Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park

Ubytování Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je země, která má mnoho fascinujících míst k návštěvě. Jedním z nich je Gorkhi-Terelj Národní park. Tento park se nachází poblíž hlavního města Ulanbátaru a nabízí návštěvníkům mnoho krásných částí Mongolska.

Pokud hledáte ubytování v Gorkhi-Terelj National Park, máte několik možností. Zde je několik možností, které vám mohou poskytnout pohodlný a příjemný pobyt.

Ubytování v gers

Mnoho návštěvníků Mongolska hledá ubytování v tradičních jurtách, známých jako gers. Tyto jurtové stany jsou oblíbené pro svou autenticitu a pohodlí, které nabízejí. V mnoha případech je v jurtě k dispozici k dispozici kyslíková bomba, aby se zajistilo pohodlí hostů.

V Národním parku Gorkhi-Terelj najdete mnoho jurtových táborů. Tyto tábory jsou obvykle určeny pro turisty a nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Mnoho táborů nabízí programy na měření turistů v podobě různých aktivit, jako je jízda na koni, turistika, rybolov, výlety na kole a mnoho dalšího.

Luxusní hotely

Pokud se rozhodnete pro pobyt v luxusním hotelu, doporučujeme vám navštívit tuto část Mongolska mimo sezónu, kdy jsou ceny za ubytování nižší. V Národním parku Gorkhi-Terelj najdete několik luxusních hotelů včetně čtyřhvězdičkového Terelj Hotel a ger-kempu s wellness centrem, který nabízí sauna, bazén a masáže.

Za návštěvu stojí také přepychový hotel Terelj River Lodge se svými rustikálními, ale sofistikovanými pokoji, výhledem na řeku a luxusním prostředím.

Rustikální kempy

Pokud hledáte něco mezi kosmopolitním luxusem a tradičním jurtovým táborem, mohlo by to být právě to, co potřebujete. Když se rozhodnete pro pobyt v rustikálním kempu, můžete si užít autenticitu jurtového tábora s prvky pohodlí.

Mnoho kempů nabízí jednoduché pokoje v kombinaci s tradičními jurtami, ale stále s pohodlnými postelemi a vnitřním topením. Kempy také nabízejí společné prostory jako restaurace, bary a ohniště.

Gorkhi-Terelj Národní park nabízí jedinečné zážitky, ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v tradičním jurtovém táboře. Bez ohledu na vaše preference je toto místo nezapomenutelným místem, na které se budete rádi vzpomínat.


Počasí Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je země, kde se počasí mění velice rychle a je velice bouřlivé. V Gorkhi-Terelj National Parku se vyskytují velké výkyvy teploty, které se mohou pohybovat od -40°C v zimě až po horké letní dny s teplotami nad 40°C.

Zima

Mongolská zima trvá od listopadu do března a je charakterizována velmi nízkými teplotami a silnými větry. V Gorkhi-Terelj National Parku se často vyskytují mrazy, které dosahují až -30°C a kromě toho se vyskytují i silné větry, které mohou být velmi nebezpečné. V zimě se v parku rovněž nacházejí různé druhy sportů na sněhu, včetně lyžování a snowboardingu.

Jaro

Mongolské jaro je obvykle velice krátké. Teploty se pohybují od 0°C do 20°C a v polovině května začínají teploty stoupat a všude kolem se začínají objevovat květiny. V parku se můžete kochat výhledem na hory, které jsou pokryté květinami.

Léto

Léto v Mongolsku trvá od června do září a je to období největšího tepla. V Gorkhi-Terelj National Parku se vyskytují velmi horké dny s teplotami přesahujícími 30°C a kromě toho mohou být i velmi silné bouřky. V létě je park skvělým místem pro vodní aktivity, jako je například rafting a koupání v řece Tuul.

Podzim

Podzim v Mongolsku trvá obvykle od září do října a je to období, kdy se postupně snižují teploty a objevují se první zimní přísliby. V parku se můžete kochat krásnými barvami jara i podzimu a všem těmto barvám dominují okrové a zlaté odstíny.

Celkově tedy lze říci, že počasí v Gorkhi-Terelj National Parku se výrazně mění a každé roční období má své specifikum. Proto je důležité si před cestou zkontrolovat předpověď počasí, aby se na vaší cestě výrazněji nesetkali s nebezpečnými podmínkami.


Letenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je jednou z nejvíce fascinujících zemí na světě, známou především svými nádhernými horami, vysokými vrcholy a neuvěřitelnou přírodou. Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásy Mongolska, je návštěva národního parku Gorkhi-Terelj.

Gorkhi-Terelj leží asi 55 kilometrů severovýchodně od hlavního města Ulaanbaatar, což je asi hodinu a půl cesty autem. Je to nejvyhledávanější turistická destinace v Mongolsku a nabízí návštěvníkům úchvatnou kombinaci krásné přírody, kultury a historie.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí projít parkem, jsou k dispozici mnoho turistických cest s nádhernými výhledy. V parku dominují mohutné kopce a skály, které nabízejí úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Kromě toho zde najdete také mnoho půvabných jezer, řek a lesů, které lze objevovat pomocí vodních sportů nebo jízdy na koni.

Pokud se rozhodnete cestovat do Mongolska, je velmi důležité si vybrat správnou dobu návštěvy. Nejlépe je cestovat do parku v období od května do září, kdy je počasí příjemné a kdy můžete vidět, jak se park prolíná s místní kulturou.

Sedlo "Turtle Rock" (Khevtee Bosoo) je velmi působivé místo, které má zvláštní vliv na místní kulturu. Toto místo je oblíbené pro mnoho ceremonií a rituálů. Odtud můžete sledovat západy slunce a kreslit krajiny na obloze odrážejíce se v jezeře.

Kromě toho v parku najdeme také klášter Aryabal, který byl postaven v roce 1810. Tento klášter se nachází v krásné údolí s mnoha historickými památkami a kulturním dědictvím Mongolskem. Pokud se rozhodnete navštívit klášter, měli byste být připraveni na to, že se budete muset vydat na hodně strmou cestu.

Pokud jde o ubytování v parku, můžete si vybrat mezi mnoha typy. Budete potřebovat stan, pokoj nebo yurt. Existuje mnoho naaranžovaných možností, pro obyčejné a luxusní cestovatele.

Pokud se chystáte navštívit Mongolsko, návštěva národního parku Gorkhi-Terelj je nezbytná. Tento park je kulturní poklad a jedním z nejkrásnějších zážitků, které si můžete jako turista v Mongolsku přát. Vyjděte ze svých stereotypů a pusťte se do dobrodružství do tohoto národního parku - nebudete litovat!


Dovolená Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je země nekonečných stepí, ale také místem, kde se můžete setkat s krásnou přírodou a nádhernými horskými krajinami. Pokud hledáte idylickou dovolenou v Mongolsku, měli byste se zaměřit na návštěvu Gorkhi-Terelj National Parku.

Park leží asi 80 km severovýchodně od Ulan Batoru, hlavního města Mongolska, a nabízí nádherné výhledy na skály, lesy a alpskou tundru. Park se táhne na území přes 290 000 ha a je domovem řady druhů wildlifu, včetně vydry, vlků, lišek, jelenů a argali (Mongolská ovce).

Jak se dostanete do Gorkhi-Terelj National Parku

Nejlepší cesta, jak se dostat do parku, je autem. Cestou od Ulan Batoru se přesunete po silnici, která vás pohladí očima svými křivkami a serpentýnami a vyřešíte si tím svoji spoustu adrenalinu.

Co dělat v Gorkhi-Terelj

V parku najdete mnoho turistických tras. Můžete si vybrat mezi jednodenními trasami a vícedenními trekkingovými výpravami. Nejběžnější je výprava do hor Nömrön a Ariyabal s nádhernými výhledy na celou oblast proslulou kvetoucími horskými loukami a řekami. Další trasy vedou k Senjiin Amu, klášteru, který leží na trase procházející přes hluboké údolí. Pokud nemáte čas nebo dychtíte jen po lehčím zážitku, můžete navštívit Chinggis Khaan Statue, postavenou v roce 2008 a stojící na kopci nad řekou Tuul.

Možnosti ubytování

V parku najdete mnoho možností ubytování. Pokud máte rádi přírodu bez kompromisů, můžete zde strávit noc v jedné z turistických chat, rustikálních drevenicích mongolského stylu, zv. Jurty, nebo v prosté pěkné hotelové ubytovně. Pro náročnější se nabízejí luxusní kempy s pokoji, Deluxe yurty a dalšími službami.

Co ještě stojí za vidění a zažití

Pokud se rozhodnete zůstat déle v parku nebo se cítíte unaveni z celodenního putování, jistě si necháte ujít nabídku místních organizátorů v neposlední řadě, jako jsou roztomilí koně v kempu, kteří Vás na svém hřbetu jednoduše vyvedou na výlet do okolí.

Celkově tedy lze říci, že návštěva Gorkhi-Terelj National Parku je skvěle prožitá dovolená pro milovníky přírody a ty, kteří chtějí poznat Mongolsko od jiné stránky. Místní krajiny vám nabízí úchvatné výhledy, ať už se rozhodnete pro trekkingové výpravy nebo pro lenošení u řeky Tuul. Jestliže si chcete vychutnat klid a odpočinek v náruči Mongolska, Gorkhi-Terelj National Park je určený právě Vám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Q: Jak se dostanu do Národního park Gorkhi-Terelj?
A: Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Chinggis Khana v Ulaanbaataru. Park se nachází asi 80 km severovýchodně od města a lze se tam dostat autobusem, taxi nebo pronájmem auta.

Q: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Národního parku Gorkhi-Terelj?
A: Nejlepší doba pro návštěvu parku je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a zelená krajina parku je nejkrásnější.

Q: Jak dlouho bych měl zůstat v parku?
A: Většina návštěvníků parku zůstává 1-2 noci. To umožňuje dostatek času na prozkoumání okolních hor, kopců a řek.

Q: Můžu si v parku vypůjčit kolo?
A: Ano, v parku je možné si půjčit kolo v některých turistických informačních centrech nebo si přinést vlastní.

Q: Můžu si v parku vypůjčit koně?
A: Ano, v parku je možné si vypůjčit koně pro horské výlety.

Q: Je v parku možné stanovat?
A: Ano, je možné stanovat na určených místech v parku za poplatek.

Q: Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
A: K dispozici jsou turistické trasy, horská kola, koně, stanování, pozorování ptáků, rybaření, rafting a další outdoorové aktivity.

Q: Je v parku k dispozici WiFi?
A: Ano, některé turistické informační centra nabízejí WiFi připojení.

Q: Jaké jsou nejlepší místa k fotografování v parku?
A: Mezi nejlepší místa pro fotografovaní patří Turtle Rock, Ariyabal meditační klášter, Hustai národní park a řeka Terelj.

Q: Jak se chovat k místním lidem a k přírodě?
A: Je důležité respektovat místní obyvatele a kulturu a chránit přírodu tím, že nezanecháváte odpadky a nekřičíte nebo nevyvádíte zvířata v parku.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky