kempu a safari. Můžete si například pronajmout off-road vozidlo a vydat se na prozkoumávání okolí s průvodcem. Pokud si chcete užít více klidu, můžete se ubytovat v nedalekém luxusním kempu, kde najdete také restauraci, bar a bazén.

Celkově lze říci, že návštěva Twyfelfonteinu je zážitek nejen pro archeology, ale i pro obdivovatele krásy přírody a zvířat. Připravte se na mnoho fotografií, protože tato oblast nabízí jedinečné scenérie a nezapomenutelné momenty. Takže pokud plánujete dovolenou v Namibii, nezapomeňte navštívit Twyfelfontein, protože tato destinace vám poskytne nezapomenutelný zážitek!


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Twyfelfontein


1. Co je Twyfelfontein?

Twyfelfontein je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit v Namibii, kde se nachází více než 2 500 petroglyfů a kamenů s nápisy, vytvořených přibližně před 6 000 až 2 000 lety.

2. Kdy bylo Twyfelfontein vyhlášeno světovým dědictvím UNESCO?

Twyfelfontein bylo přidáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2007.

3. Jak se dostat do Twyfelfontein?

Nejbližší letiště k Twyfelfontein se nachází v Windhoeku, odkud je možné si pronajmout auto a jet směrem na severozápad po silnici B2. Druhou možností je využít služeb místních přepravních společností, které nabízejí dopravu z různých míst v Namibii.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Twyfelfontein?

Nejlepší doba na návštěvu Twyfelfontein je mezi květnem a říjnem, kdy je sucho a teploty jsou mírné.

5. Jaké další aktivity a atrakce jsou k dispozici v okolí Twyfelfontein?

V okolí Twyfelfontein je možné navštívit Etosha National Park, Skeleton Coast National Park, divoké koně v oblasti Aus, skály Spitzkoppe a mnoho dalších přírodních i historických památek.


Ubytování Namibie Twyfelfontein


Twyfelfontein je ta správná volba, pokud hledáte rozmanité ubytování v srdci Namibie. Tato oblast je známá svými kameny s rytinami a skalními malbami, což z ní dělá jedno z atraktivních míst pro turisty, kteří chtějí poznat tuto neuvěřitelnou zemi.

Co se týče ubytování, Twyfelfontein nabízí různé možnosti ubytování pro všechny typy cestovatelů, ať už jde o cestovatele, kteří hledají luxusní ubytování nebo ty, kteří chtějí být více v přírodě. Následující jsou některé z nejoblíbenějších typů ubytování, které v této oblasti nalezneme.

1. Campování

V oblasti Twyfelfontein jsou nejlepší možnosti kempování v přírodě. Tento druh ubytování vám poskytne nejlepší zážitek ze savany Namibie. V oblasti nalezneme několik kempů, z nichž některé mají základní vybavení, takže nemusíte nikde jinam chodit.

2. Lodge

Pokud hledáte něco více soukromého, můžete si vybrat z několika luxusních lodge, které jsou v okolí. Tyto lodgy nabízejí lepší a svůdnější ubytování a plnou obsluhu.

3. Guesthouse

Pokud hledáte místo, které máme někde mezi kempem a hotelem, můžete si zvolit guesthouse. Tyto mají základní vybavení, soukromou sprchu a wc, ale ty jsou sdílené s ostatními hosty.

4. Hotele

Mnoho cestovatelů hledá v oblasti Twyfelfontein luxusní hotely. Tyto hotely nabízejí plné ubytování v pokojech s vlastní koupelnou, restauraci a další vybavení.

V následujících řádcích si probereme nejlepší možnosti ubytování v oblasti Twyfelfontein.

1. Mowani Mountain Camp

Mowani Mountain Camp je jedním z nejznámějších a nejlepších kempů v oblasti Twyfelfontein. Tento kemp se nachází v horách a nabízí úchvatné výhledy. Nabízí základní vybavení, včetně wc a sprch, ale i speciální druhy turistických aktivit, jako jsou safari v tradičních vozech.

2. Damara Mopane Lodge

Damara Mopane Lodge je luxusní lodge, která se nachází v jižním Namibii v oblasti Twyfelfontein. Poskytuje krásný výhled na národní park a okolní krajinu. Nabízí luxusní ubytování soukromými pokoji s vlastní koupelnou a restaurací.

3. Twyfelfontein Country Lodge

Twyfelfontein Country Lodge je další luxusní lodge v oblasti, která nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Poskytuje ubytování v samostatných chatkách, v rozmezí od jednoho až čtyř lůžek, a také restauraci a bazén.

4. Mowani Mountain Camp

Posledním ale ne zanedbatelným typem ubytování v oblasti Twyfelfontein jsou luxusní hotely. Tyto hotely jsou určeny pro cestovatele, kteří chtějí být plně obslouženi a chtějí luxusní ubytování a vybavení. K odpočinku patří restaurace, bar, bazén a další více.

V oblasti Twyfelfontein tak můžete najít různé typy ubytování, včetně kempů, hotelů, lodge a guesthouses. Pokud hledáte něco jako luxusní ubytování, zvažte varianty s hotelem nebo lodgem. Jestliže hledáte více zážitkové ubytování, zvažte kemp. Celkově platí, že toto místo nabízí rozmanitost ubytování, což znamená, že byste si měli přebírat podle osobních potřeb a komfortu, který hledáte během svého pobytu v této oblasti Namibie.


Počasí Namibie Twyfelfontein


Namibie je země tisíce kontrastů a unikátní přírodní krásy. Mezi ně patří i kulturní a přírodní památka Twyfelfontein, která se nachází na severozápadě země. Tato lokalita je známá svými skalními petroglyfy, které zanechali zdejší křováci a příslušníci Sanového národa v období před 6 000 až 2 000 lety. Twyfelfontein se stal v roce 2007 součástí Světového dědictví UNESCO a patří tak k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím na africkém kontinentě.

Své jméno, což v překladu znamená "fontána pochybností", získal Twyfelfontein díky tomu, že ne vždy je zde dostatek vody. Navíc je to pravděpodobně nejžhavější místo v Namibii s letními teplotami přesahujícími 40 °C. V zimě však přicházejí nízké teploty kolem 0 °C, což je způsobeno suchým klimatem a poloze vysoko nad mořskou hladinou. V každém případě je nutné mít při návštěvě Twyfelfontein vhodné oblečení a dostatek pitné vody.

Twyfelfontein je i místem s velkou druhovou rozmanitostí rostlin a zvířat. Zdejší půda je nasycena minerály, což umožňuje rostlinám růst na způsob pouštní flóry. Za zvířata zde můžeme najít antilopy, impaly, zebry, hrochy, šakaly a další druhy. V posledních letech byl v oblasti Twyfelfontein objeven i leopard, který zde dosud nebyl zaznamenán.

Twyfelfontein je místem, které si návštěva Namibie rozhodně zaslouží. Jeho unikátní kulturní a přírodní hodnoty, spolu s místními pověstmi a legendami, představují jedinečnou kombinaci, která získala mezinárodní uznání. Ačkoliv může být počasí náročné, návštěva Twyfelfontein a Namibie jako celku se rozhodně vyplatí.


Letenka Namibie Twyfelfontein


Pokud hledáte jedinečnou destinaci pro svou příští cestu, pak byste určitě měli zvážit cestu do Namibie. Tato země na jihozápadě Afriky nabízí návštěvníkům nevšední zážitky a jedinečnou přírodu. Mezi nejvýznamnější místa, která byste měli navštívit, patří bezpochyby popelavé skalní hory a skalní malby nalezávající se v oblasti Twyfelfontein.

Pro zajištění vámi vybraného zájezdu do této oblasti můžete využít mnoho nabídek dopravců, kteří nabízí letenky do Namibie. Flights to Namibia jsou ale jen začátkem vaší výpravy. Následně můžete pokračovat na severozápad Namibie, kde se nachází méně obvyklá, ale přesto krásná lokalita Twyfelfontein.

Tento národní park je známý především tisíci skalních malbách, které zde byly nalezeny. Tyto umělecky zpracované skály pocházejí z dob, kdy se zde odehrával život loveckých kmenů. Tyto satelitní nářadí vyobrazené na skalách jsou nejen důkazem toho, že již v této oblasti žili lidé, ale především, že se zde nachází země s bohatou historií, na kterou bychom určitě neměli zapomínat.

Pokud je pro vás geomorfologie země fascinující, pak by určitě neměla chybět návštěva skalní hory Spitzkoppe. Toto ostré a zubaté pohoří, se nachází v neobyčejně krásné přírodní scenérii, která vás zaručeně okouzlí.

Kromě skalních hradů a křišťálových jezer existují také rozmanitá zvířata, která naleznete v této oblasti. Kromě zebry Granta můžete spatřit například i různé hyeny, poštolky nebo jakýkoliv z mnoha druhů antilop. Pokud máte štěstí, pak možná budete mít možnost vidět i slony, kteří v této oblasti žijí velmi často.

Namibie je bezpochyby destinací, kterou byste si měli dát do předběžného rozpočtu pro svou příští dovolenou. Pokud hledáte destinaci plnou dobrodružství, a zároveň se těšíte, že získáte kousek nového poznání, pak bychom vám jen doporučili, abyste se vyrazili do této kouzelné země, a užili si ji naplno.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky