Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll

Počasí Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Marshallovy ostrovy jsou skupina více než tisíc malých ostrovů a útesů tvořících souostroví v Tichomoří. Mezi ostrovy patří i Enewetak Atoll, který se nachází na západním konci souostroví. Enewetak Atoll je neobydlené, ale dříve bylo používáno jako vojenské testovací místo jaderných zbraní. Dnes je místo vhodné především pro rekreační turistiku a výzkum.

Počasí na Marshallových ostrovech je ovlivněno tropickým klimatem, což znamená, že v průběhu roku se teploty téměř nemění a srážky jsou rovnoměrně rozloženy. Na ostrovech se vyskytují období sucha a období dešťů. Suché období probíhá od prosince do května, kdy místo dostává pouze minimální srážky. Deštivé období trvá od června do listopadu, kdy ostrov získává nejvíce srážek.

Teploty se v průběhu roku pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia, přičemž v období dešťů jsou teploty o něco nižší než v období sucha. Vzhledem k tomu, že Enewetak Atoll leží blízko rovníku, může být místo náchylné k tropickým bouřím, hurikánům a cyklónům. Tyto silné bouře se nejčastěji vyskytují v období dešťů.

Enewetak Atoll je z turistického hlediska poměrně oblíbený díky svému vodnímu světu a úžasným plážím. Vzhledem k tomu, že ostrov nemá žádné obyvatele, je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od civilizace. V současné době jsou na ostrově k dispozici pouze základní vybavení a ubytování, ale plánují se investice do infrastruktury a turistických služeb.

Celkově je počasí na Marshellových ostrovech poměrně stabilní a příjemné. Pokud hledáte exotické místo k relaxaci, určitě stojí za to zvážit Enewetak Atoll jako možnost pro vaši další dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


1. Jak se dostat na Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll?
Ostrov Enewetak Atoll je zakázán pro turisty a není možné se tam dostat běžnou turistickou cestou.

2. Je voda kolem Enewetak Atoll bezpečná pro plavání a potápění?
Voda v blízkosti Enewetak Atoll je kontaminována radioaktivními úlomky ze zkoušek jaderných zbraní uskutečněných Spojenými státy. Plavání a potápění jsou zakázány.

3. Jsou na ostrově nějaké hotelové ubytování?
Na ostrově není k dispozici žádné hotelové ubytování. Vzhledem k radioaktivitě prostředí se na ostrov nedoporučuje zůstat přespávat.

4. Jaká je historie Enewetak Atoll?
Enewetak Atoll byl v průběhu 20. století používán Spojenými státy jako místo pro testování jaderných zbraní. Tyto testy zanechaly na ostrově kontaminaci, což má dodnes negativní dopad na tamní obyvatelstvo.

5. Může se na ostrově dovážet jídlo a pitná voda?
Vzhledem k radioaktivitě prostředí je doporučováno vyhnout se konzumaci potravin a nápojů, které pocházejí z kontaminované oblasti.

6. Je na ostrově možné setkat se s místními?
V současné době na ostrově žije pouze několik desítek lidí, kteří jsou často zaměstnáni jako pracovníci pro čištění a sanaci radioaktivních úlomků. Setkat se s nimi je možné, ale vzhledem k povaze jejich práce může být těžké je najít.

7. Je v okolí možné najít nějaké kulturní památky?
Vzhledem k historii ostrova jako místa testování jaderných zbraní není v okolí Enewetak Atollu možné najít žádné kulturní památky. Naopak zde mohou být nalezeny trosky po testech jaderných zbraní, což je významná část historie ostrova, ale z hlediska kultury je to spíše negativní aspekt.


Dovolená Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Dovolená na Marshallovy ostrovy se může zdát jako něco prakticky z jiného světa, ale to neznamená, že není krásná. Jedním z mnoha ostrovních skvostů, které tyto ostrovy nabízejí, jsou Enewetak Atoll.

Enewetak Atoll je souostroví v Tichomoří, které je součástí Marshallových ostrovů. Nachází se asi 400 km severozápadně od hlavního města Majuro. Toto souostroví je jedním z nejkrásnějších a nejceněnějších míst v Tichomoří. Je obklopeno tyrkysově modrou vodou a bílými plážemi, které se rozkládají po celé délce ostrova.

Enewetak Atoll se skládá z 40 ostrovů, většina z nich jsou velmi malé, ale celková rozloha souostroví činí asi 5,26 km². Místo je ideální pro milovníky aktivní dovolené, jako je potápění, rybaření nebo surfování.

Když se rozhodnete navštívit Enewetak Atoll, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky z Majuru. Existuje mnoho turistických společností, které nabízejí zájezdy na tuto malou oázu v Tichomoří. Je ale lepší než jen objednat si zájezd naplánovat si výlet přesně podle svých představ.

Jednou z největších předností Enewetak Atoll je to, že zde najdete skvělé potápěčské podmínky. Voda je čistá a průhledná, takže se můžete kochat pohledem na množství korálů a barevných ryb. Nachází se zde také několik vraků lodí a letadel z druhé světové války, což také přiláká potápěče z celého světa.

Kromě potápění zde můžete také rybařit, surfovat, windsurfovat nebo jen relaxovat na bílé pláži u krásně tyrkysové vody. Můžete si také prohlédnout historické památky, jako jsou zbytky letiště a jiné pozůstatky z druhé světové války.

Celkově se Enewetak Atoll může zdát jako velmi malé a odlehlé místo, ale navštívíte-li ho, budete překvapeni, jak krásné toto místo je. S fantastickými potápěčskými podmínkami, překrásnými plážemi a příjemnými lidmi, kteří vás uvítají s otevřenou náručí, je to ideální místo pro dovolenou. Ať už hledáte dobrodružství, nebo jen chcete relaxovat, Enewetak Atoll nabízí něco pro každého.


Ubytování Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Marshallovy ostrovy jsou zemětřesením aktivní souostroví v Tichomoří. Jedním z nejznámějších atolů těchto ostrovů je Enewetak Atoll. Tento atol se rozléhá na ploše více než 600 km² a nachází se na západě Marshallových ostrovů.

Enewetak Atoll je nejen krásným místem k návštěvě, ale také nabízí různé možnosti ubytování. Pokud se rozhodnete navštívit tento atol, najdete zde různé typy ubytování, které splní vaše požadavky a potřeby.

Nejpopulárnějším typem ubytování jsou hotely a resorty. Ty nabízejí pohodlné a moderní pokoje a apartmány s výhledem na moře. Pokud se rozhodnete pro tento typ ubytování, budete mít k dispozici veškeré potřebné vybavení a služby - od restaurací, barů a bazénů až po wellness centra a soukromé pláže.

Dalším možností je pronajmout si soukromý dům nebo byt. To se může hodit pro ty, kteří chtějí prožít více autentický zážitek z pobytu na ostrově. Tyto soukromé domy a byty vám poskytnou pocit, že jste doma, a zároveň vám umožní prozkoumat místní kulturu a tradice.

Pokud vám záleží na soběstačnosti, můžete si pronajmout i karavan či stan a ubytovat se na kempu. Tento způsob ubytování přejímá více dobrodružství a je vhodný pro ty, kteří chtějí prožít přírodu Marshalllových ostrovů naplno.

Když navštívíte Enewetak Atoll, budete mít možnost pozorovat úžasná zvířata a rostliny. Díky podmořskému světu se zde můžete potápět a nikdy nepřestanete být ohromeni krásou koralových útesů a ryb. V neposlední řadě můžete také objevovat skryté zátoky a pláže, kde budete moci relaxovat a užívat si krásu Marshallovy přírody.

V každém případě vás pobyt na Enewetak Atoll bude bavit a nezapomenutelným způsobem vás zavede do jednoho z nejkrásnějších míst v Tichomoří. Ubytování na této ostrovní oáze je různorodé a vždy závisí na vašem stylu cestování a představách o ideálním pobytu. Najděte si ideální místo pro sebe a užijte si nezapomenutelné zážitky.


Letenka Marshallovy ostrovy Enewetak Atoll


Enewetak Atoll je součástí Marshallových ostrovů, tvoří ho více než 40 malých ostrovů a atolů v jihozápadním Pacifiku. Atol se nachází asi 4000 km jihozápadně od Havaje a 1300 km jihozápadně od hlavního města Marshallových ostrovů – Majuro.

Enewetak Atoll byl v minulosti využíván americkou armádou jako vojenská základna. V sedmdesátých letech minulého století však došlo ke kontaminaci ostrůvků rádiovými izotopy během testování jaderných zbraní. To mělo dopad na obyvatele ostrovů, kteří trpěli zdravotními problémy a jdou stále doposud. Proto se Enewetak Atoll stal pro turisty pro turisty jednou z nejneobvyklejších destinací na světě.

Dnes Enewetak Atoll poskytuje nejen příležitost pro exotickou dovolenou, ale i unikátní zážitky pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat zanechávající se stíny historie. Moderní turistické středisko nabízí možnost expedic na ostrovy a pod vodní aktivity, jako jsou potápění a šnorchlování, které Vám umožní vidět úžasný svět pod hladinou.

K pozoruhodným místům patří: Barevné korálové útesy, kde můžete vidět pestrou škálu druhů podvodního života, kanály, které vás zavedou do tajů oceánu a ostrůvky a laguny s pozoruhodnými krajinami.

Celkově mohou turisté navštívít Enewetak Atoll a poznat jeho jedinečnou historii a kulturu. Můžete také ochutnat místní kuchyni a užít si dovolenou na plážích. Proto, když hledáte místo, které nabízí nejen krásu, ale také kulturní hodnotu, je Enewetak Atoll tím pravým cílem pro vás.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky