Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda

Počasí Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země ležící na jihovýchodním pobřeží Asie. V této zemi se nachází mnoho krásných historických památek a kulturních center, mezi nimiž patří i Shwezigon Pagoda.

Shwezigon Pagoda, což v překladu znamená "Zlatá Pagoda", se nachází ve městě Bagan. Tato pagoda je jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Mjanmarsku a patří také mezi nejvýznamnější turistické atrakce této země.

Mjanmarsko má tropické klima, což znamená horké léto a mírné zimy. V oblasti, kde se nachází Shwezigon Pagoda, je období dešťů od května do října. Tyto měsíce jsou velmi vlhké a teploty mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia.

V období sucha, které trvá od listopadu do dubna, jsou teploty mnohem příjemnější a vlhkost vzduchu výrazně klesá. Pro turisty je tedy nejlepší období návštěvy této oblasti mezi listopadem a březnem.

Pokud se rozhodnete navštívit Shwezigon Pagodu, dejte si pozor na silné slunce a případné bouřky v období dešťů. Doporučuje se přinést si dostatek tekutin a ochranný krém na kůži.

Shwezigon Pagoda je neuvěřitelně krásným místem, které si zaslouží návštěvu jakéhokoli turisty v Mjanmarsku. Pokud se rozhodnete navštívit tuto pagodu, nezapomeňte si přinést hodně energie a chuť objevovat krásy této unikátní země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


1. Jaká je historie Shwezigon Pagody v Mjanmarsku (Barmě)?
Shwezigon Pagoda byla postavena králem Anawrahtou v 11. století a byla původně spojena s buddhistickou dynastií Bagan.

2. Jaký je vstup do Shwezigon Pagody?
Pro turisty je vstup do Shwezigon Pagody zdarma. Avšak návštěvníci musí být oblečeni slušně a smějí si fotografovat.

3. Kdy jsou otevřeny brány Shwezigon Pagody?
Shwezigon Pagoda je otevřena každý den od 5 hodin ráno do 10 hodin večer.

4. Je Shwezigon Pagoda otevřena během svátků nebo událostí?
Shwezigon Pagoda je otevřena i během významných svátků a událostí v Mjanmarsku (Barmě), jako jsou Buddhova narozeniny nebo thaipusam.

5. Mohou návštěvníci vstoupit do pagody v jakoukoliv hodinu?
Bohužél ne. Navštěvníci musí dodržovat otevírací dobu, která je uvedena výše.

6. Jaké jsou pravidla chování v Shwezigon Pagodě?
Návštěvníci by měli dodržovat určitá pravidla chování, jako je odstranění bot při vstupu do svatyně, oblečení slušně, žádné fotografování buddhistických mnichů nebo nevstupování do zakázaných oblastí.

7. Jak se můžu dostat do Shwezigon Pagody?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Shwezigon Pagody, je taxíkem nebo motorkou. Mise na cestu není příliš daleko, ale může být někdy obtížné najít cestu.

8. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Shwezigon Pagody?
Nejvhodnější časový okamžik pro návštěvu Shwezigon Pagody je brzy ráno nebo pozdní odpoledne, kdy je méně turistů a teplota je příjemnější.

9. Jaká je výška Shwezigon Pagody?
Výška Shwezigon Pagody činí 99 metrů.

10. Proč je Shwezigon Pagoda tak důležitá pro buddhismus?
Shwezigon Pagoda je jednou z nejposvátnějších buddhistických svatyní v Mjanmarsku (Barmě) a je důležitá pro spoustu buddhistických praktik, jako je například meditace nebo modlitba. Buddhovu nádhernou stráží v této posvátné svatyni.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Myanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující a nezvykle krásná země, plná historických a kulturních pokladů. Jedním z těchto pokladů je nepochybně Shwezigon Pagoda, jedna z nejvýznamnějších budov náboženského významu v zemi.

Shwezigon Pagoda se nachází v kraji Bagan, v centrální oblasti Myanmarska. Je to budova, která byla postavena v roce 1090 z iniciativy krále Anawrahty, který chtěl vytvořit mohutnou budovu pro uctívání Buddhova relikvie. Název "Shwezigon" pochází z palijského slova "swarn zigon", což znamená "zlato nad zemí". A to je přesně to, co vidíte, když se blížíte k této budově - zlatá stupa vysoká 99 metrů, která se září na slunci.

Shwezigon Pagoda je obklopena množstvím menších staveb, prostornou zahradou a tisíci ozdobených stup. Slouží jako místo poutníků a turistů, kteří se chtějí zhluboka nadechnout do duchovního dědictví Myanmarska. Turisté se mohou projít po všech stranách a najít mnoho skrytých pokladů.

Shwezigon Pagoda je rovněž známá jako místo, kde je uložena relikvie, tj. řada odevzdaných zubů Buddhy (v Myanmarsku se uložily části zubů řady dalších budhů z minulosti). Tyto relikvie se nacházejí hluboko v pagodě a nejsou věřícím a návštěvníkům přístupné.

Nicméně, můžete se cítit opravdu požehnaný, když se projdete v útrobách budovy, ať už se jedná o vnější terasy nebo její podzemní nástavbu, pod jejíž klenbou najdete mnoho soch a menších pagod.

Návštěva Shwezigon Pagoda je jedinečný zážitek, který vám umožní jak získat porozumění pro buddhismus, tak pro kulturu a historii Myanmarska. Pokud chcete vidět jeden z nejvýjimečnějších právě dodnes funkčních myanmarských buddhistických chrámů, neváhejte a vydejte se na cestu do této krásné země!


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko (Barma) je zemí plnou zázraků a jedním z nejvýznamnějších míst pro cestovatele je Shwezigon Pagoda. Tato nádherná pagoda se nachází v Baganu, a je skvělým místem pro podrobné objevování místní kultury.

Shwezigon Pagoda je jedna z nejstarších a největších pagod v Mjanmarsku. Byla postavena v 11. století během éry krále Anawrahty a je považována za posvátnou jako místo uctívání buddhistických artefaktů a knih.

Pagoda stojí na čtyřech stupních, které symbolizují čtyři základní principy buddhismu: Čtvrť života, soucit, rovnováha a moudrost. Na vrcholu pagody se nachází zlatá chocholka, kde místní věří, že září zlatý paprsek, což znamená, že místo je stále osvěžené a živé.

Během své dovolené v Mjanmarsku byste měli jít navštívit tuto neuvěřitelnou pagodu a unikátní místo, kde si můžete prohlédnout některé z nejpůsobivějších starověkých buddhistických artefaktů na světě. Mohou vám poskytnout mocné zkušenosti a inspiraci, jak vám mohou tato místa prohloubit vaše pohledy na svět a pomoci vám najít vnitřní rovnováhu.

Nejen, že se můžete uctít posvátným zdrojům, ale můžete také prohlédnout na krásy pagody pocházející z různých oblastí asie. Architektura je inspirována několika zeměmi, především Buddhovou a indickou kulturou, což vám dá přesnou představu o tom, jak je místo nádherné.

Pokud hledáte unikátní zážitek, než se vrátíte z dovolené, Shwezigon Pagoda v Mjanmarsku je jedním z nejméně turisticky oblíbených míst v regionu, ale stále neztratila svou jedinečnost a krásu jako nejméně naftové místní pamětihodnosti.

Zažijte svět, který je plný místa k úctě a odpočinku, a navštivte Shwezigon Pagoda během vaší následující dovolené v Mjanmarsku.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Shwezigon Pagoda


Mjanmarsko (Barma) je jednou z nejvíce fascinujících destinací v jihovýchodní Asii. Kromě nádherných krajů se zde nacházejí i některé z nejvýznamnějších buddhistických památek na světě. Jednou z nich je Shwezigon Pagoda, která se nachází v historickém městě Bagan. Pokud se rozhodnete tuto památku navštívit, budete potřebovat i kvalitní ubytování.

V Baganu se nachází mnoho hotelů a hostelů různých cenových kategorií. Pokud se chcete ubytovat co nejblíže k Shwezigon Pagodě, pak vám doporučujeme rezervovat si hotel v blízkosti této památky. Můžete si vybrat z řady možností, například z hotelu Bagan Lodge nebo The Hotel at Tharabar Gate.

Bagan Lodge je sofistikovaný hotel se 82 pokoji navržený tak, aby se snadno zapadl do okolní přírody. Pokoje jsou prostorné a vybavené moderními pohodlnostmi, jako jsou televize a klimatizace. Hosté zde rovněž mohou využít bazén, vířivku či sauna a také si vychutnat jídla v hotelové restauraci.

The Hotel at Tharabar Gate se nachází kousek od Shwezigon Pagody, takže hosté mohou vychutnat vycházky mezi obdivuhodnými pagodami, bez nutnosti jezdit autem. Hotel nabízí 47 elegantních pokojů s vlastním balkonkem a výhledem na okolní zahrady či tradiční architekturu. Součástí hotelu je taktéž bazén a restaurace s regionálními pokrmy.

Nezávisle na tom, jaké ubytování si vyberete, je důležité si uvědomit, že Bagan je velmi turistické město, a tak si vždy dobře zkontrolujte recenze a platnost rezervace. V Baganu naleznete mnoho různých možností, od luxusních až po nízkonákladová ubytování, takže si určitě vyberete takové, které splní vaše potřeby a představy.

Shwezigon Pagoda je jedním z hlavních turistických magnetů v Mjanmarsku a zaslouží si návštěvu. Pro snadný přístup k této ikonické památce vám doporučujeme ubytování v jednom z mnoha kvalitních hotelů v blízkosti. Díky tomu si můžete užít nejenom nádhernou architekturu pagody, ale i krásy okolní Mjanmarské krajiny s pohodlím a bez kompromisů.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky