Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kolumbie Cali

Počasí Kolumbie Cali


Cali, hlavní město kolumbijského departamentu Valle del Cauca, je město s jihoamerickým kouzlem, bohatou kulturou, každodenními oslavami a krásným počasím. Klima v Cali je velmi příznivé a většina tohoto půvabného města se nachází na úrovni mořské hladiny, což umožňuje měnit se ročním obdobím bez přílišných extrémů.

Celkově se v Cali jedná o subtropické klima s vysokou vlhkostí po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje od 18 °C do 27 °C, což znamená, že se může zdát tepleji, než byly očekávání. Kromě četných tropických rostlin však v Cali běžně nefouká větřík jako v nejjižnějších regionech Kolumbie.

Existuje však několik období v roce, která mohou utvářet klimatické podmínky ve městě. Nejnižší vlhkost a nejmírnější teploty jsou většinou pozorovány během měsíců prosinec a leden, kdy průměrná teplota v noci může klesnout na 18 °C. Na druhé straně bývají v období od května do září největší množství srážek, všeobecně průměrná teplota však stále zůstává celkově příjemná.

Během těchto období je možné zažít deštivé dny a občas i krátkodobé bouře, takže byste si měli vzít s sebou deštník nebo nepromokavou bundu. Nicméně, i když budete mít špatné počasí, Cali má mnoho muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout zajímavé výstavy a vychutnat si místní kulturu.

Celkově lze říci, že počasí v Cali je velmi příjemné a jeho subtropická klima je ideální pro ty, kteří si chtějí užít krásy Kolumbie. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Cali, nebudete zklamáni jeho bohatou kulturou a pestrou historií, které si můžete užít i za krásného počasí.


Dovolená Kolumbie Cali


Kolumbie je zemí plnou překvapení a krás, které vás jednoduše dostanou. Mezi ty nejznámější patří Bogota, Medellin a Cartagena, ale Caleño (místním obyvatelům v Cali) se zdaleka neomrzelo říkat, že nemá Caleño bez Cali. A proč? Protože Cali je město plné energie, kultury, ale také hudby a tance, které si zamilujete už během svého prvního návštěvy.

Co vidět a dělat v Cali?

Salsa music a tancování

Pokud jste milovníkem hudby, určitě se vám zalíbí Cali, protože je to hlavní město salsy.K tomu, aby včlenili salsu do svého každodenního života, stačí pouze přijít do Cali a užít si hudbu a tance za doprovodu místních. Nejlepší časy na návštěvu tanečních klubů jsou víkendy, kdy se město oživí a tlačíky na sálu jsou plné uživatelů.

Návštěva Zoo Cali

Pro milovníky zvířat, hlavně těch tropických, je Zoologická zahrada Cali tou správnou volbou. Zahrnující více než 2000 jedinců a patřící k největším zvířecím zoo v Kolumbii, tuto zahradu si určitě nenechte ujít.

Cerro de las Tres Cruces a Orientka

Když si potřebujete oddechnout od víru města, stačí se vydat na horu Cerro de las Tres Cruces, kde se budete procházet mezi přírodou a hledět na úchvatné výhledy na město. Další možností je procházka proláklinou Orientka, kde se mohou milovníci přírody poznat kolumbijskou flóru a faunu.

Vodopády El Paraiso

Vodopády El Paraiso, což znamená "Ráj" v překladu, jsou ideálním místem k procházce, kavárně či odpočinku. V těchto vodopádech si užijete přírodu a procházku v místech, kde se setkáte s místními plody, květinami a živou faunou.

Kromě těchto hlavních atrakcí města nabízí Cali kulinářské zážitky, muzea, historické památky a mnoho dalších skvělých aktivit. Kolumbijská káva je také jedním z nejlepších výrobků, které Kolumbie nabízí. Cali samozřejmě není výjimkou, takže si můžete užít skvělou kávu v některé z místních kaváren, kde si můžete odpočinout a ochutnat některé z nejvynikajících káv, které Kolumbie může nabídnout.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Kolumbii, určitě si nenechte ujít návštěvu města Cali. Město plné energie, kultury a salsy, které vám nabídne skvělý mix aktivit a zážitků, které vás dostanou.


Ubytování Kolumbie Cali


Kolumbie je nádherná země plná krásných přírodních a kulturních památek. Město Cali, s přezdívkou Salsa Capital, je jedním z nejpopulárnějších měst v Kolumbii, a to zejména díky svým tanečním festivalům, nádherným plážím a exotické kuchyni.

Pokud hledáte vhodné ubytování pro svou cestu do Cali, máte k dispozici mnoho možností. V této části se podíváme na tři nejlepší typy ubytování, které můžete najít v tomto městě.

Hotele

Hotele jsou v Cali velmi oblíbené a jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají komfort a luxus. Kolumbijské hotely jsou často vybaveny bazény, restauracemi, fitnes centry a wellness centry, takže není těžké se zde uvolnit a užít si dovolenou.

Mezi nejlepší hotely v Cali patří Intercontinental Hotel Cali, Hotel Spiwak Chipichape Cali a Movich Casa del Alferez. Tyto luxusní hotely nabízejí pokoje s klimatizací, televizory s plochou obrazovkou a minibary. Některé z nich mají také výhled na město a jsou vybaveny extrémními službami, jako jsou například servis penthouse, osobní trénink a služby v oblasti sociálního života.

Hostely a apartmány

Hostely a apartmány jsou pro ty, kteří hledají cenově dostupné alternativy, ideální volbou. V Cali je mnoho kvalitních hostelů, které poskytují základní vybavení, jako jsou pohodlná postele, společné koupelny a kuchyňky.

Mezi nejlepší hostely v Cali patří El Viajero Cali Hostel & Salsa School, Casa Blanca Hostel a Pelican Larry Hostel. Pokud hledáte něco více soukromého, můžete se rozhodnout pro apartmány. Ty jsou ideální pro ty, kteří přijíždějí s rodinou nebo s větší skupinou lidí. V Cali jsou k dispozici luxusní apartmány se 3 až 5 ložnicemi, s výhledem na město či s možností relaxace na vlastní terase nebo balkoně.

Airbnb

Airbnb je skvělou volbou pro ty, kteří hledají pohodlí, soukromí a kousek domova v zahraničí. V Cali najdete spoustu stylových a moderních bytů, které jsou plně vybavené a nabízejí maximální komfort. Airbnb apartmány mohou být o něco cenově dostupnější než hotelové pokoje, ale záleží na tom, které zajímavé moderní ubytování si vyberete.

V Cali jsou Airbnb byty všech velikostí a cenových kategorií. Výhodou je, že zde můžete najít apartmány v různých lokalitách města, takže si můžete vybrat to, které nejlépe odpovídá vašim potřebám.

Konečný verdikt

V Cali najdete mnoho skvělých ubytovacích možností, které jsou však různě vhodné k různým cestovatelským účelům. Pokud například hledáte komfort a luxus, neváhejte si zarezervovat pokoj v jednom z nejlepších místních hotelů. Hostely a apartmány jsou pak ideální volbou pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří si přejí spávat v kusech a pocítit skutečný místní zážitek. Airbnb pobyt nabízí skvělé spojení s místní kulturou a lidi, kteří zde žijí, což z něj dělá skvělou volbu pro milovníky nových zážitků. Navštivte Cali, najděte si svůj vysněný tip ubytování a užijte si nezapomenutelný pobyt v jednom z krásných měst Kolumbie.


Letenka Kolumbie Cali


Kolumbie je země s bohatou historií a kulturou. Pokud se chystáte navštívit tento krásný kus země, Cali je město, které byste si neměli nechat ujít. Kalifornie Kolumbie přináší směsici kulturních tradic a živého způsobu života, které nepřijdou zkrátka.

Když přemýšlíte o tom, jak se dostanete do Cali v Kolumbii, nejbližší letiště je Cali International Airport. Je to jedno z největších letišť v Kolumbii a zároveň se nachází v blízkosti města.

Z České republiky se do Kolumbie přímé lety nekonají, ale můžete se dostat do Cali buď s přestupem v Madridu, Amsterdamu nebo v Miami. Letiště v Cali je vzdáleno asi 20 km od centra města, takže můžete použít taxi nebo veřejnou dopravu, abyste se dostali do vašeho ubytování.

Cali má mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Cristo Rey, obří socha Ježíše z roku 1953, která se nachází na hoře a nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Dalšími zajímavými místy jsou například úžasná botanická zahrada, která nabízí tisíce různých rostlin z celé Kolumbie, nebo historické město San Antonio, kde najdete mnoho starodávných budov a můžete ochutnat některé tradiční kolumbijské pokrmy.

Město Cali je také známé pro svojí hudbu, tance a festivaly. Mezi největší patří Cali Fair, který je konán každý rok v prosinci, a je plný hudby, tance a tradiční jídlo.

Když se rozhodnete navštívit Cali, je důležité mít na paměti bezpečnostní opatření, zejména ve veřejných prostranstvích. Přestože je město velmi populární, zůstaňte ve skupině a ujistěte se, že vždy máte s sebou peníze a cenné věci na bezpečném místě.

V Kolumbii existují také zákony a právní předpisy, které byste měli dodržovat. Například, kouření marihuany nebo jiných drog je ilegální a může mít vážné následky.

Výlet do Cali v Kolumbii vám nabídne nádherné zážitky a půjde o nezapomenutelnou cestu. Jistě nebudete litovat, když si zakoupíte letenku směr Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Cali


1. Jaké jsou nejlepší čtvrti pro turisty v Cali?
- Nejlepší čtvrtě pro turisty jsou El Peñon, San Antonio a Granada, které nabízejí dobré restaurace, bary, obchody a kulturní památky.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?
- Nejlepší možností je využít služby taxi nebo Uberu. Dále je možné využít i městskou hromadnou dopravu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cali?
- Nejlepší dobou na návštěvu je období od června do srpna, kdy teploty nejsou příliš vysoké a není tolik deště.

4. Co si vzít do Cali?
- Doporučuje se vzít si lehké oblečení a obuv, kvůli vysokým teplotám. Je také dobré mít s sebou ochranný krém proti slunci a repelent proti hmyzu.

5. Jaká je měna v Kolumbii?
- Měnou v Kolumbii je kolumbijský peso (COP).

6. Je v Cali bezpečno?
- Bezpečnost v Cali se zlepšila v posledních letech, nicméně stále je třeba být opatrný, zejména v nočních hodinách a v odlehlých částech města.

7. Jaké jsou typické kolumbijské jídla, která by měl turista ochutnat?
- Mezi typická kolumbijská jídla patří arepas, bandeja paisa, sancocho a ajiaco.

8. Co vidět v Cali?
- Turisté by si měli určitě prohlédnout katedrálu, zámek Jorge Isaacs, muzeum zahrnující prekolumbovské umění a dějiny města Cali, nebo se projít přes most Alameda.

9. Jak se doručují zboží a balíčky v Kolumbii?
- Doprava zboží a balíčků v Kolumbii probíhá pomocí různých služeb, včetně dopravních společností a poštovních služeb.

10. Mluví v Cali lidé anglicky?
- Není to běžné, ale většina lidí rozumí anglicky a snaží se pomoci turistům, zejména v turistických oblastech. Je však dobré se naučit základní fráze ve španělštině pro komunikaci s místními.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky