Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Japonsko Fukuoka

Letenka Japonsko Fukuoka


Japonsko je jednou z nejexotičtějších a nejzajímavějších destinací v Asii. Pokud plánujete svou cestu do této země, zaměřte se na město Fukuoka, které se nachází na jihozápadě ostrova Kjúšú.

Fukuoka je jedno z největších měst ostrova a je úplně jinaké, než jaké jsme zvyklí z ostatních míst v Japonsku. Město nabízí kombinaci moderní architektury a tradičního japonského stylu, což je hlavním důvodem, proč se turisté do tohoto města rádi vrací.

Jestliže uvažujete o koupi letenky do Fukuoky, můžete se těšit na mnoho zajímavých zážitků a atrakcí. Fukuoka je plné hezkých parků, starobylých chrámů a svatyní, zábavních centrá a vynikajících restaurací.

Jedním z hlavních turistických atrakcí města je Fukuoka Tower, která se týčí do výšky 234 metrů a nabízí neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu. Uvnitř věže najdete muzeum, restauraci a obchody, kde si můžete koupit suvenýry.

Další zajímavou atrakcí je krytý trh Yanagibashi Market, kde najdete širokou škálu japonských specialit a místních produktů. Můžete ochutnat čerstvou sushi, nudle, ryby a další pokrmy, které jsou typické pro tento region.

Pokud máte rádi japonskou kulturu, nezapomeňte navštívit nejstarší a největší chrám města Tocho-ji, kde se nachází obří bronzová socha Buddhy. Chrám je také znám pro své osvětlení v období jara a podzimu.

Další zajímavé místo, které byste si měli prohlédnout, je Fukuokský zámek, postavený v roce 1601. Zámek návštěvníkům umožňuje prohlédnout si budovy v japonském stylu, stejně jako vzácné historické předměty a artefakty.

Japonsko je na letenka Fukuoka v mnoha případech velmi atraktivní destinací, protože si zde každý může najít něco, co je zrovna pro něj nejzajímavější. Pokud toužíte po exotice, kultuře a odpočinku v zemi vycházejícího slunce, rozhodně zaměřte své plány na město Fukuoka a užijte si úžasné zážitky a nezapomenutelné dovolené!


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jak se dostanu z letiště Fukuoka do centra města?
- Nejjednodušší způsob je vlakem, který jezdí přímo z letiště do centra města. Cesta trvá přibližně 10 minut.

2. Kde je možné si vypůjčit kolo v Fukuoce?
- V Fukuoce jsou k dispozici různé půjčovny jízdních kol. Například v blízkosti nádraží Hakata nebo na řece Naka se nachází půjčovny, kde lze si kolo pronajmout.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Fukuoce?
- Mezi nejpopulárnější patří gotický hrad Fukuoka, chrám Tochoji, park Ohori a městská ulice Tenjin.

4. Jaký je nejlepší způsob, jak si užít místní kuchyni v Fukuocce?
- Nejlepší způsob je zajít do místních restaurací a ochutnat místní speciality, jako jsou například ramen, gyoza nebo okonomiyaki.

5. Jak mohu koupit vstupenky na místní kulturní akce v Fukuoce?
- Vstupenky na kulturní akce v Fukuoce můžete zakoupit online nebo osobně na místních pokladnách a vstupenkových stáncích.

6. Kde se nachází nejlepší obchody s výrobky z místních řemesel v Fukuoce?
- V Fukuoce se nachází několik tradičních trhů a obchodů, které nabízejí výrobky z místních řemesel. Například se jedná o obchody s keramikou, papírem a klaunským zbožím, které se nachází například v okolí chrámu Tochoji.

7. Jaké jsou nejvhodnější měsíce pro návštěvu Fukuoky?
- Jako nejvhodnější měsíce pro návštěvu Fukuoky se považují jaro a podzim, kdy jsou příjemné teploty a málo srážek. V létě může být velmi dusno a v zimě se může vyskytnout sněhová bouře.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Pokud hledáte zajímavé a pohodlné ubytování v japonském městě Fukuoka, máte na výběr z mnoha možností. Toto město leží na ostrově Kyushu a je jedním z největších a nejvýznamnějších měst této oblasti.

Když budete hledat ubytování v Fukuokě, první věc, kterou byste měli zvážit, je oblast, kde se nachází hotel nebo pension. Pokud budete chtít být v centru města, pak se zaměřte na oblast Tenjin nebo Hakata. V těchto oblastech najdete mnoho hotelů a pensionů v různých cenových kategoriích.

Pokud hledáte luxusní ubytování, pak je Hôtel Nikko Fukuoka jednou z nejlepších možností. Tento hotel se nachází v centru města blízko řeky Naka, nabízí nádherné pokoje a mnoho služeb a vybavení. Kromě toho je v blízkosti mnoho obchodů, restaurací a zajímavostí, jako je například Fukuocký vědecký muzeum.

Pokud hledáte ubytování v Nižším cenovém rozmezí, pak jsou hostely nebo penziony skvělou možností. Hostel Chocolate Box je velmi oblíbený a nabízí levné pokoje nebo postele v pokojích s vysokou kvalitou služeb a vybavení. Hostel se nachází v blízkosti stanice metra Yoshizuka, což vám umožní snadno se dostat do různých částí města.

Pokud hledáte ubytování s místním koloritem, pak byste mohli zvážit tradicionální japonské ubytování, jakým je ryokan. Ryokan Takefue je jedním z nejlepších ryokanů v Fukuokě s krásnou zahradou, velkými místnostmi a mnoho bazénů a lázní. Ryokan se nachází v přírodě, kousek od centra města.

V každém případě, bez ohledu na to, na jakém typu ubytování byste se rozhodli, je Fukuoka město, které stojí za návštěvu. Toto město nabízí mnoho zajímavostí a atrakcí, stejně jako mnoho chutných japonských jídel. Proto neváhejte a naplánujte si svou cestu do Fukuoky a užijte si nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Japonska.


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je ostrovní země s různými klimatickými podmínkami od severu až k jihu. Město Fukuoka se nachází v jižní části ostrova Kjúšú a sdílí s ním japonské subtropické podnebí. To znamená, že zdejší léta jsou horká a vlhká, zatímco zimy poměrně mírné a suché.

Léto v Fukuoka začíná obvykle v květnu a trvá až do září. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 32°C, ale v horkých dnech může být i více než 35°C. V průměru prší asi 14 dní měsíčně, což znamená, že bude obtížné najít den bez srážek. Vysoká vlhkost v kombinaci s vysokými teplotami vytváří pocit dusna a únava se může stát běžným stavem.

Podzim v Fukuoka je velmi příjemný. Začíná v září a trvá až do listopadu. Teploty klesají na příjemných 20 až 25°C, srážky se snižují a dny jsou slunné a suché. Existuje řada festivalů, kdy se město těší nádherným barevným podzimním lístím.

Zima v Fukuoka začíná v prosinci a končí během února. Průměrná teplota je v této době kolem 10°C, nicméně obracející se teploty jsou běžné. Dny jsou obvykle slunné a suché, ale teploty se mohou někdy blížit nule. Ledovky a sníh jsou vzácné, takže není třeba se obávat obtížných podmínek pro chůzi.

Jaro v Fukuoka začíná v březnu a trvá až do května. Po zimním období se teploty pomalu zvyšují, a průměrná teplota během tohoto období se pohybuje kolem 20°C. Dny jsou obvykle slunné a suché, ale mraky a srážky se mohou stát běžným jevem.

Celkově lze říci, že počasí v Fukuoka je příjemné a málo extrémní. Ovšem při návštěvě tohoto japonského města je třeba se přizpůsobit přítomnosti srážek a vysoké teploty v létě, což některým lidem může připadat nekomfortní. Nicméně, celá řada festivit a akcí se snaží toto období o něco zpříjemnit.


Dovolená Japonsko Fukuoka


Pokud hledáte exotickou destinaci pro vaši další dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu města Fukuoka na japonském ostrově Kyūshū.

Fukuoka leží na západním pobřeží ostrova Kyūshū a je hlavním městem prefektury Fukuoka. Má téměř 1,5 milionu obyvatel a je pátým největším městem v Japonsku.

Fukuoka nabízí spoustu aktivit a atrakcí, které stojí za návštěvu. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí je Fukuoka Tower, nejvyšší stavba v zemi, kde se z vyhlídky nabízí nádherný výhled na město a oceán.

Další must-see atrakcí je chrám Tōchō-ji s obrovskou bronzovou sochou Buddhy. V okolí chrámu je také spousta obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou kuchyni.

Pokud chcete zažít typické japonské veřejné lázně, určitě byste měli navštívit jednu z známých onsen (horkých pramenů) v blízkosti Fukuoky, jako je například Ureshino Onsen nebo Takeo Onsen.

Pro milovníky techniky a vědy je vhodnou zastávkou Hakataza, místní muzeum, které představuje vynálezy a objevy, které změnily svět.

Pokud hledáte spíše kulturní zážitky, můžete navštívit místní trhy, jako například Nanokamachi, kde najdete tradiční výrobky a japonské suvenýry.

Fukuoka je také proslulé svou gastronomií – můžete ochutnat tradiční japonské pokrmy, jako je ramen (japonská nudlová polévka) nebo sushi, ale také mnoho místních specialit, například tonkotsu, polévka z vepřového masa.

Fukuoka je rovněž známá svým nočním životem a nabízí mnoho barů, klubů a nočních míst, kde si můžete užít hudbu a tancování.

Vzhledem k tomu, že Fukuoka leží v jižní části Japonska, má příjemné počasí po celý rok. V létě se teploty pohybují přibližně okolo 30°C, zatímco v zimě se pohybují okolo 10°C.

V případě ubytování máte na výběr z mnoha hotelů v různých cenových kategoriích. V samotném centru Fukuoky se nachází mnoho moderních hotelů, zatímco za městem najdete klidnější a relaxační ubytování ve venkovských oblastech.

Pokud hledáte cestu do jiného světa, neváhejte navštívit japonské město Fukuoka. Okusíte tu místní kulturu, gastronomii a na vlastní kůži okusíte druhou polovinu světa.


Největší internetový výběr letů

97% našich klientů doporučuje naše služby

Zajištění nejlepší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Prohledat letenky