Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Maďarsko Pécsvárad

Ubytování Maďarsko Pécsvárad


Maďarsko je země, která mnoho turistů přitahuje, a to nejen díky své bohaté historii a kultuře, ale také díky množství krásných přírodních památek. Mezi jedním z míst, které stojí za návštěvu, patří i město Pécsvárad. To leží na úpatí Pohronského pohoří v jižní části Maďarska a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a možností pro ubytování.

V Pécsváradu najdete mnoho hotelů a penzionů, které jsou přímo centrálně umístěné v blízkosti hlavních turistických atrakcí města. Mezi nejvyhledávanější hotely patří Hotel Millennium, který se nachází v historické části města u pevnosti Pécsvárad. Nabízí moderně vybavené pokoje, restauraci a wellness centrum. Díky své poloze je ideálním výchozím bodem pro prohlídku okolí.

Dalším zajímavým ubytováním je Hotel Aqua, který se nachází v blízkosti termálních lázní. Má velký venkovní bazén a moderně vybavené pokoje. Pokud máte rádi wellness a relaxaci, můžete si zvolit ubytování v Aqua Hotelu.

Pokud rádi cestujete s rodinou, nabízí se vám možnost ubytování v soukromí v apartmánech. V centru města najdete Apartmány Pécsvárad, které jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo větší skupiny lidí. Apartmány jsou plně vybavené, mají kuchyň, ložnici a samostatné sociální zařízení.

Pokud hledáte něco více romantického a klidného, můžete si zvolit ubytování v historické budově, která se nachází v blízkosti města. Hrad Szittya nabízí romantické pokoje s výhledem na les a unikátní zážitek z pobytu v historické budově.

V Pécsváradu najdete také mnoho kempů a chat, které jsou ideálním řešením pro rodiny, které chtějí trávit dovolenou v přírodě. Kemping Pécsvárad nabízí dokonalý zážitek z pobytu v přírodě a nachází se v blízkosti turistických tras a cyklostezek.

Pécsvárad nabízí řadu ubytovacích možností, které jsou ideální pro všechny typy turistů. Nalezení správného ubytování vám umožní vybrat si to nejlepší místo pro vaši dovolenou. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít zaručeno, že vaše dovolená v Pécsváradu bude dokonalou zážitkem.


Letenka Maďarsko Pécsvárad


Pokud se chystáte na výlet do Maďarska a máte zájem navštívit skvostné místo jako je Pécsvárad, doporučujeme využít nabídek leteckých společností.

Pécsvárad je malebné město, které se nachází na jihu Maďarska poblíž hranic s Chorvatskem. Město je známé především díky svému hradu, který je situovaný nad samotným městem. Hrad byl postaven již v 13. století a byl strategickým místem během bojů s Turkem. Dnes slouží jako turistická atrakce, kde si návštěvníci mohou prohlédnout krásné vyhlídky na město a okolní krajinu.

Abychom se dostali do Pécsváradu, můžeme využít leteckou dopravu. Existují různé možnosti, jak se tam dostat. Například létání do hlavního města Maďarska, Budapešti, a odtud pokračovat vlakem nebo autobusem do Pécsváradu. Toto řešení je určitě dobré pro ty, kteří si chtějí užít krásy maďarského venkova cestou do svého cíle.

Další možností je létání přímo do města Pécs, které se nachází nedaleko Pécsváradu. Aerosoustavy, Ryanair a Wizz Air nabízejí lety do Pécsu z různých evropských destinací. Z letiště v Pécsi je však třeba cestovat dále buď vlakem nebo autobusem, což může zvýšit náklady a trvání cesty. V případě zájmu o výlet do Pécsváradu se tedy vyplatí srovnání cen a doby cesty, abychom si zvolili tu nejlepší možnost.

Lety do Maďarska a do Pécsváradu se pohybují v různých cenových relacích. Záleží na sezóně, době odletu a také na počtu cestujících. Pokud nechcete utrácet za drahou letenku, doporučujeme sledovat akční nabídky a slevy na lety.

Máte-li tedy zájem navštívit nádherné město Pécsvárad, pak neváhejte využít letenky do Maďarska a tam se rozhodně připojte k tisícům turistů, kteří se těší z krásné historické památky a nádherných přírodních scenérií.


Počasí Maďarsko Pécsvárad


Maďarsko je země s velmi rozmanitým podnebím. Pécsvárad, město nacházející se v jižní části země, nedaleko od národního parku Villányi, má středomořské klima se čtyřmi ročními obdobími.

Pécsvárad v létě zažívá horké a suché období, když teploty stoupají na 30 °C a více. Slunce zde svítí průměrně 11 hodin denně, což přináší příjemné počasí pro vodní sporty a koupání. Díky množství slunečního záření se město stává oblíbeným letním turistickým cílem mezi Maďary i turisty ze zahraničí.

V zimě však Pécsvárad čelí chladnému a vlhkému počasí. Průměrná teplota v lednu a únoru klesá na -2 °C, což znamená silné ochlazení. Místní obyvatelé si však stále užívají aktivit, jako jsou lyžování a snowboarding v blízkých horách.

Jaro a podzim přinášejí mírné počasí. Teploty se pohybují okolo 15-20 °C a je obvykle vlhčí. Období dešťů trvá přibližně od dubna do října. V těchto sezonách mohou turisté objevovat město s pomalým tempem bez obav z horka nebo chladu.

V Pécsváradu je tedy celkově příjemné počasí po celý rok. Zhruba 154 slunečních dní také poskytuje dostatek příležitostí k výletům v přírodě a zahrnujících venkovské oblasti. Turisté se mohou těšit na krásné výhledy na blízké hory, které jsou označovány jako "Maďarské Toskánsko". Nedaleko od města se nacházejí také starobylé hradby a hrady, které nabízejí fascinující historické stopy země.

Vlastněné zhruba 2000 obyvateli, Pécsvárad je malé město, které nabízí příjemné počasí a bohatou historii. Pokud hledáte turistický cíl a máte rádi přírodu, Pécsvárad by mohl být skvělou volbou vaší další destinací.


Dovolená Maďarsko Pécsvárad


Dovolená v Maďarsku nabízí mnoho možností pro aktivní i odpočinkový pobyt. Jedním z krásných míst, která stojí za návštěvu, je malé městečko Pécsvárad, nacházející se nedaleko města Pécs.

Pécsvárad se nachází na břehu řeky Pécs v pohoří Mecsek. Je to malé město s cca 1 300 obyvateli, ale nabízí mnoho turistických atrakcí a krásných přírodních scenérií.

První zastávkou pro turisty by měl být zámek v Pécsváradu. Zámek pochází z 13. století a je postavený na vrcholu kopce s nádherným výhledem do krajiny. Zámek byl postupně přebudován v renesanční, barokní a klasicistní stylu, takže dnes zámek slouží jako muzeum a ukazuje bohatství a historii opevnění.

Dalším turistickým cílem je zřícenina hradu, která se nachází na skalnatém vrcholu v blízkosti zámku. Z této místa máte skvělý výhled na městečko a okolní krajinu. Hrad byl postaven ve 14. století a dodnes jsou zde patrné části kamenných zdí, brány i bašt.

Pécsvárad je také výchozím bodem pro pěší túry do pohoří Mecsek. Máte zde možnost procházek po lesích, koupání v jezírku, navštívení skalnatých jeskyní a dalších turistických atrakcí.

Kromě toho je Pécsvárad ideálním místem pro cyklistické výlety po vinohradních kopcích. Zdejší krajina je plná lesů a atraktivních okruhů pro cyklistiku i turistiku.

Nedaleko Pécsváradu se nachází také město Pécs, které patří mezi nejkrásnější města Maďarska. Město má bohatou historii a architekturu, kterou si můžete prohlédnout v katedrále Sv. Petra a Pavla, kde se nachází mimo jiné i největší památka rané křesťanské epochy v Maďarsku.

V Pécsu také naleznete unikátní kostelík, který se nachází v podzemí města. Kostel Panny Marie byl postaven do podzemí jako úkryt v době turecké nadvlády v 16. a 17. století.

V Pécsváradu vás jako turisty rozhodně nezklame atmosféra a množství aktivit, které tu ovšem najdete. Toto místo je ideální pro rodinnou dovolenou, nebo pro odpočinek od každodenního ruchu velkoměsta. Zkrátka zde najdete klid a pohodu, kterou jste očekávali od dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Pécsvárad


Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Pécsváradu z Budapešti?

Odpověď: Existuje několik možností, jak se dostat do Pécsváradu z Budapešti. Nejpohodlnější způsob je cestovat autem, jako být na cestě asi 2 hodiny. Také je možné cestovat autobusem nebo vlakem, který trvá přibližně 3 hodiny. Někteří cestovatelé volí kombinaci vlaku a autobusu jako nejlevnější způsob, jak se dostat do Pécsváradu.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší atrakce v Pécsváradu?

Odpověď: Pécsvárad je známý svým krásným hradem, který se nachází v centru města. Můžete si prohlédnout expozice o historii města a regionu, oblíbené jsou také prohlídky s průvodcem. Dalšími atrakcemi jsou kostel svatého Jiří, Muzeum Pohlaví atd.

Dotaz: Jaká je kuchyně v Pécsváradu?

Odpověď: Maďarsko je známé svou chutnou a kořeněnou kuchyní a Pécsvárad není výjimkou. Místní kuchyně se zaměřuje na masová jídla a kořeněné omáčky. Tradiční jídla jsou gulyás (hovězí guláš s paprikou), halászlé (rybí polévka s paprikou), a langos (kořeněné placky). K místním specialitám patří také sladké knedlíky zvané szilvás gombóc (švestkové knedlíky). K jídlu se nejčastěji podávají vína z jižního regionu Maďarska.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší ubytování v Pécsváradu?

Odpověď: V Pécsváradu najdete několik ubytování, od hotelů a penzionů až po soukromé apartmány. Nejlepší možností je zvolit si ubytování v blízkosti historického centra, kde nejvíce atraktivit v Pécsváradu najdete. Další možností jsou rodinné penziony s tradičním maďarským prostředím a kuchyní.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas k návštěvě Pécsváradu?

Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Pécsváradu je během léta, zejména od června do září, kdy jsou teploty velmi příjemné a perfektní pro procházky po městě a výlety do okolí. Pécsvárad nabízí také mnoho letních festivalů a kulturních akcí. Pokud nejste fanouškem horkého počasí, můžete navštívit Pécsvárad v jarních nebo podzimních měsících, kdy je zde méně turistů a ceny ubytování a jídla mnohdy nižší.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky