Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Mount Nebe

Počasí Jordánsko Mount Nebe


Jordánsko je zemí, která leží v oblasti Blízkého východu a je často spojována s historickými památkami a neuvěřitelnými krasami místní přírody. Jednou takovou přírodní krásou je masiv Mount Nebe, nejvyšší hora Jordánska, která láká turisty ze všech koutů světa. Při návštěvě této turistické destinace je důležité znát charakteristiku místního počasí.

Mount Nebe leží v krajinském okrsku Balqa, který se nachází západně od hlavního města Ammánu. Jedná se o horské území, kde je klima vlhké a mírné, ale v zimě převládají spíše studené a mrazivé podmínky. Teploty v období od listopadu do února klesají na nulu nebo dokonce pod ní. V lednu a v únoru může být třeba počítat s mnoha sněhovými vločkami. V tomto období lze na horu občas dokonce najíždět na lyžích.

Jinak v průběhu roku se Mount Nebe může pochlubit téměř ideálním počasím. V letních měsících s nízkou vlhkostí se teploty pohybují okolo 30 °C, ale díky nadmořské výšce naměřené 1 748 metrů nad mořem je zde vždy chladněji než v okolních nížinách. Tyto nižší teploty dávají příjemnou atmosféru pro turistiku a horolezectví, které jsou nejoblíbenějšími aktivitami na této hoře.

Jako důsledek klimatických podmínek v této oblasti, přicházejí sem v zimě i jarním obdobím některé druhy divoké zvěře, a je zde proto možnost opakovat se pozorování a také fotografie, zejména z jedné z vyhlídkových plošin, které byly vyhloubeny do skál v okolí hory.

Celkově by se dalo říci, že počasí na Mount Nebe má své kouzlo a pro turisty je ideální celoroční destinací. Když v zimě neprší, může se turista vydat za lyžováním a na jaře a v létě se může věnovat procházkám po svazích nejvyšší hory Jordánska. Navštívili jste tuto horu už někdy dříve? Jaké byly vaše zážitky a dojmy zdejšího počasí? Napište nám v komentářích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mount Nebe


1. Co je Mount Nebe a proč je to důležité místo v Jordánsku?
Mount Nebe je posvátné místo v Jordánsku, které je spojováno s biblickou postavou Mojžíše. Podle biblických příběhů se Mojžíš vypravil na tento vrchol, aby viděl zemi zaslíbenou. Mount Nebe je také důležitý pro křesťany, muslimy a židy, kteří zde přicházejí uctívat.

2. Kolik to stojí navštívit Mount Nebe?
Vstupné na Mount Nebe je zpravidla kolem 5 jordánských dinárů (asi 6,5 USD) na osobu.

3. Kam se musím obrátit, abych navštívil Mount Nebe?
Mount Nebe se nachází asi 10 km západně od města Madaba v Jordánsku. Je snadným jednodenním výletem z hlavního města Ammánu. Existuje mnoho turistických agentur, které nabízejí výlety do této oblasti.

4. Kolik času potřebuji navštívit Mount Nebe?
Návštěva Mount Nebe trvá zpravidla několik hodin, včetně času na prohlídku vrcholu a svatyní na něm postavených.

5. Co je nejlepší doba roku pro návštěvu Mount Nebe?
Nejlepší dobou pro návštěvu této oblasti je od jara do podzimu, kdy jsou počasí a teploty příjemné.

6. Do jaké výšky se musím dostat, abych navštívil Mount Nebe?
Vrchol Mount Nebe dosahuje nadmořské výšky přes 800 metrů. Návštěvníci však mohou snadno přistoupit k vrcholu s pomocí rozvinuté infrastruktury.


Dovolená Jordánsko Mount Nebe


Jordánsko patří mezi exotické země, které lákají turisty z celého světa svými unikátními historickými památkami, nádhernými přírodními scenériemi a svým kulturním bohatstvím. Mezi nejnavštěvovanější místa patří také hora Nebe, která se nachází na západě Jordánska, zhruba hodinu jízdy od města Ammán.

Historie hory Nebe

Hora Nebe, také známá jako horu Mojžíše, je v biblických textech nazývaná jako hora Nebo. Podle příběhu ve Starém zákoně na této hoře umírá Mojžíš, který nebyl proniknut do zaslíbené země. Z toho důvodu se mnoho poutníků přichází na horu Nebe pomodlit a zavzpomínat na Mojžíše.

V současnosti se na hoře nachází klášter sv. Kateřiny, který je jedním z nejstarších křesťanských klášterů na světě. V prostorách kláštera jsou uloženy cenné křesťanské artefakty, včetně nejstarších edic Bible.

Co na hore Nebe vidět?

Poutníci, kteří se vydají na horu Nebe, si mohou vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu. Na horu se dostanou po schodech, které vedou z kláštera a po cestě uvidí mnoho skalních útvarů a křížů, které jsou postavené na památku příležitostí, kdy Mojžíš přišel na horu odpočinout.

Na vrcholu hory je pak kaple, kde si poutníci mohou promluvit se zpovědníkem a pomodlit se. Okolí kláštera a hory pak celé uzavírá nádhernou přírodní scenérii, kterou tvoří zelené údolí a hory v dálce.

Kdy na horu Nebe?

Nejlepším obdobím pro návštěvu hory Nebe je od dubna do října, kdy je počasí příjemné a teploty se pohybují kolem 20 až 30 stupňů Celsia. V zimním období mohou být na hoře dokonce i sněhové srážky.

Do Jordánska na dovolenou

Pokud Vás láká návštěva Jordánska a hory Nebe, tak se vydejte na dovolenou do této exotické země. Jordánsko nabízí mnoho dalších turistických atrakcí, včetně města Petra, které patří do seznamu světového dědictví UNESCO a je považováno za jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Navštivte tuto okouzlující zemi a nechte se omamit její unikátní historií, nádhernými krajinami a kulturním bohatstvím.


Ubytování Jordánsko Mount Nebe


Jordánsko je země plná historie, kultury a krásných přírodních scenérií. Je to také země, kde se nachází Mount Nebe, jedno z nejposvátnějších míst na Blízkém východě. Nachází se zde nedaleko hranic s Izraelem a Palestinskou autonomií.

Mount Nebe je svatou horou pro křesťany, muslimy a židy. Je to místo, kde byl podle biblických příběhů Mojžíš přiveden Bohem a kde se mu zjevila země zaslíbená. Kromě toho je to místo, kde byl podle islámské tradice prorok Muhammad předveden na nebesa, aby obdržel první modlitby pro muslimy.

Pokud hledáte ubytování v oblasti Mount Nebe, rozhodně nemusíte hledat daleko. V okolí hory jsou k dispozici různé možnosti, které jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro rodiny a skupiny.

Jednou z nejpopulárnějších možností je ubytování v takzvaném "Eco Camp". Tento kemp vám umožní být jedním s přírodou a zároveň si užívat krásné výhledy na okolní horstvo. Kemp nabízí komfortní ubytování ve stanech nebo chatkách, občerstvení a různé aktivity, jako jsou turistika, horská kola a prohlídky okolí.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování a soukromí, jsou k dispozici luxusní hotely a rezidence v oblasti Petra. Tyto prostorné a moderní hotely nabízejí výhled na okolní krajinu a jsou vybaveny prvotřídními službami, aby vám poskytli ty nejlepší zážitky z vašeho pobytu.

Pro ty, kteří hledají ubytování v kempech nebo klasických hotelech, jsou k dispozici další možnosti v okolí hory. Tyto možnosti jsou cenově dostupnější a zároveň nabízejí pohodlné a příjemné ubytování.

Bez ohledu na to, zda máte zájem o luxusní nebo cenově dostupné ubytování, být ubytován v samotné blízkosti Mount Nebe bude určitě skvělý zážitek, a to nejen pro ty, kteří hledají duchovní zážitky, ale také pro ty, kteří se prostě chtějí projít krásnou přírodou a zažít jedinečnou kulturu a historii této oblasti.


Letenka Jordánsko Mount Nebe


Jordánsko je země, která se nachází ve středním východě a nabízí mnoho pozoruhodných míst ke zkoumání. Jedno z těchto míst, které byste rozhodně neměli vynechat, je Mount Nebe.

Mount Nebe je hora, která se nachází na západním okraji Jordánska. Ve skutečnosti je to hlavní hora v pohoří Al-Salt, které se táhne z jihovýchodu na severozápad a tvoří pobřežní řetězec na západní straně Jordánska. Mount Nebe je považován za svaté místo třemi náboženstvími - křesťanstvím, islámem a judaismem, protože prorok Mojžíš na ní údajně spatřil zaslíbenou zemi.

Pro turisty a poutníky je Mount Nebe důležitý zejména kvůli kostelu sv. Jana Křtitele, který je postaven na vrcholu hory. Kostel byl postaven na stránce, kde prorok Mojžíš údajně viděl zaslíbenou zemi, a sloužil jako poutní místo po celá staletí. Interiér kostela je krásný a odráží náboženský vliv islámu, křesťanství a judaismu.

Kromě kostela svatého Jana Křtitele a krásného výhledu na Jordánsko a Izrael nabízí Mount Nebe i množství dalších atrakcí a aktivit. Můžete se projít po horách, navštívit nedaleký klášter St. George, zkoumat antické město Madaba nebo navštívit lázně v údolí Zarka.

A jak se dostat na Mount Nebe? Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Mount Nebe, je nalézt letenku do Ammánu, hlavního města Jordánska. Letenky do Ammánu mohou být levné a snadno dostupné z mnoha míst Evropy, Blízkého východu a Asie. Poté se můžete odletět z letiště Queen Alia v Ammánu do města Madaba, které se nachází asi 30 kilometrů od Mount Nebe. Z tohoto města můžete si pronajmout auto a vyrazit na horu nebo si najmout místní vůdce.

Mount Nebe je krásné místo, které nabízí fantastické výhledy a mnoho možností pro turisty a poutníky. Pokud chcete zažít jedinečný zážitek na blízkém východě, rozhodně byste neměli vynechat Mount Nebe při návštěvě Jordánska.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky