Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Mauritánie Banc d'Arguin National Park

Dovolená Mauritánie Banc d'Arguin National Park


Mauritánie, země na západě Afriky, může být poněkud problematickou pro cestování v důsledku politické nestability a rizika teroristických útoků. Nicméně, existuje jeden konkrétní kout této země, který se těší značné oblibě mezi cestovateli: Banc d'Arguin National Park.

Tento park se nachází na pobřeží Atlantského oceánu, severně od hlavního města Nuakchotu. Zahrnuje území přibližně 12 000 kilometrů čtverečních, včetně polonovostrova Ras Nouadhibou a části Sahary. Zde můžete vidět celou řadu druhů zvířat a ptáků, doprovázených vodními řasami a plážemi.

Banc d'Arguin je jedním z největších a nejstarších rezervací pro divokou přírodu v Africe a byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO v roce 1989. V parku se nachází přibližně 30 druhů ryb, delfínů a velryb, 12 druhů plazů, včetně krokodýlů a želv, a 15 druhů savců, včetně buvolů a gepardů.

Avšak největším zdejším lákadlem jsou bezesporu ptáci, zvláště tisíce flamingů, kteří migrují do parku každý rok. Kromě toho můžete vidět další vzácné druhy jako pelikány, rybáky, ledňáčky a racky. Za štěstí se můžete dokonce setkat se supy či orly.

Než se vydáte na dovolenou do Banc d'Arguin National Park, měli byste si však uvědomit, že se jedná o chráněné území a vstup do něj je povolený pouze s povolením. Získání povolení může být komplikované, protože je jich omezený počet, a může být nutné požádat o ně několik týdnů předem.

Turistická infrastruktura v parku je relativně omezená, takže nečekejte luxusní hotely a plnohodnotné restaurace. Místní obyvatelé provozují několik kempů, kde můžete přenocovat v místních stanových domech a vychutnat si místní speciality. Pokud se rozhodnete strávit více času v parku, doporučujeme si s sebou přivézt dostatečné zásoby vody a jídla.

Celkově lze říci, že Banc d'Arguin National Park je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vidět krásy západní Afriky bez turistického ruchu a bezpečně. Můžete si vychutnat nekonečnou pláž, sledovat velryby a delfíny, pozorovat ptáky a přitom se cítit jako průzkumník uprostřed divoké přírody.


Ubytování Mauritánie Banc d'Arguin National Park


Mauritánie se nachází v západní Africe a může se pochlubit mnoha překrásnými přírodními rezervacemi. Jednou z nich je Národní park Banc d'Arguin, který se rozprostírá na východním pobřeží země. Pokud hledáte unikátní zážitek, neváhejte a navštivte tuto oblast.

Národní park Banc d'Arguin se pyšní širokými zátokami, bílými písečnými plážemi a lagunami s velkým množstvím ryb a jiných mořských živočichů. Tento park byl založen v roce 1976 a je známý svou biodiverzitou. Nachází se zde více než 150 druhů ptáků, včetně různých druhů racků, pelikánů a rybáků.

Navštívíte-li park, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V areně jsou k dispozici tradiční stany, které jsou vyrobeny z místních materiálů a obsahují postele a základní toaletní zařízení. Tyto stany jsou ideální pro ty, kteří hledají autentickou zkušenost a chtějí se přiblížit mauritánské kultuře.

Pokud však hledáte větší komfort, můžete si vybrat mezi některými hotelovými zařízeními. Tyto hotely nabízejí různé možnosti ubytování, od bungalovů po luxusní apartmány s výhledem na moře. Většina hotelů však není přímo v parku, ale v okolních městech jako je Nouadhibou nebo Nouakchott.

Nezáleží na tom, kterou možnost si zvolíte, všechny mají společný jmenovatel - skvělé možnosti pro aktivnosti v přírodě. Kromě pozorování ptáků můžete také vidět delfíny, želvy a dokonce i velryby a tuleně. Můžete si pronajmout kajak nebo člun a prozkoumat okolí nebo se vydat na procházku pobřežím. Příznivci rybaření si zase mohou užít západ slunce při lovu ryb.

Naprosto fantastickým způsobem, jak poznat skutečnou Mauritánii, je ale navštívit místní vesnice a procházet se v jejich společnosti. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a pohostinní a ochotně s vámi sdílí své zvyky a tradice.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Banc d'Arguin, měli byste si však předem ověřit informace o bezpečnosti, protože Mauritánie je stále považována za zemi s vysokým rizikem teroristického útoku. Zkontrolujte také, zda máte všechny potřebné dokumenty pro vstup do země.

S návštěvou Národního parku Banc d'Arguin si rozhodně připravíte nezapomenutelný zážitek. Pokud jste přírodní a outdoorové typy, zcela jistě si užijete krásy tohoto nádherného parku a mauritánské krajiny.


Letenka Mauritánie Banc d'Arguin National Park


Mauritánie je zemí, která se může pochlubit svými úchvatnými přírodními krásami, mezi nimiž patří například Banc d'Arguin National Park. Pokud chcete tuto neobyčejnou oblast objevit na vlastní kůži, budete muset zakoupit letenku do této země.

Mauritánie se nachází v západní části Afriky a vytváří ji z velké části pouště s ojedinělými oázami a překvapivými přírodními útvary. Navzdory své nehostinné krajině jsou v zemi říční údolí a přírodní parky, jedním z nich je i Banc d'Arguin National Park, což je jedna z největších ptačích rezervací na světě. Národní park leží na poloostrově, který se protahuje do Atlantického oceánu, čímž se vytváří řada písečných dun a skal.

Banc d'Arguin National Park byl vyhlášen až v roce 1976 a od té doby se zde vytvořilo jedno z nejohromujících ekosystémů v západní Africe. Rezervace má rozlohu přes 12 000 km² a jedná se o jednu z nejvýznamnějších a nejrozmanitějších oblastí pro mnoho druhů ptáků, ryb, plazů a dalších živočichů.

Banc d'Arguin National Park je domovem pro přibližně 500 000 avifauny a je významnou zastávkou na migrační cestě ptáků, což z něho dělá jeden z nejvýznamnějších rezervací pro pozorování ptáků na světě. Tyto ptáky přicházejí ke břehům národního parku, aby si zde odpočinuly a nashromáždily dostatek energie pro svou další cestu. Mezi nejvýznamnější druhy ptáků patří hnědokřídlá racek, ledňáčci, pelikáni, rybáci, čápi, flaminga a mnoho dalších.

Kromě úžasné avifauny nabízí národní park také mnoho jiných zvířat. V oblasti se nachází široká škála savců, mezi nimiž jsou kočky, hroši, hyeny, krokodýli a delfíni. Národní park má také rozsáhlou rybářskou populaci, což z něj dělá ideální místo pro milovníky rybaření.

Letenky do Mauritánie jsou k dispozici u řady leteckých společností. Většina letů se koná v hlavním městě Nouakchott, který se nachází asi 90 km od národního parku. Můžete si najmout auto nebo využít služeb místních průvodců a vyrazit do národního parku.

Mauritánie a Banc d'Arguin National Park jsou ideálním místem pro každého, kdo hledá něco zcela odlišného a unikátního. Nejlepší doba návštěvy parku je od října do dubna, kdy jsou teploty mírnější a méně vlhké. Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji, Mauritánie a Banc d'Arguin National Park jsou tou správnou volbou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Banc d'Arguin National Park


1. Co je to Banc d'Arguin National Park?
Banc d'Arguin National Park je národní park v Mauritánii nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu.

2. Jak se dostat do Banc d'Arguin National Parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Banc d'Arguin National Parku, je po silnici směrem na sever od hlavního města Nouakchott nebo po moři z Nuadibu nebo Nouadhibou.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Banc d'Arguin National Parku?
V Banc d'Arguin National Parku je mnoho druhů zvířat, včetně tisíců ptáků, ryb, želv a krokodýlů.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Banc d'Arguin National Parku?
Nejlepší doba na návštěvu Banc d'Arguin National Parku je od října do března, když se zde koncentrují tisíce migrujících ptáků a zvířat.

5. Potřebuji si předem rezervovat ubytování v Banc d'Arguin National Parku?
Ano, je vhodné si předem ubytování v Banc d'Arguin National Parku rezervovat, protože ubytovací kapacita je omezená.

6. Je v Banc d'Arguin National Parku bezpečno cestovat?
V Banc d'Arguin National Parku existuje riziko útoků ze strany pirátů a teroristů. Doporučuje se cestovat pouze se zkušeným průvodcem a konzultovat cestování s místními úřady.

7. Je povolený rybolov v Banc d'Arguin National Parku?
Je povolený rybolov v určených oblastech v rámci Banc d'Arguin National Parku. Nicméně platí přísná pravidla a zákazy ohledně rybolovu, aby se chránily hnízdiště a zdraví místních druhů ryb a dalších mořských živočichů.

8. Kolik stojí vstup do Banc d'Arguin National Parku?
Vstup do Banc d'Arguin National Parku je placený, ale částka závisí na typu cestování a délce pobytu v parku. Vstupné lze zakoupit v místních turistických kancelářích nebo u správců parku.

9. Jaká doporučení mám při návštěvě Banc d'Arguin National Parku?
Doporučuje se mít dobrou fyzickou kondici, ochranné oblečení a obuv, dostatek vody a potravin, jakož i zdravotní pojištění. Dále se doporučuje dodržovat pravidla parku a neporušovat životní prostředí.

10. Jaká je délka trvání obvyklého výletu do Banc d'Arguin National Parku?
Obvyklý výlet do Banc d'Arguin National Parku je v délce tří až pět dní. Nicméně délka pobytu se může lišit v závislosti na individuálních požadavcích a plánech návštěvníků.


Počasí Mauritánie Banc d'Arguin National Park


Mauritánie, země ležící v západní Africe, je známá především svým suchým a horkým podnebím. V Banc d'Arguin National Park, který se nachází na jihozápadě země, to není jinak.

Park je založen na území o rozloze 12 000 km² a tvoří ho převážně písečné duny a slaná močálovitá oblast. Je proslulý pro svou pestrou faunu a flóru, která se přizpůsobila extrémním podmínkám.

Průměrná teplota v parku se pohybuje kolem 30 °C a srážky jsou zde velmi nízké, v průměru kolem 50 mm za rok. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 45 °C. Toto klima má velký vliv na volbu rostlin a zvířat, které zde přežívají.

Zvířata v parku jsou úzce spjata se slanými močály a příbřežními oblastmi. Zdejší populace plameňáků jsou největší v západní Africe. Dále se zde vyskytují také různé druhy racků, rybáků a pelikánů. V oblasti parku se nachází také přibližně 340 druhů ryb.

Vzhledem k tomu, že ve městech na pobřeží Atlantského oceánu v Mauritánii je více srážek, mohou návštěvníci parku zažít odlišné podnebí v závislosti na tom, odkud přicházejí.

Banc d'Arguin National Park je ideálním místem pro lidi, kteří mají rádi přírodu a chtějí vidět něco odlišného a unikátního. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, připravte se na extrémní podmínky a přenocujte v kempu, který se nachází v parku. Tato zkušenost bude určitě nezapomenutelná!


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky