Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Malta Dal Saflieni Hypogeum

Ubytování Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je známá zejména díky svým historickým památkám, z nichž jedna je i místo nazvané Dal Saflieni Hypogeum. Tento unikátní komplex jeskyní se nachází v hlavním městě Malty, Vallettě a patří mezi nejvýznamnější památky nejen v zemi, ale i v celé Evropě.

Dal Saflieni Hypogeum bylo objeveno v roce 1902 a jeho stáří se odhaduje na 5000 let. Tento podzemní systém jeskyní byl využíván jako pohřebiště, ale některé místnosti zde sloužily také jako chrámy. Komplex je vytesán z vápencové skály a sestává z tří úrovní, které jsou propojeny schody a chodbami. Celý objekt je poměrně rozsáhlý a návštěvníci zde mají možnost vidět mnoho krasových útvarů, vápencové stěny, kamenné sochy a další zajímavé prvky.

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z největších turistických atrakcí Malty, je velmi důležité zajistit si prohlídku v předstihu. Nabízí se proto více variant, jak získat vstupenky. Je možné je zakoupit online nebo na místě v případě, že jsou volné kapacity. Nicméně, prohlídky jsou velmi striktně regulovány, aby nedošlo k poškození památky a také kvůli bezpečnosti návštěvníků.

Pokud si chcete užít návštěvu Malta Dal Saflieni Hypogeum naplno, doporučuje se věnovat celý den a využít i dalších příležitostí, které okolí nabízí. V blízkosti se nachází například několik krásných zahrad nebo Fort St. Elmo, muzeum, které se nachází v nepřímém sousedství. Když tak budete mít volný čas, můžete navštívit i některou z nevšedních pláží Malty, které rozhodně stojí za to.

Co se týká bydlení, Malta nabízí širokou škálu různých ubytování. Pokud hledáte luxusní hotel nebo resort, najdete ho tu stejně jako levné hostely nebo apartmány. Vzhledem k blízkosti Vallety se však těžko hledá ubytování přímo v sousedství památky. Nicméně, i v případě, že budete muset jet několik kilometrů, určitě si v Malta Dal Saflieni Hypogeum vychutnáte dokonale.


Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum


Na Maltě se nachází mnoho historických památek, jednou z nich je i tajemná jeskynní komplex Saflieni Hypogeum. Tento podzemní labyrint je významnou památkou neolitického období a patří mezi nejstarší zachované podzemní stavby na světě. Hypogeum, což znamená podzemní stavitelství, se nachází v malé vesničce Paola a jeho návštěva patří mezi nejpopulárnější atrakce na Maltě.

Labyrint Saflieni Hypogeum byl zřejmě používán jako masový hrob, ale také patřil mezi důležité náboženské a rituální místo. Návštěvníci se mohou projít podzemními chodbami a prostory, kde jsou zachovány tisíce let staré fresky a petroglyfy. Tyto unikátní umělecké kusy představují bohy, zvířata, rostliny a geometrické vzory.

Na návštěvu Saflieni Hypogeum je třeba mít rezervované vstupenky, neboť počet návštěvníků je omezen. Vstupenky jsou prodávány online pouze několik týdnů předem a jsou velmi rychle vyprodány. Doporučuje se tedy plánovat návštěvu s dostatečným předstihem.

Letenka Malta Dal Saflieni Hypogeum je mimořádnou možností pro ty, kteří chtějí nejen prozkoumat krásy ostrova, ale i poznat jeho skryté přírodní a kulturní skvosty. Kombinace letu a návštěvy tohoto tajemného místa Vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt na Maltě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Dal Saflieni Hypogeum


Dotaz: Co je Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Malta Dal Saflieni Hypogeum je starověký podzemní komplex na Maltě, který sloužil jako pohřebiště v dobách před tisíci lety.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Malta Dal Saflieni Hypogeum je otevřen od pondělí do soboty od 9:00 do 17:00 a o nedělích a svátcích od 9:00 do 13:00. Vstupenky je však nutné si předem zarezervovat.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Cena vstupenky se liší v závislosti na věku a občanství návštěvníka. Pro dospělého (18-59 let) cizince je cena 35 eur.

Dotaz: Kolik času bych si měl/a rezervovat na návštěvu Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Návštěva Malta Dal Saflieni Hypogeum trvá zhruba 1,5 hodiny.

Dotaz: Může se fotografovat a natáčet uvnitř Malta Dal Saflieni Hypogeum?
Odpověď: Bohužel ne. Vzhledem k citlivosti místa a jeho historickému významu je fotografování a natáčení uvnitř Malta Dal Saflieni Hypogeum zakázáno.


Počasí Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je malebný středomořský ostrov a oblíbená turistická destinace. Avšak, mnoho lidí neví, že Malta má také starobylou historii a řadu zajímavých archeologických nalezišť. Jedním z těchto nalezišť je i Dal Saflieni Hypogeum.

Dal Saflieni Hypogeum je podzemní komplex tvořený labyrintem chodeb a místností, které se nacházejí pod hladinou země v maltské obci Paola. Tento hypogeum byl postaven v období megalitické kultury před více než 5000 lety a sloužil jako pohřební místo pro mnoho maltských obyvatel. Dnes je tento podzemní komplex muzejním areálem a turistickou atrakcí, kterou každoročně navštěvuje více než 100 000 turistů.

Jedním z faktorů, který ovlivňuje návštěvy Dal Saflieni Hypogeum, je počasí. Malta má typické středomořské klima s horkými lety a mírnou zimou. V létě mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů Celsia, což může být pro mnoho turistů nepříjemné. V zimě jsou teploty mnohem příjemnější, ale řada turistů preferuje návštěvu přes léto z důvodu nádherných pláží a sluníčka.

Pokud plánujete navštívit Dal Saflieni Hypogeum, doporučujeme návštěvu v období mimo hlavní turistickou sezónu, tj. v zimních nebo podzimních měsících. Teploty jsou příjemné a ceny hotelů a ubytování jsou mnohem levnější než během letních měsíců. Návštěva hypogeum v těchto měsících také poskytuje více prostoru pro projíždění a prohlížení, protože turistické fronty jsou mnohem kratší.

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete návštěvu hypogeum uskutečnit během letních měsíců, doporučuje se návštěva v raných ranních hodinách. Toto období vám umožní uniknout horkému slunci a vychutnat si místo ve větším klidu a bez davů turistů.

Celkově je návštěva Dal Saflieni Hypogeum nezapomenutelným zážitkem, který se může stát vrcholným okamžikem vaší dovolené na Maltě. Pokud tedy plánujete návštěvu, zvážte, jaké období vám nejlépe vyhovuje a jaký typ počasí vám přináší největší pohodlí.


Dovolená Malta Dal Saflieni Hypogeum


Malta je jedno z mála míst na světě, kde se nachází jedinečné a fascinující místo – hypogeum v Dal Saflieni. Toto podzemní komplex se nachází v oblasti Paola, jen pár kilometrů od maltského hlavního města Valletty a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Hypogeum v Dal Saflieni je také jedním z nejnavštěvovanějších míst v celé Maltě, a proto je dobré se zdejší návštěvy plánovat dopředu.

Hypogeum v Dal Saflieni, co to vlastně je?

Hypogeum v Dal Saflieni je podzemní komplex, který se nachází v kamenné skále. Je to jedno z největších nalezišť podobných charakteru na světě a bylo vybudováno mezi lety 3600 až 2500 př. n. l. Tento komplex se skládá ze tří úrovní a je velmi dobře zachovalý díky té skutečnosti, že byl dlouhou dobu zapomenut a ukrytý pod nánosy země.

Hypogeum v Dal Saflieni a jeho historie

Historie hypogeum v Dal Saflieni je velmi zajímavá. Tento komplex byl objeven náhodou v roce 1902, kdy místní dělníci při kopání základů objevili vstup do podzemních chodeb. Prozkoumání místa činí archeology velké potíže, jelikož není jasné, k čemu bylo toto místo používáno a kdo ho vlastně vystavěl. Trválo několik desetiletí, než bylo místo plně prozkoumáno a objeveny ostatky několika tisíců lidí.

Mnoho archeologů se shoduje na tom, že hypogeum v Dal Saflieni bylo místem, kde se odehrávaly náboženské obřady a rituály. Některé zestávající části komplexu, jako třeba velké množství podzemních kaplí, podporují tuto teorii. Je však stále mnoho věcí, které zůstávají neznámé.

Jak se dostat do hypogeum v Dal Saflieni

Kvůli velkému zájmu o toto místo je nutné svou návštěvu plánovat dopředu, a to nejlépe několik týdnů dopředu. Prohlídky hypogea jsou přístupné pouze na základě předchozí rezervace a není možné vstoupit do hypogea bez průvodce.

Prohlídky hypogea se provádějí v malé skupině a mají pevně stanovený časový harmonogram, takže je nutné být včas a dodržovat pokyny průvodce. Prohlídka hypogea trvá asi hodinu a je to velmi zajímavý zážitek, který Vám otevře oči nad mnohými neznámými obyčejmi dolomitického národa.

Pokud se chystáte navštívit Malta, nezapomeňte si rezervovat svoji návštěvu hypogea v Dal Saflieni dopředu. Bude to pro Vás jistě nezapomenutelný zážitek, který Vás přivede zpět v dávnou minulost a ukáže Vám, jakým způsobem žili naši předci před tisíci lety.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky